Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο φρέσκο θα ξεφύγει η τιμή. Ποσο θα κοστίζει το 830 και τι θα του προσφέρει περισσότερο?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδια για το ενδιαφέρον σας, αλλά μάλλον θα κινηθω προς lumia 925. Σίγουρα πάντως θα έχω απορίες κ θ μπαίνω συχνά σε αυτό το θέμα.:)
Lumia 925
Link to comment
Share on other sites

Στο φρέσκο θα ξεφύγει η τιμή. Ποσο θα κοστίζει το 830 και τι θα του προσφέρει περισσότερο?

 

Το 730 παίζει στα 270€. Το 830 θα φτάσει σε αυτή τη τιμή προς τις γιορτές. Αν σκεφτείς ότι ήδη έχουν αρχίσει να μας κόβουν features, εγώ θα το σκεφτόμουν να περίμενα λίγο ακόμα και να χ30...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι power user και μου βγάζει 1,5 μέρα :)

βέβαια το 925 έχει μεγαλύτερη ανάλυση , πιο ψηλά χρονισμένο επεξεργαστή και 1g ram

Mα φυσικα, δεν ειπα οτι αδικαιολογητα καιει πιο πολυ, αλλα μεμονωμενα ειναι απογοητευτικη η αποδοση του σε μπαταρια.

 

Τωρα power user και 1,5 μερα δεν ξερω πως το καταφερνεις.

2 ωρες να χαζεψεις στο ιντερνετ τρωει κοντα στο 50% ειτε wifi ειτε δεδομενα.

Εμενα με βγαζει με το ζορι μερα και απο χρηση μονο internet και φωτογραφικη λιγο.

Παιχνιδια καθολου και τηλεφωνα 5-10 λεπτα την ημερα.

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε ρε παιδιά;εμένα σε δυο ώρες στο ίντερνετ έχει αδειάσει σχεδόν τελείως!!!! Και από ρυθμίσεις ειναι τα πάντα κλειστά για οικονομία,και όταν λέω τα πάντα εννοώ πραγματικά τα πάντα!!!
Link to comment
Share on other sites

Το 925 υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση ή όχι ?

 

Θα πρέπει να προμηθευτείς το ειδικό πίσω καπάκι του.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να προμηθευτείς το ειδικό πίσω καπάκι του.

 

Μάλιστα. Όποτε λεμε οτι υποστηρίζει το πρωτόκολλο Qi για ασύρματη φόρτιση. Με παρόμοιο τροπο γίνεται και στα 830/730;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Break your TV. Enter the unwired revolution.

 

-Dexter

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Στην συσκευή μου έχω αποθηκεύσει ορισμένα mp3 τραγούδια τα οποία τα έχω κατεβάσει από το youtube μέσω προγράμματος μετατροπής. Τα αρχεία παίζουνε κανονικά χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.

Μόλις τώρα κατέβασα ένα ακόμα αρχείο το οποίο όταν το αποθηκεύω δεν μου εμφανίζεται στον φάκελο, το διέγραψα και το ξανααποθήκευσα, το εμφανίζει στην λίστα αλλά όταν το ανοίγω λέει ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΗ Η ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗ ΤΟΥ ΑΡΧΕΙΟΥ. Το αποθήκευσα στο 520 του αδερφού μου όπου παίζει κανονικά χωρίς πρόβλημα. Το μετέφερα με bluetooth στο 925 αλλά δεν το βρίσκω πουθενά,ούτε στα μηνύματα ούτε στην μουσική.

Τι παίζει σε όλο αυτό το θέμα?

Nokia 7610 - Nokia N70 - Nokia N82 - Nokia Lumia 925

 

Κουρείο η σταθερότης-Δημήτρης Τρεμουλοχέρας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Στην συσκευή μου έχω αποθηκεύσει ορισμένα mp3 τραγούδια τα οποία τα έχω κατεβάσει από το youtube μέσω προγράμματος μετατροπής. Τα αρχεία παίζουνε κανονικά χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.

Μόλις τώρα κατέβασα ένα ακόμα αρχείο το οποίο όταν το αποθηκεύω δεν μου εμφανίζεται στον φάκελο, το διέγραψα και το ξανααποθήκευσα, το εμφανίζει στην λίστα αλλά όταν το ανοίγω λέει ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΗ Η ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗ ΤΟΥ ΑΡΧΕΙΟΥ. Το αποθήκευσα στο 520 του αδερφού μου όπου παίζει κανονικά χωρίς πρόβλημα. Το μετέφερα με bluetooth στο 925 αλλά δεν το βρίσκω πουθενά,ούτε στα μηνύματα ούτε στην μουσική.

Τι παίζει σε όλο αυτό το θέμα?

 

Δοκίμασες να το κάνεις copy μέσω H/Y.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να το κάνεις copy μέσω H/Y.

 

Ναι, αυτό έκανα δύο φορές, την πρώτη μου εμφανίζει το αρχείο στον φάκελο του κινητού στον υπολογιστή αλλά όχι στην λίστα της μουσικής στο κινητό:( και την δεύτερη φορά μου εμφανίζει το αρχείο στο κινητό,αλλά δεν ανοίγει.

Nokia 7610 - Nokia N70 - Nokia N82 - Nokia Lumia 925

 

Κουρείο η σταθερότης-Δημήτρης Τρεμουλοχέρας

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό έκανα δύο φορές, την πρώτη μου εμφανίζει το αρχείο στον φάκελο του κινητού στον υπολογιστή αλλά όχι στην λίστα της μουσικής στο κινητό:( και την δεύτερη φορά μου εμφανίζει το αρχείο στο κινητό,αλλά δεν ανοίγει.

 

Δοκίμασες να δεις αν το μέγεθος του αρχείου είναι το ίδιο ή παρόμοιο με αυτό που παίζει κανονικά (μήπως έχει πρόβλημα o internal χώρος αποθήκευσης). Αν δεν βρεις άκρη κάνε του και ένα reset μήπως και στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορούμε να βάλουμε μεγαλύτερη μπαταρία; Με 3 ώρες ίντερνετ σερφαρισμα τρώει όλη την μπαταρία.
HTC 7 Trophy - Nokia Lumia 800 - iPhone 4 - BlackBerry Z10 - Nokia Lumia 925
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορούμε να βάλουμε μεγαλύτερη μπαταρία; Με 3 ώρες ίντερνετ σερφαρισμα τρώει όλη την μπαταρία.

 

τσέκαρε τις εφαρμογές που έχεις να τρέχουν στο παρασκήνιο γιατί δεν είναι φυσιολογικό

 

όσο για μεγαλύτερη μπαταρία όχι δεν γίνεται μιας και δεν είναι αποσπώμενη αλλά ,μπορείς πάντα να πάρεις όμως ένα usb power bank

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πρωην χρήστης iphone 5S το πουλησα για να παρω dslr και σκεφτομαι να παρω κανα φτηνο κινητακι τωρα μεχρι να την βγαλω ωσπου να ξαναπαρω iphone.ηθελα να ρωτησω τα εξης.

1.Απο μπαταρία τα παει καλυτερα απο το 5S?

2.Η οθόνη του ειναι ωραια?

3.Η καμερα ειναι στα ιδια επιπεδα με του Iphone?

4.Η μπροστινη καμερα βγάζει ωραιες φωτο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πρωην χρήστης iphone 5S το πουλησα για να παρω dslr και σκεφτομαι να παρω κανα φτηνο κινητακι τωρα μεχρι να την βγαλω ωσπου να ξαναπαρω iphone.ηθελα να ρωτησω τα εξης.

1.Απο μπαταρία τα παει καλυτερα απο το 5S?

2.Η οθόνη του ειναι ωραια?

3.Η καμερα ειναι στα ιδια επιπεδα με του Iphone?

4.Η μπροστινη καμερα βγάζει ωραιες φωτο?

 

Καλημέρα. Πρώην χρήστης του 925 και σχετικά με τις ερωτήσεις σου έχω θα πω τα εξής:

 

1. Σχεδόν τα ίδια. Κάποια προβλήματα drain με την 8.1 φτιάχτηκαν.

2. Η οθόνη είναι ωραία. Amoled δεν είχα πρόβλημα σε εξωτερικούς χώρους.

3,4. Δεν βγάζω πολλές φωτογραφίες και δει selfies με την μπροστινή κάμερα. Αλλά τις ελάχιστες φορές που την χρησιμοποίησα δεν με απογοήτευσε. Ρίξε μια ματιά και εδώ

 

Σε γενικές γραμμές είναι ένα καλό τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πρωην χρήστης iphone 5S το πουλησα για να παρω dslr και σκεφτομαι να παρω κανα φτηνο κινητακι τωρα μεχρι να την βγαλω ωσπου να ξαναπαρω iphone.ηθελα να ρωτησω τα εξης.

1.Απο μπαταρία τα παει καλυτερα απο το 5S?

2.Η οθόνη του ειναι ωραια?

3.Η καμερα ειναι στα ιδια επιπεδα με του Iphone?

4.Η μπροστινη καμερα βγάζει ωραιες φωτο?

 

1. σίγουρα καλύτερα , την ημέρα την βγάζει και ίσως και παραπάνω ανάλογα με την χρήση

2. 720p amoled με clear black που σημαίνει ότι το μαύρο είναι μαύρο και όχι γκρι και πολλές φορές δεν θα ξεχωρίζεις το bezel από την οθόνη και ΠΟΛΥ λιγότερες αντανακλάσεις λόγω clearblack

3. Απλά πράγματα... pureview , και αν ψαχτείς κιόλας με manual shooting με την βοήθεια της nokia camera εφαρμογής τότε απογειώνεται

4. με 1.3 mp θα έλεγα ότι βγάζει αξιοπρεπής άλλα όχι τρελά πράγματα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορούμε να βάλουμε μεγαλύτερη μπαταρία; Με 3 ώρες ίντερνετ σερφαρισμα τρώει όλη την μπαταρία.

Μπαταρια δεν αλλαζει αλλα μια εναλλακτικη ειναι να χρησιμοποιεις power bank για εκτος σπιτιου.

Ενα καλο και φθηνο (γυρω στα 40 ευρω) ειναι το xiami Mi 10400mah που ειναι σε μεγεθος πακετου τσιγαρων και στο φορτιζει 3-4 φορες το 925 ανετα.

 

 

 

Υ.γ. Ερωτηση: Επειδη θελω ενα 2ο καλωδιο usb για φορτιση απο PC οποιοδηποτε USB σε miniUSB του εμποριου κανει;

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να δεις αν το μέγεθος του αρχείου είναι το ίδιο ή παρόμοιο με αυτό που παίζει κανονικά (μήπως έχει πρόβλημα o internal χώρος αποθήκευσης). Αν δεν βρεις άκρη κάνε του και ένα reset μήπως και στρώσει.

 

Πως κάνω reset?

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις ξαναπροσπάθησα να μεταφέρω mp3 από τον υπολογιστή στο κινητό μέσω copy-paste. Στο 520 παίζουν όλα καλά,αλλά στο 925 δεν μου τα εμφανίζει στην μουσική ορισμένα και άλλα τα εμφανίζει στην λίστα της μουσικής αλλά όταν πάω να τα ανοίξω λέει είναι αδύνατο το άνοιγμα του αρχείου.:mad: Παρακαλώ όποιος ξέρει να βοηθήσει. Από τα 14 GB έχω σε χρήση τα 9,7

Edited by kingminos

Nokia 7610 - Nokia N70 - Nokia N82 - Nokia Lumia 925

 

Κουρείο η σταθερότης-Δημήτρης Τρεμουλοχέρας

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας ξανά. Απέκτησα τελικά το κινητό και φαίνεται τέλειο! Ήθελα να ρωτήσω: Το κινητό είναι Windows 8, να το κάνω update? Μου γράφει ότι έχω μια διαθεσιμη ενημέρωση, ωστόσο δε μου λέει ποια...
Lumia 925
Link to comment
Share on other sites

Κανε την αναβάθμιση πριν το στήσεις... Είναι τα WP8.1 (Lumia Cyan) που έχουν πάρα πολλές διαφορές...

 

Καλορίζικο κιόλας :)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί ρωτάς καν;

 

Εννοείται ότι θα περνάς όλες τις αναβαθμίσεις με το που έρχονται.

 

Καλοριζικο και να το χαρείς!

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...