Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα 4.4.2 είναι η τελευταία. Κάθε update δε σημαίνει ότι πάει σε άλλο νούμερο. Είναι minor updates που διορθώνουν λεπτομέρειες.

Λογικά από αυτό θα πάμε κατευθείαν σε Android L

 

sori αυτο εννοουσα οτι εγω δεν εχω παρει το Minor update Που λετε ολοι οτι το εχετε παρει γ αυτο ρωτησα. οχι οτι εχω τπτ με το κινητο δουλευει μια χαρα αλλα........ ειναι το μικροβιο :D

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από που είναι το κινητό σου; δεν το παίρνουν όλα μαζί. Για παράδειγμα τα γερμανικά (γερμανικό είναι και το δικό μου) από την αρχή που κυκλοφόρησε το κινητό την παίρνουν πάντα πρώτα
Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι καλα πρεπει να ειναι βουλγαρικο, μπορω καπως να το ξαναδω? :confused:

 

Κατεβαζεις το phone info απ το google play και μαθαινεις τα παντα για την συσκευη σου

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κατέβασα την ενημέρωση που ήρθε και η μόνη διαφορά που παρατήρησα ήταν στο μενού του wiki όταν μπαίνω έχει εμφανιστεί μια επιλογή πάνω πάνω που λέει Smart network switch που άνοιγε ξαφνικά τα δεδομένα κινητής και σε χρεώνει όταν για κάποιο λόγο ήθελε να ενημερώσει κάποια εφαρμογή και δεν έβρισκε διαθέσιμο δίκτυο wiki.. Μακάρι να λύθηκε επιτέλους..
Nikos
Link to comment
Share on other sites

τελικα ρουμανικο ειναι το δικο μου και βουλγαρικο της αδερφης μου :lol: παραξενω απο το ιδιο μαγαζι τα πηραμε :rolleyes:

δεν εχει παρει η ρουμανια ακομα ε?

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

είναι σίγουρο ότι θα πάμε σε L?

 

Οχι βέβαια...

Ακόμα και αν δώσουν την L, θα το κάνουν με τοση καθυστέρηση που θα έχεις ήδη πάρει άλλο κινητο....

Link to comment
Share on other sites

http://androidcentral.us/wp-content/uploads/2013/09/Firmware-upgrade-error.png

για δωστε τα φωτα σας λιγο ρε παιδια!μου εβγαλε ενα μικρο update για το i9500 και οπως το εκανα με το odin mode κουνηθηκε το usb και μου εβγαλε προβλημα..σε odin μπαινει αλλα δεν το αναγνωριζει...με το kies 3 μπαινω σε emergency filmware recovery αλλα δεν μου βγαζει τπτ..μαλλον απο την 4.3 και μετα κλειδωσε ο bootloader και δεν γινεται

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ το kies αλλα δεν υπάρχει η επιλογή για Firmware Upgrade and Initialisation ?

Αν οχι μπορείς να κατεβάσεις την παλιότερη έκδοση του ή να προσπαθήσεις να αναγνωρίσει την συσκευή το odin κάνοντας τα γνωστά .

1) αλλαγή usb port

2) πέρασμα των drivers ξανα ή απεγκατάσταση /εγκατάσταση του kies .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

σε S4 που έχει φθαρεί το νίκελ περιμετρικά της οθόνης, γνωρίζουμε περίπου το κόστος αλλαγής;Πάει πακέτο με οθόνη ή αλλάζει και μεμονωμένα ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

σε S4 που έχει φθαρεί το νίκελ περιμετρικά της οθόνης, γνωρίζουμε περίπου το κόστος αλλαγής;Πάει πακέτο με οθόνη ή αλλάζει και μεμονωμένα ;

 

Νομιζω αλλαζει μεμονωμένα με μικρο κοστος. Κανε ενα τηλεφωνο αυριο στην Samsung να σου πουν

Link to comment
Share on other sites

Εγω γιατι νομιζω οτι ξηλωνοντε ολα τα "εντοσθια"για να αλλαχτει το μπεζελ??..

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ το kies αλλα δεν υπάρχει η επιλογή για Firmware Upgrade and Initialisation ?

Αν οχι μπορείς να κατεβάσεις την παλιότερη έκδοση του ή να προσπαθήσεις να αναγνωρίσει την συσκευή το odin κάνοντας τα γνωστά .

1) αλλαγή usb port

2) πέρασμα των drivers ξανα ή απεγκατάσταση /εγκατάσταση του kies .

 

m7ixalis ;σ ευχαριστω πολυ!Την βρηκα την ακρη,περιμενα να ερθει μαλλον το τελευταιο update για το i9500 για (xsg)αλλα τελικα περασα την ρωσικη (ser)που εχει ποιο πολλα update και νομιζω οτι ειναι η καλυτερη απο ολες και θα μεινω εδω..οποτε καιρος να αρχισω το ροοτ..ενα αλλο που προσεξα μολις περασα την (ser)αλλαξε και το csc απο (xsg)δεν το περιμενα..ακομα καλυτερα!!γιατι παλια δεν μου αλλαζε..ακομα και η εφαρμογη csc changer την επιλογη (ser)δεν την εχει

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια..κανουμε συγχρομισμο σε gmail και samsung account επαφες μνμ κλπ..μπορω απο καπου να τα δω ολα αυτα μεσω ιντερνετ απο υπολογιστη ας πουμε;
Link to comment
Share on other sites

αλλα τελικα περασα την ρωσικη (ser)που εχει ποιο πολλα update και νομιζω οτι ειναι η καλυτερη απο ολες και θα μεινω εδω

 

 

Αυτή είναι μόνο για το ι9500 ή και για το ι9505;

 

Πού τη βρήκες; Ενα λινκάκι ίσως :confused:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ξερει καπιος να με βοηθειση να αλλαξω το radio στο κινητο μου γιατι δεν εχω καλο σημα και θα ηθελα να δοκιμασω μηπως και φτιαξει δεν θελω να αλλαξω ολη την ρομ μονο το ραδιο πηγα εδω αλλα δεν βρισκω ακρη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2192025
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια..κανουμε συγχρομισμο σε gmail και samsung account επαφες μνμ κλπ..μπορω απο καπου να τα δω ολα αυτα μεσω ιντερνετ απο υπολογιστη ας πουμε;

 

Για επαφες που ξερω από το gmail στον υπολογιστη σου .

 

https://mail.google.com/mail/u/0/?tab=wm#contacts

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι μόνο για το ι9500 ή και για το ι9505;

 

Πού τη βρήκες; Ενα λινκάκι ίσως :confused:

 

οχι οχι ειναι για το i9500 μην την περασεις στο i9505 το μπρικαρες...νομιζω για το i9505 ειναι η γερμανικη καλυτερη

απλα το ποσταρα εδω γιατι στο post για το i9500 δεν υπαρχει κανεις..χα χα. μονος εμεινα!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

S-View και nova launcher ξέρει μήπως κάποιος εάν υπάρχει επιλογή για συνεργασία ή τζάμπα το ψάχνω τόση ώρα;; :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

να ρωτήσω για το S4 της νύφης μου, σχεδόν κάθε φορά που ανοίγει το άλμπουμ φωτογραφιών το κινητό crashάρει, κάνει ρεμπουτ και μάλιστα θέλει και τον χρόνο του να επανέλθει...Καμία ιδέα?Είναι ελληνικό από Wind, ενός μηνός, και έχει καρτούλα 8gb χωρίς πολλές φωτογραφίες...

 

Ευχαριστώ,

 

Νίκος

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Το ποιο πιθανό να φταίει η sd ,ισως ειναι παραγεμισμένη ή έφτασε η "ώρα της" . Κανε ενα backup αυτά που έχει μέσα και κανε της ενα format , αν δεν φτιάξει αγοράστε μια άλλη .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...