Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεταλικο πισω καλυμα που μπορω να βρω παιδια για το S4 ????

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μεταλικο πισω καλυμα που μπορω να βρω παιδια για το S4 ????

 

Αν ψάξεις θα βρεις το πρόβλημα είναι ότι τα δίκτυα κινητής στην Ελλάδα είναι προβληματικά! και αν βάλεις μεταλλικό καπάκι με ενεργό το 3-4g θα έχεις πρόβλημα με το σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Είμαι σε 4.2.2 ακόμα μιάς και δεν έχω όρεξη να αποκτήσω το KNOX και σκέφτομαι να κάνω root το galaxy μου..Η συσκευή μου τρέχει την MGA και είναι Γαλλική(XEF).Θα χρησιμοποιήσω λοιπόν τον οδηγό root που υπάρχει εδώ στο Forum για να rootάρω, έχω ήδη κατεβάσει απο SamMobile την official Rom μου σε περίπτωση που θελήσω να κάνω UnRoot, αλλά έχω μερικές απορίες....aφού κάνω root, τι custom rom μπορώ να κατεβάσω και να εγκαταστήσω, μιάς κ δε θέλω με τίποτα το KNOX; Οι goldeneye και omega roms απ όσο διάβασα είναι KNOX-free, άρα εγκαθιστώντας μία εξ αυτών δε θα έχω προβλήματα, σωστά; Δε θέλω με τίποτα να κάνω λάθος και να εγκαταστήσω το KNOX στο γαλαξία μου και γράψει 0x1, θέλω να διατηρήσω την εγγύηση μου!

Ευχαριστώ και sorry για το μεγάλο post

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Είμαι σε 4.2.2 ακόμα μιάς και δεν έχω όρεξη να αποκτήσω το KNOX και σκέφτομαι να κάνω root το galaxy μου..Η συσκευή μου τρέχει την MGA και είναι Γαλλική(XEF).Θα χρησιμοποιήσω λοιπόν τον οδηγό root που υπάρχει εδώ στο Forum για να rootάρω, έχω ήδη κατεβάσει απο SamMobile την official Rom μου σε περίπτωση που θελήσω να κάνω UnRoot, αλλά έχω μερικές απορίες....aφού κάνω root, τι custom rom μπορώ να κατεβάσω και να εγκαταστήσω, μιάς κ δε θέλω με τίποτα το KNOX; Οι goldeneye και omega roms απ όσο διάβασα είναι KNOX-free, άρα εγκαθιστώντας μία εξ αυτών δε θα έχω προβλήματα, σωστά; Δε θέλω με τίποτα να κάνω λάθος και να εγκαταστήσω το KNOX στο γαλαξία μου και γράψει 0x1, θέλω να διατηρήσω την εγγύηση μου!

Ευχαριστώ και sorry για το μεγάλο post

 

Καμιά δεν εχει.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά δεν εχει.

 

Άρα φίλε μου rootάρω και κατεβάζω άφοβα μια εκ των δυο, εγκαθιστώ και είμαι οκ!!

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!

 

Άλλες 2 ερωτήσεις παιδιά..... Πώς βρίσκω το CSC και το modem μου;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Αν ψάξεις θα βρεις το πρόβλημα είναι ότι τα δίκτυα κινητής στην Ελλάδα είναι προβληματικά! και αν βάλεις μεταλλικό καπάκι με ενεργό το 3-4g θα έχεις πρόβλημα με το σήμα.

 

Υπαρχει περιπτωση από Ελλαδα να βρω ? Αν όχι με τι ορο να το ψαξω από ebay ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση από Ελλαδα να βρω ? Αν όχι με τι ορο να το ψαξω από ebay ?

 

Ευχαριστω.

 

Θα το ψαξεις i9505 metal battery cover αλλα καλυτερα απλα i9500 battery cover.

Να ξερεις ομως δεν θα είναι ακριβως μεταλλικο ή αλλουμίνιο που γραφουν αλλα πλαστικό με μία λεπτή επένδυση που έχει την αίσθηση μεταλου

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μοα ερωτηση.

Στην Ελλαδα σαν επισιμη εισαγωγη ερχονται εκτος απο το μαυρο και το ασπρο χρωμα και το μπλε;

Ή το μπλε S4 ειναι παραεισαγωγη;

Γνωριζει καποιος...αλλα θα ηθελα να ειστε σιγουροι ωια την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τι μπορω να κανω ;μπηπως θελει καμια αναβαθμιση;;το πηρα απο Γερμανια κ ειμαι στην 4.2.2

Μηπως επειδη ειχα iphone 4 πρεπει να παρω την Cosmote να μου ενεργοποιησουν το 4G;;;

 

Χρείαζεται να μιλήσεις με cosmote για να σου ενεργοποιήσει το 4g, Kαι εαν δεν κανω λάθος απο τον επόμενο μήνα θα πρέπει να εχεις συγκεκριμένa πακέτα σύνδεσεις για να ενεργοποιήσης 4g. Δηλαδή εαν έχεις mb σε ενα φθηνό πακέτο δεν μπορείς να έχεις 4g

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μοα ερωτηση.

Στην Ελλαδα σαν επισιμη εισαγωγη ερχονται εκτος απο το μαυρο και το ασπρο χρωμα και το μπλε;

Ή το μπλε S4 ειναι παραεισαγωγη;

Γνωριζει καποιος...αλλα θα ηθελα να ειστε σιγουροι ωια την απαντηση.

 

Νομίζω ότι το GT-I9505 βγαίνει μόνο σε άσπρο-μαύρο. Το GT-9502 είναι αυτό που βγαίνει και σε μπλε αλά δεν ξέρω αν έρχεται Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Χρείαζεται να μιλήσεις με cosmote για να σου ενεργοποιήσει το 4g, Kαι εαν δεν κανω λάθος απο τον επόμενο μήνα θα πρέπει να εχεις συγκεκριμένa πακέτα σύνδεσεις για να ενεργοποιήσης 4g. Δηλαδή εαν έχεις mb σε ενα φθηνό πακέτο δεν μπορείς να έχεις 4g

 

Ωραία έστειλα ηδη μήνυμα . To κινητό μου τι φεραν απο εξωτερικο πως μπορω να δω απο ποια χωρα ειναι ; Επίσης είμαι στην 4.2.2 αυτό μου δινει κάποιο πλεονέκτημα; αν παω στην 4.3 κερδιζω κατι πλην οτι κληρωνωμω το knox;ευχαριστώ

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας

Να ρωτησω, πως μπορω στην κλειδωμενη οθονη, δηλαδη στην μαυρη , να εχω ενα ρολοι, ( οπως παλια στο symbian ) , για να μην αναγκαζομαι να παταω το κουμπι ?

 

καλησπερα σας, υποψιαζομαι πως οι εμπειροι, εχουν την απαντηση, απλα "χαθηκε" η ερωτηση μου

καποια αποψη ?

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτή την εφαρμογή στο play, βέβαια δεν ξέρω τι γίνεται με την μπαταρία, τι κατανάλωση κάνει.. Υπάρχει και το daydream(ονειροπόληση) που το βρίσκεις στις ρυθμίσεις-η συσκευη μου-εμφάνιση, αν κι εχω την εντύπωση οτι δουλευει μόνο κατά τη φόρτιση.
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτή την εφαρμογή στο play, βέβαια δεν ξέρω τι γίνεται με την μπαταρία, τι κατανάλωση κάνει.. Υπάρχει και το daydream(ονειροπόληση) που το βρίσκεις στις ρυθμίσεις-η συσκευη μου-εμφάνιση, αν κι εχω την εντύπωση οτι δουλευει μόνο κατά τη φόρτιση.

 

σε ευχαριστω για την απαντηση, μαλλον ομως δεν το βρηκαμε.

το πρωτο και παρομοια του , ομολογουν οτι ξοδευουν σημαντικα την μπαταρια, συνεχιζω το ψαξιμο.

Το δευτερο δεν μου παρουσιασε ρολοι, μονο χρωματα φωτογραφιες κτλ

Κριμα που δεν το εχει "μαμα" το ρολογακι , ειναι εξαιρετικα χρησιμο, οσοι ηταν σε symbian belle το καταλαβαινουν.

Ξανα επιμενω μηπως καπου ειναι κρυμμενο ?

 

Δευτερο ερωτημα, τωρα που βρηκα ανοιχτα αυτια.

Στην lock screen δηλαδη αυτη που παρουσιαζεται οταν πατας το κουμπι ( σωστα το λεω ? ), εχω βαλει το nils notification , το οποιο μου δειχνει μεχρι και ποτε εβηξε ο καθε πυρηνας, αλλα οχι αναπαντητες και μηνυματα, τα οποια τα παρουσιαζει με τον γνωστο "μαμα" τροπο , συγκεντρωτικα και οχι αναλυτικα , στην αλλη οθονη οχι σε αυτη της nils. Μπορω αυτο να το αλλαξω ?

Σας προλαβαινω, οτι δοκιμασα καποια που λενε οτι δουλευουν οπως στο καταπτυστο ios 7 ( οπως δηλαδη το χρειαζομαι ) , αλλα δεν τρεχουν καλα

 

Και εδω επισης μηπως μπορω να τα εχω στην "μαυρη" κλειδωμενη οθονη , οπως επιθυμω και για το ρολοι ?

Edited by ppiccasso
Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να σου πώ οτι στο daydream για να σου εμφανίσει ρολόι πρεπει να κατεβάσεις αυτο

 

Στο άλλο ερώτημα τώρα, αν βγάλεις το nils notification δεν σου δείχνει ολες τις πληροφορίες κανονικά στη lock screen;;;

Edited by hic_et_nunc
Link to comment
Share on other sites

Θέλω βοήθεια please! Θέλω να αναβαθμίσω το s4 στην έκδοση 4.3, όταν μου είχε εμφανίσει το εικονίδιο της αναβάθμισης δεν το άφησα να την πραγματοποιήσει διότι είμουν συνδεδεμένος μέσω 3g, αλλά όταν αποφάσισα να κάνω την αναβάθμιση κατάλαβα οτί δεν γίνεται ούτε με το KIES αλλά ούτε από το μενού του κινητού μου εμφανίζει "έχετε το πιο πρόσφατο λογισμικό" . Τι πρέπει να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Θέλω βοήθεια please! Θέλω να αναβαθμίσω το s4 στην έκδοση 4.3, όταν μου είχε εμφανίσει το εικονίδιο της αναβάθμισης δεν το άφησα να την πραγματοποιήσει διότι είμουν συνδεδεμένος μέσω 3g, αλλά όταν αποφάσισα να κάνω την αναβάθμιση κατάλαβα οτί δεν γίνεται ούτε με το KIES αλλά ούτε από το μενού του κινητού μου εμφανίζει "έχετε το πιο πρόσφατο λογισμικό" . Τι πρέπει να κάνω?

 

Βρες (αν δεν ξέρεις ) από ποια χώρα είναι το τηλέφωνο σου ,κατέβασε το αντίστοιχο firmware και ακολούθησε τον οδηγο για να το περάσεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά πλέον πατώντας παρατεταμένα το power button, μαζί με τις άλλες επιλογές εμφανίζει και "bug report".
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...Δεν κουμπωνει καλα ο φορτιστης και μαλλον φταιει η υποδοχη που κουμπωνει

 

Η φωτο που επισυναπτω είναι από άλλο κινητο

 

Το ανταλακτικο είναι αυτό ??

http://www.ebw.gr/el/Product/218679/Konnektoraς-Fortisiς-Dock-Connector-Charging-Port-Gia-Samsung-Galaxy-S4-i9500

 

Δεν ξερω αν είναι σιγουρα και κατά ποσο είναι original

 

Σε samsung service ξερει καποιος ποσο μπορει να κοστιζει ?

 

Ευχαριστω

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...Δεν κουμπωνει καλα ο φορτιστης και μαλλον φταιει η υποδοχη που κουμπωνει

 

Η φωτο που επισυναπτω είναι από άλλο κινητο

 

Το ανταλακτικο είναι αυτό ??

http://www.ebw.gr/el/Product/218679/Konnektoraς-Fortisiς-Dock-Connector-Charging-Port-Gia-Samsung-Galaxy-S4-i9500

 

Δεν ξερω αν είναι σιγουρα και κατά ποσο είναι original

 

Σε samsung service ξερει καποιος ποσο μπορει να κοστιζει ?

 

Ευχαριστω

 

Μου το έκανε και εμένα και νόμιζα ότι φταίει η υποδοχή του κινητού αλλά προσωπικά έφταιγε το βύσμα του μαμίσιου φορτιστή. κράτησα το αώμα για να έχω 2.0Α και έβαλα το καλώδιο από το galaxy nexus μου και όλα τέλεια!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.εχω μια ερωτηση αν ξερει καποιος.στο s1 που ειχα επαιζε το nba jam κανονικα.τωρα στο s4 το εχω κατεβασει απο παντου αλλα δεν παιζει.δειχνει σε μια μικρη γωνια πανω αριστερα οτι παει να το ξεκινησει και το πεταει εξω.μαλλον ειναι το display του παιχνιδιου για πιο μικρη οθονη.μηπως ξερει κανεις πως θα το κανω να παιξει?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...Δεν κουμπωνει καλα ο φορτιστης και μαλλον φταιει η υποδοχη που κουμπωνει

 

Η φωτο που επισυναπτω είναι από άλλο κινητο

 

Το ανταλακτικο είναι αυτό ??

http://www.ebw.gr/el/Product/218679/Konnektoraς-Fortisiς-Dock-Connector-Charging-Port-Gia-Samsung-Galaxy-S4-i9500

 

Δεν ξερω αν είναι σιγουρα και κατά ποσο είναι original

 

Σε samsung service ξερει καποιος ποσο μπορει να κοστιζει ?

 

Ευχαριστω

 

Μου το έκανε και εμένα και νόμιζα ότι φταίει η υποδοχή του κινητού αλλά προσωπικά έφταιγε το βύσμα του μαμίσιου φορτιστή. κράτησα το αώμα για να έχω 2.0Α και έβαλα το καλώδιο από το galaxy nexus μου και όλα τέλεια!

 

Δοκιμασα και με μαμισιο φορτιστη φιλου από S4 και στο δικο μου κανει το ιδιο ενώ στο δικο του όχι....Επισης μου το κανει και με μη μαμισιο καλωδιο usb to mini usb που εχω για συνδεση με το pc

Εβαλα τα δυο κινητα διπλα διπλα και σε μενα φαινεται ότι υπαρχει διαφορα

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα απο τοτε που εγραψε στο knox 0.1 παταω να μπω στην εφαρμογη βαζω τον κοδ μου αλλα δεν μπαινει γιατι;;
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα απο τοτε που εγραψε στο knox 0.1 παταω να μπω στην εφαρμογη βαζω τον κοδ μου αλλα δεν μπαινει γιατι;;

 

Γιατί όταν έχεις τροποποιημενο σύστημα και συνδεθείς στον server τους μπορείς να μεταδώσεις οτιδήποτε.

Συνεχίζεις να είσαι root η έχεις περάσει σε official unrooted?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν έχεις τροποποιημενο σύστημα και συνδεθείς στον server τους μπορείς να μεταδώσεις οτιδήποτε.

Συνεχίζεις να είσαι root η έχεις περάσει σε official unrooted?

εχω official. ειχα την 4.2. εβαλα την 4.3 αλλα μου εβγαζε το csc οτι ειναι alb, μετα εκανα ρουτ

αλλαξα το csc σε EUR μηδενισα τον caunder και περασα την 4.3 ελλ official. και μετα δεν μπαινει στο knox ,γιατι;;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...