Jump to content

Ask myphone: Χρησιμοποιείτε εναλλακτικά software keyboards;


DJDB
 Κοινοποίηση

Χρησιμοποιείτε εναλλακτικά software keyboards;  

527 members have voted

  1. 1. Χρησιμοποιείτε εναλλακτικά software keyboards;

    • Ναι, χρησιμοποιώ κάποιο εναλλακτικό software keyboard
      298
    • Όχι, χρησιμοποιώ το stock keyboard της συσκευής μου
      172
    • Και τα δύο, ανάλογα με την περίπτωση
      49
    • Δεν γνωρίζω / δεν απαντώ
      8


Recommended Posts

Swype σε όλες τις συσκευές που έχω. Με έχει βολέψει αφάνταστα, τόσο που ενώ λέω ότι κάποια στιγμή θα δοκιμάσω και το swift, τελικά δεν το κάνω...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 143
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

swift key, αγορασμένο με 25 λεπτά στην περίοδο προσφορών της google.

Με εξυπηρετεί πολύ, το έχω σε όλες τις android συσκευές μου.

Link to comment
Share on other sites

Swiftkey παλιά, αλλά τώρα πια μόνο swype.

Ειδικά για την ελληνική γλώσσα, μακράν το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία 2 χρόνια χρησιμοποιώ το swiftkey και είμαι υπερευχαριστημένος!

Τώρα τελευταία για 2 εβδομάδες είπα να δοκιμάσω το Swype + Dragon.

Για να μην πολυλογώ, γύρισα πίσω στο swiftkey και περιμένω περισσότερα από το swype + dragon!

Link to comment
Share on other sites

swiftkey για μενα μετα απο 8 μηνεσ χρηση γραφο κειμενο για χαβαλε δοκιμασα για καμια 30 αρια μερες το νεο swype+dragon αλλα στην προβλεψη το swiftkey ειναι καλυτερο ενω το dragon ειναι αρκετα καλο στην φωνητικη εγγραφη κειμενου.ολλα ομωσ πασχουν στο θεμα τονιζμου στα κεφαλαια γραμματα στα μηνυματα sms για να εχω το μαξιμουμ των χαρακτηρων που μπορω
Link to comment
Share on other sites

swiftkey για μενα μετα απο 8 μηνεσ χρηση γραφο κειμενο για χαβαλε δοκιμασα για καμια 30 αρια μερες το νεο swype+dragon αλλα στην προβλεψη το swiftkey ειναι καλυτερο ενω το dragon ειναι αρκετα καλο στην φωνητικη εγγραφη κειμενου.ολλα ομωσ πασχουν στο θεμα τονιζμου στα κεφαλαια γραμματα στα μηνυματα sms για να εχω το μαξιμουμ των χαρακτηρων που μπορω

 

Γι`αυτό φταίει η Samsung. Βάλε το Handcent sms

Link to comment
Share on other sites

Ναι χρησιμοποιώ,smart keyboard pro,ειδικά όταν έχω samsung με άθλιο στοκ πληκτρολόγιό.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Swype σε όλες τις συσκευές και καθάρισα. Πολύ πρακτικό και πολύ καλύτερο από το stock της LG και της Samsung.

Ειδικά στο galaxy pocket βολεύει πολύ που είναι μικρή η οθόνη.

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το Swype και πριν απο αυτό το Swiftkey. Είναι ακριβές στις προβλέψεις του και συγχρονίζει τις λέξεις που του μαθαίνω μεταξύ του τηλεφώνου και του tablet μου. Κερασάκι η φωνητική αναγνώριση στα ελληνικά.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

swiftkey για μενα μετα απο 8 μηνεσ χρηση γραφο κειμενο για χαβαλε δοκιμασα για καμια 30 αρια μερες το νεο swype+dragon αλλα στην προβλεψη το swiftkey ειναι καλυτερο ενω το dragon ειναι αρκετα καλο στην φωνητικη εγγραφη κειμενου.ολλα ομωσ πασχουν στο θεμα τονιζμου στα κεφαλαια γραμματα στα μηνυματα sms για να εχω το μαξιμουμ των χαρακτηρων που μπορω

 

παρόμοια φάση και εγώ!

 

στο htc wildfire που ειχα μεχρι και πριν ένα χρόνο περίπου (ίσως λιγότερο) είχα το stock της htc -όταν είχα περάσει CM βρήκα το ίδιο που κυκλοφορούσε, παρότι δεν υπήρχε στη rom, φαντάζομαι ότι δεν μετράει σαν εξωτερικό :P )

 

στο sony sola μου:

αγόρασα με προσφορά το swiftkey και για πολύ καιρό ήμουν σε αυτό, μου άρεσε πολύ (ειδικά για 25 λεπτά!)

πήγα να δοκιμάσω touchpal, κάτι δεν μου άρεσε.

αγοράσα και το swype μόλις βγήκε στο play, του έδωσα την ευκαιρία για 1 εβδομάδα περίπου, αλλά τελικά γύρισα στο swiftkey.

ήταν λίγο πιο βαρύ για το κινητό, και ξέχναγε τις πρόσφατες γλώσσες κάθε τόσο, που ήταν ενοχλητικό.

επίσης δεν με βόλευε να εκμεταλευτώ το βασικό του χαρακτηριστικό, το swipe, οπότε έγραφα και εκεί με tapping στο 90% των περιπτώσεων, τομέας στον οποίο το swiftkey είναι καλύτερο. τα φωνητικά δεν τα δοκίμασα πολύ, δεν χρησίμευσαν κάπου.

 

οπότε για εμένα swiftkey, χωρίς να απορρίπτω πλήρως το swype, το οποίο είναι ακόμα στο κινητό!

Link to comment
Share on other sites

το στοκ της συσκευης.....και για να ειμαι πιο ακριβης, το hardware πληκτρολογιο του mini pro :P
Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

Stock Note 2. Οτι καλύτερο αν χρησιμοποιείς s-Pen._
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Τωρα με stock ειμαι αλλα κατα καιρους εχω βαλει το swiftkey και με ειχε βολεψει.Εχει πολυ προβλεψη αντιθετα με το στοκ.Ισως να το ξαναβαλω!
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο keyboard ειναι το φυσικο qwerty οτι αλλο μας πλασαρουν οι εταιριες ειναι μυθος...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

ξεκινησα με το πολυ καλο swiftkey, συνεχισα με το ακομα καλυτερο v5 touchpal και πλεον ειμαι με το αριστο (και λογω φωνητικης πληκτρολογησης) swype
Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο keyboard ειναι το φυσικο qwerty οτι αλλο μας πλασαρουν οι εταιριες ειναι μυθος...

 

μπορεί να ισχύει, αλλά δεν είναι εύκολο να μπαίνει στις συσκευές χωρίς να αλλάζει το μέγεθος και το βάρος.

εφόσον μιλάμε για qwerty πληκτρολόγιο, τα on screen έχουν εξελιχθεί πάρα πολύ και δεν υπάρχει το πρόβλημα "έχω μεγάλα και χοντρά δάχτυλα" και κάνω λάθη. έχουν πολύ καλούς αλγορίθμους διόρθωσης και πρόβλεψης!

τώρα αν θες να γράψεις "έκθεση" και είσαι στο γραφείο σου, φαντάζομαι ένα bluetooth φυσικό πληκτρολόγιο θα βολεύει περισσότερο..

Link to comment
Share on other sites

Smart Keyboard Pro !!!! το έχω συνηθίσει οπότε δυσκολα θα το άλλαζα!!

JIAYU S3 Advanced

LG Optimus G E975

Samsung GT-I9000 Galaxy S

"ΓΙΩΡΓΟΣ"

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα αγορασα για εμενα και την γυναικα μου το swype , εκεινη ακομα τα παταει τα γραμματα αλλα εγω παρατηρω οτι με συρσιμο ειναι απλα αλαθανστο . Δεν εχω δουλεψει ακομα αρκετα την φωνητικη πληκτρολογιση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...