Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,

 

να ρωτήσω για το S4 της νύφης μου, σχεδόν κάθε φορά που ανοίγει το άλμπουμ φωτογραφιών το κινητό crashάρει, κάνει ρεμπουτ και μάλιστα θέλει και τον χρόνο του να επανέλθει...Καμία ιδέα?Είναι ελληνικό από Wind, ενός μηνός, και έχει καρτούλα 8gb χωρίς πολλές φωτογραφίες...

 

Ευχαριστώ,

 

Νίκος

 

Καλο θα ειναι να δοκιμάσετε μια άλλη sd, εστω και δανεική, ωστε να δειτε τι παιζει.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα μετά από ξσναπερασμα της ίδιας Ρομ έχω θέμα με την φόρτιση όταν συνδέω το φορτιστή ενώ δείχνει ότι φορτίζει δεν φορτίζει όταν το χρησιμοποιώ ταυτόχρονα όταν δεν το χρησιμοποιώ φορτίζει.... Τι συμβαίνει ;;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μετά από ξσναπερασμα της ίδιας Ρομ έχω θέμα με την φόρτιση όταν συνδέω το φορτιστή ενώ δείχνει ότι φορτίζει δεν φορτίζει όταν το χρησιμοποιώ ταυτόχρονα όταν δεν το χρησιμοποιώ φορτίζει.... Τι συμβαίνει ;;;;

Καλησπέρα. Το ίδιο έιχα πάθει και εγώ με Ι9500.

Το πρόβλημα λύθηκε όταν ανακάλυψα οτι ο φορτιστής απο 2Α που έπρεπε βα δίνει έδινε κάτι λιγότερο από 1Α.

Για έλεγξε το.

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

Πηγα στι Κλισεις / Αρχειο καταγραφης και εσβησα ολο το ιστορικο

 

Αν παω στο Διαρκεια κλισεις μου εμφανιζει Φωνητικες κλισεις εξερχόμενες 37:45:58 και εισερχομενες 17:49:08

 

Από ποτε κραταει αυτό το ιστορικο αφου εγω εσβησα ότι ειχε ?

 

Ευχαριστω

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια ξερετε τιποτα για καμια αναβαθμιση;δωσανε τιποτα;μου χει σπασει τα νευρα τ ιντερνετ που ανοιγει μονο του και η μπαταρια τη ρουφαει!

Και κατι αλλο ειμαι βολο και δν εχει πιασει ποτε 4g εχει παρατηρησει κανεις κτ παρομοιο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μπορεί κανείς να βοηθήσει αν έχει ακούσει κάτι? Εδω και λίγο καιρό συνδέεται το κινητό μόνο του με το ίντερνετ. Ενω το εχω στο wifi οσο ειμαι σπίτι μολις βγω συνδέεται με το Mobile data και με χρεώνει κατευθείαν γιατί το εχω με καρτοκινητο της cosmote. Ειμαι Ελλάδα σε διακοπές γιατι στην Ολλανδία που ζω δεν μου το εχει κανει ποτέ. Γνωρίζει κανείς κάποια λύση? Απο την cosmote μου ειπαν ως λυση να διαγράψουν τα πρωτόκολλα σύνδεσης.

Κι ενα άλλο πρόβλημα είναι ότι το τηλέφωνο μου λέει ότι δεν έχει αλλη μνήμη. Αλλά δεν εχω κατεβάσει τίποτε που να δικαιολογεί την έλλειψη μνήμης. Αν κανω ενα hard reset λέτε να λυθεί το πρόβλημα?

Edited by Nikkolas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Μια απορια εχω αν ξερει καποιος.Τιδιαφορα εχει το μοτελο S4 9500 απο το 9505?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Μια απορια εχω αν ξερει καποιος.Τιδιαφορα εχει το μοτελο S4 9500 (exynos octacore) απο το 9505 (snapdragon quad core)?

10 χαρακτήρες.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

10 χαρακτήρες.

Αν μπορουσες να μου πεις προτερηματα μειονεκτηματα ποιο ειναι ποιο εξελιγμενο ποιο ειναι καλυτερο και καποια στοιχεια που θα με βοηθουσαν περισσοτερο θα ημουν υποχρεος.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Μια απορια εχω αν ξερει καποιος.Τιδιαφορα εχει το μοτελο S4 9500 απο το 9505?

 

Φοράνε διαφορετικούς επεξεργαστές, το 9500 τον exynos και το 9505 snapdragon. Το 9500 έχει λίγο καλύτερο αισθητήρα κάμερας και είναι οκταπύρηνο (χωρίς να σημαίνει ότι ο exynos είναι καλύτερος από τον snapdragon), αλλά δεν έχει LTE και το κυριότερο δεν έχει εγγύηση εδώ στην Ελλάδα. Οπότε αν μένεις Ελλάδα πας για το 9505.

Link to comment
Share on other sites

Φοράνε διαφορετικούς επεξεργαστές, το 9500 τον exynos και το 9505 snapdragon. Το 9500 έχει λίγο καλύτερο αισθητήρα κάμερας και είναι οκταπύρηνο (χωρίς να σημαίνει ότι ο exynos είναι καλύτερος από τον snapdragon), αλλά δεν έχει LTE και το κυριότερο δεν έχει εγγύηση εδώ στην Ελλάδα. Οπότε αν μένεις Ελλάδα πας για το 9505.

 

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση. Σε καποια s4 τα light keys στην μπροστινη οψη (το back button και το multitasking) ακομα και οταν ειναι σβηστα ειναι ορατα, απλως δεν φωτιζονται. Σε καποια αλλα ειναι εντελως αορατα μεχρι να τα πατησεις. Προκειται για διαφορά εκδοσεων i9505-i9506? Το ιδιο εχω δει και στα s4 mini.

Γνωριζει κανεις;

wipe that tear..
Link to comment
Share on other sites

μολις βγω συνδέεται με το Mobile data και με χρεώνει κατευθείαν

 

Μήπως έχεις ενεργοποιήσει το "smart network switch"? Είναι στις ρυθμίσεις του wifi... Υποψιάζομαι ότι αν το απενεργοποιήσεις δεν θα σου ξανασυμβεί!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη δεν μπορω να διαβαζω 600+ σελιδες θελω καποιος που το εχει με απλα λογια αν αξιζει για 330ε που το εχω βρει και αν εινια τιμιο κινητο. η χρηση που κανω στα κινητα ειναι ελαφρια. δηλαδη κανα fb/twitter/snapchat λιγο ιντερνετ παιχνιδια σχεδον καθολου και αντε να βγαλω και καμια φωτογραφια. και ποση μπαταρια θα μου βγαζει περιπου με μια τετοια χρηση. δεδομενα 3g οταν ειμαι εξω δεν ανονιγω και πολυ.

Ακουγα παλια προβληματα με τις μπαταριες οτι φουσκωναν οτι υπερθερμενεται. τι παιζει γενικα?

 

α και επισης εχω την δυνατοτητα να παω και για το s5. λοιπον τι λετε?

Edited by Zspanos
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη δεν μπορω να διαβαζω 600+ σελιδες θελω καποιος που το εχει με απλα λογια αν αξιζει για 330ε που το εχω βρει και αν εινια τιμιο κινητο. η χρηση που κανω στα κινητα ειναι ελαφρια. δηλαδη κανα fb/twitter/snapchat λιγο ιντερνετ παιχνιδια σχεδον καθολου και αντε να βγαλω και καμια φωτογραφια.

Ακουγα παλια προβληματα με τις μπαταριες οτι φουσκωναν οτι υπερθερμενεται. τι παιζει γενικα?

 

Αδερφέ για τα λεφτά που κάνει τώρα είμαι τσάμπα....Όσο για τη χρήση που λες είσαι υπέρ καλυμμένος!

Τώρα όσο για τη μπαταρία ναι μερικά είχαν θέμα το δικό μου το έχω ένα χρόνο τώρα και δεν μου έχει κάνει τίποτα τώρα σου φουσκώσει έχει 6 μήνες εγγύηση είσαι καλυμμένος αυτά!

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ για τα λεφτά που κάνει τώρα είμαι τσάμπα....Όσο για τη χρήση που λες είσαι υπέρ καλυμμένος!

Τώρα όσο για τη μπαταρία ναι μερικά είχαν θέμα το δικό μου το έχω ένα χρόνο τώρα και δεν μου έχει κάνει τίποτα τώρα σου φουσκώσει έχει 6 μήνες εγγύηση είσαι καλυμμένος αυτά!

και επειδη εχω κ την δυνατοτητα να παρω και το s5 στα 460ε. αξιζει? ή γιαυτο που θελω ειναι too much

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Είμαι κάτοχος του Samsung S4, αγορασμένο από κατάστημα της Vodafone από το Δεκέμβριο.

Δεν γνώριζα ότι υπάρχει πιθανότητα να μην είναι αυθεντικό μέχρι που το "σύγκρινα" με τα κινητά 2 φίλων μου.

Παρουσιάστηκαν οι εξής διαφορές:

1. Το κουμπί της ρύθμισης της έντασης κάνει σαν καμπύλη στο δικό μου ενώ στα άλλα 2 είναι ίσιο.

2.Εφαρμογες του τύπου "έξυπνη παύση" , "λειτουργία ανάγνωσης" , "έξυπνη κύλιση" κλπ δεν λειτουργούν στο δικό μου.

Φέρει βέβαια αυτοκόλλητο στο πίσω μέρος που γράφει:

MODEL : GT-I9505

FCC ID : A3LGTI9505

SSN : -I9505GSMH

RATED : 3.8V ... ;1300 mA

MADE BY SAMSUNG

 

Πως μπορώ να σιγουρευτώ πως όντως είναι αυθεντικό;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη δεν μπορω να διαβαζω 600+ σελιδες θελω καποιος που το εχει με απλα λογια αν αξιζει για 330ε που το εχω βρει και αν εινια τιμιο κινητο. η χρηση που κανω στα κινητα ειναι ελαφρια. δηλαδη κανα fb/twitter/snapchat λιγο ιντερνετ παιχνιδια σχεδον καθολου και αντε να βγαλω και καμια φωτογραφια. και ποση μπαταρια θα μου βγαζει περιπου με μια τετοια χρηση. δεδομενα 3g οταν ειμαι εξω δεν ανονιγω και πολυ.

Ακουγα παλια προβληματα με τις μπαταριες οτι φουσκωναν οτι υπερθερμενεται. τι παιζει γενικα?

 

α και επισης εχω την δυνατοτητα να παω και για το s5. λοιπον τι λετε?

 

Μια χαρά θα σε καλύψει το S4, αλλα αφου εχεις την δυνατότητα πήγαινε σε S5. Σε ακομα λιγοτερα χρήματα υπάρχει και το G2 της LG το οποίο ειναι εξαιρετικό.

 

Με την μπαταρία δεν θα συναντήσεις κάποιο πρόβλημα, υπήρξαν καποιες προβληματικες παρτιδες μπαταριων 1 χρονο πριν, κυρίως στις συσκευές που προορίζονταν για την Γερμανία.

 

Ακόμα κι αν πέσεις σε προβληματικη μπαταρία, πραγμα που σχεδόν αποκλείεται τωρα πια, θα σου την αλλάξουν στο service σε 5 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Είμαι κάτοχος του Samsung S4, αγορασμένο από κατάστημα της Vodafone από το Δεκέμβριο.

Δεν γνώριζα ότι υπάρχει πιθανότητα να μην είναι αυθεντικό μέχρι που το "σύγκρινα" με τα κινητά 2 φίλων μου.

Παρουσιάστηκαν οι εξής διαφορές:

1. Το κουμπί της ρύθμισης της έντασης κάνει σαν καμπύλη στο δικό μου ενώ στα άλλα 2 είναι ίσιο.

2.Εφαρμογες του τύπου "έξυπνη παύση" , "λειτουργία ανάγνωσης" , "έξυπνη κύλιση" κλπ δεν λειτουργούν στο δικό μου.

Φέρει βέβαια αυτοκόλλητο στο πίσω μέρος που γράφει:

MODEL : GT-I9505

FCC ID : A3LGTI9505

SSN : -I9505GSMH

RATED : 3.8V ... ;1300 mA

MADE BY SAMSUNG

 

Πως μπορώ να σιγουρευτώ πως όντως είναι αυθεντικό;

 

 

 

πληκτρολόγησε στο τηλέφωνο *#06# Θα σου βγάλει το ΙΜΕΙ της συσκευής, σύγκρινε το με το ΙΜΕΙ που αναγράφεται στην απόδειξη αγοράς καθώς και το κουτί του.

Αν εκεί είσαι οκ, παίρνεις τηλέφωνο την samsung hellas, δίνεις το ΙΜΕΙ και θα σου πουν αν είναι αυθεντικό η όχι. αν τα ΙΜΕΙ τηλεφώνου-κουτιού-απόδειξης δεν συμφωνούν, πας και τους το πετάς στο κεφάλι...

 

Πάντως αν το πήρες όντως από κατάστημα της voda, πολύ δύσκολα να μην είναι αυθεντικό.

 

Να το είχες πάρει από κάπου στο e-bay, ναι, αλλά από voda εδώ.....

 

Ελπίζω να σε βοήθησα

Edited by Sol_Ballads

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

εδω και δυο μερες μου εχει βγαλει ενημερωση για το s4 (gt-i9505 γαλλικο) ενω εχει ηδη την 4.4.2 . εχει ερθει σε καποιον αλλο και τι ενημερωση ειναι αυτη;;

ενω οταν το συνδεω με το Kies3 δεν μου λεει κατι για νεα εκδοση

Edited by xristos9298
Link to comment
Share on other sites

4.4.2 ειναι ολες..απλα υπαρχουν και οι βελτιωτικες....καποιος που εχει Γαλλικο ας σου πει τις διαφορές

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

και επειδη εχω κ την δυνατοτητα να παρω και το s5 στα 460ε. αξιζει? ή γιαυτο που θελω ειναι too much

 

Δεν ξερω αν αξιζει το S5 αλλα η τιμη του επεσε πολύ από αυτή που λες

από 378,45 €

 

https://www.skroutz.gr/account/notifications

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...