Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρελαβα σημερα! Πλεον εχω ενα super s4 black mist/black edition cover

:):):)

Επειδή με ενδιαφέρει και μένα το black edition cover, είναι original ή μαϊμού? Λίγο φθηνό δεν είναι για 10 ευρώ???

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει και μένα το black edition cover, είναι original ή μαϊμού? Λίγο φθηνό δεν είναι για 10 ευρώ???

 

Πλαστικό καπάκι είναι. Πόσο ήθελες να κάνει. Εδώ 20euros έχει η μαμά cover case

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το λέω γιατί το original καπάκι, αν θέλει κάποιος να το αντικαταστήσει, κοστίζει τα διπλά χρήματα

http://www.wap5.gr/product_info.php?products_id=17084&s=1

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Το λέω γιατί το original καπάκι, αν θέλει κάποιος να το αντικαταστήσει, κοστίζει τα διπλά χρήματα

http://www.wap5.gr/product_info.php?products_id=17084&s=1

 

Πάντως επειδή το έχω πάρει τα αξίζει τα 10 ευρώ,δίνει άλλο αέρα στη συσκευή.και βασικά γνήσιο μου φαίνεται,αν και δεν είχε κουτί,μονο ενα σακουλάκι με κωδικους

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Το λέω γιατί το original καπάκι, αν θέλει κάποιος να το αντικαταστήσει, κοστίζει τα διπλά χρήματα

http://www.wap5.gr/product_info.php?products_id=17084&s=1

 

Ebay, amazon το βρίσκεις κάτω από 10. Τέλος πάντων αυτό που λέει και ο Stelios. Στην τελική τι σε νοιάζει. Αν κάθεται καλά δεν σε ενδιαφέρει κάτι άλλο.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

εγω την περασα μεσω ota και απο οτι ειδα δεν μου δουλευει η εξυπνη παυση οταν βλεπεις βιντεο.εκανα επαναφορα το τηλεφωνο αλλα συνεχιζει να μην δουλευει.καμια λυση οποιος γνωριζει ας μου πει

 

Εχω το ιδιο προβλημα καμια λυση βρεθηκε;

Edited by serafims
Link to comment
Share on other sites

οσο και αν εψαξα και μεσω internet δεν βρηκα λυση.θα παω απο βδομαδα στο servis να τους ρωτησω αν και πιστευω οτι δεν θα γινει τιποτα.επισης να σε ρωτησω την εξυπνη αναμονη σου εμφανιζει το εικονιδιο οταν πρεπει η το εχει μονιμα στην status bar γιατι εμενα μου το εμφανιζει μονο οταν πρεπει
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει και μένα το black edition cover, είναι original ή μαϊμού? Λίγο φθηνό δεν είναι για 10 ευρώ???

Ηταν μεσα σε πλαστικο σακουλακι οποτε δεν ειναι ''αυθεντικο'' , ομως οταν το εκανα συγκριση με ενα πραγματικο black edition παρατηρησα πως δεν εχει να ζηλεψει τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Θα το έχω για λίγες ημέρες στο χέρια μου. Θεωρώ ότι είναι το πιο καλοκομμένο 5ιντσο που υπάρχει στην αγορά. Έχω να δουλέψω touchwiz της Samsung απο το galaxy ace μου και μου κακοφάνηκε πάρα πολύ το bloatware. Πόση ώρα έψαχνα την επαναφορά εργοστασιακών :)
Link to comment
Share on other sites

οι θηκες φιλε μου με το καπακι αυτο σου μπαινουν κανονικα η αφηνουν λιγο κενο.μιλαω για θηκες σιλικονης.γιατι σε εμενα με το αυθεντικο καπακι εχω προβλημα μου αφηνουν λιγο κενο γυρω γυρω οποτε το συμπερασμα που βγαινει ειναι οτι ειναι το αυθεντικο λιγο πιο παχυ απο τα κανονικα καπακια του s4
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα! Πλεον εχω ενα super s4 black mist/black edition cover

:):):)

Αξιζει να βαλεις το καπακι σε mist ή φαινεται χαλια η διχρωμια?

Link to comment
Share on other sites

Παιδακια καλημερα και χρονια πολλα.Μια ερωτηση αν γινεται να με βοηθησετε.

Στο s3 οταν εβγαζα φωτογραφια με απλη ληψη και φλας,μετα τις φωτο τις περνουσα σε μηνυμα στον εαυτο μου στο φεησμπουκ και οταν τις εμφανιζα στο προγραμμα προβολης εικονων στο pc εμφανιζονταν σε ολοκληρη εικονα κανονικα.

 

Τωρα με το s4 ρε παιδια οταν τις εμφανιζω ειναι με λευκα πλαισια γυρω γυρω και σε μεγεθος ειναι μικροτερη η εικονα.

 

Γνωριζετε καποια λυση;

(η διαδικασια οπως τις εμφανιζω δεν μπορει να αλλαξει διοτι ετσι με βολευει στην δουλεια μου,φωτογραφιζω εγγραφα,αδειες και διπλωματα και με εχει βολεψει)

 

Ευχαριστω.:)

Not everyone understands house music..it's a spiritual thing..a body thing..a soul thing..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το Toyota Yaris Hybrid (έκδοση Lounge Plus), το οποίο περιλαμβάνει εξοπλισμό Bluetooth με έλεγχο της συσκευής απ' το τιμόνι κτλ. Γνωρίζει κάποιος αν το Galaxy S4 συνεργάζεται καλά με το συγκεκριμένο αυτοκίνητο; Έχει κάποιος συνδέσει με επιτυχία το S4 του με αυτοκίνητο Yaris; Δεν είχα ποτέ μου αυτοκίνητο με ενσωματωμένο Bluetooth... Όποιος έχει εμπειρία σύνδεσης S4 με αυτοκίνητο μέσω Bluetooth ας μας πει τις εντυπώσεις του.

 

Ευχαριστώ και καλό Πάσχα σε όλους.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το Toyota Yaris Hybrid (έκδοση Lounge Plus), το οποίο περιλαμβάνει εξοπλισμό Bluetooth με έλεγχο της συσκευής απ' το τιμόνι κτλ. Γνωρίζει κάποιος αν το Galaxy S4 συνεργάζεται καλά με το συγκεκριμένο αυτοκίνητο; Έχει κάποιος συνδέσει με επιτυχία το S4 του με αυτοκίνητο Yaris; Δεν είχα ποτέ μου αυτοκίνητο με ενσωματωμένο Bluetooth... Όποιος έχει εμπειρία σύνδεσης S4 με αυτοκίνητο μέσω Bluetooth ας μας πει τις εντυπώσεις του.

 

Ευχαριστώ και καλό Πάσχα σε όλους.

 

 

Ειχα πολλες οθονες Kenwood και στην 8022ΒΤ δουλευε το HTC που ειχα τοτε μια χαρα γιατι ειχε ενσωματωμενο bluetooth

Στην 7029 που εχω τωρα και εχω το S4 και εβαλα Extra γνησιο από kenwood bluetooth άλλες φορες δουλευει και άλλες όχι και εχει και καποια προβλήματα με ελληνικες γραμματοσειρες . Για αυτό ισως δεν φταιει ουτε το κινητο ουτε το bluetooth αλλα η παλιοτητα της οθονης

 

Για σιγουρια μονο με δοκιμη θα εισαι ΟΚ αν και δεν νομιζω να εχεις πρόβλημα .Βρες καποιο forum με yaris και ρωτα εκει πιο καλα .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα πολλες οθονες Kenwood και στην 8022ΒΤ δουλευε το HTC που ειχα τοτε μια χαρα γιατι ειχε ενσωματωμενο bluetooth

Στην 7029 που εχω τωρα και εχω το S4 και εβαλα Extra γνησιο από kenwood bluetooth άλλες φορες δουλευει και άλλες όχι και εχει και καποια προβλήματα με ελληνικες γραμματοσειρες . Για αυτό ισως δεν φταιει ουτε το κινητο ουτε το bluetooth αλλα η παλιοτητα της οθονης

 

Για σιγουρια μονο με δοκιμη θα εισαι ΟΚ αν και δεν νομιζω να εχεις πρόβλημα .Βρες καποιο forum με yaris και ρωτα εκει πιο καλα .

Ευχαριστώ Γιάννη, θα το ψάξω. Δεν το έχω ακόμα το S4, αλλά έχω το Note II, οπότε θα πάω σε μια έκθεση Toyota να το δοκιμάσω κάποια στιγμή - αν δουλεύει το Note II πιστεύω θα δουλεύει και το S4. Απλά έλεγα μήπως υπήρχαν εδώ χρήστες με Yaris που να το έχουν δοκιμάσει ήδη.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Καλο Πασχα σε ολους.Πως μπορω να μην φαινονται οι φωτογραφιες Picasa στη συλλογη??
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το Toyota Yaris Hybrid (έκδοση Lounge Plus), το οποίο περιλαμβάνει εξοπλισμό Bluetooth με έλεγχο της συσκευής απ' το τιμόνι κτλ. Γνωρίζει κάποιος αν το Galaxy S4 συνεργάζεται καλά με το συγκεκριμένο αυτοκίνητο; Έχει κάποιος συνδέσει με επιτυχία το S4 του με αυτοκίνητο Yaris; Δεν είχα ποτέ μου αυτοκίνητο με ενσωματωμένο Bluetooth... Όποιος έχει εμπειρία σύνδεσης S4 με αυτοκίνητο μέσω Bluetooth ας μας πει τις εντυπώσεις του.

 

Ευχαριστώ και καλό Πάσχα σε όλους.

 

Δεν εχουν το αμάξι εκθεσιακό για να το δοκιμάσεις? Ή εστω κάποιο με το ίδιο bt car kit?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Γιάννη, θα το ψάξω. Δεν το έχω ακόμα το S4, αλλά έχω το Note II, οπότε θα πάω σε μια έκθεση Toyota να το δοκιμάσω κάποια στιγμή - αν δουλεύει το Note II πιστεύω θα δουλεύει και το S4. Απλά έλεγα μήπως υπήρχαν εδώ χρήστες με Yaris που να το έχουν δοκιμάσει ήδη.

 

 

Ετσι ακριβως....Νομιζω αν με το ΙΙ δεν εχει πρόβλημα ουτε με το s4 θα εχει και η δοκιμη είναι η πιο αξιοπιστη λυση

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουν το αμάξι εκθεσιακό για να το δοκιμάσεις? Ή εστω κάποιο με το ίδιο bt car kit?

Δεν το έχω τσεκάρει αλλά φαντάζομαι θα το έχουν. Βέβαια δεν έχω αγοράσει ακόμα το S4 για να μπορέσω να το πάω για δοκιμή... Θα το δοκιμάσω με το Note II που πιστεύω είναι παρόμοιο.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω τσεκάρει αλλά φαντάζομαι θα το έχουν. Βέβαια δεν έχω αγοράσει ακόμα το S4 για να μπορέσω να το πάω για δοκιμή... Θα το δοκιμάσω με το Note II που πιστεύω είναι παρόμοιο.

 

Ρωτα κι εδώ

 

http://www.yarisclub.gr/forum/forumdisplay.php?f=18

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Καλο Πασχα σε ολους.Πως μπορω να μην φαινονται οι φωτογραφιες Picasa στη συλλογη??

 

Απενεργοποίησε τον συγχρονισμό απο τον λογαριασμό σου και κανε μια εκκαθάριση στην gallery με reboot της συσκευής .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το Toyota Yaris Hybrid (έκδοση Lounge Plus), το οποίο περιλαμβάνει εξοπλισμό Bluetooth με έλεγχο της συσκευής απ' το τιμόνι κτλ. Γνωρίζει κάποιος αν το Galaxy S4 συνεργάζεται καλά με το συγκεκριμένο αυτοκίνητο; Έχει κάποιος συνδέσει με επιτυχία το S4 του με αυτοκίνητο Yaris; Δεν είχα ποτέ μου αυτοκίνητο με ενσωματωμένο Bluetooth... Όποιος έχει εμπειρία σύνδεσης S4 με αυτοκίνητο μέσω Bluetooth ας μας πει τις εντυπώσεις του.

 

Ευχαριστώ και καλό Πάσχα σε όλους.

 

 

εγω εχω το yaris αλλα οχι την hybrid εκδοση..εχω την σπορ εκδοση..το bluetooth λειτουργει μια χαρα...

 

βεβαια καλο θα ηταν να το εβλεπες και απο κοντα παντως ειδικα αν ειναι κριτηριο αγορας για σενα για να ησυχασεις κα να εισαι σιγουρος..:happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Καλο Πασχα σε ολους.Πως μπορω να μην φαινονται οι φωτογραφιες Picasa στη συλλογη??

 

χρόνια πολλά....αν θέλεις απλά να μην εμφανίζονται τότε πας στην συλλογή και πατάς το κουμπί αριστερά από το κεντρικό και μετά το περιεχόμενο για εμφάνιση,απενεργοποιείς το picasa και έτοιμο.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το yaris αλλα οχι την hybrid εκδοση..εχω την σπορ εκδοση..το bluetooth λειτουργει μια χαρα...

 

βεβαια καλο θα ηταν να το εβλεπες και απο κοντα παντως ειδικα αν ειναι κριτηριο αγορας για σενα για να ησυχασεις κα να εισαι σιγουρος..:happy:

Άψογος Άρη, ευχαριστώ. Λογικά όλα τα Yaris θα φοράνε το ίδιο BT h/w, άρα θα δουλεύει OK. Δεν είναι κριτήριο αγοράς, αλλά θα μου άρεσε να υποστηρίζεται καλά (που όπως λες ισχύει).

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...