Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Navigon Europe. 'Εχω το galaxy S4. Σαν πρόγραμμα πλοήγησης το είχα στο iPhone4 και ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος. Θέλω τη γνώμη σας γιατί στο google play τα σχόλια είναι αρνητικά για την λειτουργία του σε android περιβάλλον. Είχε κάποιος προβλήματα?
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγγνώμη παιδιά αν η ερώτησή μου πρέπει να πάει σε άλλο νήμα, αλλά θα ήθελα τη βοήθειά σας με κάτι. Είμαι με στοκ ρομ 4.2.2. ρουτ κ πρόσφατα πέρασα το AFWall+ firewall app). Με το που το ενεργοποίησα, δεν μπορώ πλέον να κατεβάσω εφαρμογές από το store, αλλά κ αρχεία γενικώς από το ιντερνετ (κλασσικό download ένός οποιουσήποτε αρχείου). Προφανώς οφείλεται στο νεο firewall. Το θέμα είναι ότι εξ αρχής είχα βάλει το goole store κ όσες άλλες εφαρμογές χρειαζόμουν, να έχουν πρόσβαση στο ιντερνετ (είχα τικάρει κ 3 κουτάκια επιλογών). Άρα το πρόβλημα έιναι κάποια άλλη υπηρεσία που δεν την έχω βάλει να έχει πρόσβαση στο ιντερνευ μέσω του firewall. Ξέρει κανείς ποια είναι αυτή; ELM, DNS proxy, ADB DIrect connect manager ή κάτι άλλο; Οι μόνες εργοστασιακές υπηρεσίες που έχω επιτρέψει είναι: allshare fileshare service, chaton, cloud agent, direct share manager, dropbox, email, gmail, google play store, Internet, Samsung (apps, apps widget, cloud data relay/quota, games, hub, in app purchase, link, print/push service, whatch on, updater), street view, wifi direct, weather widget κ.ά.

Συγγνώμη για το μεγάλο ποστ.

 

Ξέρει κανείς κάτι για αυτό παίδες; Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

:respect: στον gkalen και τις rom του!
Link to comment
Share on other sites

Μην κάνεις άλλη επαναφορά και περίμενε 1-2 μέρες να ''στρώσει'' η νέα έκδοση. Δυστυχώς έγινε μόδα για κάποιο λόγο η επαναφορά εργοστασιακών. Δεν ξέρω από που ξεκίνησε όλο αυτό αλλά επαναφορά εργοστασιακών χωρίς λόγο, δεν συνίσταται.

 

Tι είναι ρε παιδιά η ρομ για να "στρώσει"; καμαριέρα ή μοτέρ;:p

Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες!!!!!μετά από 3 χρόνια με το Wave s8500 μπήκα στον πειρασμό χθές και παρήγγειλα το galaxy S4 μιας και απ'όσα διάβασα κατέληξα πως σίγουρα σε σχέση με το bada και κατ'επεκταση το wave σίγουρα θα ανέβω επίπεδο σε όλους τους τομείς,ελπίζω ο γαλαξίας να με κάνει γρήγορα να ξεχάσω το δύστροπο αλλά ανθεκτικό wave....σαν παράδειγμα μόνο να πω πως αν αποφάσιζα να στείλω sms με το wave κατέληγα να θέλω να το σπάσω λόγω της δυστροπίας του...τέσπα θα ήθελα να με διαφωτίσετε όσοι το έχετε σε 2-3 απορίες που έχω,θα με ξενίσει πολύ η διαφορά μεγέθους από το wave?πρέπει να πάρω micro sim ή δουλεύει με την κανονική?σε νορμάλ συνθήκες χρήσης χωρίς πολύ γαργάλημα και ομιλία πόσο κρατάει η μπαταρία?και τέλος έχετε να μου προτείνετε κάτι για προστασία του κινητού?θήκη,ελαστικό περίβλημα,προστασία οθόνης???τι από όλα θα βολέψει καλύτερα???ευχαριστώ προκαταβολικά και καλώς σας βρήκα Galaxyακηδες....χε χε χε......
Link to comment
Share on other sites

Tι είναι ρε παιδιά η ρομ για να "στρώσει"; καμαριέρα ή μοτέρ;:p

Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα.

 

Διαφωνείς ότι οι ρυθμίσεις του τηλεφώνου αλλάζουν με την λειτουργία του?

Πχ η μπαταρία... Αν περάσεις μία νέα ρομ στο τηλέφωνο η μπαταρία για κάποιο διάστημα δεν θα κρατάει σωστά. Με μερικές φορτίσεις - χρήση με την νέα ρομ, θα έρθει στα ίσια της.

 

Το γεγονός ότι με εργοστασιακές ρυθμίσεις το τηλέφωνο κάνει τέτοιες βλακείες, είναι απαράδεχτο και πάω συνήθως σε custom rom όπου μπορώ να επιλέξω πλέον ποιές υπηρεσίες της Samsung θέλω να κάνουν εγκατάσταση στο τηλέφωνό μου και ποιές όχι.

Link to comment
Share on other sites

Tι είναι ρε παιδιά η ρομ για να "στρώσει"; καμαριέρα ή μοτέρ;:p

Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα.

 

:lol::lol::lol: Όταν έβαλα την 4.3 ΟΤΑ την πρώτη μέρα είχε τα ψιλοκολληματάκια της..τουλάχιστον σε μένα μετά απο μια μέρα ''έστρωσε'', έκατσε καλύτερα, τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνείς ότι οι ρυθμίσεις του τηλεφώνου αλλάζουν με την λειτουργία του?

Πχ η μπαταρία... Αν περάσεις μία νέα ρομ στο τηλέφωνο η μπαταρία για κάποιο διάστημα δεν θα κρατάει σωστά. Με μερικές φορτίσεις - χρήση με την νέα ρομ, θα έρθει στα ίσια της.

 

Το γεγονός ότι με εργοστασιακές ρυθμίσεις το τηλέφωνο κάνει τέτοιες βλακείες, είναι απαράδεχτο και πάω συνήθως σε custom rom όπου μπορώ να επιλέξω πλέον ποιές υπηρεσίες της Samsung θέλω να κάνουν εγκατάσταση στο τηλέφωνό μου και ποιές όχι.

 

Δε θα το αναλύσω, γιατί το θέμα μας είναι το S4 και όχι αν υπάρχει "στρώσιμο".

Διαφωνώ καθέτως πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Navigon Europe. 'Εχω το galaxy S4. Σαν πρόγραμμα πλοήγησης το είχα στο iPhone4 και ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος. Θέλω τη γνώμη σας γιατί στο google play τα σχόλια είναι αρνητικά για την λειτουργία του σε android περιβάλλον. Είχε κάποιος προβλήματα?

Καλύτερα να ρωτήσεις στο Android - προτάσεις: GPS και Πλοήγηση

Καλημέρα παίδες!!!!!μετά από 3 χρόνια με το Wave s8500 μπήκα στον πειρασμό χθές και παρήγγειλα το galaxy S4 μιας και απ'όσα διάβασα κατέληξα πως σίγουρα σε σχέση με το bada και κατ'επεκταση το wave σίγουρα θα ανέβω επίπεδο σε όλους τους τομείς,ελπίζω ο γαλαξίας να με κάνει γρήγορα να ξεχάσω το δύστροπο αλλά ανθεκτικό wave....σαν παράδειγμα μόνο να πω πως αν αποφάσιζα να στείλω sms με το wave κατέληγα να θέλω να το σπάσω λόγω της δυστροπίας του...τέσπα θα ήθελα να με διαφωτίσετε όσοι το έχετε σε 2-3 απορίες που έχω,θα με ξενίσει πολύ η διαφορά μεγέθους από το wave?πρέπει να πάρω micro sim ή δουλεύει με την κανονική?σε νορμάλ συνθήκες χρήσης χωρίς πολύ γαργάλημα και ομιλία πόσο κρατάει η μπαταρία?και τέλος έχετε να μου προτείνετε κάτι για προστασία του κινητού?θήκη,ελαστικό περίβλημα,προστασία οθόνης???τι από όλα θα βολέψει καλύτερα???ευχαριστώ προκαταβολικά και καλώς σας βρήκα Galaxyακηδες....χε χε χε......

Το μέγεθος είναι μια χαρά δεν θα σε προβληματίσει .Παίρνει micro sim ,η κατανάλωση εξαρτάται απο την χρήση ,μια μέρα θα στην βγάζει

.Για αξεσουάρ μπορείς να ρωτήσεις εδω

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δε θα το αναλύσω, γιατί το θέμα μας είναι το S4 και όχι αν υπάρχει "στρώσιμο".

Διαφωνώ καθέτως πάντως.

 

Και πλαγίως να διαφωνείς η πραγματικότητα δεν αλλάζει. Όλα έχουν να κάνουν με ρυθμίσεις. Είτε αυτές γίνονται με ρυθμίσεις απο το χρήστη, είτε γίνονται αυτόματα (πες το A.I για αστείο).

Link to comment
Share on other sites

Και πλαγίως να διαφωνείς η πραγματικότητα δεν αλλάζει. .

 

Αυτό μπορώ να το πω κι εγώ ξέρεις.

Να μιλάς για τη "δική σου πραγματικότητα".

Στη "δική μου πραγματικότητα" δεν υπάρχουν τέτοια πράγματα.

Το ότι ισχύει επειδή το αντιλαμβάνεσαι εσύ πιο γρήγορο, ή "στρωμένο" είναι καθαρά υποκειμενικό.

Απλά το λες.Δεν το αποδεικνύεις.

Τεχνικά όμως πρέπει να το αποδείξεις πριν το εμφανίζεις ως δεδομένο και πραγματικότητα.

Αν δεν αποδεικνύεται δεν ισχύει.

Όλα είναι placebo.

Ευχαρίστως αν θέλεις, κάνε ένα θέμα στο android section (όχι του S4), που να μας εξηγείς τεχνικά το επιχείρημα του "στρωσίματος".

Μη το συνεχίσουμε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορώ να το πω κι εγώ ξέρεις.

Να μιλάς για τη "δική σου πραγματικότητα".

Στη "δική μου πραγματικότητα" δεν υπάρχουν τέτοια πράγματα.

Το ότι ισχύει επειδή το αντιλαμβάνεσαι εσύ πιο γρήγορο, ή "στρωμένο" είναι καθαρά υποκειμενικό.

Απλά το λες.Δεν το αποδεικνύεις.

Τεχνικά όμως πρέπει να το αποδείξεις πριν το εμφανίζεις ως δεδομένο και πραγματικότητα.

Αν δεν αποδεικνύεται δεν ισχύει.

Όλα είναι placebo.

Ευχαρίστως αν θέλεις, κάνε ένα θέμα στο android section (όχι του S4), που να μας εξηγείς τεχνικά το επιχείρημα του "στρωσίματος".

Μη το συνεχίσουμε εδώ.

 

Κι εμένα ota έγινε η αναβάθμιση αλλά όλα πήγαν ρολόι από την αρχή χωρίς "στρώσιμο".

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι λαμπα ενος hi end συνολου ουτε μοτερ για να θελει στρωσιμο...το μονο που δεχομαι ειναι να βαλει και να βγαλει καποιος εφαρμογες για να καταληξει ποιες τον βολευουν,η ποια τρωνε μπαταρια κτλ...οποτε η ποιο καταλληλη λεξη ειναι "σεταρισμα"κι οχι στρωσιμο

 

""off topic""

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι λαμπα ενος hi end συνολου ουτε μοτερ για να θελει στρωσιμο...το μονο που δεχομαι ειναι να βαλει και να βγαλει καποιος εφαρμογες για να καταληξει ποιες τον βολευουν,η ποια τρωνε μπαταρια κτλ...οποτε η ποιο καταλληλη λεξη ειναι "σεταρισμα"κι οχι στρωσιμο

 

""off topic""

 

Επίσης να κάνει cache τη μουσική και τις φωτογραφίες. Επίσης να βρει τα μέτρα της μπαταρίας αφού τα στατιστικά διαγράφονται με την αλλαγή kernel. Μπορεί να είναι κι άλλα...

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φρένο.

Αν θέλετε ανοίξτε ένα θεματάκι στο κατάλληλο section και το συζητάμε εκεί.

Τα επόμενα θα τα διαγράψω.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ακριβώς είναι βρίσκω δύο .Ένα Smart TV Remote και ένα Smart Remote Control.

 

Κανένα. Με την native εφαρμογή που έχει το s4. Watch on‚ νομίζω λέγεται. (Δεν το έχω κοντά μου αυτή τη στιγμή για να το δω).

Φτιαχνονταςτο δωμάτιο που θέλεις‚ εκτός των αλλων συσκευων‚ έχει και για κλιματιστικο.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ομως οτι υποστηριζει μονο samsung συσκευες....δεν ειμαι σιγουρος...ενω το αλλο και yamaha και sony και πολλα αλλα

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος απο χθες του s4 διαπιστωνω οτι κανει 100 ωρες να ανοιξει σελιδες στο internet.ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος απο χθες του s4 διαπιστωνω οτι κανει 100 ωρες να ανοιξει σελιδες στο internet.ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?

 

Έχεις καλή σύνδεση στο wifi σου?

Είσαι στο 3g αν μπαίνεις από το δίκτυο σου?

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Έχεις καλή σύνδεση στο wifi σου?

Είσαι στο 3g αν μπαίνεις από το δίκτυο σου?

 

Αν ο παροχος υποστηρίζει μπορεί και με 4g

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν ο παροχος υποστηρίζει μπορεί και με 4g

Ας βρεί πρώτα αν έχει αλλάξει το 2g σε 3g και πάμε παράκατ' πιό μετά.:p

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ομως οτι υποστηριζει μονο samsung συσκευες....δεν ειμαι σιγουρος...ενω το αλλο και yamaha και sony και πολλα αλλα

 

Αν εννοεις κλιματιστικα, δεν το ξερω. Δεν εχω δοκιμασει ακομη. Αν και Sony ή Yamaha κλιματιστικα .... προσωπικα δεν ξέρω!:lol:

 

Αν εννοείς όμως ηλεκτρονικές συσκευές ήχου & εικονας, όχι! Λάθος! Αν ρίξεις μια ματια πιο πίσω θα δεις ότι ελέγχω LG και NAD! Γενικά έχει πληθώρα από μάρκες να επιλέξεις.;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να μπορώ να ελέγχω Samsung TV - Onkyo ενισχυτή - HTPC τουλάχιστον... με το infrared.

 

Μπορώ να το κάνω ήδη με Wifi, αλλά δεν θέλω να τραβάω συνέχεια μπαταρία και πόσο μάλλον να αλλάζω όλη την ώρα 2-3 εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

Έχεις καλή σύνδεση στο wifi σου?

Είσαι στο 3g αν μπαίνεις από το δίκτυο σου?

 

Ναι εχω καλη συνδεση wifi. και με 3g αργει. Με 4g δεν το εχω δοκιμασει.μπορει να φταιει ο brownser?(τον dolphin χρησιμοποιω)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μόλις έβαλα στο κινητό μια Sd 64gb για την ακρίβεια αυτήν εδώ http://www.samsung.com/uk/consumer/memory-cards-hdd-odd/memory-cards-accessories/micro-sdhc-pro/MB-MGCGB/EU

 

 

αλλα πως μπορώ να δω ποσο γραφει και ποσο διαβάζει γιατί έχω μια αμφιβολία ούτε μου βγήκε μάπα το καρπούζι!!! Tα Gb είναι 62.50Gb αυτό ένταξη το ξέρω ποτε δεν είναι ακριβώς αλλα σαν ταχύτητα ποιο πολύ γρήγορα πήγαινε μια 4gb class 4 που είχα πάνω!!!

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...