Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλα ρε παιδια τοσα ατομα ειναι υπερευχαριστημενα με τη καμερα και τωρα δε σας αρεσει εσας ?

 

Κοίτα εξαρτάται τι κριτήρια και τι standard έχει ο καθένας...αν θέλεις απλά snapshots με τους φίλους κλπ και κάποιες συμπαθητικές βραδινές για facebook, instagram Κλπ τότε η κάμερα του 925 είναι super, αν θέλεις για σοβαρή δουλειά, να δουλευεις Photoshop, σε καλυμπραρισμένα μονιτορ, να τυπώνεις σε μεγάλες εκτυπωσεις, να ανεβάζεις photos σε σοβαρά sites φωτογραφίας για κριτική και διαγωνισμούς, και γενικότερα θέλεις φωτογραφίες αψεγάδιαστες τότε το 925 δεν κάνει. Προσωπικά έχω σαν βάσει για να βαθμολογώ τις φωτογραφικές μηχανές μου μια Nikon FF D700 που την βαθμολογώ με 10 και από εκει και πέρα συγκρίνω. π.χ. μια sony rx100 που είχα τις έβαζα 5, το Nokia 808 πέρνει 4 και το 925 παιρνει με το ζόρι 2...κάπως έτσι είναι οι διαφορές ανάμεσα τους. αν σε καλύπτει το 925 σαν κάμερα μπράβο σου και χαίρομαι για σένα, απλά να σκεφτείς ότι προσωπικά δεν με καλύπτει φωτογραφικά το nokia 808 και αναμένω κάτι καλύτερο στο μέλλον ειδικά από την Nokia που το κατέχει το συγκεκριμένο θέμα. Γιαυτό όταν ακούω γνώμη κάποιου για τις φωτογραφικές δυνατότητες ενός κινητου πρώτα κοιτάζω το background του ανθρώπου και με τι φωτογραφική mηχανή τραβάει σοβαρά Photos. Αν τραβάει photos με κάποια compact και απλά έχει αλλάξει και 2-3-4 κινητά με φωτογραφική μηχανή, ε συγγνώμη δεν μπορώ να τον θεωρήσω και αξιόπιστη πηγή για να μου κρίνει την φωτογραφική του 925. Συνολικά στον τομεά της φωτογραφίας το 925 είναι μέτριο και στα ίδια πλαίσια με τα περισσότερα κινητά 13mp στην καλύτερη, και χαοτικά χειρότερο από οτιδήποτε υπάρχει σε φωτογραφική μηχανή με ενναλλάξιμους φακούς και αισθητήρες μεγαλύτερους από την 1 ίντσα....

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εξαρτάται τι κριτήρια και τι standard έχει ο καθένας...αν θέλεις απλά snapshots με τους φίλους κλπ και κάποιες συμπαθητικές βραδινές για facebook, instagram Κλπ τότε η κάμερα του 925 είναι super, αν θέλεις για σοβαρή δουλειά, να δουλευεις Photoshop, σε καλυμπραρισμένα μονιτορ, να τυπώνεις σε μεγάλες εκτυπωσεις, να ανεβάζεις photos σε σοβαρά sites φωτογραφίας για κριτική και διαγωνισμούς, και γενικότερα θέλεις φωτογραφίες αψεγάδιαστες τότε το 925 δεν κάνει. Προσωπικά έχω σαν βάσει για να βαθμολογώ τις φωτογραφικές μηχανές μου μια Nikon FF D700 που την βαθμολογώ με 10 και από εκει και πέρα συγκρίνω. π.χ. μια sony rx100 που είχα τις έβαζα 5, το Nokia 808 πέρνει 4 και το 925 παιρνει με το ζόρι 2...κάπως έτσι είναι οι διαφορές ανάμεσα τους. αν σε καλύπτει το 925 σαν κάμερα μπράβο σου και χαίρομαι για σένα, απλά να σκεφτείς ότι προσωπικά δεν με καλύπτει φωτογραφικά το nokia 808 και αναμένω κάτι καλύτερο στο μέλλον ειδικά από την Nokia που το κατέχει το συγκεκριμένο θέμα. Γιαυτό όταν ακούω γνώμη κάποιου για τις φωτογραφικές δυνατότητες ενός κινητου πρώτα κοιτάζω το background του ανθρώπου και με τι φωτογραφική mηχανή τραβάει σοβαρά Photos. Αν τραβάει photos με κάποια compact και απλά έχει αλλάξει και 2-3-4 κινητά με φωτογραφική μηχανή, ε συγγνώμη δεν μπορώ να τον θεωρήσω και αξιόπιστη πηγή για να μου κρίνει την φωτογραφική του 925. Συνολικά στον τομεά της φωτογραφίας το 925 είναι μέτριο και στα ίδια πλαίσια με τα περισσότερα κινητά 13mp στην καλύτερη, και χαοτικά χειρότερο από οτιδήποτε υπάρχει σε φωτογραφική μηχανή με ενναλλάξιμους φακούς και αισθητήρες μεγαλύτερους από την 1 ίντσα....

 

Φίλε το πάχυνες νομίζω. Κι εγώ θέλω κάτι καλύτερο από τη κάμερα αλλά νομίζω οτι στο μέσο χρήστη είναι μια χαρά. Τράβηξα όλες τις φωτογραφίες μου στο ταξίδι μου διακοπές στην Ιταλία και ήταν αξιοπρεπές. Σίγουρα θα πω οτι είναι υπερεκτιμηνένη και γι αυτό κοιτάζω προς 1020 πλέον αλλά εντάξει μην ισοπεδώνουμε και τα πάντα και μη συγκρίνουμε με ακριβές φωτογραφικές μηχανές. Πολλές compact πάντως τις πατάει μπες στο ανάλογο θέμα και δες τι έχω ανεβάσει...

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά σε όλους σας! Εγώ το παρέλαβα την Δευτέρα και έχω πάθει πλάκα με της δυνατότητες του μέχρι τώρα. Μπορώ να πω ότι είμαι υπερευχαριστημένος με το κινητό :D Το πήρα στα 269€ και πιστεύω ότι τα αξίζει τα λεφτά του με το παραπάνω. Το μόνο που με προβλημάτισε λίγο είναι η αυτονομία του αλλά μπορεί να είναι και από υπερβολική χρήση τον πρώτον ημερών.. ίσως.

Θα το πρότεινα ανεπιφύλαχτα, αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά σε όλους σας! Εγώ το παρέλαβα την Δευτέρα και έχω πάθει πλάκα με της δυνατότητες του μέχρι τώρα. Μπορώ να πω ότι είμαι υπερευχαριστημένος με το κινητό :D Το πήρα στα 269€ και πιστεύω ότι τα αξίζει τα λεφτά του με το παραπάνω. Το μόνο που με προβλημάτισε λίγο είναι η αυτονομία του αλλά μπορεί να είναι και από υπερβολική χρήση τον πρώτον ημερών.. ίσως.

Θα το πρότεινα ανεπιφύλαχτα, αξίζει.

Μα και βέβαια αξίζει. Είναι ένα στολίδι και η κάμερά του είναι πολύ καλή. Εντάξει, δεν γίνεται να την συγκρίνουμε με το 1020 αλλά για την κατηγορία του θα έλεγα πως είναι σούπερ.

Το μόνο κακό για μένα είναι τα 16gb. Γι αυτό προτείνω το 32αρι.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά σε όλους σας! Εγώ το παρέλαβα την Δευτέρα και έχω πάθει πλάκα με της δυνατότητες του μέχρι τώρα. Μπορώ να πω ότι είμαι υπερευχαριστημένος με το κινητό :D Το πήρα στα 269€ και πιστεύω ότι τα αξίζει τα λεφτά του με το παραπάνω. Το μόνο που με προβλημάτισε λίγο είναι η αυτονομία του αλλά μπορεί να είναι και από υπερβολική χρήση τον πρώτον ημερών.. ίσως.

Θα το πρότεινα ανεπιφύλαχτα, αξίζει.

Για την μπαταρία του θα βγάλεις σωστά συμπεράσματα μετά από δυο βδομάδες ακόμα είναι πολύ νωρίς θέλει στρώσιμο.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

λοιπον μεχρι στιγμης παντως το μονο μειον και καλα για μενα ειναι που σου γλιστραει απο το χερι.. θηκη υποχρεωτικα.. ( ολα τα αλλα κομπλε )
Link to comment
Share on other sites

Χτες εβαλα και εγω τα 8.1 Ειδα καπου μια ρυθμιση επιλογης καμερας.Εβαλα της nokia και οχι της microsoft.Aκομα ομως δεν εκανα δοκιμη.

Και τωρα το τρελλο της ιστοριας εχω με dev preview 8.1 και με την ΑΜΒΕR oxi την black...Πως γινεται αυτο δεν το καταλαβα...Καποιος αν ξερει κατι,διοτι ηθελα μονο την black και κατεληξα με 8.1

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το ανέφερες..εγω τα 8.1 δε τα χω βαλει γιατι περιμένω την επίσημη αναβαθμηση..αλλα κι εμένα σε amber είναι..δε θα έπρεπε να χω πάρει τη bla ?
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής θέμα: Ξαφνικά το κινητό, μετά από φόρτιση 100% κλείνει σε 1 ώρα από μπαταρία. Το φορτίζω και πάλι το ίδιο. Με επανεκκίνηση δεν φτιάχνει οπότε κάνω reset. Τώρα θα το παρακολουθήσω, δεν ξέρω αν συνεχίζει πάντως δεν πρόσθεσα νέες εφαρμογές ούτε έκανα κάποια αναβάθμιση. Τώρα μετά την επαναφορά δεν βρίσκει αναβάθμιση λογισμικού με αποτέλεσμα να είμαι με 8 αντί για black. Καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής θέμα: Ξαφνικά το κινητό, μετά από φόρτιση 100% κλείνει σε 1 ώρα από μπαταρία. Το φορτίζω και πάλι το ίδιο. Με επανεκκίνηση δεν φτιάχνει οπότε κάνω reset. Τώρα θα το παρακολουθήσω, δεν ξέρω αν συνεχίζει πάντως δεν πρόσθεσα νέες εφαρμογές ούτε έκανα κάποια αναβάθμιση. Τώρα μετά την επαναφορά δεν βρίσκει αναβάθμιση λογισμικού με αποτέλεσμα να είμαι με 8 αντί για black. Καμιά ιδέα?

 

Η black στα 8 ειίναι έτσι και αλλιώς! Μήπως κάποιος λογαριασμος σου δεν συγχρονίζει και σου καταναλώνει μπαταρία στην προσπάθεια να συγχρονιστεί;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αλλά βασικά φαίνεται να έχει επανέλθει μετά το reset. Το θέμα είναι πώς θα πάω στην black που δεν μου την εμφανίζει (λέει το τηλ είναι ενημερωμένο). Υπάρχει τρόπος για αναβάθμιση με pc software official από NOKIA / MS?
Link to comment
Share on other sites

στην εξυπνη ακολουθια στη καμερα .. εκει που βγαζει καμποσες φωτος μαζι.. τι αναλυση ειναι ? γιατι τη βλεπω πεσμενη σε σχεση με τη κανονικη
Link to comment
Share on other sites

Από της ρυθμίσεις -> Πληροφορίες -> Επαναφορά του τηλεφώνου σας

 

ή

 

Camera Button + Power Button + Volume Down

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά ούτε με το hard reset έφτιαξε, μέσα σε 2 ώρες τρώει το 100% της μπαταριάς. Πώς μπορώ να βρώ τί φταίει? Κάποιο battery usage tool?

 

Είσαι με τα 8 ή τα 8.1??

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...