Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει τρόπος για full backup εύκολα?

 

Για root titanium

Χωρίς root το Helium - App Sync and Backup

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν είασι root ξέρω οτι υπάρχει το titanium backup. 2 χρόνια με rootαριμσένο S2 αυτό χρησιμοποιούσα. Για μη rooted συσκευές δεν ξέρω κάποια εφαρμογή. Αν κάποιος συμφορουμίτης γνωρίζει ας μας πει.

Πάντως της εφαρμογές μου τις κάνω backup μεσω google, και τα sms με την εφαρμογή SMS Backup & Restore. Φωτος, μουσικές και γενικά αρχεία που είναι αποθηκευμένα στην εσωτερική sdcard (τα 9Gb που έχουμε ως αποθηκευτικό χώρο) νοιμιζω επαναλαμβάνω ΝΟΜΙΖΩ, οτι δεν επηρεάζονται όταν κάνεις update. Ή τουλάχιστον δεν επηρεαζόντουσαν στο S2. Για το s4 δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο, οπότε καλού κακού κάνε μια αντιγραφή στο pc για να είσαι σίγουρος.

 

Κρατώντας backup τις εφαρμογές σου μέσω Google δεν κρατάει τα data των εφαρμογών.

Η μοναδική εφαρμογή που το κάνει σε μη ρουταρισμένη συσκευή είναι η εφαρμογή Helium αλλά στην αρχή θέλει ενεργοποίηση μέσω υπολογιστή και διαρκεί έως ότου κάνεις reboot μετά θέλει ξανά ενεργοποίηση μέσω υπολογιστή.

Τα σώζει στη συσκευή σου όχι στον υπολογιστή.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά!! Μην παιδεύεσαι άδικα. Και στο δικό μου,γερμανικό CSC DBT, ποτέ το kies δεν έβγαλε την MF8, με όποιο τρόπο κι αν δοκίμασα. Πέρασέ την απλά με odin. Δε θα χάσεις κάτι και είναι θέμα λίγων λεπτών. Χώρια που εκείνο το kies δε δουλεύει στην κανονική του μορφή παρά μόνο στη lite έκδοση.

 

Τελικά την πέρασα από χθες! Δείχνει να έχει καλύτερη αυτονομία αν και είναι νωρίς να βγάζω συμπεράσματα γιατί το τηλέφωνο δεν το έχω ακόμα ζορίσει αρκετά. Πάντως σε κατάσταση αναμονής έχει πάρα πολλή καλή αυτονομία (Σε σχέση με το S2 που είχα!). Τελικά έπρεπε το τηλέφωνο να μην είναι συνδεδεμένο για να μου δείξει την MF8!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την πέρασα από χθες! Δείχνει να έχει καλύτερη αυτονομία αν και είναι νωρίς να βγάζω συμπεράσματα γιατί το τηλέφωνο δεν το έχω ακόμα ζορίσει αρκετά. Πάντως σε κατάσταση αναμονής έχει πάρα πολλή καλή αυτονομία (Σε σχέση με το S2 που είχα!). Τελικά έπρεπε το τηλέφωνο να μην είναι συνδεδεμένο για να μου δείξει την MF8!

 

Τελικά με Odin την πέρασες; έχασες τίποτα ή τα κράτησε όλα;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με Odin την πέρασες; έχασες τίποτα ή τα κράτησε όλα;

 

Από το kies την πέρασα κι έκανε full wipe. Βέβαια δεν είχα πρόβλημα γιατί το κινητό ακόμα δεν το είχα σετάρει!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε λίγες μέρες δίνω στην γυναίκα μου το SII και παίρνω το S4. Θα ήθελα λίγο την βοήθειά σας! Ερωτήσεις!

 

1) Καλύτερες προδιαγραφές έχει το Ι9505;

2) Μπορείτε να μου συστήσετε ένα αξιόπιστο μαγαζί για να το πάρω; Τιμή ήδα ότι έχει πέσει στα 470 ευρώ.

3) Είναι κάτι που πρέπει να προσέξω σχετικά με την έκδοση; Δηλαδή Ελληνικό, Γερμανικό, Γαλλικό κτλ; Ποια είναι η καλύτερρη, ποια η χειρότερη και πως μπορώ να το διασφαλίσω ότι θα πάρω την ''χ'' έκδοση;

4) Προς το παρόν όλα τα μοντέλα είναι με 16gb εσωτερική μνήμη ή διατίθονται και με περισσότερη;

5) Κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω;

 

Αυτά και ευχαριστώ προκαταβολλικά για τις απαντήσεις!

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σας. Θα έχει σίγουρα κάπου απαντηθεί αλλά δεν το βρίσκω. Ξέρει κάποιος πως φεύγουν οι ενοχλητικές διαφημίσεις;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σας. Θα έχει σίγουρα κάπου απαντηθεί αλλά δεν το βρίσκω. Ξέρει κάποιος πως φεύγουν οι ενοχλητικές διαφημίσεις;;

Πρέπει να είσαι root και από εκεί και πέρα υπάρχουν πολλά προγράμματα ADfree στο play store.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσαι root και από εκεί και πέρα υπάρχουν πολλά προγράμματα ADfree στο play store.

 

ADfree, ADblock κτλ στο Google! Στο market πλέον δεν υπάρχουν τέτοιου είδους εφαρμογές μετά από απόφαση της Google.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Μια ερώτηση, έχω το κινητό εδ ώκαι αρκετό καιρό και σήμερα πρώτη φορά χρειάστηκα τα ακουστικά. Πως ακριβώς δουλεύουν? Ενώ εγώ άκουγα καμπάνα τον συνομηλιτη αυτός δεν με άκουγε καθόλου. Πάτησα και όλα τα κουμπάκια που έχουν τα ακουστικά αλλά τίποτα. Προβληματικά ακουστικά, προβληματικό τηλέφωνο, η προβληματηκος χρήστης που δε ξέρει ούτε τα ακουστικά πως λειτουργούν? :wacko:

 

Θα βοηθήσει κάποιος καλά μου παιδιά?

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μια απλή ερώτηση, S4 η note 2?

Καλύτερα να ρωτήσεις στο κατάλληλο θεμα

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε λίγες μέρες δίνω στην γυναίκα μου το SII και παίρνω το S4. Θα ήθελα λίγο την βοήθειά σας! Ερωτήσεις!

 

1) Καλύτερες προδιαγραφές έχει το Ι9505;

2) Μπορείτε να μου συστήσετε ένα αξιόπιστο μαγαζί για να το πάρω; Τιμή ήδα ότι έχει πέσει στα 470 ευρώ.

3) Είναι κάτι που πρέπει να προσέξω σχετικά με την έκδοση; Δηλαδή Ελληνικό, Γερμανικό, Γαλλικό κτλ; Ποια είναι η καλύτερρη, ποια η χειρότερη και πως μπορώ να το διασφαλίσω ότι θα πάρω την ''χ'' έκδοση;

4) Προς το παρόν όλα τα μοντέλα είναι με 16gb εσωτερική μνήμη ή διατίθονται και με περισσότερη;

5) Κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω;

 

Αυτά και ευχαριστώ προκαταβολλικά για τις απαντήσεις!

 

Τελως φιλικά... Αν πω εγώ τώρα διάβασε και λίγο γιατι ολα αυτα εχουν απαντηθει μεσα σε αυτο το θεμα.

Διαφορετικα ολα οσα ρωτας ειναι αυκολο να τα βρεις με μια αναζητηση. Just ****in google it! Δεν ειναι δυσκολο να βρεις ποια εκδοση εχει καλυτερα specs και αν αξιζουν κλπ κλπ κλπ. Οπως αν διαβασεις θα δεις οτι το κανεις γερμανικο,γαλλικο, απο τον Αρη οτι ωρα θες.

 

Εγινα μηπως κακος??? Τα φορουμ ειναι για εμημερωση ολων μας αλλα καλο ειναι να διαβαζουμε κ λιγο για να.μην ανακυκλωνομαστε στα ιδια θεματα.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελως φιλικά... Αν πω εγώ τώρα διάβασε και λίγο γιατι ολα αυτα εχουν απαντηθει μεσα σε αυτο το θεμα.

Διαφορετικα ολα οσα ρωτας ειναι αυκολο να τα βρεις με μια αναζητηση. Just ****in google it! Δεν ειναι δυσκολο να βρεις ποια εκδοση εχει καλυτερα specs και αν αξιζουν κλπ κλπ κλπ. Οπως αν διαβασεις θα δεις οτι το κανεις γερμανικο,γαλλικο, απο τον Αρη οτι ωρα θες.

 

Εγινα μηπως κακος??? Τα φορουμ ειναι για εμημερωση ολων μας αλλα καλο ειναι να διαβαζουμε κ λιγο για να.μην ανακυκλωνομαστε στα ιδια θεματα.

Παιδιά 160 σελίδες είναι πολλές για να τις διαβάσω μέχρι τέλος τις εβδομάδας που θα πρέπει να έχω καταλήξει! Είμαι στην 40η σελίδα και συνεχίζω....

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε λίγες μέρες δίνω στην γυναίκα μου το SII και παίρνω το S4. Θα ήθελα λίγο την βοήθειά σας! Ερωτήσεις!

 

1) Καλύτερες προδιαγραφές έχει το Ι9505;

2) Μπορείτε να μου συστήσετε ένα αξιόπιστο μαγαζί για να το πάρω; Τιμή ήδα ότι έχει πέσει στα 470 ευρώ.

3) Είναι κάτι που πρέπει να προσέξω σχετικά με την έκδοση; Δηλαδή Ελληνικό, Γερμανικό, Γαλλικό κτλ; Ποια είναι η καλύτερρη, ποια η χειρότερη και πως μπορώ να το διασφαλίσω ότι θα πάρω την ''χ'' έκδοση;

4) Προς το παρόν όλα τα μοντέλα είναι με 16gb εσωτερική μνήμη ή διατίθονται και με περισσότερη;

5) Κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω;

 

Αυτά και ευχαριστώ προκαταβολλικά για τις απαντήσεις!

 

Φίλε μου όλα αυτά που ρωτάς έχουν απαντηθεί ήδη. Αφιέρωσε μια ώρα και δε θα χάσει.

Φιλικά στο λέω....

Διάβασε και θα μάθει περισσότερα από αυτά που ζητάς

Link to comment
Share on other sites

Αντε Ανασταση!

Καινουριο update απο την Samsung

 

Model: GT-I9505

Country: Brazil

Version: Android 4.2.2

Changelist: 1021200

Build date: Wed, 03 Jul 2013 13:23:25 +0000

Product Code: ZTO

PDA: I9505VJUBMG3

CSC: I9505ZTOBMG3

MODEM: I9505VJUBMG3

 

http://hotfile.com/dl/234156808/e4fd...82606.zip.html

Ελπιζω να εχει HDR video αυτη τη φορα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 160 σελίδες είναι πολλές για να τις διαβάσω μέχρι τέλος τις εβδομάδας που θα πρέπει να έχω καταλήξει! Είμαι στην 40η σελίδα και συνεχίζω....

 

Πρώτον υπάρχει πάνω δεξιά αναζήτηση στο θέμα. Εκεί μπορείς να βάλεις λέξεις κλειδιά και να βρείς τα ποστ με τις απαντήσεις. Δεύτερον μερικές ερωτήσεις με ένα από γουγλαρισματάκι θα απαντηθούν αμέσως. 160 σελίδες! Σκέψου όσους από εμάς διαβάζουμε καθημερινά και βλέπουμε αν 2-3 σελίδες τις ίδιες ερωτήσεις.

Καταντάει εκνευριστικό! Δηλαδή πρέπει να απαντήσει κάποιος εδώ για να μάθει κάποιος ποιο έχει καλύτερα specs από τα Ι9500 και Ι9505? Ε δε νομίζω. Μην επεκταθούμε άλλο όμως γιατί βγαίνουμε εκτός θέματος.

Εμένα με βοηθάει το ανάποδο διάβασμα. Δηλαδή από τέλος προς αρχική και συνδέω πληροφορίες. Έτσι τις περισσότερες φορές με 40-50 σελίδες μου έχουν απαντηθεί όλα. Για τα υπόλοιπα υπάρχει και η αναζήτηση. Δες τι γράφω και στην υπογραφή μου!!!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αντε Ανασταση!

Καινουριο update απο την Samsung

 

Model: GT-I9505

Country: Brazil

Version: Android 4.2.2

Changelist: 1021200

Build date: Wed, 03 Jul 2013 13:23:25 +0000

Product Code: ZTO

PDA: I9505VJUBMG3

CSC: I9505ZTOBMG3

MODEM: I9505VJUBMG3

 

http://hotfile.com/dl/234156808/e4fd...82606.zip.html

Ελπιζω να εχει HDR video αυτη τη φορα

 

Κατσε να δουμε τι ειναι το changelist πρωτα... Αν δεν εχει νοημα mf8 ακομα...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ..εχω καποιο προβλημα ...εχω το navigon και το dontpanic ..Ενω δουλευανε κανονικα ...απ τη μερα που κανα το update σε 4.2.2 ...μολις ανοιξει για λιγα δευτερολεπτα ..μετα γραφει ......διακοπηκε ...τι μπορει να φταιει ;

 

Εγώ έχω την 4.2.2 και έβαλα το Dont Panic (γνήσιο) και δουλεύει άψογα. Δοκίμασε να το απεγκαταστήσεις και να το εγκαταστήσεις ξανά. Πρέπει να δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω το κινητο απο την πεμπτη και χθες περασα την mf8 που ειναι πολυ καλη.Πριν με την mea εχω ενα 2 lag π.χ στην

ανοιχτη ακροαση μου εκλεινε μετα απο λιγο απο μονο του το ηχειο αλλα τωρα μαλλον ολα καλα!!!Αυτο που με τρωει ειναι το θεμα

με την λειτουργεια η οχι του flash player στην 4.2.2 και απο οτι διαβασα λιγο μαλλον παιζει μονο στον firefox το οποιο ειναι οντως

ετσι παιζει κανονικα η τελευταια εκδοση εβαλα και κανα 2-3 αλλους browser χθες βραδυ ετσι για δοκιμη!!! Εκει που παω να σκασω

ειναι οτι δεν λεει να παιξει με τιποτα στον boat browser παρολλα που το ενεργοποιησα μολις βαζω π,χ το mega μια σειρα η το ant1

web tv κολλαει και κλεινει εντελως ο browser και το θεμα ειναι οτι με αυτον εχω μαθει και μου αρεσει τοσο καιρο που ειχα το s3 και

τωρα εξω ξενερωσει..!!!Υπαρχει καποια λυση βρε παιδια ειδικα για να παιζει στον boat καποιο τρικ καποιο link καποιος τροπος ωστε

να το πετυχω?? Θα διορθωθει με καποιο update ξερει κανεις ??? :wacko: :confused: :wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει κανεις την I9505VJUBMG3 να μας πει εντυπωσεις σε σχεση με την τελευταια Γερμανικη MF8 αν εχει διαφορες;

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Η sim δεν έχει καμία σχέση με την ενεργοποίηση του δικτύου 4G.

Εγώ Cosmote την sim την έχω 9 χρόνια.

 

Εμένα όμως παιδιά φαίνεται να είναι θέμα SIM. Εχω κάρτα cosmote 2σε1 7ετιας και δε μπαίνει με τίποτα σε 4G αν και το έχω ενεργοποιημένο σαν επιλογή. Μόλις έβαλα μια καινούργια κάρτα cosmote ενός φίλου έδειξε κατευθείαν. Είμαι με γερμανική mf8.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε βρει καμια λυση για την αναφορα των sms?

ναι μεν ειναι χρησιμο πραγμα ,αλλά καθε φορα πρεπει να κανει αυτον τον ενοχλητικο ηχο και να βγαινει πανω στην μπαρα?

 

σας ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...