Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ . ΕΜΕΝΑ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΕ ΜΕΣΗ ΧΡΉΣΗ ΚΑΡΑΤΑΕΙ ΚΑΤΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ 2 ΜΕΡΕΣ. ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ?

ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΜΟΝΙΜΑ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ SCREEN ON ΜΕ ΚΟΥΝΗΜΑ (ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΟΡΟΥΣ??)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Οκ δεν ειναι και ασχημα...αλλα......

Εκανες τις 1ες τρεις φορτισεις σωστα?

Ποιο προγραμμα ειναι αυτο ειπαμε??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχει να προτεινει κανεις, καποιο καλο app για QR Barcodes?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.threegvision.products.inigma.Android

Σκαναρει τα παντα και ειναι πολυ απλο στη χρηση

Link to comment
Share on other sites

Οκ δεν ειναι και ασχημα...αλλα......

Εκανες τις 1ες τρεις φορτισεις σωστα?

Ποιο προγραμμα ειναι αυτο ειπαμε??

 

ΦΟΡΤΙΣΕΙΣ ΕΓΙΝΑΝ ΜΟΝΟ 2 (EKANA ΠΑΤΑΤΑ?)

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.adl.appshaker&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω και τρεχω τωρα,igo-navigon-syric-tomtom-dont panic-route 66-copilot.Ολα φυσικα στιε full εκδισεις μ=και με του πιο φρεσκους χαρτες φορτωμενα.

Και κανα 2 αλλα που ειναι για βουνο και θαλλασα.

Ολα αυτα τσεκαρισμενα και δουλεμενα και απο εμενα,αλλα και απο αλλα παιδια απο το γνωστο φορα που ασχολειται με το θεμα πλοηγηση.

Αυτο το MapFactor: GPS Navigation,ειναι φρεσκο και φυσικα ακομα αδουλευτο απο εμενα και αναξοιοπιστο κατεμε.

Τρεχει το navigon σε δικαρτο ? ποια εκδοση εχεις?

Μονο το igo εχω αυτη τι στιγμη :D

καλημερα σε ολους.

η μπαταρια πως τα παει?

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά,

2. Η μπαταρία κρατάει αρκετά (εγώ θέλω λίγο browsing, κανένα email, τέτοια πράγματα...);

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

δες τα ποστ απο το 1858 εως το 1860

Καλημέρα. Για να προσθεσουμε μια εικονα ως wallpaper, τι διασταση πρεπει να εχει? 960χ540?

ευχαριστω.

Αν ειναι εικονα απο της φωτογραφιες σου μπορεις να την βαλεις απλα μπορει να μην τη δειχνει ολοκληρη.

Αν θες δες και το zedge απο το play

Καλημέρα!

εγινα και εγω κάτοχος ενος ΖΤΕ 967S.

Αντιμετωπιζω προβλημα να περασω τις επαφες μου απο το OUTLOOK στο τηλεφωνο. Μηπως μπορει κανεις να με βοηθησει?

Επίσης ενω εχει ελληνικα μενου δεν εχει ελληνικο πληκτρολογιο. κατεβασα ενα απο το APPSTORE αλλα δεν εχει αριθμους υπαρχει κανενα αλλο πληκτρολογιο να κατεβασω?

Δες αυτο που γραφει ο φιλος απο κατω.

Αν δεν τα καταφερεις ψαξε και εδω

Για πληκρολογιο να πω μια θετικη αποψη για αυτο , δοκιμαζεις και κρατας οποιο σου αρεσει και σου κανει :)

τις επαφες τις περασα σε 1' μεσω μπλεδοντι απο htc diammond-amoi n828

πληκτολογιο εβαλα το hackers keyboard που ειναι ιδιο με του pc, αριθμους, συμβολα κτλ

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ . ΕΜΕΝΑ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΕ ΜΕΣΗ ΧΡΉΣΗ ΚΑΡΑΤΑΕΙ ΚΑΤΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ 2 ΜΕΡΕΣ. ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ?

ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΜΟΝΙΜΑ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ SCREEN ON ΜΕ ΚΟΥΝΗΜΑ (ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΟΡΟΥΣ??)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Ποια εφαρμογη εβαλες ?

 

Μην γραφεις με μεγαλα γραμματα γιατι ειναι σαν να ΦΩΝΑΖΕΙΣ :)

 

Χθες περασα τη Max Smart με τα only main apps(GAPPS) για να εχω 3g και στις δυο καρτες, μεχρι στιγμης ολα καλα.

Αλλαξα bootanimatio και shutanimatio, το αρχειο shutrotate σε αυτη τη διαδρομη τι ειναι ? ειναι η εικονα που γραφει lenovo?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ . ΕΜΕΝΑ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΕ ΜΕΣΗ ΧΡΉΣΗ ΚΑΡΑΤΑΕΙ ΚΑΤΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ 2 ΜΕΡΕΣ. ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ?

ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΜΟΝΙΜΑ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ SCREEN ON ΜΕ ΚΟΥΝΗΜΑ (ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΟΡΟΥΣ??)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

ΦΟΡΤΙΣΕΙΣ ΕΓΙΝΑΝ ΜΟΝΟ 2 (EKANA ΠΑΤΑΤΑ?)

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.adl.appshaker&hl=el

 

Ποια εφαρμογη εβαλες ?

 

Μην γραφεις με μεγαλα γραμματα γιατι ειναι σαν να ΦΩΝΑΖΕΙΣ :)

 

ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΙΑ - ΜΙΑΜΙΣΗ ΩΡΑ

 

Δεκα χαρακτηρες

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

οκ σορυ, μικρά γράμματα!!!!

Ολα καλα :)

Μερικες τετοιου τυπου εφαρμογες κρατουν ξυπνιο το τηλεφωνο, δεν ξερω πως δουλευει η εφαρμογη που εβαλες.

Δοκιμασε αν θες το automation και ξεκλειδωμα με τον σενσορα, εχει και με κουνημα αλλα δεν το εχω ενεργο.

 

Επισης αν δεν δουλευεις ιντερνετ απο τον παροχο σου(voda-cosmote-wind) πας ρυθμισεις>περισσοτερα>δικτυα κινητης τηλεφωνιας>υπηρεσια 3g> και απενεργοποιησε το .

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα bootanimatio και shutanimatio, το αρχειο shutrotate σε αυτη τη διαδρομη τι ειναι ? ειναι η εικονα που γραφει lenovo?

system/media--->φάκελος images-->αρχείο boot_logo

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα :)

Μερικες τετοιου τυπου εφαρμογες κρατουν ξυπνιο το τηλεφωνο, δεν ξερω πως δουλευει η εφαρμογη που εβαλες.

Δοκιμασε αν θες το automation και ξεκλειδωμα με τον σενσορα, εχει και με κουνημα αλλα δεν το εχω ενεργο.

 

Επισης αν δεν δουλευεις ιντερνετ απο τον παροχο σου(voda-cosmote-wind) πας ρυθμισεις>περισσοτερα>δικτυα κινητης τηλεφωνιας>υπηρεσια 3g> και απενεργοποιησε το .

 

 

το 3g το εχω απενεγοποιημένο. θα δοκιμασω με το automation και θα ενημερωσω ξανα.

Σε ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

system/media--->φάκελος images-->αρχείο boot_logo

Νομιζα οτι αυτο το αρχειο ειναι για το splash screen :lol:(αυτο το λευκο που γραφει zte) , ωραια τωρα το εβγαλα και δεν βλεπω το lenovo :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Θανάση το usb mass storage με την smart σου λειτουργεί κανονικά;

το 3g το εχω απενεγοποιημένο. θα δοκιμασω με το automation και θα ενημερωσω ξανα.

Σε ευχαριστώ !

Βάλε απο το play store το wakelock detector άστο για κάποια ώρα να δουλέψει και δες αν κάποιο πρόγραμμα δεν αφήνει τη συσκευή να μπει σε deep sleep

Υπαρχει κατι αντιστοιχο του σε κατασκευη /ποιοτητα αλλα σε 5,5 και πανω ιντσες να μου προτεινετε?

Η zte έχει το grand memo http://www.skroutz.gr/s/3599031/ZTE-Grand-Memo-V9815.html?from=autocomplete&keyphrase=zte+grand+memo αλλά στην τιμή που έχει,πάρε note 2. Απο άλλες εταιρίες μπορείς να βρεις αρκετά.Εγώ π.χ. έχω το thl w7s στις 5,7" και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.Αν θες πληροφορίες,ρώτα στο κατάλληλο θέμα Υπάρχουν και άλλα αν το ψάξεις.Σε 5,5" υπάρχει το cube a5300 http://www.geekbuying.com/item/Cube-A5300-5-5-Inch-IPS-Touch-Screen-MTK6589-Quad-Core-Smart-Phone-1G-4G-Android-4-2-OS-3G-GPS---Black-White-318924.html το περιμένει κάποιο παιδί στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374223&page=2

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Θανάση το usb mass storage με την smart σου λειτουργεί κανονικά;

Μια προσπάθεια έκανα και δεν δουλεύει.

Έβαλα και usb otg, το βλέπει αλλά δεν μπορούσε να δει τα αρχεία.

Υπάρχει κάποιος με αυτή τη rom που να του δουλεύει ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια ανανέωση (μικρο-διορθώσεις) στο pdf και πρόσθεσα απλές οδηγίες για το Automaton και τον Es File Explorer (λειτουργία ως Root explorer).

 

ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ v967s

 

http://www.freewebs.com/arxeia/ZTE_v967s_TEXNIKA_THEMATA.pdf

 

-

Link to comment
Share on other sites

Μια προσπάθεια έκανα και δεν δουλεύει.

Έβαλα και usb otg, το βλέπει αλλά δεν μπορούσε να δει τα αρχεία.

Υπάρχει κάποιος με αυτή τη rom που να του δουλεύει ?

Eμένα το usb otg δουλεύει κανονικά.Για τα αρχεία κοίταξες στο μονοπάτι /mnt/usbotg ; Eπισης αν έχεις windows 7/8 αντι του usb mass storage,μπορείς να επιλέξεις το mtp το οποίο λειτουργεί κανονικά σε αυτή την ρομ

Link to comment
Share on other sites

Eμένα το usb otg δουλεύει κανονικά.Για τα αρχεία κοίταξες στο μονοπάτι /mnt/usbotg ; Eπισης αν έχεις windows 7/8 αντι του usb mass storage,μπορείς να επιλέξεις το mtp το οποίο λειτουργεί κανονικά σε αυτή την ρομ

Με τον es file explorer έψαξα, το βλέπει το στικακι αλλά δεν μου έδειχνε τα αρχεία.

Windows v®ista έχω :)

θα το ξαναδώ όταν πάω σπίτι. :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Επισης υποστηρίζει μόνο fat32 filesystem.Νtfs δεν βλέπει.Το mtp ίσως λειτουργεί και σε vista
Link to comment
Share on other sites

To p770 έχει παλιότερο επεξεργαστή και gpu.Οσα mtk6577 έχω δοκιμάσει προσωπικά,ειναι κάτω σε επιδόσεις απο τον mtk6589.Για την αυτονομία σου έγραψε και ο θανάσης γιαυτά τα ποστ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4902548#post4902548
Link to comment
Share on other sites

Eμένα το usb otg δουλεύει κανονικά.Για τα αρχεία κοίταξες στο μονοπάτι /mnt/usbotg ; Eπισης αν έχεις windows 7/8 αντι του usb mass storage,μπορείς να επιλέξεις το mtp το οποίο λειτουργεί κανονικά σε αυτή την ρομ

Επισης υποστηρίζει μόνο fat32 filesystem.Νtfs δεν βλέπει.Το mtp ίσως λειτουργεί και σε vista

Συνδεσα παλι το τηλεφωνο με το pc, μου εγραψε παλι το pc για ''νεο υλικο κτλ'' και τωρα βλεπω κανονικα την micro sd απο το pc, το μεσημερι δεν ολοκληρωνε τη διαδικασια νεο υλικο.

Παντα σε mtp βαζω στα τηλεφωνα μου.

Για το usb otg επρεπε να βγαλω τη θηκη γιατι δεν εκανε καλη επαφη, αναβε το λαμπακι στο στικακι αλλα δεν...., τη micro sd την ειχα σε android τηλεφωνο οποτε τα αρχεια ειναι σε fat32.

 

Ωρες-ωρες θελω κλοτσιες :lol::lol::O:cry:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου αρχικά

 

Όταν λες άπειρη κρατάει 3 ημέρες?

 

Ανάμεσα σε ΖΤΕ 967s και Lenovo P770 τι θα διάλεγες?

 

δες τα σκρινσοτς και κρινε. πλοηγηση εγινε αρκετη με wifi και λιγο με 3g.

κλησεις λιγες θα ελεγα, σμσ αρκετα.επισης και κανα μισαωρο περιπου παιχνιδια.

 

το ζτε θα επελεγα

 

 

edit: η μπαταρια ειναι ακομη στο 55% :D

Link to comment
Share on other sites

ωχ...αρα η ποιοτητα ειναι χαλια και ξεχειλομενα πιξελς...μα καλα 3gp σε 720p αναλυση???

μεγαλο μειον αυτο...

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...