Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άλλαξα και κάρτα μνήμης και το ίδιο πρόβλημα.

Βρες την εφαρμογή της κάμερας και κανε της εκκαθάριση!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες την βοήθεια σας!!!! ΣΟΣ!!! προσπάθησα να περάσω την αγγλική lollipo σε γαλλικό κινητο χωρίς τα kies αλλα με τους samsung drivers γιατι εχς προβλημα με τα kies. Sto flashαρισμα μου βγαζει fail συνεχεια στο " __Xmit Write fail" χρησιμοποιώ το odin 3.07.
Link to comment
Share on other sites

Παιδία, μπορώ σε ένα Σ4 με την ressurection (εννοείτε πως είναι και root), να περάσω απευθείας πάνω της μια από τις official 5.0.1 ή θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Clear Cache or Clear Data Φιλε?

 

Κάνει μπαμ ότι δεν έχει καμία σχέση με κάρτα.

Κάνε και τα 2 αν θες.

Δε χάνεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Έκανα αναβάθμιση στην 5.01 ΟΤΑ και από εκείνη την ώρα κρασάρει το Touch Wiz κάθε φορά που πάω να μετακινήσω κάποιο εικονίδιο εφαρμογής. Επίσης, πολύ συχνά χάνονται όλα τα εικονίδια και στην αρχική οθόνη και στο μενού. Το κινητό δεν είναι root. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον; Καμιά βοήθεια;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Έκανα αναβάθμιση στην 5.01 ΟΤΑ και από εκείνη την ώρα κρασάρει το Touch Wiz κάθε φορά που πάω να μετακινήσω κάποιο εικονίδιο εφαρμογής. Επίσης, πολύ συχνά χάνονται όλα τα εικονίδια και στην αρχική οθόνη και στο μενού. Το κινητό δεν είναι root. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον; Καμιά βοήθεια;;

Ευχαριστώ

Έκανες ένα factory reset μετα την αναβάθμιση?Αν όχι κάνε.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη θα χρειαστει να κανουμε factory reset για να εχουμε την android 5 lollipop χωρις προβληματα?

 

Θελω να πιστευω οτι δεν ειναι κανονας αυτο γιατι αν ειναι καθε φορα που βγαινει μια νεα εκδοση android x.0 να πρεπει να κανουμε factory reset ζητω που καηκαμε.

 

 

Τουλαχιστον θα μπορουμε με προγραμματα σαν το helium να επαναφερουμε τα προγραμματα που ειχαμε εγκατεστημενα με τις ρυθμισεις τους?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είστε ευχαριστημένοι από το κινητό; Ξέρω είναι προηγούμενο μοντέλο αλλά είναι ακόμα από τα καλύτερα, Android 5 Lollipop έχει έρθει στο I9505;
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είστε ευχαριστημένοι από το κινητό; Ξέρω είναι προηγούμενο μοντέλο αλλά είναι ακόμα από τα καλύτερα, Android 5 Lollipop έχει έρθει στο I9505;

 

Μια χαρα ειναι το κινητο ειδικα για την τιμη του οπως εχει διαμορφωθει δεν νομιζω να υπαρχει πιο καλο . Την εκδοση 5 αρχιζει και την παιρνει αναλογα με την χωρα προορισμου του.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες την βοήθεια σας!!!! ΣΟΣ!!! προσπάθησα να περάσω την αγγλική lollipo σε γαλλικό κινητο χωρίς τα kies αλλα με τους samsung drivers γιατι εχς προβλημα με τα kies. Sto flashαρισμα μου βγαζει fail συνεχεια στο " __Xmit Write fail" χρησιμοποιώ το odin 3.07.

 

Μετά από 20 προσπάθειες (δεν υπερβάλω) τα κατάφερα την πέρασα!!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη θα χρειαστει να κανουμε factory reset για να εχουμε την android 5 lollipop χωρις προβληματα?

 

Θελω να πιστευω οτι δεν ειναι κανονας αυτο γιατι αν ειναι καθε φορα που βγαινει μια νεα εκδοση android x.0 να πρεπει να κανουμε factory reset ζητω που καηκαμε.

 

 

Τουλαχιστον θα μπορουμε με προγραμματα σαν το helium να επαναφερουμε τα προγραμματα που ειχαμε εγκατεστημενα με τις ρυθμισεις τους?

Όταν είναι μεγάλη ενημέρωση όπως από την 4 στην 5 καλό είναι να γίνεται factory reset. Αν δεν θες δεν κάνεις.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι το θεμα ειναι ομως να μην σε "αναγκάσει" το ιδιο το κινητο να κανεις αν αρχισει τα κολληματα κ.τ.λ. απ' οτι ακουω απο πολλους που απλα την περασαν πανω απο την 4.x.x εκδοση android.
Link to comment
Share on other sites

Ναι το θεμα ειναι ομως να μην σε "αναγκάσει" το ιδιο το κινητο να κανεις αν αρχισει τα κολληματα κ.τ.λ. απ' οτι ακουω απο πολλους που απλα την περασαν πανω απο την 4.x.x εκδοση android.

Τι το παράξενο έχεις παρατηρήσει; Αυτό συμβαίνει με όλα τα κινητά από την αρχή των smartphone εποχή symbian κλπ, όταν γίνεται εκτενής αναβάθμιση λογισμικού, στην προκειμένη περίπτωση αλλάζεις έκδοση λογισμικού, τότε για να ''κάτσει'' καλύτερα το λογισμικό κάνεις καθαρή εγκατάσταση. Αλλιώς υπάρχουν κολλήματα κλπ διότι το κινητό έχει ακόμα κρατημένα αρχεία από την προηγούμενη έκδοση λογισμικού που τις περισσότερες φορές δεν είναι απόλυτα συμβατά με τη νέα.

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Τι το παράξενο έχεις παρατηρήσει; Αυτό συμβαίνει με όλα τα κινητά από την αρχή των smartphone εποχή symbian κλπ, όταν γίνεται εκτενής αναβάθμιση λογισμικού, στην προκειμένη περίπτωση αλλάζεις έκδοση λογισμικού, τότε για να ''κάτσει'' καλύτερα το λογισμικό κάνεις καθαρή εγκατάσταση. Αλλιώς υπάρχουν κολλήματα κλπ διότι το κινητό έχει ακόμα κρατημένα αρχεία από την προηγούμενη έκδοση λογισμικού που τις περισσότερες φορές δεν είναι απόλυτα συμβατά με τη νέα.[/

 

Βγαζουμε την Sd memory card οταν κανουμε το Factory reset? Δεν εχω κανει ποτε και ειμαι κ ασχετος βεβαια:D

Link to comment
Share on other sites

Τι το παράξενο έχεις παρατηρήσει; Αυτό συμβαίνει με όλα τα κινητά από την αρχή των smartphone εποχή symbian κλπ, όταν γίνεται εκτενής αναβάθμιση λογισμικού, στην προκειμένη περίπτωση αλλάζεις έκδοση λογισμικού, τότε για να ''κάτσει'' καλύτερα το λογισμικό κάνεις καθαρή εγκατάσταση. Αλλιώς υπάρχουν κολλήματα κλπ διότι το κινητό έχει ακόμα κρατημένα αρχεία από την προηγούμενη έκδοση λογισμικού που τις περισσότερες φορές δεν είναι απόλυτα συμβατά με τη νέα.

 

Τι το παράξενο έχεις παρατηρήσει; Αυτό συμβαίνει με όλα τα κινητά από την αρχή των smartphone εποχή symbian κλπ, όταν γίνεται εκτενής αναβάθμιση λογισμικού, στην προκειμένη περίπτωση αλλάζεις έκδοση λογισμικού, τότε για να ''κάτσει'' καλύτερα το λογισμικό κάνεις καθαρή εγκατάσταση. Αλλιώς υπάρχουν κολλήματα κλπ διότι το κινητό έχει ακόμα κρατημένα αρχεία από την προηγούμενη έκδοση λογισμικού που τις περισσότερες φορές δεν είναι απόλυτα συμβατά με τη νέα.[/

 

Βγαζουμε την Sd memory card οταν κανουμε το Factory reset? Δεν εχω κανει ποτε και ειμαι κ ασχετος βεβαια

Εγω προσωπικα δεν εχω παρει ακομα την lollipop αλλα κανονικα δεν θα επρεπε η καθε εταιρια να φροντιζει να μην εχεις θεμα οταν αναβαθμησεις το κινητο σου σε νεοτερη εκδοση android?

 

Δεν νομιζω να ειναι σωστη λογικη της καθε εταιριας καθε φορα που βγαινει μια νεα εκδοση android να πρεπει να κανεις factory reset το κινητο σου για να την περασεις.

 

Αλλα και να κανεις factory reset θα μπορεις μετα να επαναφερεις τα προγραμματα με τις ρυθμίσεις τις με προγραμματα οπως το helium?

Link to comment
Share on other sites

Τι το παράξενο έχεις παρατηρήσει; Αυτό συμβαίνει με όλα τα κινητά από την αρχή των smartphone εποχή symbian κλπ, όταν γίνεται εκτενής αναβάθμιση λογισμικού, στην προκειμένη περίπτωση αλλάζεις έκδοση λογισμικού, τότε για να ''κάτσει'' καλύτερα το λογισμικό κάνεις καθαρή εγκατάσταση. Αλλιώς υπάρχουν κολλήματα κλπ διότι το κινητό έχει ακόμα κρατημένα αρχεία από την προηγούμενη έκδοση λογισμικού που τις περισσότερες φορές δεν είναι απόλυτα συμβατά με τη νέα.[/

 

Βγαζουμε την Sd memory card οταν κανουμε το Factory reset? Δεν εχω κανει ποτε και ειμαι κ ασχετος βεβαια:D

 

Δεν χρειάζεται να βγάλεις την κάρτα SD.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Παιδες στο Γερμανικο ηρθε την κατεβασα ασυρματα! Αλλαζουν πολλα αλλα ειμα σε διλημμα αν πρεπει να κανω Factory reset

 

 

επιβεβαιωνω και εγω οτι ηρθε...εγω λεω καλυτερα να βρουμε το αρχειο να το κατεβασουμε και να το περασουμε με odin...εχω διαβασει απο πολλους να λενε οτι ειναι καλυτερα ετσι..απλα μια ερωτηση παιδες..πως κανουμε clean install?? γιατι συνεχεια τις εκδοσεις τις περναγα με ota... ευχαριστω!!

 

 

το βρηκα εδω το αρχειο αλλα ειναι 1.50 γιγα ενω οταν παω να το κατεβασω απο ota ειναι 1 γιγα..καμια ιδεα γιατι γινεται αυτο??

Edited by Guest 26
Link to comment
Share on other sites

κατι εχω χασει νομιζω. csc version I9505EURGNF1 γερμανικο δεν ειναι? γιατι δεν μου εχει ερθει οτα? το αρχειο για να το περασουμε μεσω odin ειναι απο το sammobile?
Link to comment
Share on other sites

κατι εχω χασει νομιζω. csc version I9505EURGNF1 γερμανικο δεν ειναι? γιατι δεν μου εχει ερθει οτα? το αρχειο για να το περασουμε μεσω odin ειναι απο το sammobile?

 

Δεν είναι Γερμανικό (DBT) αλλά Ελληνικό (EUR) και δεν έχει βγει η αναβάθμιση ακόμα!!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

κατι εχω χασει νομιζω. csc version I9505EURGNF1 γερμανικο δεν ειναι? γιατι δεν μου εχει ερθει οτα? το αρχειο για να το περασουμε μεσω odin ειναι απο το sammobile?

 

 

 

 

 

νομιζω πως οχι δεν ειναι γερμανικο..και το αρχειο αυτο που εβαλα στο λινκ δεν ειναι απο sammobile..απο εδω περιμενω και εγω να βαλουν το αρχεοι να το κατεβασω για να ειμαι σιγουρος..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...