Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως μπορω να μαθω ποτε θα αναβαθμιστη το κινητο μου σε 4.4 είναι εισαγωγης ?

Υπαρχει καποιο sait ?

Γινετε με το imei ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν είμαι σπιτι και συνδεδεμένος με wifi και κανει επανεκκινηση το router κοβεται το Internet από το κινητο ενώ εχω ανοιχτο και τα δεδομενα μεσω κινητης .

 

Ειναι λογικο αυτό ???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να μαθω ποτε θα αναβαθμιστη το κινητο μου σε 4.4 είναι εισαγωγης ?

Υπαρχει καποιο sait ?

Γινετε με το imei ?

εδώ δες , στα firmware http://www.google.gr/url?sa=t&source=web&cd=2&ved=0CCwQjBAwAQ&url=http%3A%2F%2Fwww.sammobile.com%2Ffirmwares%2F&ei=hOcUU4nTOYnasgbk6IGoDQ&usg=AFQjCNHHinfO2QDo8xEorLmwai_Hg5JVhQ
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Νέος κάτοχος S4 και με το καλημέρα άρχισαν τα προβλήματα....:!:

Λόγω αμφιβολιών για αγορά μέσω ιντερνετ περίμενα ως το τριήμερο της Καθαράς Δευτέρας

που θα ήμουνα Αθήνα (είμαι από Βόρειο Ελλάδα) να κάνω την αγορά κατευθείαν από το

ιντερνετομάγαζο για να δω ταινίες ασφαλείας κ.τ.λ. Πηγαίνω λοιπόν το Σάββατο 01/03 στο

μαγαζί και ζητάω S4 μαύρο αλλά διευκρινίζω ότι το θέλω σφραγισμένο. "Εννοείται" μου λέει

ο πωλητής και μου το φέρνει στην τιμή των 375,00€ με ρουμάνικη rom.

Το κουτί σφραγισμένο με 3!! λευκές ταινίες (έχω και φώτο) και όλο μαζί τυλιγμένο με διαφανή

πλαστικό μαζί με βιβλιαράκι Ελληνικών οδηγιών χρήσης. Ανοίγω λοιπόν το κουτί και βλέπω

πως όλα ήταν όπως πρέπει εκτός από την μπροστινή μεριά του τηλεφώνου που δεν υπήρχε

η συνηθισμένη ζελατίνα του S4 αλλά το τηλ είχε after market ζελατίνα και μάλιστα

τοποθετημένη με φουσκάλα αέρα η οποία δεν φεύγει προφανώς λόγω σκόνης που υπάρχει από κάτω...!!

Το κακό είναι πως το άνοιγμα δεν έγινε στο μαγαζί γιατί το πρόλαβα 5 λεπτά πριν κλείσει

οπότε το πήρα και έφυγα....!!

Έχει συμβεί σε κανέναν αυτό?? Το μαγαζί είναι από τα πολύ γνωστά με πάρα πολλές θετικές

αξιολογήσεις αλλά καλύτερα να μην το αναφέρω πριν να έχω απάντησή τους για το θέμα....

 

Συγνώμη αν κούρασα αλλά είμαι πολύ.....:mad::mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

εχω ενα s4 εδω και 3 μηνες και μεχρι στιγμης ολα καλα. Αλλαξα τον κωδικο του gmail και οταν εδωσα το νεο κωδικο στο τηλεφωνο, δεν καταφερε να συνδεθει με gmail και αρα δεν εχω ουτε play store. οταν παω να συνδεθω μου γραφει "Προβλημα επικοινωνιας με διακομιστες GOOGLE" Εχω δοκιμασει τα παντα-ακομα και ulrex- δοκιαμασα με 3G, Wifi, το εψαξα με τις ρυθμισεις και τελικα εφτασα σε σημειο να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Προσπαθησα να συνδεθω με το λογαριασμο και μου βγαζει ακριβως το ιδιο. Δεν παιζει να εχω κανει λαθος κωδικο γιατι απο τον υπολογιστη μπαινω κανονικα στα mail. Ειμαι σε απογνωση , καθε βοηθεια θα εκτιμηθει, ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβως δουλευει το vpn στο κινητο γιατι προσπαθω να το ενεργοποιησω και μου ζηταει κωδικο αλλα οτι και κωδικο να βαλω δεν τον δεχετε.

 

Τι ακριβως ειναι το vpn στο κινητο και πως το χρησιμοιουμε?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Νέος κάτοχος S4 και με το καλημέρα άρχισαν τα προβλήματα....:!:

Λόγω αμφιβολιών για αγορά μέσω ιντερνετ περίμενα ως το τριήμερο της Καθαράς Δευτέρας

που θα ήμουνα Αθήνα (είμαι από Βόρειο Ελλάδα) να κάνω την αγορά κατευθείαν από το

ιντερνετομάγαζο για να δω ταινίες ασφαλείας κ.τ.λ. Πηγαίνω λοιπόν το Σάββατο 01/03 στο

μαγαζί και ζητάω S4 μαύρο αλλά διευκρινίζω ότι το θέλω σφραγισμένο. "Εννοείται" μου λέει

ο πωλητής και μου το φέρνει στην τιμή των 375,00€ με ρουμάνικη rom.

Το κουτί σφραγισμένο με 3!! λευκές ταινίες (έχω και φώτο) και όλο μαζί τυλιγμένο με διαφανή

πλαστικό μαζί με βιβλιαράκι Ελληνικών οδηγιών χρήσης. Ανοίγω λοιπόν το κουτί και βλέπω

πως όλα ήταν όπως πρέπει εκτός από την μπροστινή μεριά του τηλεφώνου που δεν υπήρχε

η συνηθισμένη ζελατίνα του S4 αλλά το τηλ είχε after market ζελατίνα και μάλιστα

τοποθετημένη με φουσκάλα αέρα η οποία δεν φεύγει προφανώς λόγω σκόνης που υπάρχει από κάτω...!!

Το κακό είναι πως το άνοιγμα δεν έγινε στο μαγαζί γιατί το πρόλαβα 5 λεπτά πριν κλείσει

οπότε το πήρα και έφυγα....!!

Έχει συμβεί σε κανέναν αυτό?? Το μαγαζί είναι από τα πολύ γνωστά με πάρα πολλές θετικές

αξιολογήσεις αλλά καλύτερα να μην το αναφέρω πριν να έχω απάντησή τους για το θέμα....

 

Συγνώμη αν κούρασα αλλά είμαι πολύ.....:mad::mad::mad::mad:

Μα είναι προφανές πως πήρες μεταχειρισμένο κινητό ως καινούργιο,απαίτησε τα χρήματα σου πίσω άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Και τι θα του πει δηλαδη εαν δεν εχει καποιο προβλημα το κινητο;

Μου εδωσες εδω μπροστα ενα σφραγισμενο τηλεφωνο που το ειδαμε και οι δυο αλλα εγω οταν το ανοιξα ηταν με ζελατινα after market με φουσκαλα;

Παρε πισω το κινητο;

Αφου τα ειπαμε και τα ξαναπαμε.....οποιος αγοραζει απο τετοια μαγαζια πανω κατω ξερει τι αγοραζει.

Μακαρι να στο κανει αλλα δεν το βλεπω και τοσο σιγουρο εαν δεν εχει καποιο προβλημα το κινητο....για να δουμε τι 6α γινει τελικα;

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Νέος κάτοχος S4 και με το καλημέρα άρχισαν τα προβλήματα....:!:

Λόγω αμφιβολιών για αγορά μέσω ιντερνετ περίμενα ως το τριήμερο της Καθαράς Δευτέρας

που θα ήμουνα Αθήνα (είμαι από Βόρειο Ελλάδα) να κάνω την αγορά κατευθείαν από το

ιντερνετομάγαζο για να δω ταινίες ασφαλείας κ.τ.λ. Πηγαίνω λοιπόν το Σάββατο 01/03 στο

μαγαζί και ζητάω S4 μαύρο αλλά διευκρινίζω ότι το θέλω σφραγισμένο. "Εννοείται" μου λέει

ο πωλητής και μου το φέρνει στην τιμή των 375,00€ με ρουμάνικη rom.

Το κουτί σφραγισμένο με 3!! λευκές ταινίες (έχω και φώτο) και όλο μαζί τυλιγμένο με διαφανή

πλαστικό μαζί με βιβλιαράκι Ελληνικών οδηγιών χρήσης. Ανοίγω λοιπόν το κουτί και βλέπω

πως όλα ήταν όπως πρέπει εκτός από την μπροστινή μεριά του τηλεφώνου που δεν υπήρχε

η συνηθισμένη ζελατίνα του S4 αλλά το τηλ είχε after market ζελατίνα και μάλιστα

τοποθετημένη με φουσκάλα αέρα η οποία δεν φεύγει προφανώς λόγω σκόνης που υπάρχει από κάτω...!!

Το κακό είναι πως το άνοιγμα δεν έγινε στο μαγαζί γιατί το πρόλαβα 5 λεπτά πριν κλείσει

οπότε το πήρα και έφυγα....!!

Έχει συμβεί σε κανέναν αυτό?? Το μαγαζί είναι από τα πολύ γνωστά με πάρα πολλές θετικές

αξιολογήσεις αλλά καλύτερα να μην το αναφέρω πριν να έχω απάντησή τους για το θέμα....

 

Συγνώμη αν κούρασα αλλά είμαι πολύ.....:mad::mad::mad::mad:

 

Πόσο δύσκολο είναι δηλαδή να βάλει κάποιος μια ζελατίνα ''original'' και να την τοποθετήσει σωστά εαν θέλει να σε κοροιδεψει;;; Κυκλοφορούν τόσες διαφορετικές ζελατίνες και οχι 1, οπότε μην τρελαίνεστε χωρίς λόγο. Την συσκευή που εσυ θα πας πίσω, θα βρεθεί αλλος αυριο και θα πει οτι είχε διπλό αυτοκόλλητο και έχει ανοιχτεί, άρα είναι μεταχειρισμένο. Μήπως επειδή το άνοιξες χωρίς να το αγγίξεις στην ουσία, θα πρέπει να το πετάξουν;;; Οχι φυσικά, ακόμα και απο μεγάλο κατάστημα εχω αγοράζει συσκευή που είχε διπλό αυτοκόλλητο γιατί ανοίχτηκε για τον χ,ψ λόγο. Κανένα μαγαζί δεν πουλάει μεταχειρισμένα για καινούρια, ούτε ανακατασκευασμένα .Σταματήστε να βλέπετε παντού φαντάσματα.

Link to comment
Share on other sites

Το ενδεχόμενο ρε παιδιά η ίδια η Samsung να τροφοδοτεί με συγκεκριμένα "περιτυλίγματα" τις συσκευές της, σε συγκεκριμένες ευρωπαϊκές αγορές δεν μπορεί να ισχύει;
Link to comment
Share on other sites

Ναι Ο.Κ

Τα προβληματικα τα πετανε κατευθειαν στον ΚΑΔΟ.. χωρις δευτερη κουβεντα...(δεν μιλαω συγκεκρημενα για αυτα που φερνουν τα σκρουτζομαγαζα ....θες να πεις οτι δεν υπαρχουν διαλογης ετσι;

Αλλωστε μονος αναφερεις....δεν θα το παρεις εσυ θα ερθει καποιος αλλος και θα το παρει..

Δεν ειναι φαντασματα φιλε μου..λογικη ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Για Ελληνικο φιλε ξερεις ποτε;

 

ΟΧΙ και ούτε πρόκειται να μάθει κανείς μας. Όταν βγεί θα το μάθεις τότε. Θα το μάθουμε/μάθετε όλοι τότε! Μην την κάνεται αυτή την ερώτηση. Δεν ρωτάς πότε θα κάνει σεισμό! Κανείς δεν μπορεί να σου απαντήσει

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Νέος κάτοχος S4 και με το καλημέρα άρχισαν τα προβλήματα....:!:

Λόγω αμφιβολιών για αγορά μέσω ιντερνετ περίμενα ως το τριήμερο της Καθαράς Δευτέρας

που θα ήμουνα Αθήνα (είμαι από Βόρειο Ελλάδα) να κάνω την αγορά κατευθείαν από το

ιντερνετομάγαζο για να δω ταινίες ασφαλείας κ.τ.λ. Πηγαίνω λοιπόν το Σάββατο 01/03 στο

μαγαζί και ζητάω S4 μαύρο αλλά διευκρινίζω ότι το θέλω σφραγισμένο. "Εννοείται" μου λέει

ο πωλητής και μου το φέρνει στην τιμή των 375,00€ με ρουμάνικη rom.

Το κουτί σφραγισμένο με 3!! λευκές ταινίες (έχω και φώτο) και όλο μαζί τυλιγμένο με διαφανή

πλαστικό μαζί με βιβλιαράκι Ελληνικών οδηγιών χρήσης. Ανοίγω λοιπόν το κουτί και βλέπω

πως όλα ήταν όπως πρέπει εκτός από την μπροστινή μεριά του τηλεφώνου που δεν υπήρχε

η συνηθισμένη ζελατίνα του S4 αλλά το τηλ είχε after market ζελατίνα και μάλιστα

τοποθετημένη με φουσκάλα αέρα η οποία δεν φεύγει προφανώς λόγω σκόνης που υπάρχει από κάτω...!!

Το κακό είναι πως το άνοιγμα δεν έγινε στο μαγαζί γιατί το πρόλαβα 5 λεπτά πριν κλείσει

οπότε το πήρα και έφυγα....!!

Έχει συμβεί σε κανέναν αυτό?? Το μαγαζί είναι από τα πολύ γνωστά με πάρα πολλές θετικές

αξιολογήσεις αλλά καλύτερα να μην το αναφέρω πριν να έχω απάντησή τους για το θέμα....

 

Συγνώμη αν κούρασα αλλά είμαι πολύ.....:mad::mad::mad::mad:

 

 

κ το δικο μου ιδια περιπτωση ακριβως!

μαλλον η παρτιδα ειναι, εγω το πηρα απο Αθηνα

δεν γινεται ολα τα μεταχειρισμενα να ειναι ιδια

Η ζωη ειναι ωραια
Link to comment
Share on other sites

Φιλος το πηρε απο WIND με τo ιδιο θεμα.....με ζελατινη after market....Λετε να ειναι δυο τρια που κανουν γυρα?? :P

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Φιλος το πηρε απο WIND με τo ιδιο θεμα.....με ζελατινη after market....Λετε να ειναι δυο τρια που κανουν γυρα?? :P

 

Οχι φιλε μου δεν ειναι 2-3 σιγουρα....εμενα παει το μυαλο μου παντως σε κατι....ας πουμε ομως οτι απο τα 3-4 εργοστασια που φτιαχνουν τα S4 ενα ή δυο ή ξερω γω και ολα αποφασισαν να τα συσκευαζουν με after market ζελατινες...ετσι για να μεινουν ολοι ευχαριστημενοι. ;)

Link to comment
Share on other sites

πως καταλαβαινετε οτι η ζελατινη ειναι after market?

 

Γιατί πολύ απλά κανένα κινητό των μεγάλων εταιρειών δέν έρχεται με τοποθετημένη ζελατίνα στην οθόνη.(τα κινέζικα ναί έρχονται έτσι)

Τα κινητά συνήθως έχουν μόνο την ζελατίνα που αναγράφει τα χαρακτιριστικά του εκάστοτε μοντέλου. Κάτι σαν αυτό.

 

http://images04.olx-st.com/ui/3/73/34/1381387013_554296934_1-Samsung-Galaxy-S4-16gb-White-New-in-box-Urgent-sale-Fordsburg.jpg

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Γιατί πολύ απλά κανένα κινητό των μεγάλων εταιρειών δέν έρχεται με τοποθετημένη ζελατίνα στην οθόνη.(τα κινέζικα ναί έρχονται έτσι)

Τα κινητά συνήθως έχουν μόνο την ζελατίνα που αναγράφει τα χαρακτιριστικά του εκάστοτε μοντέλου. Κάτι σαν αυτό.

 

http://images04.olx-st.com/ui/3/73/34/1381387013_554296934_1-Samsung-Galaxy-S4-16gb-White-New-in-box-Urgent-sale-Fordsburg.jpg

 

Εχω δει άπειρα unboxing του s4 οταν πρωτοκυκλοφόρησε. Είδα πολλές διαφορετικές ζελατίνες :)

Link to comment
Share on other sites

κ το δικο μου ιδια περιπτωση ακριβως!

μαλλον η παρτιδα ειναι, εγω το πηρα απο Αθηνα

δεν γινεται ολα τα μεταχειρισμενα να ειναι ιδια

 

φιλε μου απο ποιο μαγαζι το πηρες εσυ?

Link to comment
Share on other sites

κι`εγω σε αυτο που ειναι τωρα για doa,μεβρανη αψογα περασμενη ειχε επανω.

αφου την εβγαλα για να δω ακριβως το θεμα που εχει με την οθονη και μου εκανε εντυπωση.

αγορασμενο απο birdphone,με ζελατινα και σφραγισμενο σε 4 μεριες..!!

Link to comment
Share on other sites

απο cosmote το πηρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

απο τοτε που εβαλα την 4.3 μου το κανει να χανει το σημα τυχαιο ξερει να μου πει κανενασ πωσ να κανω αναβαθμηση μεσω kies

Link to comment
Share on other sites

απο cosmote το πηρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

απο τοτε που εβαλα την 4.3 μου το κανει να χανει το σημα τυχαιο ξερει να μου πει κανενασ πωσ να κανω αναβαθμηση μεσω kies

 

Σε προηγουμενο τηλεφωνο που ειχα (αλλη μαρκα) ενω εχανε το σημα με το που το εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων το προβλημα διορθωθηκε.

Ισως εχει και καποιον task killer ή καποια εφαρμογη που σου το δημιουργει.

Αυτο ισως ο μονος τροπος που μπορεις να το καταλαβεις ειναι να κανει ς επαναφορα ρυθμισεων και εαν επιμενει το προβλημα θα σου προτεινα service εαν δεν καθισε καλα ή αναβαθμιση ή φταει αυτη να στο ξαναφλασαρουν οι ιδιοι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...