Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mα πλεον το samsung galaxy s4 i9505 κοστιζει μεχρι 300 ευρω το πολυ και απο μαγαζια στην ελλαδα απλα δεν το εχουν προμηθευτει απο την ελληνικη samsung αλλα απο αλλες χωρες της ευρωπης οπως π.χ. Γαλλια, Γερμανια κ.τ.λ. που εχουν κανονικα 2ετη εγγυηση απο την ελληνικη samsung.

 

Φιλε μου αυτο το EU που γραφει διπλα να υποθεσω σημαινει οτι ειναι παραεισαγωγη σωστα?Αυτο πρακτικα τι σημαινει? Το κινητο ελληνικα θα εχει σιγουρα.Μονο στην εγγυηση ειναι η διαφορα?

85.....ochocinco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε μου αυτο το EU που γραφει διπλα να υποθεσω σημαινει οτι ειναι παραεισαγωγη σωστα?Αυτο πρακτικα τι σημαινει? Το κινητο ελληνικα θα εχει σιγουρα.Μονο στην εγγυηση ειναι η διαφορα?

 

Αν γραφει EU είναι για χωρα της Ευρωπης αλλα και της Ευρωπαϊκης Ενωσης και δεν εχει καμμια απολυτως διαφορα αν είναι για Ελλαδα .Κανονικότατα 2 χρονια εγγυηση

 

Αν όμως είναι για χωρα με ΕΕ (πχ Αλβανια κλπ ) δεν εχει εγγυηση στην Ελλαδα .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

H samsung και η καθε samsung ειναι υποχρεωμενη να υποστηριξει κανονικα προιοντα της που εχουν αγοραστει απο ευρωπη και η samsung hellas το δεχεται αυτο οπως και αλλες εταιριες.
Link to comment
Share on other sites

H samsung και η καθε samsung ειναι υποχρεωμενη να υποστηριξει κανονικα προιοντα της που εχουν αγοραστει απο ευρωπη και η samsung hellas το δεχεται αυτο οπως και αλλες εταιριες.

 

Που εχουν αγοραστει ή προοριζονται για χρηση στην Ευρωπη ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Γιατί το KIES ,όταν βάζω το όνομα του κινητού (GT-I9505) και το S/N στην επιλογή Αναβάθμιση υλικολογισμικού και προετοιμασία , μου βγάζει το μήνυμα '' Το GT-I9505 δεν υποστηρίζει τη λειτουργία " ; Έχει EUR.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως ετσι

Καλησπέρα δεν ξερω αν ειμαι στο σωστό τοπικ αλλά εχω μια ερώτηση.

Με το 4g τελειώνει πολυ γρήγορα η μπαταρία. Έχει φτάσει στο 50% απο το πρωί ...συμβαίνει;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα δεν ξερω αν ειμαι στο σωστό τοπικ αλλά εχω μια ερώτηση.

Με το 4g τελειώνει πολυ γρήγορα η μπαταρία. Έχει φτάσει στο 50% απο το πρωί ...συμβαίνει;;;;;

 

ενα εχω να πω... οτι με τα δυο τελευταια update η μπαταρια εχει πεσει παρα πολυ... οταν αγορασα την συσκευη (πριν 6μηνες) και πριν γινουν τα update η μπατατια κρατουσε 2 ημερες.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Γιατί το KIES ,όταν βάζω το όνομα του κινητού (GT-I9505) και το S/N στην επιλογή Αναβάθμιση υλικολογισμικού και προετοιμασία , μου βγάζει το μήνυμα '' Το GT-I9505 δεν υποστηρίζει τη λειτουργία " ; Έχει EUR.

Ευχαριστώ.

 

Δε δουλεύει το Kies πια σωστά... ο καλύτερος τρόπος να βρεθούν οι πληροφορίες για το κινητό είναι με το Phone Info. Άλλαξα το FAQ σχετικά.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΕΧΩ ΕΝΑ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΔΟΥΛΕΥΩ (ΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ)ΔΙΧΩΣ ΣΙΜ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΜΕ ΣΙΜ

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

βαζεις τον γνησιο φορτιστη ?

 

τελικα ολα καλα ειχες δικιο εγω εβαζα τον φορτιστη του τηλεφωνου κ μολις εβαλα τον φορτιστη κ το καλωδιο της βασης δεν μου εκανε επανεκινηση ως τωρα,ευχαριστω για την βοηθεια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για να κανει επανεκκινησεις δεν πρεπει να πηγαινει ρευμα απο τον φορτιστη στην μπαταρια!!!για δοκιμασε με αλλον φορτιστη!!!κανε και ενα factory reset στο κινητο σου

 

ευχαριστω για τις συμβουλες-οδηγιες το εκανα ηδη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. .λίγες μέρες πριν πήρα και εγώ το s4 και έχω παρατηρήσει 2 πράγματα που θέλω την βοήθεια σας πρώτον όταν ξεκλειδώσω την συσκευή δεν ανοίγει η home screen αλλά η τελευταία εφαρμογή που χρησιμοποιησα πριν την κλειδώσω και δεύτερον η μνήμη του είναι πάντα στο 80 με 85 τοις εκατό ακόμα και μετά από εκκαθάριση. .είναι φυσιολογικά αυτα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. .λίγες μέρες πριν πήρα και εγώ το s4 και έχω παρατηρήσει 2 πράγματα που θέλω την βοήθεια σας πρώτον όταν ξεκλειδώσω την συσκευή δεν ανοίγει η home screen αλλά η τελευταία εφαρμογή που χρησιμοποιησα πριν την κλειδώσω και δεύτερον η μνήμη του είναι πάντα στο 80 με 85 τοις εκατό ακόμα και μετά από εκκαθάριση. .είναι φυσιολογικά αυτα;

 

Αν δεν εχεις βγει από την εφαρμογή τοτε λογικο είναι ...Σε όλα το κανει .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις βγει από την εφαρμογή τοτε λογικο είναι ...Σε όλα το κανει .

Μα αυτό είναι το περίεργο έχω βγει από την εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Νομζω αυττο συμβαινει σε όλα τα S4 όταν το εικονιδιο της εφαρμογης δεν είναι στην home οθονη

 

Αν θυμαμαι καλα μονο στα HTC οπου κι αν ησουν με το home button σε πηγαινε στην κεντρικη αρχικη οθονη.Με επιφυλλαξη...

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ρωταω εδώ και όχι στην ενοτητα για εφαρμογες σε android γιατι δεν ξερω αν είναι το ιδιο και σε αλλα παρομοια κινητα .

 

Παω στις επαφες και προσθετω μια στη λιστα στη λιστα αποριψεων. Μετα παω στην ρυθμιση για κλισεις /αποριψη κλισης /Λιστα αυτόματης αποριψης / Αριθμοι αυτόματης απορριιψης και επιλεγω "Αριθμοι αυτόματης αποριψης"

 

Μετα στην λιστα αυτόματης απόρριψης και προσθετω την επαφη αποθηκευω αλλα όταν με καλουν από αυτή (δοκιμασα από το σταθερο του σπιτιου) γινεται κανονικα η κλιση.

 

Τι κανω λαθος ? Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Θελω να ρωτησω για εναν φιλο μου που εχει s4. Το εχει το κινητο εδω και 14 μηνες περιπου. Η μπαταρια του εχει φουσκωσει παρα πολυ , σε τετοιο σημειο που εχει σπρωξει το γυαλι της οθονης προς τα εξω. Εχω να κανω δυο ερωτησεις:

-Πρωτον, η εγγυηση καλυπτει αντικατασταση μπαταριας? (ή μηπως οι μπαταριες εχουν μικροτερη διαρκειας εγγυησης?) .

-Δευτερον, αν το παει στην smartec θα του επαναφερουν την οθονη στην θεση της χωρις να πληρωσει κατι ή θα του πουν δεν καλυπτεται απο την εγγυηση επειδη ειναι απο δικια του κακη χρηση?

Edited by alexandrosgou
Link to comment
Share on other sites

επειδη τωρα τελευταια γινεται πολυ θεμα με το (smearing)που μωβιζει η κοκινιζει γραμματοσειρα κυριως σε samsung λογω τις amoled δεν ξερω αν το εχετε πολλοι απο εδω μεσα να ανοιγαμε ενα θεμα ξεχωριστα!!!Αν συμφωνουσανε και οι Moderator βεβαια!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Θελω να ρωτησω για εναν φιλο μου που εχει s4. Το εχει το κινητο εδω και 14 μηνες περιπου. Η μπαταρια του εχει φουσκωσει παρα πολυ , σε τετοιο σημειο που εχει σπρωξει το γυαλι της οθονης προς τα εξω. Εχω να κανω δυο ερωτησεις:

-Πρωτον, η εγγυηση καλυπτει αντικατασταση μπαταριας? (ή μηπως οι μπαταριες εχουν μικροτερη διαρκειας εγγυησης?) .

-Δευτερον, αν το παει στην smartec θα του επαναφερουν την οθονη στην θεση της χωρις να πληρωσει κατι ή θα του πουν δεν καλυπτεται απο την εγγυηση επειδη ειναι απο δικια του κακη χρηση?

6 μήνες έχει εγγύηση η μπαταρία φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

6 μήνες έχει εγγύηση η μπαταρία φίλε μου.

οκ ευχαριστω. Οποτε δεν υπαρχει περιπτωση να του φτιαξουν και την οθονη ε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες προσεξα στο κινητο ενος φιλου μου (LG L90) οτι το ir blaster δουλευει και χωρις ιντερνετ... γινεται να δουλευει ετσι και στο s4;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδες προσεξα στο κινητο ενος φιλου μου (LG L90) οτι το ir blaster δουλευει και χωρις ιντερνετ... γινεται να δουλευει ετσι και στο s4;;

 

Από το WatchON όχι αλλά υπάρχουν πάρα πολλές εφαρμογές στο Play Store (Universal Remote Control κ.α.) που δουλεύουν χωρίς internet.

Link to comment
Share on other sites

Από το WatchON όχι αλλά υπάρχουν πάρα πολλές εφαρμογές στο Play Store (Universal Remote Control κ.α.) που δουλεύουν χωρίς internet.

 

Τι εννοείς; Το watch on δουλεύει χωρίς σύνδεση.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το Smart IR Remote.Ούτε αυτό χρειάζεται internet

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Το watch on δουλεύει χωρίς σύνδεση.

 

Η παλιά έκδοση ναι, μετά το τελευταίο update όμως στην αρχή θέλει Internet για να επιλέξεις τον πάροχο του τηλεοπτικού προγράμματος (Nova, OTE και 1-2 ακόμα δίνει σαν επιλογές), βήμα το οποίο αν δεν ολοκληρώσεις δεν μπορείς να προσθέσεις χειριστήριο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...