Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κανείς θέμα με τα wifi τώρα που περάσαμε σε Lollipop?

 

Πέρα από την καθυστέρηση που κάνει να συνδεθεί συχνά πυκνά, πολλές φορές μου χάνει τα wifi που συνδέομαι πιο συχνά (σπίτι, δουλειά, κλπ)!! Τα θυμάμαι απέξω βέβαια τα password, αλλά είναι μπελάς να γίνεται κάθε τόσο!

 

Επίσης παρατήρησα γίνεται πολύ εύκολα corrupt η εξωτερική SD κάρτα μετά την αναβάθμιση... :X

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν εχω κανενα θεμα απο αυτα που αναφερεις, απλα μετα την αναβαθμιση εκανα ενα hard reset, ξερεις για το ψυχολογικο.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να επαναφέρω την 4.4.2 που ειχα; Το κινητό μου μάλλον ειναι γερμανικό και με εχει τρελάνει στα κολληματα. Δεν ξέρω τι να κανω
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω κανενα θεμα απο αυτα που αναφερεις, απλα μετα την αναβαθμιση εκανα ενα hard reset, ξερεις για το ψυχολογικο.

 

Εγώ ήμουν σε 4.2.2 από τη μέρα που το πήρα και μιας και ήταν απροβλημάτιστο είχα παραμείνει εκεί λόγω knox. Ε μόλις είδα ότι βγήκε γλειφιτζούρι και μέθοδος να μην χτυπάει ο knox, ακολούθησα τον οδηγό του tyxerakias και πήγα σε 4.4.2 >root>5.0.1 με όλα τα σχετικά reset και wipes στο ενδιάμεσο.

 

Παίζει αυτό με τα wifi να είναι και bug εφαρμογής, μιας και τα υπόλοιπα bugs που είχα σε εφαρμογές οφείλονταν...

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει update από KitKat 4.4.2 σε 5.0.1 πριν από μία εβδομάδα. Έχω να πω ότι το lollipop σαν UI είναι πολύ ωραίο και αισθάνομαι ότι έχω πάρει καινούργιο κινητό. Προς ανακάλυψα το κλασσικό πρόβλημα με την ένταση του ήχου, επειδή είχα ενεργοποιημένη την "Αύξηση έντασης σε τσέπη" αλλά και οτι μου είχε βγάλει πρόβλημα όταν χρησιμοποιούσα τα ακουστικά (δεν μου έδειχνε το εικονίδιο στην μπάρα και μου πέταγε ότι "Προτειν. Εφαρμογές διακόπηκε."). Μετά από hard factory reset και wipe cache partition έλυσα το πρόβλημα με τα ακουστικά αλλά και το θέμα με την ένταση του ήχου (πάλι καλά που βρήκα το website σας γιατί είχα σκοπό να πάω στον Γερμανό το δουν).

 

Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι ασήμαντο. Οι φωτογραφίες που έχω στις επαφές μου έχουν αλλάξει και αντί να φαίνεται η φωτογραφία κανονικά (κατά τη διάρκεια τη κλήσης και όταν βλέπω τις επαφές), αυτή τη στιγμή μου εμφανίζει την φωτογραφία σε ένα στρογγυλο πλαίσιο στο κέντρο και από πίσω σαν background την ίδια τη φωτογραφία αλλά θολή. Μήπως μπορώ να το αλλάξω και να φαίνεται κανονικά όπως στο KitKat; Δεν είναι κάτι σημαντικό, απλά για λόγους "αισθητικής".

Edited by KoRnStyleZ
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς πς βγαίνει ο ήχος που ακούγετε οτσν ξεκινάει το κινητό? ??

 

 

Μονο με root

 

Υπάρχει τρόπος να επαναφέρω την 4.4.2 που ειχα; Το κινητό μου μάλλον ειναι γερμανικό και με εχει τρελάνει στα κολληματα. Δεν ξέρω τι να κανω

 

Όχι δεν γινεται πισωγύρισμα .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς πς βγαίνει ο ήχος που ακούγετε οτσν ξεκινάει το κινητό? ??

 

Όταν είσαι στην αρχική οθόνη πάτα μια φορά το πλήκτρο πλάγια της εντάσεις μετά στην μπάρα ρυθμίσεων του ήχου που σου εμφανίζεται πάτα το "γραναζει" μετά σου εμφανίζεται μια λίστα με ρυθμίσεις για τον ήχο πας στην τελευταία που λέει "ΣΥΣΤΗΜΑ" και το πας τέρμα κάτω. Αυτό ήταν!τώρα δεν θα ακούγετε ο ήχος στην αρχή της Samsung.

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

 

Όχι δεν γινεται πισωγύρισμα .

 

Kαι όμως γίνεται.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6082634#post6082634

 

 

Όταν είσαι στην αρχική οθόνη πάτα μια φορά το πλήκτρο πλάγια της εντάσεις μετά στην μπάρα ρυθμίσεων του ήχου που σου εμφανίζεται πάτα το "γραναζει" μετά σου εμφανίζεται μια λίστα με ρυθμίσεις για τον ήχο πας στην τελευταία που λέει "ΣΥΣΤΗΜΑ" και το πας τέρμα κάτω. Αυτό ήταν!τώρα δεν θα ακούγετε ο ήχος στην αρχή της Samsung.

 

Fixed!;)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι στην αρχική οθόνη πάτα μια φορά το πλήκτρο πλάγια της εντάσεις μετά στην μπάρα ρυθμίσεων του ήχου που σου εμφανίζεται πάτα το "γραναζει" μετά σου εμφανίζεται μια λίστα με ρυθμίσεις για τον ήχο πας στην τελευταία που λέει "ΜΕΣΑ" και το πας τέρμα κάτω. Αυτό ήταν!τώρα δεν θα ακούγετε ο ήχος στην αρχή της Samsung.

Με αυτόν τον τρόπο που λες φιμώνεις τον ήχο όλων των πολυμέσων όμως και δεν θα μπορείς στη συνέχεια να ακούσεις τίποτα από αυτά. Δεν γίνεται να βγει το boot sound χωρίς root.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτόν τον τρόπο που λες φιμώνεις τον ήχο όλων των πολυμέσων όμως και δεν θα μπορείς στη συνέχεια να ακούσεις τίποτα από αυτά. Δεν γίνεται να βγει το boot sound χωρίς root.

 

Έκανα λάθος ΣΤΟ "ΣΥΣΤΗΜΑ" όχι "ΜΕΣΑ" κατεβάζουμε την μπάρα τέρμα κάτω.

Με αυτό τον τρόπο που περιέγραψα στο προηγούμενο post μου #10558 δεν ακούγεται το boot sound .

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Fixed!;)

 

Ναι έχεις δίκιο "ΣΥΣΤΗΜΑ¨, το διόρθωσα.

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Μου έχει έρθει η ενημέρωση για αναβάθμιση σε lollipop 5.01 και μου βγάζει στο πάνω μέρος στη notification bar το σύμβολο της ενημέρωσης και κάθε τόσο μου βγάζει και το μήνυμα για ενημέρωση λογισμικού και πατάω αργότερα. Υπάρχει η δυνατότητα να το απενεργοποιήσω από κάπου για να μη το βγάζει γιατί δε θέλω προς το παρόν να πάω σε lollipop αφού βλέπω ότι έχει θέματα?

Αν κάνω επαναφορά εργοστασιακών υποθέτω θα σταματήσει να μου το βγάζει αλλά μετά, στη πρώτη αναβάθμιση θα με πάει πάλι στο lollipop λογικά και όχι στις αναβαθμίσεις της kit kat έκδοσης έτσι δεν είναι? Τώρα έχω την 4.4.2 έκδοση και το τηλ είναι GT-i9505ZKAEUR.

Edited by gramacar
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Μου έχει έρθει η ενημέρωση για αναβάθμιση σε lollipop 5.01 και μου βγάζει στο πάνω μέρος στη notification bar το σύμβολο της ενημέρωσης και κάθε τόσο μου βγάζει και το μήνυμα για ενημέρωση λογισμικού και πατάω αργότερα. Υπάρχει η δυνατότητα να το απενεργοποιήσω από κάπου για να μη το βγάζει γιατί δε θέλω προς το παρόν να πάω σε lollipop αφού βλέπω ότι έχει θέματα?

Αν κάνω επαναφορά εργοστασιακών υποθέτω θα σταματήσει να μου το βγάζει αλλά μετά, στη πρώτη αναβάθμιση θα με πάει πάλι στο lollipop λογικά και όχι στις αναβαθμίσεις της kit kat έκδοσης έτσι δεν είναι? Τώρα έχω την 4.4.2 έκδοση και το τηλ είναι GT-i9505ZKAEUR.

 

Ρυθμίσεις -> καρτέλα "ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ" -> πληροφορίες συσκευής -> Ενημέρωση λογισμικού ->και ξετσικαρεις το "Αυτόματη ενημέρωση¨

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> καρτέλα "ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ" -> πληροφορίες συσκευής -> Ενημέρωση λογισμικού ->και ξετσικαρεις το "Αυτόματη ενημέρωση¨

 

Το έχω κάνει αυτό πλέον, αλλά ήδη την έχει κατεβάσει στο κινητό από πριν που το είχα με ενεργοποιημένες τις ενημερώσεις λογισμικού.

Edited by gramacar
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παιδιά το κινητό έχει φάει σκαλωμα και ενώ δεν είναι συνδεδεμενα τα ακουστικά τα δείχνει συνδεδεμενα με αποτέλεσμα όταν κάνω κλήσεις να πρέπει να βάλω ανοιχτή ακρόαση για να ακούσω τον συνομιλητη. Τα έχω δοκιμάσει όλα εκτός από το να το ρίξω στη θάλασσα πράγμα εύκολο γιατί είμαι κοντά.

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παιδιά το κινητό έχει φάει σκαλωμα και ενώ δεν είναι συνδεδεμενα τα ακουστικά τα δείχνει συνδεδεμενα με αποτέλεσμα όταν κάνω κλήσεις να πρέπει να βάλω ανοιχτή ακρόαση για να ακούσω τον συνομιλητη. Τα έχω δοκιμάσει όλα εκτός από το να το ρίξω στη θάλασσα πράγμα εύκολο γιατί είμαι κοντά.
Τα ακουστικά δοκίμασες να τα βαλεις βγαλεις;
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει αυτό πλέον, αλλά ήδη την έχει κατεβάσει στο κινητό από πριν που το είχα με ενεργοποιημένες τις ενημερώσεις λογισμικού.

 

δεν είμαι σίγουρη αλλά λογικά αν πας στις ρυθμίσεις των εφαρμογών, στην εφαρμογή "Ενημέρωση λογισμικού" και κάνεις εκκαθάριση των δεδομένων και ξετικάρεις και πάλι την αυτόματη ενημέρωση, θα σταματήσει να εμφανίζεται... επίσης φαντάζομαι ότι δεν θα βγει κάποια άλλη ενημέρωση για kit kat, μιας και έχουμε περάσει στην lollipop...

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Απο σενα εξαρταται και μονο

Αν δεν σε ενδιαφερει η amoled, η micro sd και η αλλαγη μπαταριας, τοτε ναι, κανε την αλλαγη.

Θα κερδισεις μεγαλυτερη οθονη και καλυτερη καλυτερη αυτονομια.

Για μενα δυστυχως ειναι απαγορευτικη η ελλειψη micro sd

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν κάνω πλάκα. Πρέπει να έχει κολλήσει ο αισθητηρας υποδοχής 3.5 mm. Το εξωτερικό ηχείο παίζει όταν με καλούν (ringtone). Aπλα δείχνει συνέχεια συνδεδεμενα τα ακουστικά χωρίς να είναι. Τι σκατα να κάνω για να αποφύγω να το στείλω για service.

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν κάνω πλάκα. Πρέπει να έχει κολλήσει ο αισθητηρας υποδοχής 3.5 mm. Το εξωτερικό ηχείο παίζει όταν με καλούν (ringtone). Aπλα δείχνει συνέχεια συνδεδεμενα τα ακουστικά χωρίς να είναι. Τι σκατα να κάνω για να αποφύγω να το στείλω για service.

 

Oυτε και εγω το είπα για πλάκα.Ρίξε μια ματια μην έχει μπει κάτι στην υποδοχή και το μπερδευει.Μηπως σου εχει παρει υγρασια εκει;

Link to comment
Share on other sites

Μονο με root

 

 

 

Όχι δεν γινεται πισωγύρισμα .

 

Οχι φιλε μου πλεον γινεται με τον οδηγο μου http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=364799&page=21:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το έφτιαξα. Έριξα spray ηλεκτρ επαφών και με μια βελόνα και το πανακι από τα γυαλιά μου έβγαλα ένα μαύρο χνουδι. Όλα μια χαρά. Διάβασα εδώ http://www.galaxys4forums.net/forum/12-galaxy-s4-help/1960-help-earphone-notification-even-there-no-earphone-inserted.html

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως προχθες εγινε το απολυτο crash test για το S4 μου. Επεσε απο 2ο οροφο. Ψευτικα τα φτιαχνουν:lol::lol::lol: . Το αποτελεσμα ηταν τραγικο. Μεχρι και το κυριως σωμα λυγισε. Δυστυχως.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...