Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω μονο καιρο bing παρασκήνιο... Τα αλλα απενεργοποιημενα. Νομιζω η αλλαγη ρομ ειναι η λυση αλλα θα ειναι ευκολο να βαλω μετα παλι την βονταφον? Και θα εχω και εγγύηση σε αυτη την περιπτωση? Η θα φαινεται φλασαρισμενο?

 

Του ξαναπερνάς το "μαμά" firmware πολύ εύκολα και δεν θα έχεις θέμα!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρα σιγουρα και δοκιμασμενα δεν εχει κανα counter?

 

100% σίγουρο δεν είναι, αλλά δεν έχει ακουστεί κάτι προς το παρόν!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να παιζει ρολο που εχω τα δεδομενα σε 4g αντι για 3g?

Σχετικά με την ρομ το εχει παει κανεις το τηλ του για σερβις μετα απο περασμα αλλης ρομ και ξαναπερασμα αυθεντικης? Μπηκε σε εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να παιζει ρολο που εχω τα δεδομενα σε 4g αντι για 3g?

Μάλλον αυτό είναι φίλε. Εγώ στο s4 το έχω καταργήσει το 4G γι' αυτόν ακριβώς τον λόγο. Η κατανάλωση που έχω σε σχέση με το 3G είναι τεράστια!!!

Αλλωστε η διαφορά στην ταχύτητα δεν είναι τεράστια (το ίδιο γρήγορα σερφάρω και με 3G) άσε που καταναλώνει και λιγότερη μπαταρία!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι ρε παιδια το code για ελληνικο unbranded 925.1, γιατι δεν βλεπω πουθενα το κωδικο \. Επιπλεον, εχει παρει την black, γιατι εδω http://www.nokia.com/global/support/software-update/wp8-software-update/availability-in-europe/ δεν υπαρχει καν σαν country variant παρα μονο για βοντα και κοσμοτε.

 

θελω να φλασαρω οπως καταλαβατε unbranded ρομ

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρε Ιταλικό...

059S8N1 RM-892 VAR IT CV GREY

059S8G9 RM-892 VAR IT CV WHITE

059S726 RM-892 VAR IT CV BLACK

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η αναφορά σε ιστοσελίδες που διακινούν παράνομο περιεχόμενο
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

αντε παιδιά Τρίτη παραλαμβάνω κι εγω απο voda..ειναι η πρώτη μου απόπειρα σε windows και ελπίζω επέλεξα το κατάλληλο τηλέφωνο.

αν και ηταν δελεαστική και η τιμή του htc 8x 199 ευρω στα media markt, πιστεύω πως το 925 αξίζει το επιπλέον 50αρικο:)

Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο που θα έχεις όλα εξτραδακια κ καλούδια της νοκια το αξίζει και με το παραπάνω :)
Link to comment
Share on other sites

2-3 μερες το εχω..σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος αν κ ακομα δεν τα εχω συνηθισει τα wp8..λογικο μετα απο τοσα χρονια συμπιαν:D

 

να ρωτησω κατι..ηχο κλησης απο τα τραγουδια που χω στη μουσικη δε μπορω να βαλω??δε μου βγαζει επιλογη..καμια ιδεα κανεις??

 

τωρα για τη μπαταρια ακουω πολλα εδω μεσα..εγω δε μπορω να πω οτι ειμαι ευχαριστημενος τοσο..μολις λιγο το πειραξω κ ανοιξω το wifi αμεσως την τρωει..δηλ μπορει σε μιση ωρα ανετα να φαει 15%..ειναι λογικο?εφαρμογη μπαταριας ειχα αλλα διαβασα εδω οτι τρωει πολυ κ την εβγαλα αμεσως..εννοειται οτι οι εφαρμογες δεν τρεχουν στο παρασκηνιο κ τα χω ολα κλειστα:(

Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο που θα έχεις όλα εξτραδακια κ καλούδια της νοκια το αξίζει και με το παραπάνω :)

 

εξτραδακια ειναι οι δωρεάν χάρτες και οι 160 χαρακτήρες στο sms απο τα λίγα που πρόλαβα να διαβάσω, σωστά;

ενα λινκ παιδιά με τον τρόπο φλασαρισματος άλλης ρομ για να φύγει το λογότυπο της voda μπορώ να έχω;

 

Bks3: η μπαταρία σου ειναι άστρωτη ακόμα, κανε μερικούς σωστούς κύκλους φορτισης-αποφορτισης και θα βελτιωθεί, ετσι γίνεται σε όλα τα κινητά

Edited by bill_thes
Link to comment
Share on other sites

αδελφε οταν εννοεις καλους κυκλους??

 

δυο-τρεις φορες που τη φορτισα τη βαζω για φορτιση οταν ειναι περιπου στο 15% κ τη βγαζω στο 100%

 

αυτο ειναι το σωστο?γενικως οταν φθανει στο 100 τη βγαζεις αμεσως ή σου βγαζει καποια ενδειξη οτι φορτισε?δεν το χω προσεξει

Link to comment
Share on other sites

αδελφε οταν εννοεις καλους κυκλους??

 

δυο-τρεις φορες που τη φορτισα τη βαζω για φορτιση οταν ειναι περιπου στο 15% κ τη βγαζω στο 100%

 

αυτο ειναι το σωστο?γενικως οταν φθανει στο 100 τη βγαζεις αμεσως ή σου βγαζει καποια ενδειξη οτι φορτισε?δεν το χω προσεξει

 

σωστά το κάνεις..δεν το εχω ακομη στα χέρια μου το τηλέφωνο αλλά απ οσο ξέρω οταν φτάσει 100% ετσι κι αλλιώς διακόπτεται μόνη της η φόρτιση οπότε δεν εχει νόημα να το αφήσεις παραπάνω στην πρίζα.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι..ηχο κλησης απο τα τραγουδια που χω στη μουσικη δε μπορω να βαλω??δε μου βγαζει επιλογη..καμια ιδεα κανεις??

 

τωρα για τη μπαταρια ακουω πολλα εδω μεσα..εγω δε μπορω να πω οτι ειμαι ευχαριστημενος τοσο..μολις λιγο το πειραξω κ ανοιξω το wifi αμεσως την τρωει..δηλ μπορει σε μιση ωρα ανετα να φαει 15%..ειναι λογικο?εφαρμογη μπαταριας ειχα αλλα διαβασα εδω οτι τρωει πολυ κ την εβγαλα αμεσως..εννοειται οτι οι εφαρμογες δεν τρεχουν στο παρασκηνιο κ τα χω ολα κλειστα:(

 

Υπαρχουν αρκετοι τροποι.

 

Ο ενας ειναι να τοποθετησεις το .mp3 αρχειο που θες στον φακελο ringtones του τηλεφωνου (μεσω pc).

 

Ενας αλλος ειναι να χρησιμοποιησεις καποια εφαρμογη για να φτιαξεις το δικο σου ringtone απο καποιο τραγουδι που εχεις στο τηλεφωνο (οπως αυτη εδω της Nokia).

 

Τελος υπαρχουν και οι κλασικες εφαρμογες που μπορεις να κανεις download ετοιμα ringtones ( πχ αυτη)

 

εξτραδακια ειναι οι δωρεάν χάρτες και οι 160 χαρακτήρες στο sms απο τα λίγα που πρόλαβα να διαβάσω, σωστά;

ενα λινκ παιδιά με τον τρόπο φλασαρισματος άλλης ρομ για να φύγει το λογότυπο της voda μπορώ να έχω;

 

Υπαρχουν και αρκετες αλλες διαφορες σε λειτουργιες (glance screen, double tap κλπ) που ειναι αποκλειστικα για τα Nokia. Τοσο πολυ σε ενοχλει η splash screen και θες να φλασαρεις αλλo firmware ?

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

 

Υπαρχουν και αρκετες αλλες διαφορες σε λειτουργιες (glance screen, double tap κλπ) που ειναι αποκλειστικα για τα Nokia. Τοσο πολυ σε ενοχλει η splash screen και θες να φλασαρεις αλλo firmware ?

 

εχεις δίκιο, ακόμα δεν το πήρα και άρχισα τα παράπονα:rolleyes:

 

glance screen ειναι η οθόνη αναμονής που δείχνει την ώρα και αν εχεις αναπάντητες και μηνύματα, σωστά;

υπάρχει κάποιο πρόγραμμα όπως το itunes για τα μήλα ή το kies για τα samsung για μεταφορά αρχείων απο τον υπολογιστή;

συγχωρέστε με για τις παιδικές ερωτήσεις αλλά θα ειναι η πρώτη μου windows συσκευή

Link to comment
Share on other sites

εχεις δίκιο, ακόμα δεν το πήρα και άρχισα τα παράπονα:rolleyes:

 

glance screen ειναι η οθόνη αναμονής που δείχνει την ώρα και αν εχεις αναπάντητες και μηνύματα, σωστά;

υπάρχει κάποιο πρόγραμμα όπως το itunes για τα μήλα ή το kies για τα samsung για μεταφορά αρχείων απο τον υπολογιστή;

συγχωρέστε με για τις παιδικές ερωτήσεις αλλά θα ειναι η πρώτη μου windows συσκευή

 

Απλά το συνδέεις με το USB στο PC σου και το βλέπει σαν εξωτερική μονάδα αποθήκευσης. Από εκεί περνάς ότι θέλεις στους αντίστοιχους φακέλους!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

ηχο κλησης απο τα τραγουδια που χω στη μουσικη δε μπορω να βαλω?

To Ring Maker της Νοκια απλό και γρήγορο.

 

Δεν ξέρω αν μας διαβάζει η Νοκια, ή δεν το είχα προσέξει εγώ, αλλά ξαφνικά, έχω "Quick Settings"...

 

http://i40.tinypic.com/11i0gg5.png

 

Το οποίο...

 

http://i44.tinypic.com/2dkyb1w.png

 

Από αριστερά...

Plane Mode, BlueTooth, Τοποθεσία,

Δίκτυο, WiFi, Κλείνει τη μουσική που ακούς

Φακός (έχει επιπλέον σειρήνα, SOS οπτικό και ηχητικό) Ένδειξη μπαταρίας, με υπολειπόμενο χρόνο κι ποσοστό.

 

Το καθένα από τα κουικ σέττινγκς μπορεί να καρφιτσωθεί και μόνο του.

 

Δεν ξέρω αν έπρεπε να το γράψω στις "Εφαρμογές", αφού δε γνωρίζω αν είναι για όλα τα τηλέφωνα

 

Υ.Γ.

Ακόμη δεν μπορώ να βρω και πως και αν γίνεται να αλλάξω το χρώμα των ειδοποιήσεων της glance

Edited by PagouroLand
Ξεχασμένο...
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.

Ακόμη δεν μπορώ να βρω και πως και αν γίνεται να αλλάξω το χρώμα των ειδοποιήσεων της glance

 

Settings -> Glance -> Night mode

Σου βγάζει επιλογές για κόκκινο, πράσινο, μπλέ και ορίζεις μετά τις ώρες που θες να λειτουργεί το night mode.

Link to comment
Share on other sites

Το quick settings ειναι ξεχωριστη εφαρμογη (ασχετη με την Nokia). Αυτη χρησιμοποιω και εγω για να εχω shortcuts στην homescreen για WiFi, 3G και battery.

 

Για να αλλαξεις χρωμα στην glance screen πας Ρυθμισεις > Γρηγορη Ματια και επιλεγεις την "Νυχτερινη Λειτουργια"

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλοι, αλλά εμένα δεν μου βγάζει τέτοια επιλογή στη νυχτερινή λειτουργία!

 

Tα Quick Settings μάλλον θα τα ενσωμάτωσε η Νοκια, γιατί εγώ δεν κατέβασα τέτοιο πράγμα απο το store!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλοι, αλλά εμένα δεν μου βγάζει τέτοια επιλογή στη νυχτερινή λειτουργία!

 

Tα Quick Settings μάλλον θα τα ενσωμάτωσε η Νοκια, γιατί εγώ δεν κατέβασα τέτοιο πράγμα απο το store!

 

Το πιο πιθανο ειναι πως πρεπει να γινει Update. Κατεβασε αυτη εδω την εφαρμογη: SySApp Pusher και επελεξε την Γρηγορη Ματια απο την λιστα των εφαρμογων. Λογικα θα σου βγαζει την επιλογη για update.

 

Μπορεις να κανεις το ιδιο και με τις υπολοιπες εφαρμογες στην λιστα. Σε ενδιαφερουν κυριως αυτες που ειναι κατηγορια "Tools".

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...