Jump to content

[Επίσημο] Nokia Asha 501


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 57
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ελληνικο μενου ισως σε καμια βδομαδα το πολυ δυο που θα το φερει η επισημη αντιπροσωπεια (και θα υπαρχει ελληνικο product code) (αν το φερει).

 

Καλησπέρα.

Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να του περάσουμε ελληνικά ενώ έχει αγγλικό μενού;

https://artonweb.gr Μελέτη ,Σχεδιασμός & Δημιουργία Δυναμικών ιστοσελίδων.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει. Μπορείς να ακολουθήσεις αυτόν τον οδηγό Εισαγωγή Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευών Symbian^1 / S60 3rd οπότε αν έχεις κάποια απορία περί αυτού μπορείς να απευθυνθείς εκεί. Μπορείς βέβαια να απευθυνθείς και σε κάποιο επίσημο service με χρέωση περίπου 15 ευρώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σε ευχαριστώ για τον σύνδεσμο, αλλά δυστυχώς το nemesis δεν το "βλέπει" το κινητο.
https://artonweb.gr Μελέτη ,Σχεδιασμός & Δημιουργία Δυναμικών ιστοσελίδων.
Link to comment
Share on other sites

H πλοήγηση στο ίντερνετ παλεύεται; Ή είναι σαν των άλλων S40; Με περίεργες γραμματοσειρές κτλ ή ομοιάζει με αυτή σύγχρονων smartphones;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ο Γερμανός έχει στην ιστοσελίδα του το 503 με 99 ευρώ...

Το 501 είναι άφαντο (όσον αφορά την Ελληνική έκδοση). Ούτε σε Nokia store που ρωτησα δεν ξερανε.

Proud owner of a Palm Centro, IPhone 3GS, Blackberry 9300 3G, HP Pre 3, Blackberry Q5
Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή πέρασα (πριν 3 βδομάδες περίπου) από ένα Nokia Store στην Καλλιθέα (Σοφοκλέους & Δαβάκη) και το είχε (σε μαύρο). Τον ρώτησα αν έχει ελληνικό μενού και μου απάντησε θετικά. Η τιμή του στα 89 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα λεφτά βρίσκεις καλύτερα κινητά με αντροιντ που τα έχουν όλα.

 

Γι' αυτό το αγοράζεις από skroutz.gr που κάνει 67 ευρω.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό το αγοράζεις από skroutz.gr που κάνει 67 ευρω.

 

Samsung galaxy pocket neo 66€.

Κι έχει και 3G+ gps glonass+όλο το μάρκετ στα πόδια σου+ρουτ για να πλήρες customization. Σορι για το οφτοπικ. :D

Link to comment
Share on other sites

Samsung galaxy pocket neo 66€.

Κι έχει και 3G+ gps glonass+όλο το μάρκετ στα πόδια σου+ρουτ για να πλήρες customization. Σορι για το οφτοπικ. :D

 

Δεν θέλουν όλοι να κρατάνε smartphone στα χέρια τους γιατί απλά οι ανάγκες τους είναι διαφορετικές.Άλλοι θέλουν να είναι πρώτα κινητό και μετά υπολογιστής. Εγώ πχ θέλω ένα κινητό για να κάνω κλήσεις,να στέλνω sms ,να ακούω μουσική και αραιά και που να μπαίνω λίγο στο internet(WIFI) να δω καμιά σελίδα.Επίσης θέλω όλα αυτά να τα κάνω και να μην είμαι με έναν φορτιστή στο χέρι όπως είσαι με όλα τα smartphone. Αυτά τα asha έχουν αυτονομία που δεν υπάρχει σε κανένα smartphone.Άρα με ποιο θα κάνω την δουλειά μου καλύτερα με αυτό που λές εσύ ή με το asha; Εννοείτε με το asha.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλουν όλοι να κρατάνε smartphone στα χέρια τους γιατί απλά οι ανάγκες τους είναι διαφορετικές.Άλλοι θέλουν να είναι πρώτα κινητό και μετά υπολογιστής. Εγώ πχ θέλω ένα κινητό για να κάνω κλήσεις,να στέλνω sms ,να ακούω μουσική και αραιά και που να μπαίνω λίγο στο internet(WIFI) να δω καμιά σελίδα.Επίσης θέλω όλα αυτά να τα κάνω και να μην είμαι με έναν φορτιστή στο χέρι όπως είσαι με όλα τα smartphone. Αυτά τα asha έχουν αυτονομία που δεν υπάρχει σε κανένα smartphone.Άρα με ποιο θα κάνω την δουλειά μου καλύτερα με αυτό που λές εσύ ή με το asha; Εννοείτε με το asha.

 

Αν δεν ανοίξεις το 3g και δεν σερφαρεις και δεν ανοίγεις το gps, και δεν βλέπεις βιντεάκια, τότε και το pocket neo της γυναίκας μου, κρατάει άνετα 3-4 μέρες και με πολύ μπλαμπλα.

Αν όμως κάποια φορά χρειαστούν, είναι εκεί, όλα αυτά τα καλουδια. Πχ υπάρχουν εφαρμογές που κάνουν τη ζωή εύκολη. Έστω για να βρεις ένα φαρμακείο η μία διεύθυνση όταν είσαι σε μια πόλη που δεν την ξέρεις.

Αφού τα ίδια λεφτά στοιχίζουν και κανένα δεν φτιάχνεται στην χώρα, γιατί να πάρεις το ανάπηρο? Για το όνομα? Πάει κι αυτό.... Αμα ήτανε έτσι όλοι έπρεπε να αγοράζουμε μοτορολα, γιατί αυτή δημιούργησε την κινητή.

Εδω κι η ίδια η κατασκευαστρια έριξε την πετσέτα στο καναβάτσο. Τι να υπερασπιστούμε πλέον.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τελικά υπάρχει ελληνικό Firmware για το 501.................;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

 

Ευχαριστώ

 

Και καλές γιορτές

Edited by mkla

mobile: Oneplus3

old mobile: NOKIA8110, NOKIA7110, SONY Z, SIEMENS S55, SONY ERICSSON P900, IMATE-JAM, QTEK S110, O2 ATOM, Nokia E52, iPhone3, iPhone4, iPhone5, iPhone6

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
παιδια, αν μπορειτε πειτε μου αν ξερετε καποιο τροπο να γραφω εστω ελληνικα sms....eyxaristv

 

με την καινούρια έκδοση μπορείς να περάσεις την ελληνική γλώσσα και στο μενού αλλα και στα σμσ...

η καινούρια έκδοση είναι διαθέσιμη μέσω wifi...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη πως θα τα περασω... κοιταξα για ενημερωση του λογισμικου και δεν εχει βγαλει οτι υπαρχει κατι καινουριο.Αν ξερετε κατι και μπορειτε πειτε μου. ΔΕν αντεχω αλλο να γραφω σμσ στα greeklish:)
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει Ελληνικά η συσκευή τότε σημαίνει ότι είναι παραεισαγωγής. Για να περαστούν Ελληνικά θα πρέπει να περαστεί άλλο firmware. Μπορείς είτε να ακολουθήσεις αυτόν τον οδηγό Εισαγωγή Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευών Symbian^1 / S60 3rd είτε να απευθυνθείς σε κάποιο επίσημο service με χρέωση περίπου 15 ευρώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αγοραστηκε σημερα σε πρασινο χρωμα για τη mother.

Το κινητο δεν παιζεται στην κατηγορια τιμης. Πολυ ευκολη η χρησιμοποιηση των καρτων,παρα πολυ ομαλο στην περιηγηση μενου.

Σε λιγο καιρο θα σας πω και ποσο καιρο κραταει η μπαταρια του.

Μπραβο στη νοκια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...