Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνώμη για την ενόχληση παιδιά αλλά έχω μια ερώτηση.

Το ξυπνητήρι δεν ενεργοποιείται όταν το κινητό είναι κλειστό

η εγώ έχω θέμα;

 

Έτσι είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@@nikosz75013

 

Νομίζω ότι λύθηκε κάθε απορία σχετικά.

Στο εξής αγοράζοντας Samsung δεν μπορείς να πειράξεις τίποτα. Αρκεί η εγκατάσταση μιας official rom απο άλλη περιοχή για να χάσεις την εγγύηση. Πόσο μάλλον το root.

Μήπως όμως θα έπρεπε να τους απαντήσεις λέγοντας τους "Τι εγγυήσεις δίνουν αν στην επόμενη αναβαθμιση σέρνεται η παρουσιάζει δεκάδες προβλήματα;"

"Τι μπορείς να κάνεις όταν το update έρχεται στην Ελλάδα 3-6 μήνες αργότερα;"

 

Προβλέπω οτι σε λίγο καιρο δεν θα υπάρχουν στο φόρουμ χρήστες galaxy S.:mad::thumbdown:

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλησπερες,ειμαι γερμανια εχει μια εβδομαδα που αγορασα το κινητο,2 πραγματα αν μπορει καποιος να απαντησει, μια εφαρμογη ραδιο θελω αν γινετε κι αν υπαρχει φυσικα, και το δευτερο ειναι οταν παιρνω το βλεμμα μου απο το κινητο δεν σταματαει το βιντεο, κατι δεν κανω σωστα η υπαρχει η πιυανοτητα να ειναι ελατωματικο το τηλ....οι υπολοιπες λειτουργιες του λειτουργουνε κανονικα

 

1)Eγω για radio εχω αυτην.https://play.google.com/store/apps/details?id=tunein.player

2)Ρυθμισεις-Η συσκευη μου-εξυπνη οθονη-εξυπνη παυση.

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

@@nikosz75013

 

Νομίζω ότι λύθηκε κάθε απορία σχετικά.

Στο εξής αγοράζοντας Samsung δεν μπορείς να πειράξεις τίποτα. Αρκεί η εγκατάσταση μιας official rom απο άλλη περιοχή για να χάσεις την εγγύηση. Πόσο μάλλον το root.

Μήπως όμως θα έπρεπε να τους απαντήσεις λέγοντας τους "Τι εγγυήσεις δίνουν αν στην επόμενη αναβαθμιση σέρνεται η παρουσιάζει δεκάδες προβλήματα;"

"Τι μπορείς να κάνεις όταν το update έρχεται στην Ελλάδα 3-6 μήνες αργότερα;"

 

Προβλέπω οτι σε λίγο καιρο δεν θα υπάρχουν στο φόρουμ χρήστες galaxy S.:mad::thumbdown:

φιλε σγμερα πηρα το nexus5 και εβαλα για πουλ το σ4.. αντιο σαμυ..

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ κε. Ν........

 

Σας ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με τη Samsung Electronics Hellas, σχετικάμε το αίτημά σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι υπό κανονικές συνθήκες, η οποιαδήποτε τροποποίηση στοιχείων της συσκευής αποτελεί και παραβίαση της εγγύησης, καθώς η Samsung δεν εγγυάται τη σωστή λειτουργία ενός τροποποιημένου προϊόντος. Το ΚΝΟΧ παύει να λειτουργεί οριστικά με την απόπειρα root ή την οιαδήποτε ενέργεια αλλαγής του λογισμικού. Tο KNOX WARRANTY VOID 0x1, το οποίο αλλάζει από 0x0 αποτελεί και απόδειξη χρήσης της συσκευής υπό συνθήκες που εκπίπτουν της εγγύησης. Το λειτουργικό KNOX επαναφέρεται πλέον μόνο με αλλαγή της κεντρικής πλακέτας. Σε περίπτωση που επιθυμείτε, μπορείτε να παραπέμψετε τη συσκευή σας σε κάποιο από τα εξουσιοδοτημένα επισκευαστικά μας κέντρα, ώστε να προβούν σε αλλαγή mainboard με χρέωση.

 

Αν χρειάζεστε περισσότερη βοήθεια παρακαλούμε επικοινωνήστε πάλι μετη Samsung και θα είναι ευχαρίστηση μας να σας εξυπηρετήσουμε.

 

Με εκτίμηση,

 

El.................

Τμήμα Εξυπηρέτησης πελατών Samsung Electronics Hellas.

http://www.samsung.com/gr

 

Ήταν χρήσιμες οι παραπάνω πληροφορίες; Παρακαλούμε βαθμολογήστε την ικανοποίησή σας με την εξυπηρέτηση πελατών συμπληρώνοντας την παρακάτω σύντομη έρευνα.

 

Θέλετε να επικοινωνήσετε με το Κέντρο Εξυπηρέτησης Πελατών της Samsung;

 

... Μέσω email χρησιμοποιώντας τον παρακάτω σύνδεσμο, στόχος μας είναι το email σας να απαντηθεί εντός μιας εργάσιμης ημέρας

 

http://www.samsung.com/gr/info/contactus.html?pid=gr_home_subbanner4_contact_us_290710

 

...Τηλεφωνικώς από Δευτέρα έως Παρασκευή, από τις 09:00 έως τις18:00, στα παρακάτω τηλέφωνα:

 

-80111-SAMSUNG (80111 7267864), (Από σταθερό, αστική χρέωση)

-210 6897691 (Από κινητό)

Για την Κύπρο: 8009 4000, από όλα τα δίκτυα τηλεφωνίας.

 

...μέσω Live Chat χρησιμοποιώντας τον παρακάτω σύνδεσμο

http://www.samsung.com/gr/info/contactus.html?pid=gr_home_subbanner4_contact_us_290710

 

Το θεμα ειναι οτι μπορεις να ξαναβαλεις official ROM και να δουλευει κανονικα o knox και να δεχεσαι OTA , ασχετα αν knox counter ειναι 0χ1 .

Αρα για μενα η σωστη ερωτηση ειναι ,εχω ενα Samsung galaxy S4 με επισημη rom απο την Sammy , χωρις καμια τροποποιηση ή root αλλα me knox counter 0x1.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι μπορεις να ξαναβαλεις official ROM και να δουλευει κανονικα o knox και να δεχεσαι OTA , ασχετα αν knox counter ειναι 0χ1 .

Αρα για μενα η σωστη ερωτηση ειναι ,εχω ενα Samsung galaxy S4 με επισημη rom απο την Sammy , χωρις καμια τροποποιηση ή root αλλα me knox counter 0x1.

 

o knox με το που θα πεσει δεν ξανα ανοιγ,, δοκιμασμενο...

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

o knox με το που θα πεσει δεν ξανα ανοιγ,, δοκιμασμενο...

 

Δε σου είπε αυτό το παλικάρι.

Και έχεις μπερδέψει τη samsung με το sammobile.

Καμία samsung δε σου είπε βάλε τεστ όπως είπες.

Και όταν φλασαρεις η ευθύνη είναι όλη δική σου.

Link to comment
Share on other sites

Δε σου είπε αυτό το παλικάρι.

Και έχεις μπερδέψει τη samsung με το sammobile.

Καμία samsung δε σου είπε βάλε τεστ όπως είπες.

Και όταν φλασαρεις η ευθύνη είναι όλη δική σου.

 

δεν ειπα κατι διαφορετικο.. ουτε ειπα οτι λεει η σαμυ βαλε τεστ,, αλλα για να εχει στο σιτε της τεστ οφισιαλ ,τουλαχ ενημερωσε οτι μπορει να αλλαξει το csc.,, και βεβ οτι θελει ο καθενας κανει με δικια του ευθ.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα κατι διαφορετικο.. ουτε ειπα οτι λεει η σαμυ βαλε τεστ,, αλλα για να εχει στο σιτε της τεστ οφισιαλ ,τουλαχ ενημερωσε οτι μπορει να αλλαξει το csc.,, και βεβ οτι θελει ο καθενας κανει με δικια του ευθ.

 

Σε ποιο site της δίνει ρομ για κατεβάσεις και να την βάλεις με odin;

Που τα έχεις δει αυτά;

Σου επαναλαμβάνω ότι μπερδεύεις την Samsung με το sammobile.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο site της δίνει ρομ για κατεβάσεις και να την βάλεις με odin;

Που τα έχεις δει αυτά;

Σου επαναλαμβάνω ότι μπερδεύεις την Samsung με το sammobile.

 

εχεις δικιο , sammobile. τα εχει αυτα..

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

To sammobile έχει τις rom, official και beta. Το ότι τις δίνει η ίδια η samsung εμμέσως όπως και κάθε νέα έκδοση του odin κι αυτό γνωστό.

Αποκτά έτσι εκατοντάδες beta testers.

 

Τώρα για το knox η απάντηση είναι κάτι παραπάνω από ξεκάθαρη. Γράφει λοιπόν:

" Tο KNOX WARRANTY VOID 0x1, το οποίο αλλάζει από 0x0 αποτελεί και απόδειξη χρήσης της συσκευής υπό συνθήκες που εκπίπτουν της εγγύησης. Το λειτουργικό KNOX επαναφέρεται πλέον μόνο με αλλαγή της κεντρικής πλακέτας."

 

Συνεπώς το να περάσεις official και triangle away δεν αλλάζει τίποτα για το service αφού θα υπαρχει το 0Χ1.

Είναι απόδειξη ότι εχει γίνει παρέμβαση και επαναφορά.

Όποιος έχει KNOX WARRANTY VOID 0x1 είναι ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΕΚΤΌΣ ΕΓΓΎΗΣΗΣ και θα πρέπει όσοι αγοράζουν μεταχειρισμενα να το έχουν υπ' όψη τους.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

To sammobile έχει τις rom, official και beta. Το ότι τις δίνει η ίδια η samsung εμμέσως όπως και κάθε νέα έκδοση του odin κι αυτό γνωστό.

Αποκτά έτσι εκατοντάδες beta testers.

 

Τώρα για το knox η απάντηση είναι κάτι παραπάνω από ξεκάθαρη. Γράφει λοιπόν:

" Tο KNOX WARRANTY VOID 0x1, το οποίο αλλάζει από 0x0 αποτελεί και απόδειξη χρήσης της συσκευής υπό συνθήκες που εκπίπτουν της εγγύησης. Το λειτουργικό KNOX επαναφέρεται πλέον μόνο με αλλαγή της κεντρικής πλακέτας."

 

Συνεπώς το να περάσεις official και triangle away δεν αλλάζει τίποτα για το service αφού θα υπαρχει το 0Χ1.

Είναι απόδειξη ότι εχει γίνει παρέμβαση και επαναφορά.

Όποιος έχει KNOX WARRANTY VOID 0x1 είναι ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΕΚΤΌΣ ΕΓΓΎΗΣΗΣ και θα πρέπει όσοι αγοράζουν μεταχειρισμενα να το έχουν υπ' όψη τους.

 

Ρε παιδιά γιατί την αρνητική απάντηση την θεωρείτε δεδομένη ενώ την θετική την αμφισβητείται. Εμένα μου είχαν απαντήσει ότι δεν επηρεάζει την εγγύηση άρα KNOX WARRANTY VOID 0x1 = ΕΝΤΌΣ ΕΓΓΎΗΣΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
καλησπερας σας κ καλη εβδομαδα,σκεφτομαι να αγορασω το s4,σαν ποιοτητα κατασκευης πως ειναι?εχει τριξιματα?παιζει η οθονη?καμενα πιξελ?πηγαινα για το htc one αλλα απο οτι μου ειπαν τα παιδια στο φορουμ πολλα προβληματα,εας με βοηθησετε σας παρακαλω,ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί την αρνητική απάντηση την θεωρείτε δεδομένη ενώ την θετική την αμφισβητείται. Εμένα μου είχαν απαντήσει ότι δεν επηρεάζει την εγγύηση άρα KNOX WARRANTY VOID 0x1 = ΕΝΤΌΣ ΕΓΓΎΗΣΗΣ

 

Γιατί στην δική σου ο άνθρωπος φάνηκε απο τα γραφόμενα του εντελώς άσχετος.

Αντιθέτως ο άλλος έδωσε πολύ αναλυτική και τεκμηριωμένη απάντηση. Φάνηκε οτι γνωρίζει το θέμα. Άλλωστε η απάντηση του συμπίπτει με όσα έχουν γίνει γνωστά μέσω των διάφορων γνωστών sites.

 

Εκτός αυτού τι περισσότερο θέλουμε οταν ονομάζεται WARRANTY VOID που σημαίνει ακύρωση της εγγύησης. 0X0=0 αλλά 0Χ1=1 :D

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όσες παραπομπές και αν κάνουμε, όσες φορές και να ρωτήσουμε τη Samsung με ότι απάντηση και να πάρουμε το αποτέλεσμα θα είναι πάντα το ίδιο. Η επισκευή με flash counter ή knox counter ανεβασμένο θα είναι ΠΑΝΤΑ στην ευχέρεια του Service.

 

Την προηγούμενη βδομάδα φίλος πήγε με το παλιό μου Galaxy S2 με καμμένη οθόνη να αξιοποιήσει την εγγύηση (η οποία παρεπιπτόντως λήγει σε 2 μήνες). Το κινητό φορούσε επίσημη Stock χωρίς root αλλά ο flash counter ήταν ανεβασμένος από παλιά στα ύψη! Με την οθόνη σε τέτοια κατάσταση δεν μπορούσαμε να κάνουμε τίποτα για να τον μηδενίσουμε οπότε παίξαμε τα ρέστα μας. Αποτέλεσμα? Αντικατάσταση οθόνης (που κανονικά θα έκανε 164€) χωρίς να πουν κουβέντα. Τώρα θα μου πείτε μπορεί να μην το τσέκαραν. Μπορεί. Μπορεί όμως και να το τσέκαραν και να έκαναν τα στραβά μάτια.

 

Το θέμα είναι ότι εαν δε βγάλει η Samsung ΕΠΙΣΗΜΗ ανακοίνωση για το τι γίνεται με την εγγύηση όταν γράφει ο Knox Counter, τότε ότι και να μας απαντάνε από την Hellas δεν έχει νόημα. Αν δηλαδή στείλουμε mail στο service στην Αγγλία και μας απαντήσουν ότι το δέχονται πάλι δε θα το χρησιμοποιούσαμε ως αποδεικτικό αφού η εγγύηση είναι Πανευρωπαϊκή?

 

Το συμπέρασμα για μένα είναι το εξής: Η Samsung βρήκε έναν τρόπο να ελέγχει τις συσκευές της που μέχρι στιγμής είναι αδιάβλητος. Όσο και να μη μας αρέσει, όσο και αν γκρινιάζουμε, ΜΑΓΚΙΑ ΤΗΣ! Το επιχείρημα ότι "ας κάνανε τον Knox προαιρετικό για όποιον το ήθελε" είναι ένα πυροτέχνημα. Το ότι ο έλεγχος ήρθε με το Knox είναι παντελώς αδιάφορο. Αν ήταν δηλαδή ένας καινούριος αναβαθμισμένος Flash Counter θα ήμασταν χαρούμενοι?

 

Στο διαταύτα, όποιος θέλει να παίξει πολύ έξω από τα όρια με τη συσκευή του πρέπει να πάρει απόφαση ότι ή δεν θα τον καλύπτει η Sammy (γενικά ΝΑΙ έχει το δικαίωμα να το κάνει) ή ότι θα αλλάξει εταιρία, για μικρά πραγματάκια και διαφοροποιήσεις υπάρχουν τρόποι και ανακαλύπτονται συνέχεια περισσότεροι.

Link to comment
Share on other sites

Αν και συμφωνώ με το τελευταίο ποστ στο 99%, διαφωνώ στο θέμα της ανακοίνωσης.

Περιμένει κανείς επίσημη ανακοίνωση για το αυτονόητο;

Ότι αν "πειράξεις" το κινητό σου, χάνεις την εγγύηση;

Το λέει και στους όρους εγγύησης.

Οποιαδήποτε τροποποίηση από μη εγκεκριμένο πρόσωπο από τη Samsung, την κόβει.

Να βγει να πει τι; το ανάποδο;

Από την άλλη έχω μια ενστασούλα για τις "πηγές" των leaked roms.

Περισσότερες πιθανότητες δίνω να βγαίνουν από "φίλους" καλοθελητές για να το παίξουν ότι έχουν προσβάσεις, παρά από τη Samsung.

Κάποιες που έτυχε να ανοίξω, ήταν παραπάνω από προφανές ότι είχαν "τραβηχτεί" μέσα από συσκευή, πιθανώς με adb.

Τις κάνει μετά ένα όμορφο πακετάκι το sammobile και να σου έτοιμη για download :D

 

Σε κάθε περίπτωση, επειδή ξεφύγαμε από το θέμα μας, όταν βάζουμε τέτοιες ρομ, αναλαμβάνουμε και την ευθύνη μας.

Γι αυτό και ότι έχει σχέση με leaked, alpha, beta, gamma, δε το συζητούμε εδώ, αλλά στο θέμα των "τροποποιήσεων".

Για knox κ.λ.π. υπάρχει ήδη θέμα.

Συνεχίστε ότι θέλετε στα κατάλληλα θέματα :)

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνονται πάλι όοοοολα αυτά που έχουμε πει κάααααθε φορά που υπάρχει κάποιο θέμα εγγύησης.... :X Είναι φοβερό να βλέπεις το ίδιο πράγμα για κάθε διαφορετική συσκευή, σε όλη τη γκάμα της Samsung. Αν υπάρξει κάτι νεώτερο, θα ανανεωθεί η ανάλογη πρώτη σελίδα._
- Alex
Link to comment
Share on other sites

καλησπερας σας κ καλη εβδομαδα,σκεφτομαι να αγορασω το s4,σαν ποιοτητα κατασκευης πως ειναι?εχει τριξιματα?παιζει η οθονη?καμενα πιξελ?πηγαινα για το htc one αλλα απο οτι μου ειπαν τα παιδια στο φορουμ πολλα προβληματα,εας με βοηθησετε σας παρακαλω,ευχαριστω.

 

Πριν τρεις ώρες φίλε μου ρωτούσες στο νήμα του LG G2 για την συγκεκριμένη συσκευή και οτι έμεινες απογοητευμένος απο το S4 που είχες :confused: ..επίσης έχεις ξαναρωτήσει εδώ και σου είχα απαντήσει εγω αν θυμάμαι καλά οτι δεν υπάρχουν ούτε τριξίματα, ουτε τίποτα απ όσα αναφέρεις. Γενικότερα δεν υπάρχει καμιά συσκευή που να την αγοράζεις και να παίζει η οθόνη ή να έχει ένα σωρό προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερας σας κ καλη εβδομαδα,σκεφτομαι να αγορασω το s4,σαν ποιοτητα κατασκευης πως ειναι?εχει τριξιματα?παιζει η οθονη?καμενα πιξελ?πηγαινα για το htc one αλλα απο οτι μου ειπαν τα παιδια στο φορουμ πολλα προβληματα,εας με βοηθησετε σας παρακαλω,ευχαριστω.

Πριν τρεις ώρες φίλε μου ρωτούσες στο νήμα του LG G2 για την συγκεκριμένη συσκευή και οτι έμεινες απογοητευμένος απο το S4 που είχες :confused: ..επίσης έχεις ξαναρωτήσει εδώ και σου είχα απαντήσει εγω αν θυμάμαι καλά οτι δεν υπάρχουν ούτε τριξίματα, ουτε τίποτα απ όσα αναφέρεις. Γενικότερα δεν υπάρχει καμιά συσκευή που να την αγοράζεις και να παίζει η οθόνη ή να έχει ένα σωρό προβλήματα.

 

Συνεπώς, οποιαδήποτε επανάληψη της ερώτησης θα διαγραφεί. Έχεις ρωτήσει και σε πμ, και παλιότερα δημόσια, και τον κόσμο όλο. Το θέμα έληξε.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Γιατί στην δική σου ο άνθρωπος φάνηκε απο τα γραφόμενα του εντελώς άσχετος.

Αντιθέτως ο άλλος έδωσε πολύ αναλυτική και τεκμηριωμένη απάντηση. Φάνηκε οτι γνωρίζει το θέμα. Άλλωστε η απάντηση του συμπίπτει με όσα έχουν γίνει γνωστά μέσω των διάφορων γνωστών sites.

 

Εκτός αυτού τι περισσότερο θέλουμε οταν ονομάζεται WARRANTY VOID που σημαίνει ακύρωση της εγγύησης. 0X0=0 αλλά 0Χ1=1 :D

 

Εμένα πάλι γιατί μου φαίνεται ότι είναι και αυτός άσχετος.

1. Η λειτουργία του knox software που λέει δεν επηρεάζεται από τον counter αλλά από τροποποιημένη συσκευή . Μπορεί να έχω knox 0x1 αλλά άμα περάσω unrooted official firmware το Knox δουλεύει πάλι.

2. Αλλαγή motherboard σημαίνει και αλλαγή IMEI. Όσοι όμως έχουν πάει το κινητό στο service και τους κάνανε reset τον counter. Όλοι επιβεβαίωσαν ότι το imei δεν άλλαξε και μέσα σε αυτούς είναι και ο djembly (αν το γράφω σωστά το όνομα του ,Dj κάτι τεσπα).

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι γιατί μου φαίνεται ότι είναι και αυτός άσχετος.

1. Η λειτουργία του knox software που λέει δεν επηρεάζεται από τον counter αλλά από τροποποιημένη συσκευή . Μπορεί να έχω knox 0x1 αλλά άμα περάσω unrooted official firmware το Knox δουλεύει πάλι.

2. Αλλαγή motherboard σημαίνει και αλλαγή IMEI. Όσοι όμως έχουν πάει το κινητό στο service και τους κάνανε reset τον counter. Όλοι επιβεβαίωσαν ότι το imei δεν άλλαξε και μέσα σε αυτούς είναι και ο djembly (αν το γράφω σωστά το όνομα του ,Dj κάτι τεσπα).

 

Το knox έχει γραφτεί οτι εφόσον γίνει 0Χ1 ακόμα και αν επαναφερεις την συσκευή σε official κατάσταση δεν λειτουργεί.

Έχω διαβάσει σχετικό άρθρο που εξηγεί οτι η συσκευή δεν γίνεται δεκτή γιατί φοβούνται τυχόν μόλυνση του κεντρικού συστήματος του knox.

Άλλωστε ο συμφορουμιτης το δοκίμασε.

Αν είσαι rooted και 0X1, πάρε ενα nand backup, πέρασε στοκ και δοκίμασε να ενεργοποιησεις το knox.

 

Μοναδικός τρόπος για να γίνει κατι τέτοιο είναι να μπλοκαριστεί το IMEI.

Άρα απαιτείται νέο καθαρό imei και συνεπώς αλλαγή πλακέτας.

Δεν εχει γραφτεί πουθενά ότι επανέφεραν σε λειτουργία το knox χωρίς αλλαγή πλακέτας. Έχεις κάποιο link;

 

Όπως είπε ο Στρατός η αντιπροσωπία δεν μπορεί να πει κατι άλλο απ αυτό που είπε στο mail.

Το αν κανουν τα στραβά μάτια δεν μπορούμε να το ξέρουμε αν δεν παρουσιαστουν 2-3 περιπτώσεις.

Οπότε κανένας λογικός δεν θα ρισκάρει.

 

Όσο κι αν δεν θέλουμε να το παραδεχτούμε, επισήμως οι κορυφαίες συσκευές της samsung δεν δέχονται πλεον με την 4.3 καμιά επέμβαση.

 

Νομίζω ότι το εξαντλησαμε το θέμα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Την απάντησή που σου έδωσα χθες την είδες ?? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5021502#post5021502

 

Όχι φίλε μου, χτες είχα πρόβλημα στο να μου φόρτωσει το forum,θα το δοκιμάσω σήμερα, σε ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Το knox έχει γραφτεί οτι εφόσον γίνει 0Χ1 ακόμα και αν επαναφερεις την συσκευή σε official κατάσταση δεν λειτουργεί.

Έχω διαβάσει σχετικό άρθρο που εξηγεί οτι η συσκευή δεν γίνεται δεκτή γιατί φοβούνται τυχόν μόλυνση του κεντρικού συστήματος του knox.

Άλλωστε ο συμφορουμιτης το δοκίμασε.

Αν είσαι rooted και 0X1, πάρε ενα nand backup, πέρασε στοκ και δοκίμασε να ενεργοποιησεις το knox.

 

Μοναδικός τρόπος για να γίνει κατι τέτοιο είναι να μπλοκαριστεί το IMEI.

Άρα απαιτείται νέο καθαρό imei και συνεπώς αλλαγή πλακέτας.

Δεν εχει γραφτεί πουθενά ότι επανέφεραν σε λειτουργία το knox χωρίς αλλαγή πλακέτας. Έχεις κάποιο link;

 

Όπως είπε ο Στρατός η αντιπροσωπία δεν μπορεί να πει κατι άλλο απ αυτό που είπε στο mail.

Το αν κανουν τα στραβά μάτια δεν μπορούμε να το ξέρουμε αν δεν παρουσιαστουν 2-3 περιπτώσεις.

Οπότε κανένας λογικός δεν θα ρισκάρει.

 

Όσο κι αν δεν θέλουμε να το παραδεχτούμε, επισήμως οι κορυφαίες συσκευές της samsung δεν δέχονται πλεον με την 4.3 καμιά επέμβαση.

 

Νομίζω ότι το εξαντλησαμε το θέμα.

 

Όπως έγραψα και στο μήνυμα πριν ο djembey στο xda ,το ανέφερε στο επίσημο thread του ,που βγάζει τις prerooted Rom . Επειδή τα post είναι χιλιάδες είναι λίγο δύσκολο να το βρω τώρα, αλλά μπορείς αν θέλεις να τον ρωτήσεις , απαντάει πάντα άμεσα. Επίσης στο xda το είχαν αναφέρει άλλα 2 άτομα αλλά δεν θυμάμαι καν σε πιο thread το είχα διαβάσει. Θα ψάξω λίγο ακόμα και άμα τα βρω θα δώσω το link.

 

Ορίστε το πρώτο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2504258

 

Και ψάχνω και το post του dj στην περίπτωση που θεωρείται αυτόν αναξιόπιστο

 

Ορίστε και του dj

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=47454294

 

Και μην μου πει κανείς ότι δεν τον εμπιστεύεται.

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

1)Eγω για radio εχω αυτην.https://play.google.com/store/apps/details?id=tunein.player

2)Ρυθμισεις-Η συσκευη μου-εξυπνη οθονη-εξυπνη παυση.

 

ευχαριστω για την απαντηση αλλα μαλλον δεν εγινα κατανοητος....ραδιο fm ψαχνω

 

και για την εξυπνη παυση τα εχω ενεργοποιησει αλλα δεν καταφερα ακομη να δουλεψω την παυση...η εχει προβλημα η υπαρχει καποιο κολπο ,δεν ξερω αν παιζει ρολο και ο φωτισμος...με ανοιχτα τα φωτα στο σπιτι δεν λειτουργησε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...