Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θα ηθελα να μου πει καποιος ποιος ειναι ο σωστος τροπος φορτισης της μπαταριας , γιατι εχω μπερδευτει . . ! ! συχνες φορτισεις χωρις να τερματιζει η μπαταρια . . ? ? η μια φορα την μερα . . ? ? αν ειναι στο ρευμα το κινιτο και χρησιμοποειται εχω προβλημα την ζοριζω η οχι με μπαταρια . . ? ? σας το λεω γιατι μολις πηρα απο το σερβις καινουρια μπαταρια γιατι μ ειχε φουσκωσει ηπροηγουμενη ...........................δεν σβηνει το κινητο πια ...............
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να μου πει καποιος ποιος ειναι ο σωστος τροπος φορτισης της μπαταριας , γιατι εχω μπερδευτει . . ! ! συχνες φορτισεις χωρις να τερματιζει η μπαταρια . . ? ? η μια φορα την μερα . . ? ? αν ειναι στο ρευμα το κινιτο και χρησιμοποειται εχω προβλημα την ζοριζω η οχι με μπαταρια . . ? ? σας το λεω γιατι μολις πηρα απο το σερβις καινουρια μπαταρια γιατι μ ειχε φουσκωσει ηπροηγουμενη ...........................δεν σβηνει το κινητο πια ...............

 

Εχει απαντηθεί το ερωτημά σου 1 σελιδά πριν, κατω ακριβως απ το προηγούμενο μηνυμα σου

Link to comment
Share on other sites

Οπως προαναφερθηκε αρκετες φορες σε παροιμοια θεματα, οι μπαταριες λιθιου δεν εχουν αναγκη απο "σωστες φορτισεις". Πολλοι λενε βεβαια οτι το να αφηνεις την μπαταρια να κανει τον κυκλο της ειναι καλο και αυξανει την διαρκεια ζωης της. Οπως επισης και το κλασσικο στις καινουριες συσκευες για τους 2-3 ολοκληρους κυκλους φορτισης που πρεπει να κανεισ απο 100% σε 0%. Προσωπικα τα κανω τις περισσοτερες φορες και προσεχω γενικα για να εχω το κεφαλι μου ησυχο και γιατι δεν μου κοστιζει κατι. Παντως αν διαβασεις τις δυνατοτητες των lithium batteries οντως δεν εχουν αναγκη απο συγκεκριμενες φορτισεις. Αυτον τον σκοπο εχουν οποτε θελεις τις φορτιζεις οποτε θελεις τις βγαζεις!
make it a topless afternoon
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα!! Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει καποιος προβλημα με το home button,καποιες φορες η αισθηση του ειναι πολυ περιεργη καποιες αλλες σαν να δυσκολευεται να πατηθει..
Βασιλης
Link to comment
Share on other sites

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! τον γαλαξία μου τον έχω από τον Ιούνιο ημουν πολύ ευχαριστημένη μέχρι και πριν λιγες μερες. . Η μπαταρια μου κρατουσε και 2 ημερες με χαλαρη χρηση. . Τωρα δεν κραταει ουτε μιση μερα. Η οθονη , η αδρανεια και υπηρεσιες google. πριν το αφηνα το βραδυ με 82% μπαταρια και το πρωι ηταν με 77-78% και εχθες το αφησα με 68 και το πρωι σημερα 33% και τα εχω ολα κλειστα φωτεινοτητα αυτοματη wifi κ.α. . αν μπορει κανεις να βοηθησει. . :-/
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! τον γαλαξία μου τον έχω από τον Ιούνιο ημουν πολύ ευχαριστημένη μέχρι και πριν λιγες μερες. . Η μπαταρια μου κρατουσε και 2 ημερες με χαλαρη χρηση. . Τωρα δεν κραταει ουτε μιση μερα. Η οθονη , η αδρανεια και υπηρεσιες google. πριν το αφηνα το βραδυ με 82% μπαταρια και το πρωι ηταν με 77-78% και εχθες το αφησα με 68 και το πρωι σημερα 33% και τα εχω ολα κλειστα φωτεινοτητα αυτοματη wifi κ.α. . αν μπορει κανεις να βοηθησει. . :-/

Καλημέρα!Κάνε έναν οπτικό έλεγχο την μπαταρία μήπως έχει φουσκώσει γιατί έχει αναφερθεί αρκετές φορές. Αν όχι έλεγξε τις εφαρμογές μήπως κάποια που πέρασες τώρα τελευταία σου κάνει την ζημιά. Θα σου πρότεινα ένα factory reset...:X

Link to comment
Share on other sites

Έχει παραγίνει αυτό με τις φουσκωμενες μπαταρίες. Κανονικά έπρεπε να κάνει ανάκληση η Samsung και να αλλάζει τις σειρές με το πρόβλημα όπως έκανε παλιά η Nokia.

Μάλλον το παρουσιάζουν όσες είναι made in China.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! τον γαλαξία μου τον έχω από τον Ιούνιο ημουν πολύ ευχαριστημένη μέχρι και πριν λιγες μερες. . Η μπαταρια μου κρατουσε και 2 ημερες με χαλαρη χρηση. . Τωρα δεν κραταει ουτε μιση μερα. Η οθονη , η αδρανεια και υπηρεσιες google. πριν το αφηνα το βραδυ με 82% μπαταρια και το πρωι ηταν με 77-78% και εχθες το αφησα με 68 και το πρωι σημερα 33% και τα εχω ολα κλειστα φωτεινοτητα αυτοματη wifi κ.α. . αν μπορει κανεις να βοηθησει. . :-/

 

Κάνε τον οπτικό έλεγχο που σου είπε και ο φίλος.

Εγώ παράγγειλα μπαταρία και μόλις πήγα να την αλλάξω είδα πως ήταν φουσκωμένη.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να τους έπεσε baking powder στην παραγωγή, δεν εξηγείται αλλιώς :lol:

Καλό είναι να ελέγξετε όλοι οπτικά τις μπαταρίες σας, πριν βγουν εκτός εγγύησης (6 μήνες).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω. . Εσβησα της εφαρμογες που δεν μου ηταν απαραιτητες τωρα θα δειξει θα σας πω νεοτερα. . 10 η ωρα τ φορτισα απο τοτε με χρηση δν επεσε πολυ. . 83 %ειναι τωρα. .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα!! Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει καποιος προβλημα με το home button,καποιες φορες η αισθηση του ειναι πολυ περιεργη καποιες αλλες σαν να δυσκολευεται να πατηθει..
Βασιλης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα!! Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει καποιος προβλημα με το home button,καποιες φορες η αισθηση του ειναι πολυ περιεργη καποιες αλλες σαν να δυσκολευεται να πατηθει..

 

ειχα το ιδιο προβλημα αλλα με ενα καθαρισμο λυθηκε.εχεις ακουσει αν υπαρχει προβλημα σε s4 να κολλαει μονο οταν ειναι να κανεις κλησεις?ειναι γερμανικο

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να ενεργοποιείται το gps χωρίς να ξεκινά οι υπηρεσίες της Google; Κοινώς, χωρίς να υπάρχει «πρόσβαση στην τοποθεσία μου»; Άλλες φορές τραβάει παρα πολύ μπαταρία κ άλλες φορές δε τραβάει καθόλου. Χρησιμοποιώ πάντα το ίδιο πρόγραμμα που κάνει χρήση του gps κ είχα πάντα ανοιχτό το widget του καιρού (stock). Για αυτό μου κάνει εντύπωση. Είμαι με στοκ ρομ κ ροοτ.
:respect: στον gkalen και τις rom του!
Link to comment
Share on other sites

εχω εδω και πολυ καιρο μια μεγαλη απορια με της φωτογραφιες στης επαφες του κινητου βαζω φωτογραφια μεγαλη αναλυση και οταν με περνει τηλεφονο καπιος βλεπω πολυ ωραια την φωτο του στην μιση οθονη ομως μετα απο καθε φορα που θα κανω συνχρονισμο με το google της επαφες μου οι φωτογραφιες μικρενουν δραματικα οποτε πρεπει καθε φορα μετα απο συνχρονισμο να της ξαναφτιαχνω μια μια .......... ξερει κανεις τι δεν κανω σωστα????????????????????????
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά σήμερα παράγγειλα το τηλέφωνο από το kaizershop.gr θα ήθελα να μου πείτε αν είναι εντάξει μην έχω κάνα θέμα!!! Και κάτι άλλο θέλω να πάρω 32άρα κάρτα να του βάλω τι class προτείνεται αν δεν κάνω λάθος η 10 δεν είναι η καλύτερη?

 

ευχαριστώ!!!

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά σήμερα παράγγειλα το τηλέφωνο από το kaizershop.gr θα ήθελα να μου πείτε αν είναι εντάξει μην έχω κάνα θέμα!!! Και κάτι άλλο θέλω να πάρω 32άρα κάρτα να του βάλω τι class προτείνεται αν δεν κάνω λάθος η 10 δεν είναι η καλύτερη?

 

ευχαριστώ!!!

 

Έχει σπάσει η κρυστάλλινη μπάλα και δε μπορούμε να σου πούμε αν θα είναι εντάξει :p

Όσο για την κάρτα, ναι class 10.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά σήμερα παράγγειλα το τηλέφωνο από το kaizershop.gr θα ήθελα να μου πείτε αν είναι εντάξει μην έχω κάνα θέμα!!! Και κάτι άλλο θέλω να πάρω 32άρα κάρτα να του βάλω τι class προτείνεται αν δεν κάνω λάθος η 10 δεν είναι η καλύτερη?

 

ευχαριστώ!!!

 

Αν παιρνει τηλεφωνο ενταξει ειναι!!!!

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Έχει σπάσει η κρυστάλλινη μπάλα και δε μπορούμε να σου πούμε αν θα είναι εντάξει :p

Όσο για την κάρτα, ναι class 10.

 

χαχαχα...ΟΚ

 

Αν παιρνει τηλεφωνο ενταξει ειναι!!!!

 

ναι μωρέ και εγώ αυτό λέω...χαχαχαχα τα λέμε αύριο απόγευμα με εντυπώσεις!!!!

 

ευχαριστώ πολύ παιδιά!!!

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by StratosGR
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά εχω ενα πρόβλημα που δεν μπορώ να λύσω.Συγκεκριμμένα εχω ενα κινητό samsung galaxy s4 και απο υπολογιστές ενα macbook pro.Υπάρχει η δυνατότητα για συγχρονισμό των επαφών του κινητού μου με τις επαφές του mac;Πως συμβαίνει π.χ. με το iphone που οτι περνάς στο iphone περνιέται αυτόματα και στον mac.Μήπως είναι θέμα λογαριασμών;Για το ημερολόγιο π.χ. κατάφερα και βρήκα σε ποιόν λογαριασμό να αποθηκεύω στο κινητό μου ωστε να συγχρονίζεται με τον mac.Για τις επαφές ομως και τις σημειώσεις;Ξέρει κανείς να με βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

Guest bossgs3
ειχα το ιδιο προβλημα αλλα με ενα καθαρισμο λυθηκε.εχεις ακουσει αν υπαρχει προβλημα σε s4 να κολλαει μονο οταν ειναι να κανεις κλησεις?ειναι γερμανικο

 

Καλησπέρα... Και γω το ίδιο πρόβλημα έχω.... Κολλάει στις κλήσεις το έχω κάνει reset full...πολλές φορές αλλά τπτ κολλάει και όταν μιλάς για να τελειώσεις την κλήση κάνει 1λ συνεχόμενο πάτημα.....υπάρχει λύση ..?

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στο Google mail σου αριστερα πανω θα δεις επαφες...αν πατησεις εκει μετα πατα εισαγωγη...μου φαινεται εχει αναλογη επιλογη απο που να τις εισαγει και να τις συγχρονισει Edited by optostyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...