Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλοοοοοοο !!!

Μην ανησυχεις εδώ αμαξι αγοράζεις και σου ερχεται ανακλιση,στην battery θα αγχωθούμε !

Με το καλο να έρθει,και περιμένουμε όλοι εντυπώσεις !

Το παν είναι να κραταει περισσοτερο από την μαμισια,γιατι εγω που μιλαω πολυ στο κινητο ολη μερα λογω δουλειας το φορτιζω 3-4 φορες !

 

Εμένα μου κάνει μία εντύπωση πάντως. Μην βλέπετε το 3500 γιατί δεν ισχύει. Και θα σας το αιτιολογήσω άμεσα! Η μπαταρία του S4 είναι 2600mAh @ 3,8V

Ωστόσο η MPJ είναι 3500mAh @ 3,7V. Δηλαδή σε μικρότερη τάση. Σε 3,8V πόσο θα είναι? Θέλω να πώ... Δεν νομίζω να είναι τόσο παραπάνω(σχεδόν 40%)

Ίσως κερδίσεις ένα 5-10% υποθετικά πάντα! Τέσπα ας δούμε εντυπώσεις και βλέπουμε. Απλά αναφέρω τα ηλεκτρολογικά χαρακτηριστικά και ενημερώνω ότι τα μεγέθη τάση και ρεύμα είναι αντιστόφως ανάλογα! Υψηλότερη τάση, χαμηλότερο ρεύμα

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω θελω να πω κατι.....το κινητο ειναι δοκιμασμενο με αυτην την battery 2600mAh..γιατι θελεται να του βγαζεται τα ματια με 3.000 κ με 3.500 mah...?αυτοι τοσο χαζοι ειναι που το εχουν εκει?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

εγω θελω να πω κατι.....το κινητο ειναι δοκιμασμενο με αυτην την battery 2600mAh..γιατι θελεται να του βγαζεται τα ματια με 3.000 κ με 3.500 mah...?αυτοι τοσο χαζοι ειναι που το εχουν εκει?

 

+1 :) :)

Link to comment
Share on other sites

εγω θελω να πω κατι.....το κινητο ειναι δοκιμασμενο με αυτην την battery 2600mAh..γιατι θελεται να του βγαζεται τα ματια με 3.000 κ με 3.500 mah...?αυτοι τοσο χαζοι ειναι που το εχουν εκει?

 

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς. Για μεγαλύτερη αυτονομία προφανώς. Είναι σα να μου λες ότι το κινητό έχει μνήμη 16GB οπότε δεν χρειάζεται να βάλεις κάρτα sd για παραπάνω. Δεν είναι χαζοί (αυτό είναι το μόνο σίγουρο), απλώς δεν θέλουν να δώσουν μεγαλύτερη αυτονομία στο κινητό γιατί μετά μια σειρά από παρελκόμενα (φορτιστές, travel φορτιστές, car φορτιστές, δεύτερες μπαταρίες και δε συμμαζεύεται) δεν θα είχαν νόημα και άρα δεν θα είχαν τα ανάλογα κέρδη από αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς. Για μεγαλύτερη αυτονομία προφανώς. Είναι σα να μου λες ότι το κινητό έχει μνήμη 16GB οπότε δεν χρειάζεται να βάλεις κάρτα sd για παραπάνω. Δεν είναι χαζοί (αυτό είναι το μόνο σίγουρο), απλώς δεν θέλουν να δώσουν μεγαλύτερη αυτονομία στο κινητό γιατί μετά μια σειρά από παρελκόμενα (φορτιστές, travel φορτιστές, car φορτιστές, δεύτερες μπαταρίες και δε συμμαζεύεται) δεν θα είχαν νόημα και άρα δεν θα είχαν τα ανάλογα κέρδη από αυτά.

 

Μα εκεί είναι το θέμα, δεν υπάρχει μεγαλύτερη αυτονομία γιατί οι συγκεκριμένες μπαταρίας έχουν ''και καλά'' 3500mAh ενώ στην πραγματικότητα έχουν λιγότερο απο 2600mAh. Το χουμε ξανασυζητήσει το θέμα ξανά και δεν χρειάζεται να λέμε τα ίδια. Απο κει και πέρα κάντε οτι θέλετε.

Link to comment
Share on other sites

Μα εκεί είναι το θέμα, δεν υπάρχει μεγαλύτερη αυτονομία γιατί οι συγκεκριμένες μπαταρίας έχουν ''και καλά'' 3500mAh ενώ στην πραγματικότητα έχουν λιγότερο απο 2600mAh. Το χουμε ξανασυζητήσει το θέμα ξανά και δεν χρειάζεται να λέμε τα ίδια. Απο κει και πέρα κάντε οτι θέλετε.

 

Άλλο αυτό. Σ' αυτό συμφωνώ ναι, οι περισσότερες είναι μούφα (υπάρχουν εξαιρέσεις βέβαια). Αυτός δεν είναι λόγος όμως να μην αναζητάει κάποιος μεγαλύτερη μπαταρία και άρα μεγαλύτερη αυτονομία για το κινητό του. Και σίγουρα αυτό δε σημαίνει ότι του βγάζει τα μάτια. Εδώ του βγάζουμε τα μάτια με Custom ROMs και χιλιάδες tweeks και mods, η μπαταρία μας πείραξε...?

Link to comment
Share on other sites

Άλλο αυτό. Σ' αυτό συμφωνώ ναι, οι περισσότερες είναι μούφα (υπάρχουν εξαιρέσεις βέβαια). Αυτός δεν είναι λόγος όμως να μην αναζητάει κάποιος μεγαλύτερη μπαταρία και άρα μεγαλύτερη αυτονομία για το κινητό του. Και σίγουρα αυτό δε σημαίνει ότι του βγάζει τα μάτια. Εδώ του βγάζουμε τα μάτια με Custom ROMs και χιλιάδες tweeks και mods, η μπαταρία μας πείραξε...?

 

οπως ειναι η καρδια του ανθρωπου ειναι κ η μπαταρια του κινητου..χωρις αυτα τα δυο δεν δουλεει τιποτα...τι αυτονομια???θα υπαρχουν κ επιπλοκες..αλλο custom rom..μιλαμε για μπαταρια κ μονο φιλε μου super _f..σε ολα τα αλλα μπορεις να πειραματιστεις σε μπαταρια οχι ομως..τελος παντων..το θεμα ληγει!!!οτι θελετε κανετε!!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

SOS....αν κλεψουν κινητο και βγαλουν την καρτα μπορει να βρεθει???

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς. Για μεγαλύτερη αυτονομία προφανώς. Είναι σα να μου λες ότι το κινητό έχει μνήμη 16GB οπότε δεν χρειάζεται να βάλεις κάρτα sd για παραπάνω. Δεν είναι χαζοί (αυτό είναι το μόνο σίγουρο), απλώς δεν θέλουν να δώσουν μεγαλύτερη αυτονομία στο κινητό γιατί μετά μια σειρά από παρελκόμενα (φορτιστές, travel φορτιστές, car φορτιστές, δεύτερες μπαταρίες και δε συμμαζεύεται) δεν θα είχαν νόημα και άρα δεν θα είχαν τα ανάλογα κέρδη από αυτά.

 

(+1) Ακριβως ετσι.

Να το ξαναπω γιατι κατι δεν καταλαβαινετε.

Την μπαταρια πρσωπικα την εχω δοκιμασει ξανα σε αλλα τηλεφωνα και δινει περιπου 25 με 30% περισσοτερη αυτονομια...απο εκει και περα τα παραπανω mA ειναι καθαρα για μεγαλυτερη αυτονομια χωρις να επηρεαζουν πουθενα.

Τωρα εαν γραφη περισσοτερα mA και στην πραγματικοτητα εχει λιγοτερα mA αλλα δινει περισσοτερη αυτονομια αυτο δεν με απασχολει.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχω απαντηση παλι στο ιδιο θεμα με τα restart του Antutu.Αν το κινητο δεν εχει την καταλληλη θερμοκρασια θα κανει restart στο Anututu σχεδον παντα ειμαι σιγουρος οτι εδω εχει βαλει το χερακι της η Samsung.Πρεπει η συσκευη να ειναι γυρω στους 25-27 βαθμους κελισιου για να γινει το benchmark με την 4.3 JB STOCK θα δειτε απο 27.000 μεχρι 29.000 με το ζορι βαθμολογια.Εχω αλλαξει 2 SG S4 και το κανανε και τα δυο απο τις πρωτες μερες λειτουργιας δεν φταιει η μπαταρια ουτε η συσκευη.Βαλτε το widget elixir 2 για να βλεπετε την θερμοκρασια μολις παει 27 βαθμους δοκιμαστε να κανετε antutu.

 

Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος σ' αυτό που λες με την θερμοκρασία? 29187 μου έβγαλε εμένα, το καλύτερο, άσχετο βέβαια! Αλλα σε ποια θερμοκρασία αναφέρεσαι? Της μπαταρίας? Δηλαδή αν είναι πάνω από τους 27 ή κάτω από τους 25 βαθμούς θα κάνει reset?

 

Μήπως μιλάμε για κακές, προβληματικές μπαταρίες (που αργότερα θα φουσκώσουν) και που δεν μπορούν να δώσουν ρεύμα γιατί ανεβαίνει η εσωτερική τους αντίσταση με την άνοδο της θερμοκρασίας, γι' αυτό και κάνουν reset τα τηλέφωνα? Λέω, εγώ τώρα..... :rolleyes:

 

3 επανωτά antutu έκανα!! Στάνταρ, ήταν πάνω από 27 βαθμούς η μπαταρία γιατί δεν το είχα στο ψηγείο το κινητό. Reset ΔΕΝ έκανε, με εντελώς καινούργια μπαταρία που μάλιστα δεν είναι καν Samsung (ούτε καν μαϊμού Samsung)! ;)

 

SOS....αν κλεψουν κινητο και βγαλουν την καρτα μπορει να βρεθει???

 

Βελόνα στ' άχυρα, μπορείς να βρεις?

 

Λυπάμε που το λέω αλλά .... χλωμό!:X

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

SOS....αν κλεψουν κινητο και βγαλουν την καρτα μπορει να βρεθει???

 

http://findmymobile.samsung.com/ δοκίμασες αυτό; λέμε τώρα μήπως είσαι τυχερός! :luck:

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Βασικα η γυναικα μου δεν εχει account στη samsung...κι απ'οτι ειδα θελει....

υπηρχε ενα προγραμμα στο playstore?η κανω λαθος

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα galaxy s4 white, το οποίο είναι άθικτο μέσα σε θήκη από την πρώτη μέρα. Σήμερα το πρωί που ξύπνησα και πήγα να στείλω μνμ μου εμφάνισε ghost touch στην κάτω αριστερή πλευρά του δλδ πατάω το ζ και πατάει μαζί και τα κεφαλαία, και στην μεριά του α που πατάει και το σ. Το πρόβλημα είναι ότι το κινητό είναι δώρο δεν εχω απόδειξη αγοράς αλλά εχω κανονικά συσκευασία και τα πάντα. Στο επίσημο σέρβις της samsung θα μπορούν να βρουν εγγύηση με βάση το emei η παπαλα και 170 ευρώ καινούργια οθόνη. Εκτός και αν εχει να προτεινει κάποιος κάτι άλλο που μπορώ να κάνω. Το κινητό δεν εχει σπάσει ούτε εχει πέσει ποτέ κάτω, η οθόνη δεν εχει δείξει κανένα δείγμα φθοράς ούτε αλλοίωση στα χρώματα η κάτι τέτοιο.
leeco max2 x820 4/32 Miui8 v.6 7.4.24 by C.B.G.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση

Πως μπορω να κανω το κινητο να μην αποσυνδεεται απ το wifi οταν αυτο κρινει οτι η συνδεση ειναι αργη?Το κανει πολλες φορες και εχει αρχισει να μου σπαει τα νευρα.Θελω να παραμενει συνδεδεμενο και ας ειναι αργη η συνδεση.

Ευχαριστω πολυ.

Edited by eddiedimitris
Link to comment
Share on other sites

Βασικα η γυναικα μου δεν εχει account στη samsung...κι απ'οτι ειδα θελει....

υπηρχε ενα προγραμμα στο playstore?η κανω λαθος

 

Οχι της google ειναι αλλά εγω το απενεργοποιω λογω καταναλωσης μπαταριας. Αν δεν το ειχε κανει τοτε το βρισκεις. Ωστοσο εδω ειναι το δυσκολο! Αν βγαλει την καρτα και δεν μπει σε wifi εχoντας κανει factory reset πολυ απλά δεν θα το βρεις διοτι ουσιαστικα η google κανει track της συσκευης επειδη ειναι logged in στο google account. Και βρισκει τη θεση του ειτε μεσω του wifi ειτε του δικτυου κινητης

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση

Πως μπορω να κανω το κινητο να μην αποσυνδεεται απ το wifi οταν αυτο κρινει οτι η συνδεση ειναι αργη?Το κανει πολλες φορες και εχει αρχισει να μου σπαει τα νευρα.Θελω να παραμενει συνδεδεμενο και ας ειναι αργη η συνδεση.

Ευχαριστω πολυ.

 

Ρυθμισης>wifi>κατω το το αριστερο πληκτρο touch διπλα απο το κεντρικο πληκτρο>για προχωρημενους>καπου στη μεση λεει Διατηρηστε ενεργοποιημενο ..>πατας και επιλεγης παντα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα η γυναικα μου δεν εχει account στη samsung...κι απ'οτι ειδα θελει....

υπηρχε ενα προγραμμα στο playstore?η κανω λαθος

 

Πάτα android device manager και συνδέσου στο λογαριασμό της γυναίκας σου στο gmail. Εαν η συσκευή συνδεθεί στο ιντερνετ, θα μπορεσεις να δεις που είναι.

Link to comment
Share on other sites

εγω θελω να πω κατι.....το κινητο ειναι δοκιμασμενο με αυτην την battery 2600mAh..γιατι θελεται να του βγαζεται τα ματια με 3.000 κ με 3.500 mah...?αυτοι τοσο χαζοι ειναι που το εχουν εκει?

 

Το κινητο δεν ξερω αν ειναι δοκιμασμενο με την 2600mA αλλα απο το γεγονος οτι αφου φουσκωνει η μπαταρια και κανει τα ιδια με τις απλες φθηνιαρικες κινεζικες μπαταριες ποση βαρυτητα δινουν και ποσο βγαζουμε(εαν θεωρησουμε οτι βγαζουμε οπως λες τα ματια του κινητου μας με την μαμα μπαταρια)..

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Πάτα android device manager και συνδέσου στο λογαριασμό της γυναίκας σου στο gmail. Εαν η συσκευή συνδεθεί στο ιντερνετ, θα μπορεσεις να δεις που είναι.

Θα το τσεκαρω..thanks

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισης>wifi>κατω το το αριστερο πληκτρο touch διπλα απο το κεντρικο πληκτρο>για προχωρημενους>καπου στη μεση λεει Διατηρηστε ενεργοποιημενο ..>πατας και επιλεγης παντα.

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου.Το ειχα ηδη τσεκαρισμενο και παρολα αυτα μου το κανει.

Link to comment
Share on other sites

αυτο το εχει δοκιμασει καποιος?λενε οτι δεν γραφει το knox!!

 

http://www.ibtimes.co.uk/root-galaxy-s4-snapdragon-600-exynos-5-android-4-3-without-warranty-void-1431730

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

αυτο το εχει δοκιμασει καποιος?λενε οτι δεν γραφει το knox!!

 

http://www.ibtimes.co.uk/root-galaxy-s4-snapdragon-600-exynos-5-android-4-3-without-warranty-void-1431730

 

Είναι ο 2ος τρόπος που αναφέρεται στο θέμα των τροποποιήσεων.

Link to comment
Share on other sites

Χιλια συγνωμη ειμαι καινουργιος στη σελιδα.σχετικα με το θεμα δεν εχει καποια επιλογη τετοια που μου ειπες .ουτε επιλογη προφιλ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...