Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι και το δικό σου multipoint έτσι;

Μπορείς να το συνδέσεις σε ένα άλλο τηλέφωνο και να μου πεις αν ο ήχος είναι της ίδιας έντασης με το 925;

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα..ενδιαφερομαι για την αγορα του lumia 925 γτ θελω να δοκιμασω τα windows phone..εχω το xperia t απτη μερα που βγηκε αλλα θελω να φυγω απο android και να δοκιμασω windows.απο σας που το εχετε πιστευετε οτι αξιζει η αγορα του;
Link to comment
Share on other sites

Μου εμφανιζει μονο 2 επιλογες 2G 3G αλλα πιανει LTE ετσι λεει τουλαχιστον πανω κανω κατι λαθος?

 

Το τηλέφωνο υποστηρίζει LTE δίκτυα, αλλά για να σου εμφανίσει το 4G σηματάκι θα πρέπει να αλλάξεις και την κάρτα SIM.

Link to comment
Share on other sites

Είναι και το δικό σου multipoint έτσι;

Μπορείς να το συνδέσεις σε ένα άλλο τηλέφωνο και να μου πεις αν ο ήχος είναι της ίδιας έντασης με το 925;

Ευχαριστώ :)

 

Δοκίμασε να αυξήσεις την ένταση ήχου με συνδεδεμένο το bluetooth. Διαπίστωσα ότι έχει ανεξάρτητη ρύθμιση για ένταση όταν το bluetooth είναι συνδεδεμένο.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα,

κάτοχος του 925 εδώ και 2 βδομάδες, είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Το κινητό δεν κολλάει πουθενά, βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες. Όμως μου έβγαλς 2 περίεργα προβλήματα και θα ήθελα τη γνώμη σας. Προχτές ήμουν σε ένα φίλο μου και ενώ το κινητό λειτουργούσε κανονικά, το βγάζω μια στιγμή εξω απ'τη τσέπη μου και ήταν κλειστό, δεν ανταποκρινόταν τίποτα, ούτε το power button και τελικά αφού το έβαλα σε φορτιστή συνήλθε τελικά και άνοιξε. Σημειωτέον ότι είχε γύρω στο 50% μπαταρία πράγμα που το έλεγξα και μετά το γεγονός αυτό. Σήμερα τελείως στα ξαφνικά αποφάσισε να κάνει επαννεκίνηση μόνο του. Λέτε να συμβαίνει τίποτα σοβαρο;

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ..σκευτομαι να αγορασω το 925, πιο πολυ λογω καμερας καλης που ψαχνω ..ημουν κοντα για s4 mini αλλα δε ξερω,ξαφνικα κολησα στο 925 να δοκιμασω και τα windows..να ρωτησω την 8.1 αναβαθμιση θα την παρει ? γενικα η καμερα του αξιζει που λενε ? γενικα το κινητο για 250-300 ευρω αξιζει?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ..σκευτομαι να αγορασω το 925, πιο πολυ λογω καμερας καλης που ψαχνω ..ημουν κοντα για s4 mini αλλα δε ξερω,ξαφνικα κολησα στο 925 να δοκιμασω και τα windows..να ρωτησω την 8.1 αναβαθμιση θα την παρει ? γενικα η καμερα του αξιζει που λενε ? γενικα το κινητο για 250-300 ευρω αξιζει?

 

Ναι σε όλα

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι

 

 

 

καλημερα παλικαρια σημερα πηρα και εγω την συσκευη εφυγα απο το συστημα antroid για καλυτερο λειτουργικο οπως ειναι τα windows εχω ομως ενα προβλημα δεν μου αναγνωριζη ο υπολογιστης το τηλεφωνο και δεν μπωρο να περασο μουσικη που θελο και φωτο τι γινετε μια βοηθεια ευχαριστω

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παλικαρια σημερα πηρα και εγω την συσκευη εφυγα απο το συστημα antroid για καλυτερο λειτουργικο οπως ειναι τα windows εχω ομως ενα προβλημα δεν μου αναγνωριζη ο υπολογιστης το τηλεφωνο και δεν μπωρο να περασο μουσικη που θελο και φωτο τι γινετε μια βοηθεια ευχαριστω

 

Κανονικά θα έπρεπε να στο αναγνωρίζει η διαδικασία είναι πολύ απλή πια windows έχεις μήπως φταίει αυτό. Εμένα με το που το σύνδεσα είδε κατευθείαν τους φακέλους χωρίς να κάνω τίποτα έχω τα windows 7. Για τον φίλο που του έκλεισε από μπαταρία ας δει αν έβαλε καμία εφαρμογή που του κολλάει στο παρασκήνιο και του τρώει την μπαταρία γιατί δεν θα έπρεπε να το κάνει.

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα έπρεπε να στο αναγνωρίζει η διαδικασία είναι πολύ απλή πια windows έχεις μήπως φταίει αυτό. Εμένα με το που το σύνδεσα είδε κατευθείαν τους φακέλους χωρίς να κάνω τίποτα έχω τα windows 7. Για τον φίλο που του έκλεισε από μπαταρία ας δει αν έβαλε καμία εφαρμογή που του κολλάει στο παρασκήνιο και του τρώει την μπαταρία γιατί δεν θα έπρεπε να το κάνει.

και εγω φιλεμου τα windows 7 εχω και το τηλεφωνο ειναι ελληνικο μηπως χρειαζετε καποιο προγραμα οδηγησης και που θα το βρω

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επανεκκίνηση στο τηλέφωνο. Και μόλις ανοίξει τότε σύνδεσε το σε μια άλλη usb του υπολογιστή.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επανεκκίνηση στο τηλέφωνο. Και μόλις ανοίξει τότε σύνδεσε το σε μια άλλη usb του υπολογιστή.

 

τα εχω κανη αυτά φιλεμου το τηλεγωνο κανη συνδεση USB γιατι όταν το δυνδεσο βγαζη τον ηχο συνδεσης αλλα δεν μου βλεπη την συσκευη μηπως χρειαζεται να κατεβασο καποιο προγραμα οδηγησης του τηλεφωνου και πιο είναι αυτό οπιος γνωριζη ας μου απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μηπως το βαζεις σε μπροστινη θυρα usb ?Σε μενα πολλες φορες αυτο ηταν το θεμα.

 

 

οχι κανονικα δεν μπορη ρε παιδια να ειμαι η εξαιρεση μονο εγω θα το εχουν και αλλοι τι να πω μαλον θα το σουταρο και θα ξαναγυρισο στο android

Link to comment
Share on other sites

οχι κανονικα δεν μπορη ρε παιδια να ειμαι η εξαιρεση μονο εγω θα το εχουν και αλλοι τι να πω μαλον θα το σουταρο και θα ξαναγυρισο στο android

 

 

 

 

 

Φίλε αυτο που λες δε παίζει. Δοκίμασε το σε άλλο PC να δεις αν φταίει το τηλέφωνο. Ναι είσαι εξαίρεση..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα και από μένα,

 

 

κάτοχος του 925 εδώ και 2 βδομάδες, είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Το κινητό δεν κολλάει πουθενά, βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες. Όμως μου έβγαλς 2 περίεργα προβλήματα και θα ήθελα τη γνώμη σας. Προχτές ήμουν σε ένα φίλο μου και ενώ το κινητό λειτουργούσε κανονικά, το βγάζω μια στιγμή εξω απ'τη τσέπη μου και ήταν κλειστό, δεν ανταποκρινόταν τίποτα, ούτε το power button και τελικά αφού το έβαλα σε φορτιστή συνήλθε τελικά και άνοιξε. Σημειωτέον ότι είχε γύρω στο 50% μπαταρία πράγμα που το έλεγξα και μετά το γεγονός αυτό. Σήμερα τελείως στα ξαφνικά αποφάσισε να κάνει επαννεκίνηση μόνο του. Λέτε να συμβαίνει τίποτα σοβαρο;

 

 

 

Δεν είναι φυσιολογικό. Αλλαξε τη sim αν την είχες κομμένη. Αλλιως πήγαινε μια βολτα σε ένα Nokia care.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

οχι κανονικα δεν μπορη ρε παιδια να ειμαι η εξαιρεση μονο εγω θα το εχουν και αλλοι τι να πω μαλον θα το σουταρο και θα ξαναγυρισο στο android

 

Δηλ πας στο "Υπολογιστής Μου" και δεν φαίνεται σας ξεχωριστός δίσκος???

 

99,9% είναι κάποιο θέμα Η/Υ η θύρας USB... Δοκίμασε το και σε ένα άλλο υπολογιστή... Κανονικά με το που συνδέεσαι θα έπρεπε να στο βγάζει...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δηλ πας στο "Υπολογιστής Μου" και δεν φαίνεται σας ξεχωριστός δίσκος???

 

99,9% είναι κάποιο θέμα Η/Υ η θύρας USB... Δοκίμασε το και σε ένα άλλο υπολογιστή... Κανονικά με το που συνδέεσαι θα έπρεπε να στο βγάζει...

 

 

παιδια τελος το προβλημα το ελεισα απο την διαχειρηση συσκευων του υπολογιστη ηταν καταχωριμενο εκει το τηλεφωνο και απο εκει του περασα προγραμα οδηγησης και ολλα καλα το βλεπη τωρα τωρα θελω να ανεβασο την ενταση του ηχου κλησης υπαρχη καποια εφαρμογη σας ευχαριστω α και κατι που αφορα την καμερα οταν βγαζω φωτο σε τελειως σκοταδη στης ακρες η φωτο πρασινιζη γιατι γινετε αυτο'

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε κάτι για τον αντικαταστάτη του 925;ποτε αναμένεται;

Το 930 λογικά είναι ο αντικαταστάτης του 920, το 935 ποτε θα έρθει;

only Apple
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε κάτι για τον αντικαταστάτη του 925;ποτε αναμένεται;

Το 930 λογικά είναι ο αντικαταστάτης του 920, το 935 ποτε θα έρθει;

 

Δεν έχει ακουστεί τίποτα και δεν νομίζω να βγει κιόλας. Το 925 βγήκε πιστεύω σαν lifting του 920 το 925 είναι πιο όμορφο και ελαφρύ, ενώ το 930 είναι δύσκολο να το βελτιώσεις σε αυτούς τους τομείς. Ο χρόνος θα δείξει βέβαια.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε κάτι για τον αντικαταστάτη του 925;ποτε αναμένεται;

Το 930 λογικά είναι ο αντικαταστάτης του 920, το 935 ποτε θα έρθει;

 

Το 920 ήταν η πρώτη και ίσως βιαστική προσπάθεια της Nokia στα wp8. Όμως ο όγκος και το βάρος λειτούργησαν αποτρεπτικά για πολλούς και έτσι έσπευσε σε ένα "lifting" (925). Δεν νομίζω πως συντρέχει λόγος να πράξει το ίδιο με το 930. Επίσης δεν νομίζω πως μας αφορά αν το 930 ή το κάθε 930 είναι αντικαταστάτης του ενός ή του άλλου. Ή σε αρέσει και το παίρνεις ή όχι και το ξεχνάς.

Γνώμη μου

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να το αγορασω για να δοκιμασω τα windows phone .αξιζει η αγορα του;;στα 280 το βρισκω στο skroutz.

 

Και βέβαια αξίζει..Σοβαρό λειτουργικό,απλό στην χρήση και στην εκμάθηση του,Υπάρχουν αρκετές επιλογές παραμετροποίησης,αν και κατά την γνώμη μου, υπάρχουν επιλογές βελτίωσης σε αυτό το κομμάτι.Όσο αναφορά το 925 εκπληκτική κάμερα, πολύ καλή οθόνη,και (σε συνδυασμό με το λειτουργικό) το κινητό δουλεύει ακομπλεξάριστα, χωρίς κολλήματα.

 

Ήμουν πριν χρήστης android και δεν μετανιώνω καθόλου που άλλαξα.

Κάνε την μετάβαση κατά την γνώμη μου άφοβα.

..Και ασε τους άλλους με τα android να παίζουν

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια αξίζει..Σοβαρό λειτουργικό,απλό στην χρήση και στην εκμάθηση του,Υπάρχουν αρκετές επιλογές παραμετροποίησης,αν και κατά την γνώμη μου, υπάρχουν επιλογές βελτίωσης σε αυτό το κομμάτι.Όσο αναφορά το 925 εκπληκτική κάμερα, πολύ καλή οθόνη,και (σε συνδυασμό με το λειτουργικό) το κινητό δουλεύει ακομπλεξάριστα, χωρίς κολλήματα.

 

Ήμουν πριν χρήστης android και δεν μετανιώνω καθόλου που άλλαξα.

Κάνε την μετάβαση κατά την γνώμη μου άφοβα.

..Και ασε τους άλλους με τα android να παίζουν

 

παιδια απο της βραδινες φωτο πως τα πατε γιατι μου βγαζη στην φωτο περιμετρικα πρασινιλες γιατι αυτο? καποιος που το ξερη το προβλημα ας μου απαντιση αν θελη ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι δε πεφτει η τιμη του ουτε στο σκρουτζ πλεον..το εβαλε η vodafone προσφορα στα 260 πριν 1-2 μηνες .. πριν λιγο καιρο και ο γερμανος το ιδιο.. πιο ακριβα δλδ το χει το σκρουτζ...και εγω θελω να το αγορασω αλλα ειμαι καπως διστακτικος στη τιμη αυτη..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...