Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι παιζει ρολο πως θα περασεις τα mp3 στο φακελο "Ringtones"????

 

Δηλαδη εγω που τα περασα μεσω wifi απο τον υπολογιστη μου δεν τα βλεπει για αυτο ακριβως?

 

Μα πως γινετε ενα κινητο με android 2.3.6 να βλεπει κανονικα με οποιονδηποτε τροπο και να του βαλεις τα mp3 στο φακελο ringtones και το s4 με android 4.3 να μην τα βλεπει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλή χρονια στην παρέα. Παιδιά έχω πρόβλημα με την εφαρμογή watch on, την άνοιξα για να παίξω με μια tv και απο τότε μου χει μπαστακωθει στην μπαρα ειδοποιήσεων και δεν έχει κουμπι τερματισμου οπότε δεν μπορω να τη τερματίσω.
Link to comment
Share on other sites

καλή χρονια στην παρέα. Παιδιά έχω πρόβλημα με την εφαρμογή watch on, την άνοιξα για να παίξω με μια tv και απο τότε μου χει μπαστακωθει στην μπαρα ειδοποιήσεων και δεν έχει κουμπι τερματισμου οπότε δεν μπορω να τη τερματίσω.

 

Πηγαινε στις ρυθμισεις της εφαρμογης και ξετικαρε τα παρακατω:

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Γιατι παιζει ρολο πως θα περασεις τα mp3 στο φακελο "Ringtones"????

 

Δηλαδη εγω που τα περασα μεσω wifi απο τον υπολογιστη μου δεν τα βλεπει για αυτο ακριβως?

 

Μα πως γινετε ενα κινητο με android 2.3.6 να βλεπει κανονικα με οποιονδηποτε τροπο και να του βαλεις τα mp3 στο φακελο ringtones και το s4 με android 4.3 να μην τα βλεπει?

 

Σε προβληματίζει τόσο να δοκιμασεις αυτό που σου αναφέρω; δεν εχεις να χάσεις τίποτα και για να στο λέω μάλλον θα μου χει τύχει..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στις ρυθμισεις της εφαρμογης και ξετικαρε τα παρακατω:

 

καλά πως κόλλησε το μυαλό μου, μπαμ έκανε. Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν το εχουμε βαλει να αναβαθμηζει ακομα και τις εφαρμογες που ποτε δεν χρησιμοποιουμε θα εχουμε κανενα προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την 4.3 από τέλος Οκτωβρίου. Η αυτονομία της συσκευής δεν έχει καμία σχέση με αυτή που είχα με την 4.2.2

Το στήσιμο της συσκευής μου είναι πολύ πιο lite τώρα αφού έχω πετάξει εφαρμογές που δεν χρησιμοποιουσα συχνά. Οι ρυθμίσεις παραμένουν ίδιες, το σήμα του παροχου δεν έχει διαφοροποιηθεί.

 

Για μένα είναι θέμα google η Google & Samsung, αν και αύξηση παρατηρείται και σε συσκευές άλλων κατασκευαστών που έχουν πάρει την 4.3

Δεν είναι δυνατόν στο Note8 3g που είναι με 4.2.2 να έχω κατανάλωση στα Υπηρεσίες Google, Λειτουργικο συστημα android μονοψήφια ποσοστά, ενώ στο S4 με την 4.3 να βλέπω ποσοστά που φτάνουν μέχρι και 33%. Το σύνηθες είναι λίγο κάτω από το 20%.

 

Αυτή η κατάσταση επηρεάζει την κατανάλωση όταν η συσκευή είναι με κλειστή οθόνη. Εκεί που με την 4.2.2 το βράδυ είχα 0.4% ανα ωρα, τώρα πάει 1,5%. (Δεν κλείνω τίποτα, συγχρονισμοί και 3g παραμένουν ανοιχτά όλο το 24ωρο ανεξάρτητα αν χρησιμοποιώ wifi). Εννοείται ότι έχω κάνει 2-3 φορές επαναφορά εργ. ρυθμίσεων και στήσιμο από την αρχή. Επίσης πάμπολλες φορές διαγραφή κασε και δεδομένων στις υπηρεσίες google και στο Google play.

 

Ελπίζω να διορθωθεί το θέμα από την Google με την 4.4

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη χρονια σε ολλους

εχω εδω και λιγες μερες το s4.

γενικα τον τελευταιο χρονο εχω αλλαξει παρα πολλα κινητα.

εχω παθει την πλακα μου ομως με το s4.ισως ειναι οτι εψαχνα.

γρηγορο,κομψοτατο,πολυ ομορφο,με παρα πολλες δυνατοτητες,οθοναρα και το καλυτερο πολυ τελεια καμερα.

βγαζει απιστευτες φωτογραφιες νυχτα μερα.

ειχα πριν το lg optimus g.καλο κινητο γρηγορο αλλα απο καμερα και ομορφια και λειτουργιες ηταν πολυ κακο.

σκευτομουν να παω στο lg g2.καλυτερα που δεν πηγα.στην τιμη αυτη το 16gb ηταν πολυ λιγα.καρτα μνημης δεν παιρνει.

φωτογραφικη δεν ειχε τοσο καλη οσο το σ4.και δεν ειχε και αποσπομενη μπαταρια σε περιπτοση που δεν κραταει στο μελλον.

τωρα 2 πραγματακια ψαχνω και ειμαι κομπλε απο θεμα κινητου

θελω καμια θηκη προστασιας καλη και μια καρτα μνημης 32 ή 64 class 10....

αλλα ψαχνω απο εξωτερικο που ειναι μεγαλη διαφορα τιμης.

ξερει κανεις καμια σελιδα που να στελνει σχετικα γρηγορα τετοια αξεσουαρ?

Link to comment
Share on other sites

Για κάρτα ψάξε για την Samsung UHS-1 Pro 32GB Class 10.

Είναι με τα άσπρα γράμματα και είναι η τελευταία πιο γρήγορη που έχει βγάλει η Samsung.

Στο ebay θα την βρεις κάπου στα 25-30 ευρώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλοι την παρέα, έχω ένα πρόβλημα με ΤΟΥΣ και S4 μου αν μπορεί κανείς να βοηθήσει, ανά πολύ τακτά διαστήματα μου εμφανίζει (Μη εγγεγραμμένο δίκτυο). Όταν πάω να κάνω κλήση και για να επανέρθει πρέπει να κάνω επανεκκίνηση. Το πήγα στην smartec 27/12 και μου είπαν ότι άλλαξαν κεντρική πλακέτα. Το πρόβλημα μου όμως παραμένει. Έχει ξανά τύχει σε κανέναν. ..? Ευχαριστώ πολύ εκτοπροτερων.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι πηρα ενα samsung i9505 με product code o2 αγγλιας. παω στο samsung.co.uk να κατεβασω προγγραμα και μου βγαζει να κατεβασω το kies 2.6.0.13064_2_3 αλλα οταν συνδεω το κινητο λεει οτι το προγγραμα δεν το υποστιριζει και να βαλω το kies 3.0. τελικα ποιο κατεβαζω να κανω δουλεια?

 

προσπαθω να κανω manage τα contacts και με το 3 δεν μου βγαζει λιστα των contacts ακομα και με Backup και οταν διπλο κλικαρο το κινητο αριστερα μπας και μου βγαλει μενου. πως το κανω?

Link to comment
Share on other sites

Η sim σου ειναι 100% καλη??

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας κ καλη χρονια σε ολους,πριν λιγες ημερες ενας φιλος μας ειχε αναφερθει στο θεμα για την κατασκευη του Bezel,εαν δεν το ελεγε δεν θα το ειχα προσεξει,κ εμενα φενεται καπως κ στου φιλου μου το ιδιο,βεβαια διακρινεται παρα πολυ δυσκολα,εαν δεν σου το πουν δεν το προσεχεις.οπως βλεπετε την φωτογραφια ξεχωριζει αριστερα το bezel,η φωτογραφια δεν ειναι απο το δικο μου,στο δικο μου κ του φιλου μου ειναι πολυ πιο ελαχιστα εμφανες,το βλεπεις παρα πολυ δυσκολα. συμβαινει κ σε εσας?παρακαλω να μην σβηστει,ευχαριστω. Edited by giorgossam
Link to comment
Share on other sites

Την άλλαξα πριν μια βδομάδα. Cosmote.

Για δικιμασε;ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ->ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ->ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΔΙΚΤΥΑ->ΔΙΚΤΥΑ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ->ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΗΜΕΙΩΝ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ και εκει πατα το αριστερο κουμπακι διπλα απο το home button και μετα επαναφορα και δες αν εφτιαξε κατι.Εγω το εκανα αυτο οταν με τα απο αλλαγη σιμ cosmote σε cosmote δε επαιρνα-εστελνα ΜΜS και μετα εφτιαξε!Ειναι κατι σαν επαναφορα ρυθμισεων δικτυου ενα πραγμα.Τσεκαρεις και μας λες!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα υπαρχει τροπος να κανουμε ρουτ χωρεισ να γραψει το knox?

 

Οδηγός για root στο Galaxy S4 GT-I9505 (4.3) χωρίς να ενεργοποιείται ο KNOX

Link to comment
Share on other sites

οταν λες καλη τη εννοεις? μετεφερα της επαφες μου απο νοκια η σιμ ειναι καινουργια για να μπορω να ειμαι και στο δικτυο 4g διοτι ητανε σιμ δεκαετιας.
Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά με υγεία σε όλους! Θέλω την βοήθεια σας για κάτι . έχω αυτό http://www.play247.gr/index.php?referrer=true&main_page=product_info&products_id=66811 , η κάτι παρόμοιο το εείχα πάρει από ebay 25ευρω.παντως για γνήσιο το πήρα. Στο θέμα μας λοιπόν. Εδώ και δύο ώρες προσπαθώ να το συνδέσω με την τηλεόραση και πάνω που πάει να δείξει εικόνα γράφει αποσυνδεθηκε μετά πάλι συνδέθηκε. Κάθε δευτερόλεπτο δηλαδή μια συνδέθηκε μια αποσυνδεθηκε. Έχω πατήσει με δύναμη όλες τις συνδέσεις μήπως κάπουδεν κκάνει καλή επαφή έχω συνδέσει και τον φορτιστή αλλά τίποτα. Καμία ιδέα?
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μια ερωτηση για τους πολυ απαιτιτικους χρηστες,ακουσα η μαλλον διαβασα κατι για κολληματα κλπ ισχυει κατι τετοιο;δηλαδη σας lagarei μηπως;
Link to comment
Share on other sites

Με την 4.3 που έχει πλέον, όχι. Πουθενά. Πάει, αερας!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

οταν λες καλη τη εννοεις? μετεφερα της επαφες μου απο νοκια η σιμ ειναι καινουργια για να μπορω να ειμαι και στο δικτυο 4g διοτι ητανε σιμ δεκαετιας.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το έλεγα, όταν πάω να κάνω κλήση λαγκαρει απίστευτα. Επίσης με την 4.3 θέλω στανταρ 2 φορτισεις την ημέρα με heavy χρήση πάντως. Κατά τα άλλα κανένα παράπονο. Είμαι πολύ ευχαριστημενος αλλά αυτό το πράγμα με τις κλησεις με τρελαίνει :mad:

υγ χρησιμοποιώ τη μαμισια εφαρμογή για κλησεις.

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Λαγκαρει το ρημαδι. Ενω εχει τοσα χρήσιμα εργαλεία το λογισμικο , δεν εχουν καταφερει να το κανουν γρήγορο αρκετα. Το ιδιο παρατηρησα με το s4 mini.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το έλεγα, όταν πάω να κάνω κλήση λαγκαρει απίστευτα. Επίσης με την 4.3 θέλω στανταρ 2 φορτισεις την ημέρα με heavy χρήση πάντως. Κατά τα άλλα κανένα παράπονο. Είμαι πολύ ευχαριστημενος αλλά αυτό το πράγμα με τις κλησεις με τρελαίνει :mad:

υγ χρησιμοποιώ τη μαμισια εφαρμογή για κλησεις.

 

Κάθε πόσες ώρες κάνεις κλήσεις και στο ενδιάμεσο τι χρήση έχεις κάνει?

Αν κάνεις ένα τηλέφωνο κάθε 6 ώρες και στο μεσοδιάστημα κάνεις βαριά χρήση η συσκευή χρειάζεται ram οπότε κλείνει τις εφαρμογές που δεν έχουν χρησιμοποιηθει για μεγάλο χρονικό διάστημα ξεκινώντας από τις πρώτες και κατά προτίμηση αυτές που κρατούν περισσότερη ram.

O dialer της samsung είναι πολύπλοκος και κράτα μέχρι 120 mb. Θα μπορούσαν βέβαια να τον κάνουν με κάποια ρύθμιση να μην κλείνει ποτέ όπως κάνουν άλλοι κατασκευαστες αλλά και ο ex dialer. Δεν ξέρω γιατί δεν το κάνει η Samsung.

Όσο είμαι στην δουλειά δεν έχω καθυστέρηση γιατί κάνω συχνές κλήσεις.

 

@vaskor

Μπορείς να αναφέρεις κάποια παραδείγματα για το που λαγκαρει?

Γιατί κάποιοι ενώ στο iphone θεωρούν φυσιολογικό τον χρόνο που κάνει να φορτώσει μια εφαρμογή, εδώ το θεωρούν lag.

Το καλοκαίρι χρησιμοποιουσα παράλληλα το i4s με το Note2. Είχα πολλές εφαρμογές κοινές σε ios και Android. Στο i4s lagaran όλες μ αυτή την λογική αφού έκαναν τον διπλό+ χρόνο για να ανοίξουν.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...