Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η διαφορά της flavour με την smart ειναι ότι η πρώτη βασίζεται στην v1.05 της zte και η δεύτερη σε μια ρομ που έχει samsung galaxy s ui και "παίζει" αρκετά συχνά στα mtk κινέζικα κινητά.H συγκεκριμένη του v967s ειναι port απο την αντίστοιχη "galaxy s ui" rom του lenovo A830.Σε πρακτικό επίπεδο η βασική διαφορά που έχει ειναι ότι επιτρέπει να έχεις 3g και βιντεοκλήσεις και στην δεύτερη σιμ (όχι ταυτόχρονα αλλά εναλλάξ και η αλλαγή γίνεται σε 10" χωρίς καν reboot του κινητού),κάτι που δε γίνεται με την ρομ της zte και κατά συνέπεια με την flavour.Χρήσιμο για όσους έχουμε δωρεάν mb απο 2 εταιρίες και δεν θέλουμε να αλλάζουμε θέσεις στις sim για το 3g. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

@bbbb

Αληθεια πες μας πως τα παει η ρομ που εχεις επανω και αν ειχες την max flavour τι διαφορες βλεπεις και φυσικα εναντι της 1.05

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Με προλαβες

Χθες προσπαθησα να βαλω ενα port απο amoi 828 s uι απο nee from oμως εβγαλε ιο και το εκοψα

Επισης με το recovery του carliv προσπαθησα να βαλω stable lewa ομως δεν περασε

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

H rom πάει άριστα.Το μόνο θέμα που έχει ειναι ότι δεν μπορώ να δω την κάρτα μνήμης ως αφαιρούμενο δίσκο στο pc με win xp.Σε 3 pc δοκίμασα χωρίς επιτυχία με επανεγκατάσταση drivers κτλ αλλά τίποτε.Και επίσης τα χρώματα στην οθόνη ειναι πιο κοντά σε αυτά της 1.03 και όχι της 1.05.Recovery έχω πλέον το cot recovery http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374297 αντι του απλού cwm Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

η lewa εχει διορθωσει τα μπαγκ που ειχε

οταν εννοεις stable?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ,νομιζω ειμαι αρκετα ευχαριστημενος με τα χρωματα ως εχουν

Απο μεταφρασεις(βεβαια οχι καλες) στο mtk forum για την lewa os 5 διαβαζω οτι ειναι γρηγορη εβαλα ερωτηση αν εχει αγγλικα γιατι θελω να την περασω

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Στο σιτε εχει πολυ καλη υποστηριξη για τηνZTE πρωτη πρωτη την εχει και απο τις πρωτες η συσκευη μας πηρε την 5 εκδοση

Εχει stable kαι beta λοιπον η beta ενημρωνεται καθε παρασκευη

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια ,παραγγελεια στις 16-9-2013 απο το2c και μολις σημερα ειδα (Despatched to overseas (Country code: GR) ):)

θα το φαμε ακομα ενα 10ημερο νομιζω!!!!!!!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια ,παραγγελεια στις 16-9-2013 απο το2c και μολις σημερα ειδα (Despatched to overseas (Country code: GR) ):)

θα το φαμε ακομα ενα 10ημερο νομιζω!!!!!!!!:mad:

Με ποιό ταχυδρομείο το έστειλαν;;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει την Max smart για να έχω 3g και στις δυο sim. Είναι ωραία και γρήγορη. Έχω ένα θεματακι όταν πάω να κάνω update μια εφαρμογή συστήματος από το μάρκετ, μου βγάζει μυνημα ότι δεν μπορεί να κάνει εγκατάσταση στην προκαθορισμένη θέση! Κα φυσικά δεν γίνεται εγκατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Ποιά εφαρμογή συστήματος; δεν έχω παρατηρήσει τέτοιο πρόβλημα.αν και κάποιες εφαρμογές που έχει βάλει ο dev τις έχω βγάλει γιατί δε τις χρησιμοποιούσα.
Link to comment
Share on other sites

Ποιά εφαρμογή συστήματος; δεν έχω παρατηρήσει τέτοιο πρόβλημα.αν και κάποιες εφαρμογές που έχει βάλει ο dev τις έχω βγάλει γιατί δε τις χρησιμοποιούσα.

 

Πχ. Gmail

Link to comment
Share on other sites

H Lewaos εχει μονο Αγγλικα και Κινεζικα. Παει σφαιρα ομως και ειναι ισως η πιο γρηγορη και απροβληματιστη rom που εχω δοκιμασει!

Εχει ενα προβλημα ομως. Δε μου δουλευει το 3g ...:(

Link to comment
Share on other sites

Στο σιτε εχει πολυ καλη υποστηριξη για τηνZTE πρωτη πρωτη την εχει και απο τις πρωτες η συσκευη μας πηρε την 5 εκδοση

Εχει stable kαι beta λοιπον η beta ενημρωνεται καθε παρασκευη

 

Σε ποιο site ???

Link to comment
Share on other sites

βγαλε με το rom customizer και μετα κανε της εγκατασταση

Συμφωνώ.Εγώ την έχω κάνει εφαρμογή χρήστη.Επισης έχω σβήσει το setcpu και το zdbox μιας και δεν τα χρησιμοποιώ

Link to comment
Share on other sites

βγαλε με το rom customizer και μετα κανε της εγκατασταση

 

Μπα πάλι τα ίδια! Πρόσεξα ότι το system στο rom customizer έχει ελεύθερο χώρο 5.3mb! Ενώ με το link2sd έχει 50mb

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο site ???

Mα στο σιτε του lewaos.com δεν νομιζω να φορας την 5!

Οπως ειπα με recovery you carliv δεν περασε εβγαλε λαθος η stable τωρα σειρα εχει η beta developer

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Μπα πάλι τα ίδια! Πρόσεξα ότι το system στο rom customizer έχει ελεύθερο χώρο 5.3mb! Ενώ με το link2sd έχει 50mb

Εγώ στο /system έχω ελεύθερα 106mb αυτή την στιγμή.Σβήσε και άλλα πράγματα που μπορείς να βάλεις έξτρα π.χ. τον flash player και τον dolphin.Υπόψιν ότι εκτος απο το apk πρέπει να σβήσεις και το αντίστοιχο .odex αρχείο.Γιαυτό και εγώ τα σβήνω χειροκίνητα απο το /system/app με τον root browser

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Εγώ και μου είπαν ότι θα ταχυδρομηθεί στις 4/10 λόγω Εθνικής εορτής. :)

 

Από την ημέρα παραγγελείας, μετά από πόσες ημέρες σας έδωσαν Tracking number?

 

έκανα παραγγελεια Κυριακή και τα χρήματα τραβήχτηκαν εχθές από την τράπεζα, αλλά ακόμα tracking δεν.

 

Επειδή κατι διάβασα για αργία ως τις 4/10 , εικαζω πως Παρασκευη θα υπάρξει οποιαδήποτε εξέλιξή

Link to comment
Share on other sites

Από την ημέρα παραγγελείας, μετά από πόσες ημέρες σας έδωσαν Tracking number?

 

έκανα παραγγελεια Κυριακή και τα χρήματα τραβήχτηκαν εχθές από την τράπεζα, αλλά ακόμα tracking δεν.

 

Επειδή κατι διάβασα για αργία ως τις 4/10 , εικαζω πως Παρασκευη θα υπάρξει οποιαδήποτε εξέλιξή

Στις 4/10 όταν το ταχυδρομήσουν θα δώσουν αριθμό.

Από 1 έως 3/10 το hotinbuy έχει κουπόνι με έκπωση 7% σε ότι πάρεις .... :(

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Στις 4/10 όταν το ταχυδρομήσουν θα δώσουν αριθμό.

Από 1 έως 3/10 το hotinbuy έχει κουπόνι με έκπωση 7% σε ότι πάρεις .... :(

 

ποιο ειναι το κουπονι?

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο εγκατασταση του lewa 5 λεω οτι ειναι η αγγλικη γλωσσα κατα60% εγκαταστημενη και οτι δεν αισθανομαι οτι μου λειπει κατι στην carliv
ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...