Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η αγορα εγινε απο το To2c.com στις 17/9,track.number εστειλαν την επομενη μερα

Μια χαρά είσαι.Αν φύγει απόψε το βράδυ απο Κ.Δ. Αεροδρομίου αύριο το πρωϊ θα το παραλάβεις.Συνήθως όμως τα κρατούν 2-3 μέρες εκεί για να μας σπάνε τα νεύρα :p

3.4 max flavour του carliv

το ιδιο θεμα εχω και στο ταμπλετ.

αφου ειναι γενικο το κακο, δεν αγχωνομαι

Σήμερα λειτουργεί κανονικά

Φιλε μου το εχω πει 1000 φορες,και φυσικα θα τι πω αλλες τοσες,εδω εχουμε ενα εξαιρετικο κντ σε χαρακτιριστικα,σου κανει ολα τα χατιρια,δεν κολλαει-τρεχει τα παντα απροσκοπα και ανετα.και φυσικα η τιμη που δινεται αυτην την στιγμη ειναι απλα........χωμα!!Τωρα εαν θελει καποιος dev φτιαχνει και την 4.2.2 αλλα επι τις ουσιας,δεν νομιζω να δουμε και τραγικες διαφορες στο εν λογο κντ.Και φυσικα καμια σχεση με το ΤΗL 100........

Συμφωνώ.Το κινητό στα χρήματα που κοστίζει δεν έχει κάποιο τρανταχτό πρόβλημα.Το w100 είναι πιο πλαστικούρα και έχει μικρότερη αυτονομία αλλά νομίζω ότι έχει και ελάχιστα καλύτερη κάμερα και περισσότερες ρομ για δοκιμή http://www.needrom.com/phone-roms/thl/thl-w100/ (για όποιον θέλει να ασχολείται με αυτό) απο το 967s http://www.needrom.com/phone-roms/zte/v967s/

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια χαρά είσαι.Αν φύγει απόψε το βράδυ απο Κ.Δ. Αεροδρομίου αύριο το πρωϊ θα το παραλάβεις.Συνήθως όμως τα κρατούν 2-3 μέρες εκεί για να μας σπάνε τα νεύρα :p

 

Λιγο δυσκολο για αυριο πρωι,λογικα απο τριτη 8α το παραλαβω

Link to comment
Share on other sites

Εχω μαρκαρει καποια προγραμματακια ως "αχρειαστα" και λεω να τα απεγκαταστησω με το rom customizer. Συγκεκριμενα τα Cell Broadcasts, Go keyboard, Google voice, Google +, Hangouts, Ειδησεις και καιρος, Μουσικη play και καποια απο τα live wallpapers. Μηπως διαγραφοντας καποιο απ' αυτα δημιουργηθει προβλημα στη λειτουργια του τηλεφωνου ή να προχωρησω κανονικα ;
Link to comment
Share on other sites

Εχω μαρκαρει καποια προγραμματακια ως "αχρειαστα" και λεω να τα απεγκαταστησω με το rom customizer. Συγκεκριμενα τα Cell Broadcasts, Go keyboard, Google voice, Google +, Hangouts, Ειδησεις και καιρος, Μουσικη play και καποια απο τα live wallpapers. Μηπως διαγραφοντας καποιο απ' αυτα δημιουργηθει προβλημα στη λειτουργια του τηλεφωνου ή να προχωρησω κανονικα ;

To Cell Broadcasts δεν ξερω τι ειναι, το Go keyboard μπορεις να το βγαλεις αρκει να εχεις κατεβασει πρωτα καποιο αλλο πληκτολογιο, τα υπολοιπα μπορεις να τα στειλεις διακοπες :lol:;)

 

edit το Cell Broadcasts μην το διαγραψεις http://en.wikipedia.org/wiki/Cell_Broadcast

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Έχω φάει όλο το νετ, αλλά δεν έχω βρει καμμια εμπεριστατωμένη παρουσίαση του Lewa Os... Ρε παιδιά τι παίζει με αυτές τις ROM? Τι διαφορές έχουν απο πχ την Cyanogen ή την MIUI? Δεν βρίσκω τίποτα όσον αφορά review, μόνο κάνα δυο βίντεο με κάτι τύπους που σκρολάρουν πέρα δώθε το desktop...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αξιζει η καρτα μνημης που δινει το to2c ή ειναι χαμηλη class? Στελνει και screen protector μαζι στο πακετο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αξιζει η καρτα μνημης που δινει το to2c ή ειναι χαμηλη class? Στελνει και screen protector μαζι στο πακετο?

Ναι δίνει screen protector. Κάρτα μνήμης καλύτερα πάρε επώνυμη απ το extremeprocessor στο ebay

Link to comment
Share on other sites

Ναι δίνει screen protector. Κάρτα μνήμης καλύτερα πάρε επώνυμη απ το extremeprocessor στο ebay

 

Και γω αυτο σκεφτομουν γιατι δεν μου πολυαρεσε. Και κατι ακομα σε σχεση με το 3GS και το W200 τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

προστατευικα οθονης πηρα αυτα http://www.ebay.com/itm/190893061387?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

(δεν τα εχω δοκιμασει ακομα) παραγγειλα 4 και μου ηρθαν 6... Στην αποδειξη εγραφε στα 4 ποσο εκαναν και 2 ακομα με 0,00 ευρω. Γιατι αραγε μου τα εκαναν δωρο??

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιρνω και ορκο, αλλα αν βγαλεις εφαρμογες της google απο το τηλεφωνο, πολυ πιθανο να χαλασει και κατι αλλο. Εγω οταν το πρωτοαγορασα ειχα απεγκαταστησει κατι talk, google+ και μερικα ακομη, και χαθηκε η καμερα (το ειχα γραψει και εδω). Δεν καταφερα να το διορθωσω και πηγα σε επανεγκατασταση της ROM.
Link to comment
Share on other sites

Το μερικά ακόμη σου έκανε την ζημιά.Προσωπικά δεν έχω απεγκαταστήσει καμμία εφαρμογή συστήματος και ο λόγος ειναι ότι έχω αγοράσει το greenify https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify.pro που δίνει ένα plugin μέσω xposed framework (το οποίο έτσι και αλλιώς τρέχει λόγω gravitybox) με το οποίο παγώνεις-κοιμίζεις εφαρμογές συστήματος και είμαι οκ.
Link to comment
Share on other sites

Το μερικά ακόμη σου έκανε την ζημιά.Προσωπικά δεν έχω απεγκαταστήσει καμμία εφαρμογή συστήματος και ο λόγος ειναι ότι έχω αγοράσει το greenify https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify.pro που δίνει ένα plugin μέσω xposed framework (το οποίο έτσι και αλλιώς τρέχει λόγω gravitybox) με το οποίο παγώνεις-κοιμίζεις εφαρμογές συστήματος και είμαι οκ.

 

Νομίζω το ίδιο μπορεις να κάνεις και με το titanium backup ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς αλλά όχι με τον ίδιο τρόπο.Με το titanium παγώνεις μόνιμα τις εφαρμογές και άμα θες να χρησιμοποιήσεις κάποια,πρέπει να πας στο titanium,να την ξεπαγώσεις και μετά το τέλος της χρήσης,να την ξαναπαγώσεις.Με το greenify αυτό γίνεται αυτόματα.Η εφαρμογή ειναι πάντα διαθέσιμη στο χρήστη και στο σύστημα αλλά δεν καταναλώνει πόρους.Την ανοίγεις όποτε αν και την χρειαστείς και μετά ξαναπαγώνει αυτόματα,όταν τελειώσεις την χρήση της.
Link to comment
Share on other sites

Δεν παιρνω και ορκο, αλλα αν βγαλεις εφαρμογες της google απο το τηλεφωνο, πολυ πιθανο να χαλασει και κατι αλλο. Εγω οταν το πρωτοαγορασα ειχα απεγκαταστησει κατι talk, google+ και μερικα ακομη, και χαθηκε η καμερα (το ειχα γραψει και εδω). Δεν καταφερα να το διορθωσω και πηγα σε επανεγκατασταση της ROM.

Το σωστό είναι να τα παγώσει πρώτα για μερικές ημέρες και αν δεν υπάρξει πρόβλημα μετά μπορεί και να τα διαγράψει.

Την κάμερα την <<έχασα>> και εγώ στο Thl_w7 και έφταιγε το ότι έκανα απεγκατασταση την μαμισια εφαρμογή "συλλογή", μήπως είχες διαγράψει και εσύ την ίδια εφαρμογή?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι...........γιατι να το κανετε αυτο στο κντ?

Δλδ να βγαλετε-παγωσετε-κλεισετε διαφορες εφαρμογες.

Εδω στο δικο μου το εχω φουλαρει στις εφαρμογες,και δεν κανει κιχ....:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν έχεις άδικο.Απλά εμένα μου αρέσει να ελέγχω τι τρέχει στο κινητό μου.Τρέχω αρκετά πράγματα στο background που με βοηθάνε στην χρήση του κινητού και χωρίς greenify θα ήθελα 2gb ram για να είναι άνετο το κινητό.Τώρα όμως είμαι μόνιμα στα 300+ mb ελεύθερα και το κινητό πάει σφαίρα.
Link to comment
Share on other sites

το κινητό απο to2c έρχεται χωρίς καμία κάρτα? μπορείτε να μου δώσετε ακριβές λινκ για να πάρω μία?

 

αυτη περιμενω http://www.ebay.com/itm/111065176248?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

Edit: Για αυτα τα ακουστικα τι λετε http://www.e-shop.gr/product?id=PER.540221 στα 10 ευρω

Edited by chourdis
Link to comment
Share on other sites

έκανα παραγγελία στις 20 του μήνα και μέχρι στιγμής έχω αυτά τα νέα:

RF164705629SG

2013-09-28 00:27:17

GRATH

Despatched to ATC

2013-09-25 11:16:39

 

SINGAPORE

2013-09-25 11:14:41

 

HONGKONG

2013-09-25 11:12:24

 

HONGKONG

 

2013-09-25 11:10:13

HONGKONG

2013-09-24 01:08:43

 

Lan Guang,Shenzhen,China

2013-09-24 01:08:43

 

Lan Guang,Shenzhen,China

2013-09-23 23:41:47

 

2013-08-31 10:17:02

(είναι αντίστροφα)

 

πως πάμε λέτε;

 

edit και εδώ για να μη τυφλωθούμε http://en.4px.com/index.php?option=com_tracking4px RF164705629SG

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

....μήπως είχες διαγράψει και εσύ την ίδια εφαρμογή?

Ειχα διαγραψει αρκετα πραγματα απο τις μαμα εφαρμογες και δεν μπορω να ξερω τι εφταιγε απο ολα.

 

...δεν έχω απεγκαταστήσει καμμία εφαρμογή συστήματος και ο λόγος ειναι ότι έχω αγοράσει το greenify

Εχω εγκαταστησει την δωρεαν εκδοση εδω και 10 μερες και κανει καλη δουλεια. Με την Pro τι διαφορες εχει;

 

...μπορείτε να μου δώσετε ακριβές λινκ για να πάρω μία?

http://www.public.gr/product/tilefonia/accessories/flash-memory/micro-sd/sandisk-ultra-microsdhc-16gb-android-ci10/prod2810515pp/

Link to comment
Share on other sites

σας καλησπεριζω!!! μολις το παρηγγειλα απο to2c. Διαβάζω το συγκεντρωμενο υλικο στο 1ο postγια τα απαραιτητα(root κτλ)και επανερχομαι... Edited by kontz

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση γιά τις κάρτες, πως μπορούμε να δούμε τι κλάση είναι ;;

(εάν μας δούλεψαν δηλαδή .... ) :confused:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση γιά τις κάρτες, πως μπορούμε να δούμε τι κλάση είναι ;;

(εάν μας δούλεψαν δηλαδή .... ) :confused:

Κανε τεστ με το h2testw v1.4, υπαρχει θεμα και στο ebay

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

 

Εχω εγκαταστησει την δωρεαν εκδοση εδω και 10 μερες και κανει καλη δουλεια. Με την Pro τι διαφορες εχει;

Mπορείς να αδρανοποιείς και εφαρμογές συστήματος

Link to comment
Share on other sites

Κανε τεστ με το h2testw v1.4, υπαρχει θεμα και στο ebay

 

 

Πώς δουλεύει η εφαρμογή?

 

Αυτά τα ακουστικά θα δουλεύουν με το κινητό; http://www.e-shop.gr/product?id=PER.540221 (11 ευρώ κάνουν) και διαβάζω καλά σχόλια στο Amazon

Edited by chourdis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...