Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω το χω αγορασμενο..θα περιμενω update :)

Κ εγώ αγορασμένο τοχω. .κ δουλεύουν όλα. ..δοκίμασε το.

Κάτι άλλο. ..στην lockscreen έχω μόνο το shortcut της κάμερας. .υπάρχει κάποιος τρόπος να βάλω κ αλλά? Π. Χ. Τηλέφωνο ή φακό. .

Edited by Tolakos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα!εβαλα και εγω την λολλιποπ και μεχρι τωρα ολα δουλευουν αψογα.θελω να ρωτησω συντομευσεις στην lock screen πως βαζουμε?επισης θυμαμαι στην Kitkat το air view λειτουργουσε στην lock screen δηλαδη δεν ακουμπουσα το δαχτυλο και εβλεπα το εφε φωτισμου.τωρα στην λολλιποπ δεν μπορω να το βρω.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!εβαλα και εγω την λολλιποπ και μεχρι τωρα ολα δουλευουν αψογα.θελω να ρωτησω συντομευσεις στην lock screen πως βαζουμε?επισης θυμαμαι στην Kitkat το air view λειτουργουσε στην lock screen δηλαδη δεν ακουμπουσα το δαχτυλο και εβλεπα το εφε φωτισμου.τωρα στην λολλιποπ δεν μπορω να το βρω.

 

για αυτο που λες , πας στα air gestures ή οπως λεγεται ελληνικα και κλικαρεις πανω στο μενου και εχει υποεπιλογες..η συγκεκριμενη ειναι απενεργοποιημενη..απλα την ενεργοποιεις...

 

οσο για περισσοτερες συντομευσεις στην lock screen δεν εχω βρει κατι...ισως και να μην γινεται.

Edited by mphx
Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

για αυτο που λες , πας στα air gestures ή οπως λεγεται ελληνικα και κλικαρεις πανω στο μενου και εχει υποεπιλογες..η συγκεκριμενη ειναι απενεργοποιημενη..απλα την ενεργοποιεις...

 

οσο για περισσοτερες συντομευσεις στην lock screen δεν εχω βρει κατι...ισως και να μην γινεται.

δεν λειτουργει τα ενεργοποιησα ολα αλλα τιποτα.εσενα λειτουργει στην οθονη κλειδωματος χωρις να ακουμπας την οθονη να βλεπεις το εφε φωτισμου?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το note 3 και στην lollipop δεν λειτουργει ουτε σε εμενα το εφε στην οθονη κλειδωματος.
Link to comment
Share on other sites

δεν λειτουργει τα ενεργοποιησα ολα αλλα τιποτα.εσενα λειτουργει στην οθονη κλειδωματος χωρις να ακουμπας την οθονη να βλεπεις το εφε φωτισμου?

 

ούτε κι εμένα λειτουργεί.. ήταν και το πρώτο που παρατήρησα αφού έπαιζα μερικές φορές με αυτό!! :worry:

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

επισης κατι αλλο που παρατηρησα στην lollipop οταν φορτιζει και αναβει το κοκκινο led και περασεις το χερι πανω απο την οθονη να δεις τις βασικες πληροφοριες μετα το κοκκινο Led δεν ξανααναβει οπως στην Kitkat.θα πρεπει να ανοιξεις την οθονη και να την κλεισεις για να αναψει το led.να πω οτι δεν το κανει συνεχεια αλλα μερικες φορες τρωει κολλημα.ενταξει λεπτομερειες τωρα που πιστευω με ενα μελλοντικο update θα φτιαξουνε. Edited by vaggelisp17
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλαμε για εκεινο το εφε , που περνουσες το χερι απο πανω (οταν το κινητο εχει κλειστη οθονη) , και φωτιζοταν και εδειχνε καποιες βασικες πληροφοριες (ωρα,αναπαντητες,μηνυματα,μπαταρια κλπ) , οπως εγραψα και προηγουμενως εξ'ορισμου ειναι απενεργοποιημενο.

 

αν πατε ρυθμισεις-> η συσκευη μου -> κινησεις και χειρονομιες -> air gesture , ειναι η πρωτη επιλογη... "γρηγορη ματια"

 

αν μιλαμε για κατι αλλο , τοτε πασο :)

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος και εγω του s4 απλα παιδια δυο ερωτησεις..

 

δεν βρηκα πως δουευει αυτο με τα βιντεο που ενω κοιτας αλλου σταματαει.. οχι οτι θα το βαλω αλλα..

ξερω οτι πας και το ενεργοποιεις.. το εκανα, αλλα δεν ποιανει στο youtube.. γιατι? 4.4.2 εχω..

φταιει που εχω αυτο στα πλαγια σαν υπομενου που ειναι? ξερω γω.. γιατι δεν το κανει?

 

οσο για την 4.4.2 να την αφησω η να βαλω lollipop? τι λετε? ειναι καλυτερο.. και τι παραπανω εχει?

Link to comment
Share on other sites

Κατι ασχετο με το lollipop.

Χρησιμοποιει κανεις tempered glass? να το προτιμησω απο τις απλες ζελατινες?

Ρωταω γιατι δεν ξερω αν μπορει να πατηθει ευκολα το κεντρικο κουμπι με tempered glass.....

Link to comment
Share on other sites

Κατι ασχετο με το lollipop.

Χρησιμοποιει κανεις tempered glass? να το προτιμησω απο τις απλες ζελατινες?

Ρωταω γιατι δεν ξερω αν μπορει να πατηθει ευκολα το κεντρικο κουμπι με tempered glass.....

 

Ειδικα με χοντρο γυαλι (0.3-0.4mm) θα χρειαστεις ενα αυτοκολλητο home button για να ερθει ισα με το γυαλι. Ειναι λιγο αβολο χωρις αυτο. Εχω της iloome (απιθανο) και εχει 2 αυτοκολλητα μεσα (ασπρο και μαυρο).

 

Η αισθηση του γυαλιου δεν εχει καμια σχεση με τις απλες μεμβρανες και δεν γρατζουνιεται σχεδον με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ειδικα με χοντρο γυαλι (0.3-0.4mm) θα χρειαστεις ενα αυτοκολλητο home button για να ερθει ισα με το γυαλι. Ειναι λιγο αβολο χωρις αυτο. Εχω της iloome (απιθανο) και εχει 2 αυτοκολλητα μεσα (ασπρο και μαυρο).

 

Η αισθηση του γυαλιου δεν εχει καμια σχεση με τις απλες μεμβρανες και δεν γρατζουνιεται σχεδον με τιποτα.

Ειναι δυσκολη η τοποθετηση του ομως γιατι στις ζελατινες θελει ειδικο τροπο για να μην τις βαλεις με πολλες φουσκαλες μεσα.

 

Το γυαλι που λετε πως ακριβως δουλευει και αν εχεις καποια αλλη θηκη απο πανω μπορεις να το βαλεις ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανει φουσκαλες, καλο καθαρισμα μονο πριν το βαλεις γιατι η σκονη θα φαινεται. Απλα το ευθυγραμιζεις, το αφηνεις πανω στην οθόνη και καθεται σιγα σιγα μονο του. Δεν τσακίζει, εχει μικρη ελαστικοτητα και καλο ειναι να μπει μια φορα.

 

Με τις θηκες δεν υπαρχει προβλημα. Εχω την αυθεντικη της samsung χωρις πορτακι και μια λεπτη της spigen. Αν εχεις σκοπο να βαλεις θηκη με sview κτλ ισως να μην κλεινει σωστα. Δεν εχω δοκιμασει.

 

http://iloome ScreenMate Tempered Glass for Samsung Galaxy S4 (S IV) - Video In...:

Edited by elec_todo
Link to comment
Share on other sites

Εχω ηδη την spigen s4 slim armor view.

Θα μπορει να κλεινει αν βαλω αυτο το γυαλι?

 

Νομίζω ότι 100% συμβατότητα υπάρχει μόνο με TG από Spigen. Τουλάχιστον όταν είχα iPhone έτσι ήταν.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω πώς τα πάει το Lollipop σε σχέση με την 4.4.2. Σκέφτομαι να έρθω σε S4 πάλι, όμως το I9506 σε άσπρο και μαύρο έχει μια χρηματική διαφορά της τάξης των 50 ευρώ και δε ξέρω αν αξίζει να τα δώσω για μια παλιά πλέον συσκευή. Το I9505 στα 270 είναι μια χαρά, αν όμως το Lollipop λαγκάρει σαν την 4.4.2 που λάγκαρε όταν το είχα τότε καλύτερα ας δώσω 50 ευρώ κι ας πάρω το 9506.

Edited by one_tree_hill
Link to comment
Share on other sites

λαγκάρισμα εγώ δεν παρατήρησα με την λολλιποπ.. όταν την πέρασα μάλιστα και εγκατέστησα όλες τις εφαρμογές άνοιξα καμιά 15ρια για να τις συνδέσω κτλ. χωρίς να τερματήσω καμία και δεν κόλλησε πουθενά!

το μόνο μου πρόβλημα και δεν ξέρω πώς και γιατί οφείλεται στην λολλιποπ, αλλά σήμερα που το έβαλα να φορτίσει έκανε 4 ώρες με τον δικό του φορτιστή.. πραγματικά μου έβγαλε την ψυχή.. ενώ έκανε γύρω στις 2 ώρες πάντα..

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

λαγκάρισμα εγώ δεν παρατήρησα με την λολλιποπ.. όταν την πέρασα μάλιστα και εγκατέστησα όλες τις εφαρμογές άνοιξα καμιά 15ρια για να τις συνδέσω κτλ. χωρίς να τερματήσω καμία και δεν κόλλησε πουθενά!

 

Σκέφτομαι αν θα πρέπει να αγοράσω το I9505 ή το I9506. Όταν είχα το I9505 του είχα περάσει τη Google Play ROM και δεν είχα κάποιο θέμα, όμως με την καινούρια συσκευή δε θέλω να ρίξω το KNOX και μου αρέσει το TouchWiz της Samsung. Και τώρα το Σαβ/κο δοκίμασα το I9505 μιας φίλης στην KitKat και με απενεργοποιημένες τις Google εφαρμογές και μόνο stock και τα γνωστά Facebook, Instagram κλπ, το lag ήταν απίστευτο. Το S3 Neo που έχω πήγαινε πιο γρήγορα και ο επεξεργαστής του θεωρείται ποταπός.

 

Από την άλλη, αναφορικά με το I9506, δε παύει κι εκείνο να θεωρείται παλιά συσκευή και ακριβή για την τιμή που έχει, και προφανώς η υποστήριξη του χρόνου θα σταματήσει, οπότε δε ξέρω. S5 δε θέλω γιατί δε το θεωρώ πολύ όμορφο, οπότε δε ξέρω τι να κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι αν θα πρέπει να αγοράσω το I9505 ή το I9506. Όταν είχα το I9505 του είχα περάσει τη Google Play ROM και δεν είχα κάποιο θέμα, όμως με την καινούρια συσκευή δε θέλω να ρίξω το KNOX και μου αρέσει το TouchWiz της Samsung. Και τώρα το Σαβ/κο δοκίμασα το I9505 μιας φίλης στην KitKat και με απενεργοποιημένες τις Google εφαρμογές και μόνο stock και τα γνωστά Facebook, Instagram κλπ, το lag ήταν απίστευτο. Το S3 Neo που έχω πήγαινε πιο γρήγορα και ο επεξεργαστής του θεωρείται ποταπός.

 

Από την άλλη, αναφορικά με το I9506, δε παύει κι εκείνο να θεωρείται παλιά συσκευή και ακριβή για την τιμή που έχει, και προφανώς η υποστήριξη του χρόνου θα σταματήσει, οπότε δε ξέρω. S5 δε θέλω γιατί δε το θεωρώ πολύ όμορφο, οπότε δε ξέρω τι να κάνω.

 

Εχω Official 4.4.2 και δεν εχω παρατηρησει lag πουθενα.Ακομα και στην αλλαγη μεταξυ προγραμματων ολα κυλανε νερακι...

ΤΟ i9506 ειναι υπερβολη για 50 ευρω παραπανω εαν το μονο που κοιτας ειναι ο επεξεργαστης του καθως πιστευω οτι τα benchmarks ειναι κατι ανουσιο..Το μονο καλο που εχει το i9506 αλλα δεν θα σου χρειαστει αμεσα ειναι lte cat4.Στην ελλαδα θα πιασεις τις μεγιστες ταχυτητες (downlink 150 mbps) σε καμποσο καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω Official 4.4.2 και δεν εχω παρατηρησει lag πουθενα.Ακομα και στην αλλαγη μεταξυ προγραμματων ολα κυλανε νερακι...

ΤΟ i9506 ειναι υπερβολη για 50 ευρω παραπανω εαν το μονο που κοιτας ειναι ο επεξεργαστης του καθως πιστευω οτι τα benchmarks ειναι κατι ανουσιο..Το μονο καλο που εχει το i9506 αλλα δεν θα σου χρειαστει αμεσα ειναι lte cat4.Στην ελλαδα θα πιασεις τις μεγιστες ταχυτητες (downlink 150 mbps) σε καμποσο καιρο.

 

Πραγματικά με τέτοια κάλυψη το LTE με αφήνει παγερά αδιάφορο :lol:

Δε ξέρω τι να κάνω, από τη μια σκέφτομαι κι εγώ έτσι, από την άλλη όσοι είχαν το 9505 και πήγαν σε 9506 μιλούνε για τρομερή αλλαγή στην απόδοση

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την Lollipop 5.01 (επισημα μου ηρθε )

πως θα γινει root χωρις να μετρησει ο knox ? και να ειναι 0χ0

 

Δυστυχώς (ακόμη) δε γίνεται.

Αν επιτρέπεται, η συσκευή σου τι region είναι και έλαβε ΟΤΑ;

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την Lollipop 5.01 (επισημα μου ηρθε )

πως θα γινει root χωρις να μετρησει ο knox ? και να ειναι 0χ0

 

οπα...!!επισημα...?ξεκινησε επισημα η διανομη της 5αρας...?τι προελευση ειναι το κινητο σου?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...