Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μόνο αρνητικο προς το παρον βεβαια υποθετω ειναι οτι τελευταια όντως το viber δεν δουλευει σωστα. Δούλευε όμως μια χαρά πριν το update σε gdr3. Λογικά θα διορθωθει

 

Δεν με ενδιαφερει βασικα το viber, το εχω εγκατεστημενο αλλα εχω κανα μηνα να το ανοιξω ουτως ή αλλως :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν αντιλέγω φίλε! Αλλά καμιά σχέση το ένα με το άλλο! Πρώτα απ' όλα το data sense ενσωματώνετε στο λειτουργικό και εκτός του ότι σου λέει live τι γίνεται, μπορεί να λειτουργήσει και σαν "κόφτης" μιας και έχει επιλογή για περιορισμούς MB !!

Το discovery που λες, μπορεί να είναι και το πιο άσχημο πρόγραμμα της Βόντα , που αποτελεί και ντροπή για το όλο λειτουργικό των windows! Τέτοια προγράμματα ΔΕΝ έπρεπε να περνάνε στον έλεγχο...! Το μόνο που κάνει, εκτός από τις διαφημίσεις, είναι να σε βάζει στην σελίδα της Βόντα για να δεις τα MB, χωρίς να μπορείς να βάλεις περιορισμούς ή οτιδήποτε άλλο! Εντάξει, γελάνε και τα ίδια τα megabyte...:p

Αν ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΟΝΤΑ..., τόσο δύσκολο είναι να βγάλετε ένα ίδιο πρόγραμμα με το android????

 

συμφωνω απολυτα !!! τους ειχα στειλει mail κιολας που τους τα εχωσα αλλα τι να το κανεις ....

Link to comment
Share on other sites

Guest YiorgosA
ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι, μου έχει τύχει δυο φορές, ενώ το κινητό΄είναι κανονικά κλειδωμένο, ξαφνικά να μου ζητάει πιν. φταίει το ότι η κάρτα είναι κομμένη μικρο-σιμ?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι, μου έχει τύχει δυο φορές, ενώ το κινητό΄είναι κανονικά κλειδωμένο, ξαφνικά να μου ζητάει πιν. φταίει το ότι η κάρτα είναι κομμένη μικρο-σιμ?

 

Προφανώς σου κάνει επανεκκίνηση!! Ψάξε την αιτία που στο προκαλεί αυτό...

Μπορεί να είναι και η κάρτα που λες, αλλά μπορεί να είναι και αυτό ---> https://www.google.gr/search?q=nokia+lumia+925+ramdom+reboots&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:el:official&client=firefox-a&channel=np&source=hp&gws_rd=cr&ei=xZfiUv6VHanA0QWcooCYBg

*πάντως αν πάρεις σβάρνα αυτά που γράφουν, αρκετοί λένε για προβληματική σιμ!

Ελπίζω να μην είσαι σε αυτούς που πήγαν για αλλαγή συσκευής λόγω τεχνικού προβλήματος του κινητού!

 

Δες και εδώ τα σχόλια στην ψηφοφορία από κάτω και θα βγάλεις χρήσιμα συμπεράσματα!--> http://wmpoweruser.com/complaints-come-in-of-nokia-lumia-925s-randomly-rebooting/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, άλλος ένας κάτοχος από το απόγευμα, κλασσικά 250άρι στη βόντα

έγινε η αναβάθμιση στην black, μέχρι τώρα εικόνα άψογη, είχε χαμηλή μπαταρία και μπήκε για φόρτιση

ερώτηση, πως κλείνουμε όσες εφαρμογές έχουμε ανοίξει?

Link to comment
Share on other sites

ένας απο τους λόγους που έδωσα το κινητό την δεύτερη κιόλας μέρα ήταν και το viber. δούλευε όποτε ήθελε και έχανα πολλές κλήσεις. μόνο οταν ηταν αναμμένη η οθόνη πήγαιναν ολα καλά. να σημειώσω πως είχα μόνιμα ενεργοποιημένο το wifi και δεν έκλεινα το viber απο το multitask.

 

επίσης θεωρώ αδιανόητο ενα 2πυρηνο κινητό με 1gb ram χρονισμενο στο 1.5ghz να μην μπορεί να τρέξει σωστά ενα όχι και τόσο απαιτητικό παιχνίδι όπως το subway surfers.

κρίμα γιατί το κινητό ήταν κουκλί οπτικά.

 

Νομίζω βιάστηκες αδερφέ....

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, άλλος ένας κάτοχος από το απόγευμα, κλασσικά 250άρι στη βόντα

έγινε η αναβάθμιση στην black, μέχρι τώρα εικόνα άψογη, είχε χαμηλή μπαταρία και μπήκε για φόρτιση

ερώτηση, πως κλείνουμε όσες εφαρμογές έχουμε ανοίξει?

 

Πατάς συνεχώς το back button ή το κρατάς πατημένο και τις κλείνεις με το Χ

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Όσο πιο συχνά συγχρονίζει το email τόσο πιο πολύ μπαταρία καίει να φανταστώ. Αν το έχω στην επιλογη με την άφιξη στοιχείων (push) τότε έχει τη μέγιστη κατανάλωση;
Link to comment
Share on other sites

Μιλώντας και κατεβάζοντας την ένταση του ακουστικού στο 0/10, συνεχίζει να ακούγεται...Ενώ ακόμα και στο 1-2/10 ακούγεται αρκετά.

έχεις κάποιος άποψη για το παραπάνω? Γενικά από παλιότερα NOKIA ήμουν πιο ευχαριστημένος όσον αφορά το ακουστικό,με τα hands free ο συνομιλητής ακούγεται κάπως"στεγνός".

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αναφέρεται το θέμα της μπαταρίας να παραθέσω και εγώ την εμπειρία μου.Μετα απο 4 μέρες χρήσης,μέρα βγαζει πολύ δύσκολα για κάποιον ψίλο απαιτητικό χρηστή.
Link to comment
Share on other sites

Guest YiorgosA
Προφανώς σου κάνει επανεκκίνηση!! Ψάξε την αιτία που στο προκαλεί αυτό...

Μπορεί να είναι και η κάρτα που λες, αλλά μπορεί να είναι και αυτό ---> https://www.google.gr/search?q=nokia+lumia+925+ramdom+reboots&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:el:official&client=firefox-a&channel=np&source=hp&gws_rd=cr&ei=xZfiUv6VHanA0QWcooCYBg

*πάντως αν πάρεις σβάρνα αυτά που γράφουν, αρκετοί λένε για προβληματική σιμ!

Ελπίζω να μην είσαι σε αυτούς που πήγαν για αλλαγή συσκευής λόγω τεχνικού προβλήματος του κινητού!

 

Δες και εδώ τα σχόλια στην ψηφοφορία από κάτω και θα βγάλεις χρήσιμα συμπεράσματα!--> http://wmpoweruser.com/complaints-come-in-of-nokia-lumia-925s-randomly-rebooting/

 

 

 

 

 

Ωχ! Δεν είχα ακουσει τίποτα για επανεκκινήσεις και τέτοια θεματα. Τώρα ψιλοαγχωθηκα να πω την αληθεια. Άλλαξα την κάρτα με κανονική microsim και ελπίζω να μην το ξανακάνει.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ! Δεν είχα ακουσει τίποτα για επανεκκινήσεις και τέτοια θεματα. Τώρα ψιλοαγχωθηκα να πω την αληθεια. Άλλαξα την κάρτα με κανονική microsim και ελπίζω να μην το ξανακάνει.

 

Στο υπογράφω δε θα στο ξανακάνει. Η κομμένη sim έφταιγε.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

ένας απο τους λόγους που έδωσα το κινητό την δεύτερη κιόλας μέρα ήταν και το viber. δούλευε όποτε ήθελε και έχανα πολλές κλήσεις. μόνο οταν ηταν αναμμένη η οθόνη πήγαιναν ολα καλά. να σημειώσω πως είχα μόνιμα ενεργοποιημένο το wifi και δεν έκλεινα το viber απο το multitask.

 

επίσης θεωρώ αδιανόητο ενα 2πυρηνο κινητό με 1gb ram χρονισμενο στο 1.5ghz να μην μπορεί να τρέξει σωστά ενα όχι και τόσο απαιτητικό παιχνίδι όπως το subway surfers.

κρίμα γιατί το κινητό ήταν κουκλί οπτικά.

 

Το viber δούλευε άψογα. Με την back κάνει κάποια κόλπα (όχι πάντα) αλλα θεωρώ βέβαιο πως είναι θέμα λίγων ημερών. Δεν νομίζω πως ήταν λόγος αλλαγής αυτός.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το TTY/TDD τι σημαίνει στις ρυθμίσεις /επιλογές πρόσβασης και τι θα πρέπει να επιλέξουμε; Πλήρες ή Απενεργοποίηση;
3>4
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος της συσκευής και εγώ εδώ και λίγες ώρες. Βοηθήστε με με τα παρακάτω.

Πως γίνεται να βρώ μια minisim με τον αριθμό μου.

Πως βάζω την black και

Για να περάσω το κουπόνι των 20 ευρώ πρέπει να έχω και την sim μεσα?

Ευχαριστώ

Nokia 7610 - Nokia N70 - Nokia N82 - Nokia Lumia 925

 

Κουρείο η σταθερότης-Δημήτρης Τρεμουλοχέρας

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος της συσκευής και εγώ εδώ και λίγες ώρες. Βοηθήστε με με τα παρακάτω.

Πως γίνεται να βρώ μια minisim με τον αριθμό μου.

Πως βάζω την black και

Για να περάσω το κουπόνι των 20 ευρώ πρέπει να έχω και την sim μεσα?

Ευχαριστώ

για μικροσιμ απευθύνεσαι στον πάροχο σου και στην αλλάζει με 5 ευρώ. Την black την βάζεις πηγαίνοντας ρυθμίσεις και μετά ενημέρωση τηλεφώνου. όσο για το κουπόνι υποθέτω πως ναι θες και σιμ αλλά δεν είμαι σίγουρος εγώ την έκανα την διαδικασία με την σιμ μέσα.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος της συσκευής και εγώ εδώ και λίγες ώρες. Βοηθήστε με με τα παρακάτω.

Πως γίνεται να βρώ μια minisim με τον αριθμό μου.

Πως βάζω την black και

Για να περάσω το κουπόνι των 20 ευρώ πρέπει να έχω και την sim μεσα?

Ευχαριστώ

 

1) Αν κατάλαβα καλά, θες να μετατρέψεις την κάρτα SIM σου σε Micro; Αν ναι, τότε πήγαινε σ'ένα κατάστημα της εταιρείας που ανήκεις.

2) Από το μενού των Ρυθμίσεων θα βρεις το "Ενημέρωση τηλεφώνου".

3) Λογικά, όχι αν έχεις συνδεθεί με WiFi.

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου παρακαλώ τον τρόπο να βάλω το κουπόνι γιατί δεν την παλεύω.:D

Nokia 7610 - Nokia N70 - Nokia N82 - Nokia Lumia 925

 

Κουρείο η σταθερότης-Δημήτρης Τρεμουλοχέρας

Link to comment
Share on other sites

Πήρα χθες το 925 για τη γυναίκα μου και μπορώ να πω ότι το κινητό είναι καλύτερο από ότι περίμενα. Το μόνο θέμα που αντιμετωπίζω είναι πως ενώ στο ημερολόγιο έχω ενεργοποιημένο το Birthday calendar, αρνείται να μου εμφανίσει τα γενέθλια των επαφών. Να πω ότι έχω κάνει Hotmail account και είναι συγχρονισμένα. Υπάρχει κάτι που κάνω λάθος ή είναι γενικό το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους

καινούριος κάτοχος συσκευής 925 από προσφορά vodafone. Η αλήθεια είναι ότι τα χω χάσει λίγο και έχω μπερδευτεί λόγω windows, λογαριασμών, κτλ :lol::ninja:

 

η προηγούμενη συσκευή μου ήταν το Νοκια Ν8. Τις επαφές τις πέρασα με bluetooth. Τα αρχεία μουσικής πώς μπορώ να τα αντιγράψω;;Τα περασα στο Νοκια Suite αλλά δε νομίζω το 925 να αναγνωρίζεται στο Nokia Suite!

Αυτή η διαολολειτουργία για ''οικογενειακή λειτουργία'' με παιδεύει. Ήθελα να κάνω εγκατάσταση το whatsupp, but i cant!!:wacko::wacko:

 

Με δυσκολεύει πολύ προς το παρόν

 

edit@@στο επανω και πισω αριστερα μερος στο καπακι, κατι δε μου καθεται καλα. κουνιεται λιγακι, σαν να ειναι κουφιο

 

καλημερα σε όλους

το δικό μου προβλημα λυθηκε καθως οταν εκανα τον λογαριασμο microsoft, η ημερομηνια γεννησης μου ηταν προχθεσινη αρα ημουν ανηλικο!

Καποια προβληματακια τωρα α) παραμένει το κουφιο στο πισω μερος β) μεγαλο νταβατζιλικι της Voda που δεν εχει το Data Sense γ)οταν συνδεω τα hands free, κ ξεκιναω πρωτη φορα ειτε ραδιοφωνο ειτε κληση, κανει ενα μικρο το λεγομενο ''χριτς χριτς''

 

γουατ ντου γιου θινκ ;

Link to comment
Share on other sites

Καποια προβληματακια τωρα α) παραμένει το κουφιο στο πισω μερος β) μεγαλο νταβατζιλικι της Voda που δεν εχει το Data Sense .....

γουατ ντου γιου θινκ ;

 

α) Για το πρώτο που λες, αν εννοείς πως έχει κενό και είναι σα να μην έχει κουμπώσει καλά, πήγαινε σε ένα Nokia Care και θα στο διορθώσουν αμέσως με ένα ειδικό εργαλείο που έχουν! β) ξεκινήστε όλοι αυτό που περιγράφω δώ --> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5172393#post5172393

Link to comment
Share on other sites

Stoupi>

 

TTY is an abbreviation for teletypewriter, also known as a text telephone or a telecommunication device for the deaf (TDD). This device allows people who are deaf, speech impaired or hard of hearing to type messages to anyone else who has a TTY, using a telephone line.

 

Στο off λοιπόν, δεν νομίζω να υποστηρίζεται κιόλας από παρόχους στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

α) Για το πρώτο που λες, αν εννοείς πως έχει κενό και είναι σα να μην έχει κουμπώσει καλά, πήγαινε σε ένα Nokia Care και θα στο διορθώσουν αμέσως με ένα ειδικό εργαλείο που έχουν! β) ξεκινήστε όλοι αυτό που περιγράφω δώ --> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5172393#post5172393

 

Σωστή κίνηση η διαμαρτυρία. Μέχρι όμως να δικαιωθείς (κι αν), κάνετε μια βολτα απο τους οδηγό φλασαρισματος του niotheros και πανεύκολα βάζεις στη γωνία την Vodafone με ότι καλό αυτο συνεπάγεται.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω βιάστηκες αδερφέ....

 

Το viber δούλευε άψογα. Με την back κάνει κάποια κόλπα (όχι πάντα) αλλα θεωρώ βέβαιο πως είναι θέμα λίγων ημερών. Δεν νομίζω πως ήταν λόγος αλλαγής αυτός.

και τι να το κάνω το κινητό ρε παιδιά αν δεν μπορεί να τρέξει σωστά τα αγαπημένα μου παιχνίδια;

 

επίσης θεωρώ αδιανόητο ενα 2πυρηνο κινητό με 1gb ram χρονισμενο στο 1.5ghz να μην μπορεί να τρέξει σωστά ενα όχι και τόσο απαιτητικό παιχνίδι όπως το subway surfers.

κρίμα γιατί το κινητό ήταν κουκλί οπτικά.

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα έχει το subway surfers με το 925? Μόλις έπαιξα στο κινητό της γυναίκας και τρέχει νεράκι χωρίς κολλήματα ή κάτι άλλο! Έκανα και σκορ, 13640 με ένα τρέξιμο ..:lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...