Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το σκεφτηκα ! Κολλαει ρε συ φιλε μου. Κολλαει το Γ@@@@μενο. Λαγκ μια ζωη το S 3 απο τοτε που βγηκε το εχω και απο τοτε LAGGGG.

Τωρα εχεις δικαιο σε αυτο που λες να περιμενω να πεσει η τιμη του S 4 και επισης δεν ξερω αν Lagarei το S4 .

Σκουρο γκρι το εχω με καπακι λευκο απο πισω διοτι εχω την μεγαλη μπαταρια (3.000). Δεν ξερω θα το ξανασκεφτω .

Ας πουν μερικοι αν εχει ΛΑΓΚ το S 4 να ξερω μην απογοητευτω και παλι !

 

Φίλε μου το s3 έχει λαγκ με τον touchwiz της σαμμυ αν αλλάξεις launcher και βάλεις exdialer άλλο τηλ απλά... Έγω προσωπικά χρησιμοποιώ nextlauncer3d και πάει σφαίρα....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου το s3 έχει λαγκ με τον touchwiz της σαμμυ αν αλλάξεις launcher και βάλεις exdialer άλλο τηλ απλά... Έγω προσωπικά χρησιμοποιώ nextlauncer3d και πάει σφαίρα....

 

Εννοεις να αγορασω καποιον launcher απο το market ;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το ΝΟΤΕ 2 εχει καλυτερη καμερα ;

 

Οχι βρε, το S4 έχει καλύτερη κάμερα και οθόνη... Γι αυτό λέω πως δε συγκρίνω τα 8ΜΡ και την 720Ρ ανάλυση του Ν2, με την 13ΜΡ κάμερα και 1080Ρ ανάλυση του S4!

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Είχα ξανακάνει την ερώτηση αλλά δεν είχα απάντηση.

Σας παρακαλώ .

Μου έχει έρθει ενημέρωση για update .

Αν κάνω full buckup με kies και κάνω αναβάθμιση μετά με full recovery θα έχω το τηλέφωνο μου

όπως το έχω στήσει τώρα ακριβώς .;; ή όχι ;;

 

Σας ευχαριστώ.

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το ιδιο κανει. Το εχω 2 μερες το κινητο και το εκανε απο την 1η φορα.

Ειτε επιλεξω το touchwiz ειτε το προγραμμα ευκολης εκκινησης και μετα το "Παντα", αυτο συνεχιζει μετα απο reboot να με ρωταει.

Τι χαζο κολλημα ειναι αυτο;

 

@ sothoms

Στο δικό μου δεν με ξαναρωτάει.

 

Μήπως μπορούμε να αλλάξουμε αυτόν τον ...νερουλό screen touch sound ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Είχα ξανακάνει την ερώτηση αλλά δεν είχα απάντηση.

Σας παρακαλώ .

Μου έχει έρθει ενημέρωση για update .

Αν κάνω full buckup με kies και κάνω αναβάθμιση μετά με full recovery θα έχω το τηλέφωνο μου

όπως το έχω στήσει τώρα ακριβώς .;; ή όχι ;;

 

Σας ευχαριστώ.

 

Αν εννοεις, οτι η συσκευη σου ειναι απειραχτη απο θεμα root και custom rom, κανοντας το update μεσω kies, δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα απολυτως. Θα ανοιξει μετα την αναβαθμιση οπως ητανε πριν!

 

Βεβαια παντα, μα ΠΑΝΤΑ, περνουμε ενα full backup, για να μην κατσει καμια στραβη!

Link to comment
Share on other sites

@ sothoms

Στο δικό μου δεν με ξαναρωτάει.

 

Μήπως μπορούμε να αλλάξουμε αυτόν τον ...νερουλό screen touch sound ?

 

Θα σου πω, ποιό αρχείο είναι υπεύθυνο. Αν γίνεται κάπως δεν το έχω δοκιμάσει (πάντα απενεργοποιώ αυτούς τους ήχους.

Πρέπει να είσαι root και είναι στη διαδρομή /system/media/audio/ui/ S_HW_Touch.ogg

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω, ποιό αρχείο είναι υπεύθυνο. Αν γίνεται κάπως δεν το έχω δοκιμάσει (πάντα απενεργοποιώ αυτούς τους ήχους.

Πρέπει να είσαι root και είναι στη διαδρομή /system/media/audio/ui/ S_HW_Touch.ogg

 

Δεν είμαι root τώρα , πάντως θα το έχω υπόψιν μου.Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια αγόρασα το αμερικάνικο S4 απο ebay επειδή το βρήκα σε καλή τιμή (380 ευρώ) και θελω να ρωτήσω εάν ξέρει κάποιος εαν μπορώ να το φλασαρω με καποια ευρωπαϊκή rom απο το i9505, λόγω του ότι είναι ακριβώς το ίδιο hardware.

 

Δεν θα στο πρότεινα, το ότι έχουν τα ίδια specs δεν σημαίνει ότι παίρνουν τις ίδιες Rom. Είναι άλλο μοντέλο. Το πιο πιθανό είναι να "μπρικάρεις" το τηλέφωνο σου και να το αχρηστεύσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις να αγορασω καποιον launcher απο το market ;

 

Βάλε next Launcher που λεει και ο φιλος παραπανω,και δεν θα πιστευεις την διαφορα...μονο που πρεπει να το αγορασεις.Αλλα πιστεψε με αξιζει 1000% τα λεφτα του https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gtp.nextlauncher&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5ndHAubmV4dGxhdW5jaGVyIl0.

Link to comment
Share on other sites

ναι λειτουργεί μια χαρα, δεν έχω κανένα πρόβλημα. Απλως ήθελα να του περασω μια custom rom, π.χ. omega, και δεν εχουν βγαλει τιποτα στο xda για το συγκεκριμενο. Ανεφερε καποιος στο xda ομως ότι περασε rom απο i9505 σε καποιο αλλο αντίστοιχο αμερικανικο της verizon και δεν ειχε κανενα πρόβλημα. Ισως να μην έχω κι εγώ, αλλα δεν θα ηθελα να παρω το ρισκο χωρίς να είμαι σιγουρος.
Link to comment
Share on other sites

Βάλε next Launcher που λεει και ο φιλος παραπανω,και δεν θα πιστευεις την διαφορα...μονο που πρεπει να το αγορασεις.Αλλα πιστεψε με αξιζει 1000% τα λεφτα του https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gtp.nextlauncher&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5ndHAubmV4dGxhdW5jaGVyIl0.

 

Δεν εχω πιστωτικη καρτα καθολου παιδια. Θα δω μηπως μπορεσω να το κατεβασω απο κανα site.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

ναι λειτουργεί μια χαρα, δεν έχω κανένα πρόβλημα. Απλως ήθελα να του περασω μια custom rom, π.χ. omega, και δεν εχουν βγαλει τιποτα στο xda για το συγκεκριμενο. Ανεφερε καποιος στο xda ομως ότι περασε rom απο i9505 σε καποιο αλλο αντίστοιχο αμερικανικο της verizon και δεν ειχε κανενα πρόβλημα. Ισως να μην έχω κι εγώ, αλλα δεν θα ηθελα να παρω το ρισκο χωρίς να είμαι σιγουρος.

 

Άλλο πράγμα το GT-i9505 branded σε Verizon (ή Cosmote και Vodafone που έχουμε εδώ), και άλλο πράγμα η συσκευή που αναφέρεις. Είναι διαφορετικά μοντέλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια κανω αναβαθμηση και μου γραφει downloading do not turn off target εδω και μια ωρα και το kies einai gost. παγωμενο .

τι εχει γινει ???

μανταρα ????

ή περιμένω ακόμα ???

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μετα την αναβάθμιση την μεγάλη αξίζει να περάσει κανεις custom? πάντα πειραζα τις συσκευές μου σε αυτό τον τομέα αλλά αυτή την φορά πολύ το σκέφτομαι
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μετα την αναβάθμιση την μεγάλη αξίζει να περάσει κανεις custom? πάντα πειραζα τις συσκευές μου σε αυτό τον τομέα αλλά αυτή την φορά πολύ το σκέφτομαι

 

ναι...βαλτε την επισημη MEA και μετα περαστε omega, wanam η οποια θελετε.

Link to comment
Share on other sites

τώρα για να καταλάβω. Η αναβάθμιση γίνεται μόνο μέσω Kies η και ota μόνο από το τηλέφωνο?

Και με τα δυο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εντέλη για το s4 στα 32gb ή 64gb επίσημα στην Ελλάδα δεν ξέρουμε ακόμη τίποτα !!!

Η apple μπορεί μετά το θάνατο του Steve να έχει μια καθοδική πορεία αλλά τέτοιες ανοησίες δεν τις κάνει. Δεν υπάρχει περίπτωση να έρθει πρώτα το 16άρι iPhone και μετά από 3 μήνες τα άλλα, ούτε να βγάζει την ίδια αναβάθμιση σε διαφορετικές χώρες σε άλλες ημερομηνίες.

Link to comment
Share on other sites

Εντέλη για το s4 στα 32gb ή 64gb επίσημα στην Ελλάδα δεν ξέρουμε ακόμη τίποτα !!!

Η apple μπορεί μετά το θάνατο του Steve να έχει μια καθοδική πορεία αλλά τέτοιες ανοησίες δεν τις κάνει. Δεν υπάρχει περίπτωση να έρθει πρώτα το 16άρι iPhone και μετά από 3 μήνες τα άλλα, ούτε να βγάζει την ίδια αναβάθμιση σε διαφορετικές χώρες σε άλλες ημερομηνίες.

Δε νομίζω να διαφωνεί κανείς μαζί σου.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

παντως τετοια ΤΡΕΛΑ που ειχα δει με το S 3 με το S 4 ΔΕΝ την βλεπω...δεν εκανε το " ΜΠΑΜ" η Sammy.

περιμεναμε ολοι κατι καλυτερο .

Link to comment
Share on other sites

παντως τετοια ΤΡΕΛΑ που ειχα δει με το S 3 με το S 4 ΔΕΝ την βλεπω...δεν εκανε το " ΜΠΑΜ" η Sammy.

περιμεναμε ολοι κατι καλυτερο .

Νομίζω ότι ακόμα πιο μπαμ είχε κάνει με το S2, ήταν πολύ μπροστά από τα υπόλοιπα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ακόμα πιο μπαμ είχε κάνει με το S2, ήταν πολύ μπροστά από τα υπόλοιπα.

 

περίεργο γιατί εγώ απο motorola defy και πριν το samsung s4 είχα iphone 4 και απο ταμπλετ android lg v900 .

μέσα μου έκανε μεγάλο μπαμ :rocket:

Edited by themis999444
samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...