Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηνύματα > Ρυθμίσεις > εισαγωγή λειτουργίας > Unicode

Ειναι καλο να κανουμε ανενεργα τα προγραμματα που δεν χρησιμοποιουμε στο κινητο ή οχι?

Επισης ειναι καλο ακομα και προγραμματα που δεν χρησιμοποιουμε και ηταν στο κινητο απο την εργοστασιακη του κατασταση να τα κανουμε αναβάθμιση ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, στη λειτουργία δικτύου μου βγάζει τις εξής επιλογές:1)WCDMA/GSM,2)WCDMA,3)GSM. Δεν θα έπρεπε να έχει και κάτι άλλο? Έχω WIND και δεν είμαι από Αθήνα, Θεσσαλονίκη. Edited by Guest17
Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλο να κανουμε ανενεργα τα προγραμματα που δεν χρησιμοποιουμε στο κινητο ή οχι?

Επισης ειναι καλο ακομα και προγραμματα που δεν χρησιμοποιουμε και ηταν στο κινητο απο την εργοστασιακη του κατασταση να τα κανουμε αναβάθμιση ή οχι?

 

1. Ναι.

2. Περί ορέξεως. ..... Εκτός βέβαια αν τα αδρανοποιησεις.

 

 

 

 

 

Παιδιά, στη λειτουργία δικτύου μου βγάζει τις εξής επιλογές:1)WCDMA/GSM,2)WCDMA,3)GSM. Δεν θα έπρεπε να έχει και κάτι άλλο? Έχω WIND και δεν είμαι από Αθήνα, Θεσσαλονίκη.

 

Σαν τι δηλαδή?

 

Επιλογή για 4g (lte), εφόσον έχεις SIM wind μέσα, μην περιμένεις να δεις!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αν διαλεξω το σκετο gsm προσεξα οτι ναι μεν εχει σημα σχεδον παντου αλλα οταν παιρνω καποιο τηλ. και καλει ακουω απο το ακουστικό ενα πολυ σιγανο μεν αλλα ακουγετε ζζζζζζζ(Σαν τον ηχο που κανουν τα ηχεια αν παιρνεις τηλ. και εισαι διπλα τους) ενω αν βαλω το wcdma/gsm δεν ακουγετε απολυτως τιποτα.

 

Οποτε τελικα ναι μεν μπορει να εχει φουλ σημα το σκετο gsm αλλα η ποιοτητα της κλησης δεν ειναι σε τοσο καλη οσο του 3g gsm/wcdma.

Edited by tokinito
Link to comment
Share on other sites

Επιχείρησα να συνδέσω πάλι το κινητό με τον υπολογιστή που τρέχει Windows vista και δεν το αναγνωρίζει...άλλαξα και καλώδιο αλλά τίποτα...μου εμφανίζει στο κινητό ένα μήνυμα ότι δεν έχω την ενημερωμένη έκδοση του media player παρόλο που όταν πάω στις ενημερώσεις έχω την έκδοση 12 του media player.

 

Γνωρίζει κανείς πως θα συνδέσω το κινητό με τον υπολογιστή μου? Άλλαξα και καλώδιο αλλά τίποτα...

Nikos
Link to comment
Share on other sites

Σου εχει απαντησει ο χρηστης m7ixalis

Πήγαινε σε ρυθμίσεις /χωρο αποθήκευσης και πατα πάνω δεξιά στις τρεις τελείες ,βάλτο σε mtp ή ppt και δες .

Αν και πάλι δεν τα καταφέρεις βγάλε το kies αν το έχεις , πέρνα μόνο τους drivers και σύνδεσε την συσκευή .

Δοκίμασε και με κάποιο άλλο καλώδιο .

Link to comment
Share on other sites

Ναι απλά εκεί που μου λέει να πάω να αλλάξω στις 3 τέλειες κάτι δεν βρήκα αυτό που μου λέει το mpt και ppt ...που βρίσκονται αυτά??
Nikos
Link to comment
Share on other sites

Ναι απλά εκεί που μου λέει να πάω να αλλάξω στις 3 τέλειες κάτι δεν βρήκα αυτό που μου λέει το mpt και ppt ...που βρίσκονται αυτά??

Δες το παρακατω βιντεο μεχρι το σημειο που σου δειχνει που ειναι το mtp mode παρακατω ειναι αχρηστο για εσενα.

http://www.youtube.com/watch?v=84O8KlPxEyU

Edited by tokinito
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν γίνεται και πως να προσθέσουμε ειδοποιήσεις για εφαρμογές στην οθόνη κλειδώματος? Προσοχή, δεν εννοώ να προσθέσουμε widget στην οθόνη κλειδώματος γιατί αυτό πάλι χρειάζεται να κάνεις ένα swipe δεξιά ή αριστερά για να το δεις. Εννοώ στην οθόνη κλειδώματος χωρίς πρόσθετα widget. Οι εφαρμογές για τις οποίες δείχνει ειδοποιήσεις είναι το τηλέφωνο, τα μηνύματα, το μανίσιο e-mail και το gmail. Εγώ θέλω να προσθέσω κυρίως το email app της 4.4.2 που χρησιμοποιώ και μερικές άλλες.
Link to comment
Share on other sites

1. Ναι.

2. Περί ορέξεως. ..... Εκτός βέβαια αν τα αδρανοποιησεις.

 

 

 

 

 

 

 

Σαν τι δηλαδή?

 

Επιλογή για 4g (lte), εφόσον έχεις SIM wind μέσα, μην περιμένεις να δεις!

Αυτό ακριβώς εννοούσα, το 4g LTE. Και περί WIND το είχα υποψιαστεί, σ'ευχαριστώ πολύ πάντως φιλαράκο, να είσαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα > Ρυθμίσεις > εισαγωγή λειτουργίας > Unicode

Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο,δυστυχώς. Εκεί που λες,μου βγάζει ολες τις γλώσσες πχ . Ελληνικά/English (UK),Polski,France κλπ..

Τι κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο,δυστυχώς. Εκεί που λες,μου βγάζει ολες τις γλώσσες πχ . Ελληνικά/English (UK),Polski,France κλπ..

Τι κάνω;

 

Δηλαδή κάνεις αυτήν την διαδικασία και δεν σου βγάζει την επιλογή ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Slade αν δεν σου βλεπει το κινητο τοτε μετεφερε οτι θες μεσω wifi με προγραμματα οπως το es explorer που στην ουσια συνδέεσαι στο ρουτερ του σπιτιου σου και στελνεις τα αρχεια του κινητου σου στους κοινοχρηστους φακελους του υπολογιστη σου που ειναι και αυτος συνδεδεμενος στο ιδιο δικτυο με το κινητο σου.
Link to comment
Share on other sites

Τα μαμα ακουστικα ειναι λιγο να μη πω γιατι ...εχει παρει κανεις αλλα τα οποια να ειναι συμβατα;; δοκιμασα με αυτα του iphone αλλα δεν δουλευουν σωστσ παντα
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να ξαναπεράσω την 4.3 μηπως και διορθοθουνε καποια προβλήματα ?

Το κινητο εχει την επισημη εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι καινουργιος εδω και επειδη ειδα πως στα android ειστε πολυ καλοι θελω να με βοηθισετε, πηρα ενα κινητο το οποιο ειναι αγορασμενο απο αμερικη, ειναι galaxy s4 και η εκδοση του ειναι sch-i545 ειναι αγορασμενο απο verizon! μηπως μπορειται να με βοηθισετε να το κανω ελληνικο μενου? σας ευχαριστω πολυ θερμα!
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να ξαναπεράσω την 4.3 μηπως και διορθοθουνε καποια προβλήματα ?

Το κινητο εχει την επισημη εκδοση.

Με odin ,διάβασε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=363603

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι καινουργιος εδω και επειδη ειδα πως στα android ειστε πολυ καλοι θελω να με βοηθισετε, πηρα ενα κινητο το οποιο ειναι αγορασμενο απο αμερικη, ειναι galaxy s4 και η εκδοση του ειναι sch-i545 ειναι αγορασμενο απο verizon! μηπως μπορειται να με βοηθισετε να το κανω ελληνικο μενου? σας ευχαριστω πολυ θερμα!

 

Καλησπέρα, δες εδώ ελπίζω να σε βοήθησα :)

 

 

EDIT: Προφανώς είσαι ο ίδιος που ζήτησε βοήθεια στο link που έβαλα, σωστά; και μάλλον έχασες τους κωδικούς σου.....

Edited by dimitrisioak

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Δες το παρακατω βιντεο μεχρι το σημειο που σου δειχνει που ειναι το mtp mode παρακατω ειναι αχρηστο για εσενα.

http://www.youtube.com/watch?v=84O8KlPxEyU

Στο video δειχνει να παω settings-wireless and networks-usb utilities..

 

Εγω ομως οταν παταω ρυθμισεις μου εχει... wifi (στο οποιο δειχνει τις κοντινοτερες wifi συνδεσεις) bluetooth - χρηση δεδομενων - περισσοτεα δικτυα ( που αμα το πατησεις εχει λειτουργια πτησης - δικτυα κινητης τηλεφωνιας - tethering και φορ. σημ. προσβασης στο οποιο μεσα ειναι ενα κουμπι tethering μεσω bluetooth το οποιο δεν μπορει να πατηθει για να γινει ενεργο) και βοηθεια η τελευταια επιλογη.

 

Δεν εχει πουθενα αυτο που μου δειχνει στο video.

 

Κανω κατι λαθος? Τοσο δυσκολο ειναι να συνδεθει με τον υπολογιση?

Nikos
Link to comment
Share on other sites

Γελοίο ειναι να συνδεθει με υπολογιστη.

 

Οχι λαθος σου ειπα να το δεις μεχρι εκει που παει στο μενου mtp δηλαδη το πολυ μεχρι το 1:00 λεπτο οχι παρακατω αφου σου ειναι αχρηστο για εσενα.

Εσενα σε ενδιαφερει να πας στο σημειο που δειχνει στο 00:50 λεπτο και αν ειναι ptp να το κανεις mtp.

 

Σε παρακαλω πολυ διαβαζε λιγο καλυτερα τι σου γραφουμε γιατι θα κανεις ζημεια στο κινητο σου και θα λες οτι φταιμε εμεις με αυτα που σου ειπαμε να κανεις.

Edited by tokinito
Link to comment
Share on other sites

'Οταν έχω ενεργοποιημένο το SYGIC και το κάνω minimize για να κάνω μία κλήση βλέπω βέβαια αυτόν που καλώ να ανοίγει το τηλέφωνο αλλά δεν τον ακούω. Θα πρέπει να βγω τελείως από το SYGIC για να μπορέσω να κάνω κλήση-ομιλία. Έχει συμβεί και σε άλλους;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

'Οταν έχω ενεργοποιημένο το SYGIC και το κάνω minimize για να κάνω μία κλήση βλέπω βέβαια αυτόν που καλώ να ανοίγει το τηλέφωνο αλλά δεν τον ακούω. Θα πρέπει να βγω τελείως από το SYGIC για να μπορέσω να κάνω κλήση-ομιλία. Έχει συμβεί και σε άλλους;

 

ναι .

επισης δεν εχω καταφερει να εχω την φωνητικη καθοδηγηση.

 

Τελος, πως κλεινω οριστικα εφαρμογες που δεν χρειαζομαι ?

Με εναν task manager που εχω μου τις δειχνει να ξανανοιγουν σε λιγο, τον εβαλα να τις κλεινει καθε 15 λεπτα, ανα και ειναι ανοησια αυτο

Link to comment
Share on other sites

'Οταν έχω ενεργοποιημένο το SYGIC και το κάνω minimize για να κάνω μία κλήση βλέπω βέβαια αυτόν που καλώ να ανοίγει το τηλέφωνο αλλά δεν τον ακούω. Θα πρέπει να βγω τελείως από το SYGIC για να μπορέσω να κάνω κλήση-ομιλία. Έχει συμβεί και σε άλλους;

Εμενα προσωπικα μια χαρα δουλευει ειτε παρω καποιον τηλεφωνο ενω εχω στο παρασκηνιο το sygic 13.4.2, ειτε με παρουν τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τελος, πως κλεινω οριστικα εφαρμογες που δεν χρειαζομαι ?

 

Αν είσαι root, μπορείς με την κατάλληλη εφαρμογή να αφαιρείς τις εφαρμογές της προτίμησής σου από το start up.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι root, μπορείς με την κατάλληλη εφαρμογή να αφαιρείς τις εφαρμογές της προτίμησής σου από το start up.

 

οχι δεν ειμαι και δεν θα ηθελα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...