Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eίμαι κάτοχος της συσκευής εδώ και καμιά εβδομάδα και έχω μέχρις στιγμής μόνο δύο θεματάκια...το ένα είναι ότι το market κάνει τα δικά του και βγάζει πολλές φορές κωδικούς σφάλματος 490 κλπ(από προχθές το κάνει αυτό) και για να ξεκολλήσει πρέπει να κάνεις reboot την συσκευή και το δεύτερο ότι μου αργεί πολύ να κλειδώσει το gps αλλά αν κλειδώσει βράχος :lol:.

Όποιος μπορεί ας βοηθήσει :)

 

Επίσης την μοναδική μεμβράνη που είχα από τον κινέζο μου την ξεκόλησε μετά από αγώνα η μικρή μου κόρη και τώρα.... :(

Μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω εδώ στην αθήνα μεμβράνη ή πρέπει να την βάλω παραγγελία από κίνα?

Επίσης ψάχνω για μια θήκη τύπου βιβλίο που να στέκεται κιόλας το κινητό για χρήση στυλ τάμπλετ αν το περιγράφω σωστά και μια δεύτερη μπαταρία γνήσια αν γίνεται με εξωτερικό φορτιστή.Υπάρχει κάτι στο ebay που να είναι αξιόπιστο και να έρχεται γρήγορα?

 

Kατά τα άλλα η συσκευή πετάει κυριολεκτικά και είναι απόλυτο vfm.

ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για το gps http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372981 πράγματι και μένα κάποιες φορές έχει αργήσει γύρω στα 2.30-3 λεπτά να κλειδώσει αλλά από εκει και πέρα,ειναι ότι καλύτερο έχω δει σε mtk κινητό.Απίστευτη ακρίβεια και μηδενικά προβλήματα στο δρόμο

Για το play store προχθές όλοι είχαμε θέμα,καθώς είχε φάει φρίκη αλλά τώρα ειναι εντάξει.Σβήσε το gmail λογαριασμό σου και ξαναβάλτον,κάνε μια εκκαθάριση δεδομένων στο play store και λογικά θα είσαι οκ.Για θήκη η mofi με λίγη προσπάθεια στέκεται το κινητό σε οριζόντια θέση αλλά δεν θα το έλεγα και βράχο σταθερότητας..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αναφέρει κάποιος πρόβλημα με το μικροφωνο του κινητού??Κάτι έχει πάθει και όταν μιλάω ο συνομιλητής μου δεν με ακουει δυνατα, αλλα στο βάθος.Υπάρχει κάποια ρύθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Επίσης την μοναδική μεμβράνη που είχα από τον κινέζο μου την ξεκόλησε μετά από αγώνα η μικρή μου κόρη και τώρα.... :(

Αν θελεις μπορεις να δοκιμασεις τις οδηγιες μου στο pdf για καθαρισμο και επανατοποθετηση της μεμβρανης (εφοσον δεν εχει σκιστει ή τσαλακωθει). Εγω τη δικη μου την εκοψα στις διαστάσεις που ειναι η φωτεινη οθόνη ωστε να μην καλύψω κατι από κακή τοποθέτηση (τον μπροστινο σενσορα πχ). Αν τη βαλεις στραβα μετα θα εχεις βαλε-βγαλε για να πετυχεις τα σωστα σημεια.

 

Γενικου τυπου μεμβρανες εχω εντοπισει στα ελληνικα μαγαζια στις διαστασεις που καλυπτουν την οθονη του κινητου.

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/zelatines/Sentio-Screen-Protectors-Universal-100x60mm-UNIVERSAL-100X60MM-ANTISCRATCH.htm

 

Αν θελεις ομως τη μανισια μεμβρανη, τοτε ψαξε στο ebay κυριως για το μοντελο 987.

http://www.ebay.co.uk/itm/350886511368?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αναφέρει κάποιος πρόβλημα με το μικροφωνο του κινητού??Κάτι έχει πάθει και όταν μιλάω ο συνομιλητής μου δεν με ακουει δυνατα, αλλα στο βάθος.Υπάρχει κάποια ρύθμιση?

Δες αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049 επίσης η συσκευή είναι dualmic καθώς έχει ακόμη ένα μικρόφωνο στο πάνω μέρος

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049 επίσης η συσκευή είναι dualmic καθώς έχει ακόμη ένα μικρόφωνο στο πάνω μέρος

το δοκίμασα και ακόμη τα ίδια.Κατι άλλο?/????

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αναφέρει κάποιος πρόβλημα με το μικροφωνο του κινητού??Κάτι έχει πάθει και όταν μιλάω ο συνομιλητής μου δεν με ακουει δυνατα, αλλα στο βάθος.Υπάρχει κάποια ρύθμιση?

Eχεις βαλει καποια θηκη,καποιο protector??Eντυπωση μου κανει να σε ακουει στο βαθος.....ενα ειχες hardware θεμα θα σε ακουγε χαμηλα....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

@longmire παρήγγειλα τελικά από το λίνκ του ebay που έδωσες και είναι γερμανία ο τύπος οπότε τετάρτη με κόβω να τις έχω.Αν και έχω φάει τον τόπο δε βρίσκω mofy ή κάποια παρόμοια θήκη να την παραγγείλω από ευρώπη για να μην κάνει 1 μήνα και....αν έχεις κάτι υπόψη μου λες,σε ευχαριστώ πολύ!!

 

@bbbb χρήστο χαίρομαι που μετά το navimania σε συναντώ εδώ...είμαστε τυχεροί που έχεις το ίδιο μοντέλο γιατί ξέρω πόσο βοηθάς εμάς τους αρχάριους.Έκανα αυτό που έγραψες με το market και δείχνει οκ,θα το παρακολουθήσω.Για το gps τώρα κατέβασα τα απαραίτητα και πιάνω δουλειά :lol: σε ευχαριστώ κι εσένα για την βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Για θήκη,προστασίες οθόνης κτλ ρίξτε καμμιά ματιά σε καταστήματα του όλα 1€ :p Εψαχνα να βρω μια μεγάλη θήκη ζώνης 160mm ύψος και 83mm πλάτος για να χωράει το w7s μου και δεν έβρισκα κάτι στο ebay που επιβεβαιωμένα να μου κάνει.Πήγα για άλλη δουλειά σε τέτοιο μαγαζί εδώ Κοζάνη και βρήκα μια μεγάλη θήκη του 1€ αλλά δεν είχε πιαστράκι ζώνης.Ετσι πήγα σε ένα τσαγκάρικο :lol: και μου έραψε δωρεάν σε 2 λεπτά ένα κομμάτι δέρμα στο πίσω μέρος της θήκης και όλα καλά :D Σε 5" κινητά υπάρχει αρκετά μεγάλη ποικιλία
Link to comment
Share on other sites

@longmire παρήγγειλα τελικά από το λίνκ του ebay που έδωσες και είναι γερμανία ο τύπος οπότε τετάρτη με κόβω να τις έχω.

δε σε προλαβα...

ειχα παρει απο αυτους για το ideos που εχω και ειναι ψιλομαπα. ειναι πολυ λεπτες και σημαδευονται ευκολα. ριξε και μια παραγγελια προς κινα μερια για να σου ερχονται σιγα σιγα

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Για θήκη,προστασίες οθόνης κτλ ρίξτε καμμιά ματιά σε καταστήματα του όλα 1€ :p Εψαχνα να βρω μια μεγάλη θήκη ζώνης 160mm ύψος και 83mm πλάτος για να χωράει το w7s μου και δεν έβρισκα κάτι στο ebay που επιβεβαιωμένα να μου κάνει.Πήγα για άλλη δουλειά σε τέτοιο μαγαζί εδώ Κοζάνη και βρήκα μια μεγάλη θήκη του 1€ αλλά δεν είχε πιαστράκι ζώνης.Ετσι πήγα σε ένα τσαγκάρικο :lol: και μου έραψε δωρεάν σε 2 λεπτά ένα κομμάτι δέρμα στο πίσω μέρος της θήκης και όλα καλά :D Σε 5" κινητά υπάρχει αρκετά μεγάλη ποικιλία

Φιλε bbbb αν βρεις χρονο στειλε μου 1 φωτο απο τη θηκη που αγορασες γιατι εχω απελπιστει ψαχνοντας μερες σε ολες τις γνωστες αλυσιδες.

:worry:

Link to comment
Share on other sites

Εχουν ανεβάσει γενικά τις τιμές και σε άλλα κινητά

Ισως να φταίει η μικρή πτώση του δολλαρίου, οπότε σε κινέζικες τιμές μαλλον σταθερές είναι οι τιμές, καθώς και με το ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε bbbb αν βρεις χρονο στειλε μου 1 φωτο απο τη θηκη που αγορασες γιατι εχω απελπιστει ψαχνοντας μερες σε ολες τις γνωστες αλυσιδες.

:worry:

Ψάξε και σε κανένα μικρότερο κατάστημα αλλά και στα 1€ καταστήματα.Θήκη ειδικά για το κινητό με τρύπες σε volume,usb,power κτλ δε νομίζω να βρεις.Αλλά αν θες θήκη ζώνης,βάση στήριξης κτλ,όλο και κάτι θα βρεις σε καλή τιμή κάπου εντός λεκανοπεδίου αττικής :p

Link to comment
Share on other sites

@all

Κυριοι εδω ειναι το thread v967s αν δεν κανω λαθος νομιζω οτι το αργησε ,που ειναι ,γιατι αργει,χανομαι σβηνω πεθαινω, δεν ειναι καταληλα σχολια και ουτε βοηθουν την γνωση του προιοντος

Το να μας γραφεται το τρακιν του προιοντος @chrysostomos σε τι βοηθα τα υπολοιπα μελη μαλλον χανουμε τον χρονο μας

Αν χάνεις τον χρόνο σου μη μπαίνεις καν στον κόπο να σχολιάζεις και να γίνεσαι εριστικός ε τι λες;

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Aς αφήσουμε για λίγο τις εντάσεις και να κάνω ακόμα μία ερώτηση...

Όταν πηγαίνω στις επαφές μου τις εμφανίζει όλες.Επιλέγω κι εγώ μόνο εμφάνιση phone και με το που βγω και ξαναμπώ πάλι τα ίδια...συμβαίνει και σε εσάς αυτό?πως το λύσατε να δείχνει μόνιμα τις επαφές που βρίσκονται ΜΟΝΟ στη μνήμη του τηλεφώνου?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. παρελαβα κ το δικο μου μετα απο ψαξιμο (προσοχη οσοι το περιμενουν απο διανομη δυτικης θεσ/νικης, το δικο μου το ειχαν παραπεταμενο κ αν δε πηγαινα εγω να το ψαξουν, δε ξερω αν θα το εστελναν κ πότε...)

εγινε επιτυχης αλλαγη σε αγγλικη recovery και επεκταση μνημης στα 2.5 γιγα (ευχαριστω κ εγω για τις οδηγιες!)

 

θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με τα προγραμματα πλοηγησης. ποια εχετε δοκιμασει κ δουλεψαν? το igo primo λεει οτι δεν υπαρχει σε αναλυση για το κινητο μας.

θα μπορουσε καποιος να στειλει με πμ ενα λινκ για καποιο προγραμμα πλοηγησης?

ευχαριστω :)

Σας ευχαριστώ όλους για την πολύτιμη βοήθειά σας :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. παρελαβα κ το δικο μου μετα απο ψαξιμο (προσοχη οσοι το περιμενουν απο διανομη δυτικης θεσ/νικης, το δικο μου το ειχαν παραπεταμενο κ αν δε πηγαινα εγω να το ψαξουν, δε ξερω αν θα το εστελναν κ πότε...)

εγινε επιτυχης αλλαγη σε αγγλικη recovery και επεκταση μνημης στα 2.5 γιγα (ευχαριστω κ εγω για τις οδηγιες!)

 

θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με τα προγραμματα πλοηγησης. ποια εχετε δοκιμασει κ δουλεψαν? το igo primo λεει οτι δεν υπαρχει σε αναλυση για το κινητο μας.

θα μπορουσε καποιος να στειλει με πμ ενα λινκ για καποιο προγραμμα πλοηγησης?

ευχαριστω :)

καλημερα εγω εχω το copilot full europe ειναι καλο μεχρι στγμης που το εχω αλλα για εμενα καλο ειναι να βρεις sygic γνωμη μου πολυ καλητερο το δουλευα χρονια!τωρα για λινκ δεν θυμαμαι απο που το κατεβασα παντως αν βρεθει λινκ για sygic θα το ηθελα και εγω

δοκιμασε blackmart

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μόλις χθες παρέλαβα κι εγώ , αλλα οταν απο κλειστό πατάω power για να ανοίξει εμφανίζει το αρχικό logo για ενα δευτερόλεπτο και μετα κλείνει ..μόνο μετα απο βγαλσιμο μπαταρίας ξεκινάει η μετα απο απανωτές προσπάθειες ..κάποιος το είχε γράψει παλιότερα αλλα δεν βρίσκω την σελίδα ναδω τι έκανε
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μόλις χθες παρέλαβα κι εγώ , αλλα οταν απο κλειστό πατάω power για να ανοίξει εμφανίζει το αρχικό logo για ενα δευτερόλεπτο και μετα κλείνει ..μόνο μετα απο βγαλσιμο μπαταρίας ξεκινάει η μετα απο απανωτές προσπάθειες ..κάποιος το είχε γράψει παλιότερα αλλα δεν βρίσκω την σελίδα ναδω τι έκανε

 

ρυθμίσεις- προσβασιμότητα και απενεργοποιείς την γρήγορη εκκίνηση

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει τι περιλαμβάνει στη συσκευασία;

Γιατί ένας φίλος για τον οποίον το πήρα θα το χρησιμοποιεί για navigator και θέλω να ξέρω τι πρέπει να πάρω!

Ακουστικά handsfree έχει μέσα; O φορτιστής του είναι Αγγλικού τύπου ή ευρωπαϊκου;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με τους κανονισμούς του φόρουμ,απαγορεύονται λινκ προς απόκτηση σπασμένων προγραμμάτων

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει τι περιλαμβάνει στη συσκευασία;

Γιατί ένας φίλος για τον οποίον το πήρα θα το χρησιμοποιεί για navigator και θέλω να ξέρω τι πρέπει να πάρω!

Ακουστικά handsfree έχει μέσα; O φορτιστής του είναι Αγγλικού τύπου ή ευρωπαϊκου;

Aκουστικά δεν έχει η συσκευασία.Ο φορτιστής ειναι αγγλικού τύπου και στη συσκευασία δίνουν και ένα αντάπτορα για ευρωπαϊκή πρίζα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Ξερει κανεις πως απενεργοποιουμε την ειδοποιηση για τη δευτερη sim μετα την εκκινηση του τηλεφωνου; ("Υποδοχη 2: Δεν εντοπιστηκε..ελεξτε εαν η καρτα sim ειναι ετοιμη").

Δευτερον ποσο ενοχλητικος παιζει να ναι αυτος ο ηχος στην εκκινηση, τωρα καταλαβα γιατι τον αλλαξατε οι περισσοτεροι!

Edited by stelios91
Link to comment
Share on other sites

Για την ειδοποίηση της σιμ,σίγουρα γίνεται μέσω του gravitybox http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2316070

αν υπάρχει πιο απλός τρόπος δε γνωρίζω.Για τον ήχο και όχι μόνο ρίξε μια ματιά στο http://www.freewebs.com/arxeia/ZTE_v967s_TEXNIKA_THEMATA.pdf και https://sites.google.com/site/ztev967sgr/

Link to comment
Share on other sites

Στο gravity box βρηκα τροπο να κρυψω το σημα της 2ης sim, βρισκεται στο statusbar tweaks => auto-hide signal icons => Auto-hide SIM Slot 2. Εγω θελω να απενεργοποιησω την ειδοποιηση πανω αριστερα που εμφανιζεται και γραφει οτι δεν εντοπιστηκε η 2η υποδοχη οποτε ανοιγω το τηλεφωνο. Στο gravity box δεν βρηκα κατι. Οκ ειναι λεπτομερεια θα μου πειτε αλλα τα θελω ολα στην εντελεια! Για τον ηχο εκκινησης βρηκα τροπο να τον αλλαξω μεσα απο το pdf! Επισης δεν εχω πολυκαταλαβει πως λειτουργει το greenify αν και νομιζω δεν ειναι το καταλληλο topic για να μου απαντησετε οποτε θα κανω ενα googlaρισμα. Για το gps προσεξα οτι κλειδωνει γρηγορα, ακολουθησα και αυτο τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372981 , παρολα αυτα παρατηρησα οτι ενω πριν ακολουθησω τον οδηγο μου εβγαζε την ακριβη μου θεση, μετα τον οδηγο με βγαζει ενα στενο πιο μακρια! Ειναι η πρωτη μου συσκευη android γι αυτο και οι αποριες μου ειναι λιγο "χαζες".
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...