Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ θεωρώ ότι έκανα άριστη αγορά.Εχοντας το δίπλα στο w7s έχω την εντύπωση ότι σε καθημερινές εργασίες την διαφορά στην οθόνη υπέρ του w7s δεν την κάνει τόσο η ανάλυση αλλά το μέγεθος των 5,7".Δεν ειναι τόσο τραγική τελικά η qhd ανάλυση και δοκιμάζοντας διάφορα με το xposed app settings κατάφερα να φέρω το κινητό στα μέτρα μου πειράζοντας σε κάποιες εφαρμογές π.χ. browser το dpi και το font

 

Το dpi σε τι τιμές το έβαλες?

Επίσης οποίος έχει μπει στο σαιτ που έφτιαξα για το κινητό να μου πει τι να προσθέσω (γιατί σίγουρα ξέχασα πράγματα)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φίλε chourdis μπράβο σου για τον οδηγό που έκανες και τα βρίσκουμε όλα νοικοκυρεμένα...Σε ευχαριστούμε πολύ:)
Link to comment
Share on other sites

φίλε chourdis μπράβο σου για τον οδηγό που έκανες και τα βρίσκουμε όλα νοικοκυρεμένα...Σε ευχαριστούμε πολύ:)

 

Είναι και ένα pdf (οχι δικό μου) που περιέχει και αυτό αρκετά ενδιαφέρον πράγματα (τα πιο πολλά είναι κοινά) αλλά έχει ένα κομμάτι με την τοποθέτηση της προστατευτικης μεμβράνης

Link to comment
Share on other sites

Αν χάνεις τον χρόνο σου μη μπαίνεις καν στον κόπο να σχολιάζεις και να γίνεσαι εριστικός ε τι λες;

 

θα ακολουθησω την συμβουλη σου !

εσβησα οτι εγραψα εσυ θα εισαι οτι εισαι ετσι και αλλιως !

μονο που κοιτα δεν αφορα μονο εμενα αλλα και αλλους

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. παρελαβα κ το δικο μου μετα απο ψαξιμο (προσοχη οσοι το περιμενουν απο διανομη δυτικης θεσ/νικης, το δικο μου το ειχαν παραπεταμενο κ αν δε πηγαινα εγω να το ψαξουν, δε ξερω αν θα το εστελναν κ πότε...)

εγινε επιτυχης αλλαγη σε αγγλικη recovery και επεκταση μνημης στα 2.5 γιγα (ευχαριστω κ εγω για τις οδηγιες!)

 

θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με τα προγραμματα πλοηγησης. ποια εχετε δοκιμασει κ δουλεψαν? το igo primo λεει οτι δεν υπαρχει σε αναλυση για το κινητο μας.

θα μπορουσε καποιος να στειλει με πμ ενα λινκ για καποιο προγραμμα πλοηγησης?

ευχαριστω :)

στο ειχα γραψει για την περιοχη σου καλα εκανες και πηγες μονη σου !

sygic και navigator (ειναι free απο το play ) παιζουν μια χαρα απλα αμα εχεις data toκλειδωμα ειναι στιγμιαιο .

Δοκιμασε το navigator ειναι μια χαρα

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

στο ειχα γραψει για την περιοχη σου καλα εκανες και πηγες μονη σου !

sygic και navigator (ειναι free απο το play ) παιζουν μια χαρα απλα αμα εχεις data toκλειδωμα ειναι στιγμιαιο .

Δοκιμασε το navigator ειναι μια χαρα

 

...........7 DAYS TRIAL.............το syric τουλαχιστον που θερειται απο τα καλυτερα.

Δεν ειναι ελευθερο φιλε μου,μετα πρεπει να αγοαρσεις αδεια........

Το navigator??Ποιο λες δλδ?

Και τα data φυσικα ειναι χρεωσιμα,δεν ειναι δωρεαν......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το dpi σε τι τιμές το έβαλες?

Επίσης οποίος έχει μπει στο σαιτ που έφτιαξα για το κινητό να μου πει τι να προσθέσω (γιατί σίγουρα ξέχασα πράγματα)

Ανάλογα την εφαρμογή.Τις ρυθμίσεις π.χ. επειδή θέλω να βλέπω αρκετή πληροφορία,τις έχω 150dpi και font 125

To gmail app και το tapatalk στα 200 για να βλέπω επισης περισσότερη πληροφορία στην οθόνη.Τον nova launcher στα 192 για να χωράει άνετα το πλέγμα 6x6.Toν ex-dialer στα 290 για να ειναι πιο μεγάλο το πληκτρολόγιο για ευκολότερη χρήση.

Το igo primo δουλεύει κανονικά στο κινητό.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

θα ακολουθησω την συμβουλη σου !

εσβησα οτι εγραψα εσυ θα εισαι οτι εισαι ετσι και αλλιως !

μονο που κοιτα δεν αφορα μονο εμενα αλλα και αλλους

 

τι θα είμαι φίλε μου;στο τόπικ γίνεται το σώσε από τέτοιες ερωτήσεις και συ πιάστηκες από εμένα.Απλά τα πράγματα,αν έχεις να γράψεις κάτι που θα βοηθάει,οποιονδήποτε,γράψε το,αλλιώς προσπέρνα.ελπίζω να γίνομαι κατανοητός πια.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

...........7 DAYS TRIAL.............το syric τουλαχιστον που θερειται απο τα καλυτερα.

Δεν ειναι ελευθερο φιλε μου,μετα πρεπει να αγοαρσεις αδεια........

Το navigator??Ποιο λες δλδ?

Και τα data φυσικα ειναι χρεωσιμα,δεν ειναι δωρεαν......

 

1)αυτο ειναι το navigator

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mapfactor.navigator&hl=en

ειναi εξαιρετικο και εχω και sygic

2) αν διαβασεις καλα αυτο ειπα ειναι δωρεαν οχι το sygic

3) ειπα αν εχεις data κλειδωνει αμεσως που δεν εχει να κανει με το αν ειναι χρεωσιμα ΑΛΛΑ χρησιμα για το gps

 

Συγνωμη αν δημιουργησα εσφαλμενες εντυπωσεις ελπιζω αυτο να διορθωνει την κατασταση

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

τι θα είμαι φίλε μου;στο τόπικ γίνεται το σώσε από τέτοιες ερωτήσεις και συ πιάστηκες από εμένα.Απλά τα πράγματα,αν έχεις να γράψεις κάτι που θα βοηθάει,οποιονδήποτε,γράψε το,αλλιώς προσπέρνα.ελπίζω να γίνομαι κατανοητός πια.

εχεις ορεξη αδερφε!

για αυτο και συνεχιζεις

Συγνωμη αλλα μας αραδιαζεις το τρακιν σου ενα κατεβατο απο πανω μεχρι κατω σαν να λες που ειναι το το τηλεφωνο?

το τελευταιο σημειο ειναι το ΑΤc

νομιζω οτι χρειαζεσε βοηθεια και δεν ξερεις τι ειναι αυτο

σου γραφω την απαντηση να σε βοηθησω

και μας την λες

και συνεχιζεις

Δεν εισαι ο μονος που μας γραφεις ειναι και αλλοι δεν σε ξεχωριζω απλα θεωρησα οτι πηγα να σε βοηθησω και βρεθηκα να ακουω συμβουλες

Αν θελεις θα κανεις καλα να μην απαντησεις και ελπιζω να ερθει και το τηλεφωνο σου συντομα.

Αυτα .-

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

1)αυτο ειναι το navigator

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mapfactor.navigator&hl=en

ειναi εξαιρετικο και εχω και sygic

2) αν διαβασεις καλα αυτο ειπα ειναι δωρεαν οχι το sygic

3) ειπα αν εχεις data κλειδωνει αμεσως που δεν εχει να κανει με το αν ειναι χρεωσιμα ΑΛΛΑ χρησιμα για το gps

 

Συγνωμη αν δημιουργησα εσφαλμενες εντυπωσεις ελπιζω αυτο να διορθωνει την κατασταση

 

Λοιπον εχω και τρεχω τωρα,igo-navigon-syric-tomtom-dont panic-route 66-copilot.Ολα φυσικα στιε full εκδισεις μ=και με του πιο φρεσκους χαρτες φορτωμενα.

Και κανα 2 αλλα που ειναι για βουνο και θαλλασα.

Ολα αυτα τσεκαρισμενα και δουλεμενα και απο εμενα,αλλα και απο αλλα παιδια απο το γνωστο φορα που ασχολειται με το θεμα πλοηγηση.

Αυτο το MapFactor: GPS Navigation,ειναι φρεσκο και φυσικα ακομα αδουλευτο απο εμενα και αναξοιοπιστο κατεμε.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω και τρεχω τωρα,igo-navigon-syric-tomtom-dont panic-route 66-copilot.Ολα φυσικα στιε full εκδισεις μ=και με του πιο φρεσκους χαρτες φορτωμενα.

Και κανα 2 αλλα που ειναι για βουνο και θαλλασα.

Ολα αυτα τσεκαρισμενα και δουλεμενα και απο εμενα,αλλα και απο αλλα παιδια απο το γνωστο φορα που ασχολειται με το θεμα πλοηγηση.

Αυτο το MapFactor: GPS Navigation,ειναι φρεσκο και φυσικα ακομα αδουλευτο απο εμενα και αναξοιοπιστο κατεμε.

 

αναξιοπιστο κατ εσε αλλα τσαμπε!

και κατ εμε εξαιρετικο που του εχω διπλα διπλα με το sygic

αμα θελεις να μαθεις κιολας χρησιμοποει τους χαρτες τομτομ αμα του αγορασεις βεβαιως βεβαιως .

και αφου μας παρεθεσες και τα προγραματα πλοηγησης που εχεις

δεν γραφεις και κανα δυο λογια για το καθενα και ποιο προτιμας αφης στιγμης θεωρεις τη ευατο σου authority στην πλοηγηση

για να μαθουμε και μεις τα στραβαδια δηλαδη

Edited by satiros
ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

αναξιοπιστο κατ εσε αλλα τσαμπε!

και κατ εμε εξαιρετικο που του εχω διπλα διπλα με το sygic

αμα θελεις να μαθεις κιολας χρησιμοποει τους χαρτες τομτομ αμα του αγορασεις βεβαιως βεβαιως .

 

 

Φιλε μου κατεβηκε και θα δοκιμαστη αυριο κιολας,ελπιζω να μην βγω Νοτιο Τζατικισταν........

Απο οτι εριξα μια γρηγορη ματια θελει οντως να αγοαρασεις χαρτες γαι να δουλεψει σωστα και αξοιοπιστα στην Ελλαδα.

Αυτο το τζαμπε τι το ηθελες......:lol:

authority.........

Την λιστα παραπανω δεν την εγραψα για πλακα φιλε........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.

μου κεντρισε το ενδιαφερον το συγκεκριμενο κινητο και θελω να ρωτησω.

η καμερα του ειναι HD?

σε τι αναλυση τραβαει βιντεο και σε τι μορφη το αποθηκευει?

κανονικα mp4 δηλαδη ,η μηπως 3gp....:wacko:

η μπροστινη καμερα εχει καθαρη αναλυση για skype και συναφη προγραμματα?

η μπαταρια πως τα παει?

και γενικα τιποτα σημαντικα κοληματα - προβληματα?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Χαμος στο σπιτι .. το πηρα για την γυναικα μου ,απο minideal ηδη το επιβουλευεται ο μικρος αλλα κι εγω ως κατοχος του samsung galaxy nexus δεν μπορω να παραβλεψω μερικα χαρακτηριστικα του..Περιμενα να παρω ενα note 2 με κανα 300 οταν το ριξουν προσφορα αλλα τωρα πια μου φαινονται πολλα οταν με 100 παιρνεις τετοιο κινητο. Υπαρχει κατι αντιστοιχο του σε κατασκευη /ποιοτητα αλλα σε 5,5 και πανω ιντσες να μου προτεινετε?
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά,

 

Πήρα πρόσφατα ένα lenovo P770 (διπύρηνο 4άρα οθόνη) για την γυναίκα μου και είμαι πολύ ευχαριστημένος, πολύ καλή οθόνη και αυτονομία 3-4 ημέρες, τώρα θέλω να αγοράσω ένα κινητό και για μένα οπότε βλέποντας τα σχόλια σας για το ZTE 967S θα ήθελα να ρωτήσω 3-4 πραγματάκια:

 

1. Η οθόνη είναι καλή και η εναλλαγή οθονών είναι απροβλημάτιστη;

2. Η μπαταρία κρατάει αρκετά (εγώ θέλω λίγο browsing, κανένα email, τέτοια πράγματα...);

3. Το ραδιόφωνο παίζει και χωρίς ακουστικά;

4. Η 5 οθόνη κάνει το τηλέφωνο τεράστιο;

5. SAR; (είναι αξιόπιστη η τιμή που δίνουν);

 

 

Αμφιταλαντεύομαι ανάμεσα στο lenovo p770 (λόγω χαρακτηριστικών και καλής μπαταρίας) και στο ZTE 967s λόγω όλων αυτών που διάβασα εδώ και της χαμηλότερης τιμής φυσικά, όποιος έχει λίγο χρόνο και θέλει ας μου πει την γνώμη του....

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Για να προσθεσουμε μια εικονα ως wallpaper, τι διασταση πρεπει να εχει? 960χ540?

ευχαριστω.

Σας ευχαριστώ όλους για την πολύτιμη βοήθειά σας :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

εγινα και εγω κάτοχος ενος ΖΤΕ 967S.

Αντιμετωπιζω προβλημα να περασω τις επαφες μου απο το OUTLOOK στο τηλεφωνο. Μηπως μπορει κανεις να με βοηθησει?

Επίσης ενω εχει ελληνικα μενου δεν εχει ελληνικο πληκτρολογιο. κατεβασα ενα απο το APPSTORE αλλα δεν εχει αριθμους υπαρχει κανενα αλλο πληκτρολογιο να κατεβασω?

Link to comment
Share on other sites

εχεις ορεξη αδερφε!

για αυτο και συνεχιζεις

Συγνωμη αλλα μας αραδιαζεις το τρακιν σου ενα κατεβατο απο πανω μεχρι κατω σαν να λες που ειναι το το τηλεφωνο?

το τελευταιο σημειο ειναι το ΑΤc

νομιζω οτι χρειαζεσε βοηθεια και δεν ξερεις τι ειναι αυτο

σου γραφω την απαντηση να σε βοηθησω

και μας την λες

και συνεχιζεις

Δεν εισαι ο μονος που μας γραφεις ειναι και αλλοι δεν σε ξεχωριζω απλα θεωρησα οτι πηγα να σε βοηθησω και βρεθηκα να ακουω συμβουλες

Αν θελεις θα κανεις καλα να μην απαντησεις και ελπιζω να ερθει και το τηλεφωνο σου συντομα.

Αυτα .-

Δε στην είπα,ούτε συνεχίζω,εσύ πετάς κουταμάρες,και αναγκάζομαι να απαντάω.Και ξανά αφού αγανακτείς γράφε μόνο χρήσιμα,τα άλλα προσπέρνα τα,κατάλαβε το πια.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!κατεβασα τον τελευεταιο flash player στον dolphin και δεν λειτουργει οταν το εχω σε desktop mode γιατι ?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

εγινα και εγω κάτοχος ενος ΖΤΕ 967S.

Αντιμετωπιζω προβλημα να περασω τις επαφες μου απο το OUTLOOK στο τηλεφωνο. Μηπως μπορει κανεις να με βοηθησει?

Επίσης ενω εχει ελληνικα μενου δεν εχει ελληνικο πληκτρολογιο. κατεβασα ενα απο το APPSTORE αλλα δεν εχει αριθμους υπαρχει κανενα αλλο πληκτρολογιο να κατεβασω?

 

τις επαφες τις περασα σε 1' μεσω μπλεδοντι απο htc diammond-amoi n828

πληκτολογιο εβαλα το hackers keyboard που ειναι ιδιο με του pc, αριθμους, συμβολα κτλ

Link to comment
Share on other sites

1. Η οθόνη είναι καλή και η εναλλαγή οθονών είναι απροβλημάτιστη;

2. Η μπαταρία κρατάει αρκετά (εγώ θέλω λίγο browsing, κανένα email, τέτοια πράγματα...);

3. Το ραδιόφωνο παίζει και χωρίς ακουστικά;

4. Η 5 οθόνη κάνει το τηλέφωνο τεράστιο;

5. SAR; (είναι αξιόπιστη η τιμή που δίνουν);

 

1. ναι

2. απειρη η μπαταρια!

3. οχι

4. αναλογως πως το βλεπει κανεις

5. μαλλον ναι

Link to comment
Share on other sites

1. ναι

2. απειρη η μπαταρια!

3. οχι

4. αναλογως πως το βλεπει κανεις

5. μαλλον ναι

 

τι sar δινουν?καπου ειδα για 0.7 αλλα δεν το βρισκω.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ . ΕΜΕΝΑ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΕ ΜΕΣΗ ΧΡΉΣΗ ΚΑΡΑΤΑΕΙ ΚΑΤΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ 2 ΜΕΡΕΣ. ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ?

ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΜΟΝΙΜΑ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ SCREEN ON ΜΕ ΚΟΥΝΗΜΑ (ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΟΡΟΥΣ??)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...