Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπενθυμίζω ότι υπάρχουν κατάλληλες ενότητες για κάθε μας ερώτηση. Μηνύματα σχετικά με αξεσουάρ μεταφέρθηκαν στο κατάλληλο θέμα, και (ξανα)παρακαλώ να προσέχετε πού γράφετε για να παραμένουν οι ενότητες όσο πιο καθαρές γίνεται :!:
- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το smart remote for galaxy s4 σκεφτηκα και γω αλλα μολις ειδα την τιμη αρχισα να ψαχνομαι για το watchOn :) παντος ειναι περιεργο μονο σε μενα να μην δουλευει η εφαρμογη μετα το update..δεν μπορω να καταλαβω τι συμβενει..υπαρχει περιπτωση να το επιρεαζει καποια σπασμενη εφαρμογη που εχω βαλει?

 

Σιγά την τιμή,το πρόγραμμα είναι άπαιχτο απλά.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Φίλος εχθές αγόρασε και αυτός το S4 αλλά αντιμετωπίζει το εξής πρόβλημα.Ενω εχει το wifi ενεργοποιημένο μόλις το τηλέφωνο μπει σε sleep mode χάνει το σήμα απο το wifi, το ίδιο του το έκανε και σε 2 καφετέριες.

Στις ρυθμίσεις του wifi για προχωρημένους ειναι παντός ενεργοποιημένο το "διατηρήστε ενεργοποιημένο το wifi κατα την κατάσταση Πάντα" καθώς και απενεργοποιημενος ο χρονοδιακτης wifi.

Το εχει κλείσει και ανοίξει το τηλεφωνο πολλές φορές μπας και ... αλλά τίποτα καμία λύση;

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

 

τα bench ειναι ελαφρος καλητερα στον octa.η μπαταρια ειναι καλητερη στον s600.η καμερες λενε οτι ειναι ιδιες και οτι οι διαφορες ειναι οτι αυτην την στιγμη ο octa εχει πιο καινουριο software.στον ήχο δεν θα ακουσουμε διαφορα απο οτι λεει.αυτα ειδα εγω στα γρηγορα αν δειτε κατι αλλο γραψτε :)παντος με τις αναβαθμισεις θα ανεβουν και τα δυο πολυ πιστευω.

απο gsmarena με μεταφραστη.

'Έχουμε την αίσθηση ότι τα κέρδη της διάρκειας ζωής της μπαταρίας από το Snapdragon 600υπερκαλύπτει τα οφέλη του ελαφρώς καλύτερη απόδοση της Exynos chipset. Και επειδή όλα τα υπόλοιπα είναι λίγο πολύ το ίδιο, θα έλεγα ότι η πιο λογική επιλογή θα ήταν η παραλλαγή με Snapdragon 600. Φυσικά, αυτό θα πρέπει να ισχύει μόνο αν και οι δύο πωλούν περίπου στην ίδια τιμή, η οποία φαίνεται να είναι η υπόθεση που γράφουμε.''

Edited by lazman
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

τα bench ειναι ελαφρος καλητερα στον octa.η μπαταρια ειναι καλητερη στον s600.η καμερες λενε οτι ειναι ιδιες και οτι οι διαφορες ειναι οτι αυτην την στιγμη ο octa εχει πιο καινουριο software.στον ήχο δεν θα ακουσουμε διαφορα απο οτι λεει.αυτα ειδα εγω στα γρηγορα αν δειτε κατι αλλο γραψτε :)παντος με τις αναβαθμισεις θα ανεβουν και τα δυο πολυ πιστευω.

απο gsmarena με μεταφραστη.

'Έχουμε την αίσθηση ότι τα κέρδη της διάρκειας ζωής της μπαταρίας από το Snapdragon 600υπερκαλύπτει τα οφέλη του ελαφρώς καλύτερη απόδοση της Exynos chipset. Και επειδή όλα τα υπόλοιπα είναι λίγο πολύ το ίδιο, θα έλεγα ότι η πιο λογική επιλογή θα ήταν η παραλλαγή με Snapdragon 600. Φυσικά, αυτό θα πρέπει να ισχύει μόνο αν και οι δύο πωλούν περίπου στην ίδια τιμή, η οποία φαίνεται να είναι η υπόθεση που γράφουμε.''

Πως είναι το ίδιο αφού έχουνε διαφορετικό αισθητήρα φακού?:confused:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

παίζει ρολο και ο αλγόριθμος και το software!

μπορεί να πατάει πιο καλά στο s600 που φοράει τον παλιό ....!!

 

οι διαφορες είναι πολύ μικρές !

σίγουρα με καμια αναβάθμιση θα στρώσουν προς το καλύτερο τα πράγματα !!

Όχι πως τώρα είναι άσχημο το αποτέλεσμα!!

:)

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Πως είναι το ίδιο αφού έχουνε διαφορετικό αισθητήρα φακού?:confused:

Αν διαβασεις ετσι γραφει το gsmarena .τωρα απο εμας δεν ειναι κανενας ειδικος αλλα μπορει να λενε και ******ες.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα Παιδια..Αξιζει η μεταβαση απο το galaxy note 2 στο galaxy s4??:worry:

Ειμαι προβληματισμενος και δεν ξερω τι να κανω..

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην παρέα!

ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

 

1) Πριν λίγες μέρες πήρα το S4 και θέλω να κάνω λογαριασμό, να ξεκινήσω δηλ, στο dropbox. Κάτι άκουσα όμως για δώρο κάποια mb αν κάνω κάποιες κινήσεις. Ισχύει αυτό? Τι πρέπει να κάνω?

 

2) Στα μηνύματα υπάρχει τρόπος να γράψουμε με μικρούς ελληνικούς χαρακτήρες στο υπάρχον σύστημα αποστολής sms και χωρίς να πρέπει να εκγαταστήσω άλλη εφαρμογή?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην παρέα!

ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

 

1) Πριν λίγες μέρες πήρα το S4 και θέλω να κάνω λογαριασμό, να ξεκινήσω δηλ, στο dropbox. Κάτι άκουσα όμως για δώρο κάποια mb αν κάνω κάποιες κινήσεις. Ισχύει αυτό? Τι πρέπει να κάνω?

 

2) Στα μηνύματα υπάρχει τρόπος να γράψουμε με μικρούς ελληνικούς χαρακτήρες στο υπάρχον σύστημα αποστολής sms και χωρίς να πρέπει να εκγαταστήσω άλλη εφαρμογή?

 

Ευχαριστώ

Συχνές ερωτήσεις / FAQ για το Galaxy S 4

Link to comment
Share on other sites

Σιγά την τιμή,το πρόγραμμα είναι άπαιχτο απλά.

 

 

Μπορείς να χειριστείς και άλλες συσκευές ? Α/C για παράδειγμα ?

Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα Παιδια..Αξιζει η μεταβαση απο το galaxy note 2 στο galaxy s4??:worry:

Ειμαι προβληματισμενος και δεν ξερω τι να κανω..

 

Αξιζει μονο αν σε εχει κουρασει το μεγεθος του note 2.Δεν βρισκω κανενα αλλο λογο για την αλλαγη

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να πω οτι με κουρασε το μεγεθος καθολου..Τωρα βεβαια που ερχεται το καλοκαιρι δεν ξερω κατα ποσο θα μπορω να το βαζω οπου θελω..:p

Απλα πηγα ειδα το s4 και εχει πιο καλη οθονη, αρκετα καλυτερη καμερα και καποια νεα χαρακτηριστικα που δεν ξερω αν τελικα τα χρησιμοποιησω τοσο στην καθημερινοτητα μου..

Απο εκει και περα το κοστος μεταβασης απο το Note 2 στο galaxy s4 θα ειναι περιπου στα 100 Ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να πω οτι με κουρασε το μεγεθος καθολου..Τωρα βεβαια που ερχεται το καλοκαιρι δεν ξερω κατα ποσο θα μπορω να το βαζω οπου θελω..:p

Απλα πηγα ειδα το s4 και εχει πιο καλη οθονη, αρκετα καλυτερη καμερα και καποια νεα χαρακτηριστικα που δεν ξερω αν τελικα τα χρησιμοποιησω τοσο στην καθημερινοτητα μου..

Απο εκει και περα το κοστος μεταβασης απο το Note 2 στο galaxy s4 θα ειναι περιπου στα 100 Ευρω.

 

Eγω πηγα απο ΝΟΤΕ σε Νexus 4 και λογω ογκου κινητου και εκει που ετοιμαζομουν για την επιστροφη στις 5.5 inches πηγα S4 και βρηκα το best of για μενα! ;)

 

Υ.Γ. Φοβερη camera το S4 :D

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Ας μου πει κάποιος, είμαι κάτοχος galaxy s3 εδώ και 2 μήνες περίπου, αξίζει να το δώσω για να πάρω το s4; Ή καλύτερα να περιμένω σε μελλοντικό s5;;
Link to comment
Share on other sites

Ας μου πει κάποιος, είμαι κάτοχος galaxy s3 εδώ και 2 μήνες περίπου, αξίζει να το δώσω για να πάρω το s4; Ή καλύτερα να περιμένω σε μελλοντικό s5;;

 

Εγω το εκανα και δεν το μετανιωσα καθολου.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Ας μου πει κάποιος, είμαι κάτοχος galaxy s3 εδώ και 2 μήνες περίπου, αξίζει να το δώσω για να πάρω το s4; Ή καλύτερα να περιμένω σε μελλοντικό s5;;

 

Μην το συζητάς...

Αν οικονομικά το μπορείς κάνε το από χθες...

Πολλές προς το καλύτερο οι διαφορές.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εκανα και δεν το μετανιωσα καθολου.

 

Χαίρομαι :)

 

Μην το συζητάς...

Αν οικονομικά το μπορείς κάνε το από χθες...

Πολλές προς το καλύτερο οι διαφορές.

 

Δεν είναι πρόβλημα το οικονομικό...

 

Το βρήκα ήδη, θα το πάρω από εκεί που πήρα και το s3

 

http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Samsung-i9505-Galaxy-S4-LTE-16GB-White-Frost.aspx

 

Αυτό το LTE δεν ξέρω μόνο τι είναι.

Edited by morfaros
Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό το LTE δεν ξέρω μόνο τι είναι.

 

LTE also known as Long Term Evolution.Aν έχεις ακουστά το 4g με καλύτερη ταχύτητα internet απο το 3g,ε αυτό είναι το chipset που το υποστηρίζει και μπορεί να τρέχει καλύτερες ταχύτητες.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Aπο το s3 το απλο οχι το LTE θα πηγαινα παντως σιγουρα στο galaxy s4..Εχει αρκετα καλυτερα χαρακτηριστικα..

Απο το Note 2 στο galaxy s4 ειναι λιγο δίλημμα..:p Και με χαλαει που δεν εχει και ραδιοφωνο..

 

Μολις γυρισα απο καταστημα που ειχε το s4 που τα εβαλα διπλα διπλα με το note 2 Μου..Καταρχην το δικο μου ειναι φουλαρισμενο σχεδον..

Απο ταχυτητα που τσεκαρα σε ολες τις εφαρμογες και Internet πολλες φορες υπερτερουσε το note 2 σε ταχυτητα(δεν ξερω γιατι) και αλλες φορες ανοιγαν μαζι.Τωρα η καμερα του s4 εχει λιγο καλυτερη αναλυση απο ιδιες φωτογραφιες που εβγαλα και συγκρινα

.Απο θεμα οθονης με το ιδιο background ειναι λιγο πιο φωτεινη του s4 και εχει ελαφρως καλυτερα χρωματα.

Τωρα αμα τα περισσοτερα απο τα καινουργια χαρακτηριστικα και κυριως της καμερας μπουνε στο android 4.2.2 οταν θα βγει για note 2 δεν αξιζει η αλλαγη..

Και επισης για μενα μετραει η μεγαλυτερη οθονη του Note 2(ειναι στο οριο πιστευω) oχι ομως και 6 Inches που πανε να βγαλουν το καινουργιο Note 3..

Link to comment
Share on other sites

LTE also known as Long Term Evolution.Aν έχεις ακουστά το 4g με καλύτερη ταχύτητα internet απο το 3g,ε αυτό είναι το chipset που το υποστηρίζει και μπορεί να τρέχει καλύτερες ταχύτητες.:)

 

Μη τα λες έτσι μυστήρια, με άσχετο μιλάς :p

Δηλαδή καλό είναι το LTE έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να χειριστείς και άλλες συσκευές ? Α/C για παράδειγμα ?

Σε ευχαριστώ

 

Εννοείται.και μάλιστα κάνεις και report για πρόσθεση κι άλλων συσκευών...

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...