Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και ο dolphin Browser υποστηρίζει πλέον flash!

 

Δεν με εξυπηρετεί αυτός ο browser,δε με καλύπτει οπτικά.

Ποτέ δεν τον συμπάθησα κι ας είναι καλός.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν με εξυπηρετεί αυτός ο browser,δε με καλύπτει οπτικά.

Ποτέ δεν τον συμπάθησα κι ας είναι καλός.

 

Δοκίμασε τον τελευταίο και θα δεις.

Μακράν ο καλύτερος αυτή την στιγμή.

Είναι ο πιο γρήγορος, έχει εξαιρετικό scrolling, διαθέτει την απόλυτη προσαρμογή κειμένου είτε με pinch to zoom είτε με duble tap και φυσικά foul screen συν τα add on.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τον τελευταίο και θα δεις.

Μακράν ο καλύτερος αυτή την στιγμή.

Είναι ο πιο γρήγορος, έχει εξαιρετικό scrolling, διαθέτει την απόλυτη προσαρμογή κειμένου είτε με pinch to zoom είτε με duble tap και φυσικά foul screen συν τα add on.

 

Dolphin δαγκωτό! Μακράν η καλύτερη ενσωμάτωση flash που έχω δει εώς τώρα..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη εβδομαδα ευχομαι σε ολους,δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο μερος για να κανω μια ερωτηση και συγνωμη για αυτο,θα ηθελα να ρωτησω για το samsung galaxy s4 το εχω δει σε γερμανο-πλαισιο να κοστιζει 739 ευρω και σε σκρουτζομαγαζα εχει απο 515 ευρω,εχει καποια διαφορα? Πρεπει να ειναι GT ι9505 η και το i9505 ειναι ιδιες συσκευες? το πλαισιο εχει ενα με 516 ευρω και ενα με 739 ευρω στο οποιο τονιζει οτι ειναι 4g και δωρο χαρτες....δηλαδη το 516 ευρω δεν ειναι 4g?Στα σκρουτζομαγαζα τα περισοτερα δεν αναφερουν οτι ειναι gt i9505 παρα μονο οτι ειναι i9505 παιζει ρολο? Σας ευχαριστω πολυ συγνςμη αν σας κουρασα να ειστε καλα ....οποιος θελει ας μου απαντησει.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη εβδομαδα ευχομαι σε ολους,δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο μερος για να κανω μια ερωτηση και συγνωμη για αυτο,θα ηθελα να ρωτησω για το samsung galaxy s4 το εχω δει σε γερμανο-πλαισιο να κοστιζει 739 ευρω και σε σκρουτζομαγαζα εχει απο 515 ευρω,εχει καποια διαφορα? Πρεπει να ειναι GT ι9505 η και το i9505 ειναι ιδιες συσκευες? το πλαισιο εχει ενα με 516 ευρω και ενα με 739 ευρω στο οποιο τονιζει οτι ειναι 4g και δωρο χαρτες....δηλαδη το 516 ευρω δεν ειναι 4g?Στα σκρουτζομαγαζα τα περισοτερα δεν αναφερουν οτι ειναι gt i9505 παρα μονο οτι ειναι i9505 παιζει ρολο? Σας ευχαριστω πολυ συγνςμη αν σας κουρασα να ειστε καλα ....οποιος θελει ας μου απαντησει.

 

Τα προϊόντα είναι ακριβώς ίδια.Απλα το Πλαίσιο έχει ελληνικής αντιπροσωπείας,ενώ τα σκρουτζομαγαζα από Ευρωπαϊκές αντιπροσωπείες.Η εγγύηση ισχύει κανονικα για 2 χρόνια και στις 2 περιπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

να εισαι καλα σε ευχαριστω πολυ,δηλαδη ευρωπαικες δεν εχει ελληνικο μενου?

 

Φυσικά και εχουν ελληνικό μενού και ελληνικό πληκτρολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

οποτε δηλαδη αξιζει να το παρω απο ενα σκρουτζομαγαζο ετσι δεν ειναι?

Οπως το λες και μόνος σου,με τα χίλια.;)

Προτίμησε κάτι σε birdphone,kaizershop,phonegallery.:cool:

Link to comment
Share on other sites

Ο απολυτος launcher...buzz launcher.

Μοιραζεσαι online τις οθονες αλλων χρηστων.

Δειτε μερικες απο τις δικες μου

 

paok4270 στην πρωτη εικόνα τι extra εχεις βάλει???

Μου αρεσει πολυ φιλε...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

Αγόρασα από το http://www.kaizershop.gr το γαλαξία. Αν και το αγόρασα 521 euro είναι Ελληνικό.

PDA:MDM / PHONE:MDM / CSC:MDB (EUR)

Μια ερώτηση μονο. Κάθε φορα που το ανοίγω που βγάζει (μετά το PIN SIM) να επιλέξω την μορφή του launcher. Είναι φυσιολογικό αυτό?

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Dolphin δαγκωτό! Μακράν η καλύτερη ενσωμάτωση flash που έχω δει εώς τώρα..

 

Καλησπερα, να ρωτησω κατι γιατι ειμαι λιγο (εως αρκετα) ασχετος με αυτα. Αν κατεβασω τον Dolphin θα πρεπει να κατεβασω και τον flash player (πιθανολογω απο το play store και τα 2) σωστα? Και οταν λεμε flash player υπαρχουν διαφοροι τυποι παλι ή μονο ενας? Ευχαριστω εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, να ρωτησω κατι γιατι ειμαι λιγο (εως αρκετα) ασχετος με αυτα. Αν κατεβασω τον Dolphin θα πρεπει να κατεβασω και τον flash player (πιθανολογω απο το play store και τα 2) σωστα? Και οταν λεμε flash player υπαρχουν διαφοροι τυποι παλι ή μονο ενας? Ευχαριστω εκ των προτέρων!

 

Αν πάς στο market να κατεβάσεις τον flash player θα σου λέει ότι δεν είναι συμβατός με τη συσκευή σου για εγκατάσταση.Οπότε πρέπει να κατεβάσεις το apk (το αντίστοιχο του .exe των windows) από εδώ http://download.macromedia.com/pub/flashplayer/installers/archive/android/11.1.115.63/install_flash_player_ics.apk και εφόσον

1.έχεις εγκαταστήσει τον dolphin

2.έχεις επιτρέψει την εγκατάσταση εφαρμογών από άγνωστες πηγές (το μετέφρασα σωστά? :lol: ) από settings-tab "More"-Security, τικάρισμα Unknown sources

τότε πήγαινε στο apk του flash player που κατέβασες και εγκατέστησέ το

 

 

Το παρελαβα το κινητο σημερα και εξακολουθει να κανει τον ιδιο ηχο στα ακουστικα εκτος απο τα μαμα τα Samsung...

 

Τωρα εχω αλλο προβλημα, κανω επαναφορα δεδομενων και δεν μου βγαζει τον touchwiz αλλα εναν αλλο παραξενο launcher(οχι Nova κτλ).

Τι γινεται? Πως θα το επαναφερω το κινητο για να γινει σαν καινουργιο?

 

Πραγματικά δεν έχω κανένα πρόβλημα με ακουστικά (και δεν χρησιμοποίησα μαμά ποτέ)

Μάλλον σου βγάζει τον TW easy launcher ?

Για factory reset πήγαινει settings -tab "Accounts" -Backup and reset και διάλεξε το Factory data reset (τελευταια επιλογή)

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα το κινητο σημερα και εξακολουθει να κανει τον ιδιο ηχο στα ακουστικα εκτος απο τα μαμα τα Samsung...

 

Τωρα εχω αλλο προβλημα, κανω επαναφορα δεδομενων και δεν μου βγαζει τον touchwiz αλλα εναν αλλο παραξενο launcher(οχι Nova κτλ).

Τι γινεται? Πως θα το επαναφερω το κινητο για να γινει σαν καινουργιο?

Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα το κινητο σημερα και εξακολουθει να κανει τον ιδιο ηχο στα ακουστικα εκτος απο τα μαμα τα Samsung...

 

Τωρα εχω αλλο προβλημα, κανω επαναφορα δεδομενων και δεν μου βγαζει τον touchwiz αλλα εναν αλλο παραξενο launcher(οχι Nova κτλ).

Τι γινεται? Πως θα το επαναφερω το κινητο για να γινει σαν καινουργιο?

 

Ντινο δοκιμασε αυτο. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4424560#post4424560

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

paok4270 στην πρωτη εικόνα τι extra εχεις βάλει???

Μου αρεσει πολυ φιλε...

 

Στην πρωτη το μονο που αλλαξα ειναι τα εικονιδια στην dock bar...τα πηρα απο αλλο homescreen και τα ενσωματωσα σ'αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, να ρωτησω κατι γιατι ειμαι λιγο (εως αρκετα) ασχετος με αυτα. Αν κατεβασω τον Dolphin θα πρεπει να κατεβασω και τον flash player (πιθανολογω απο το play store και τα 2) σωστα? Και οταν λεμε flash player υπαρχουν διαφοροι τυποι παλι ή μονο ενας? Ευχαριστω εκ των προτέρων!

 

Στο dolphin αν θυμάμαι σωστά υποστηρίζει flash περιεχόμενο από τη μάνα του.. Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα.. Τον κατεβάζεις, μπαίνεις σε μια ιστοσελίδα με flash και βλέπεις τι γίνεται..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τελικα το εκανα Γιαννη χωρις τον οδηγο.εκανα επαναφορα εργοστασιακων χωρις να κανω επαναφορα του λογαριασμου google-samsung και τωρα ειναι οκ.ευχαριστω!

 

Εσεις χρησιμοποιειτε τα μαμα ακουστικα?

 

Δοκιμαζω ακουστικα και μου κανει εναν παραξενο ηχο μονο στα μαμα δεν τον κανει και στα pioneer hdj500 οτι αλλο δοκιμασα εχει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου. Το ειδα αλλα ευελπιστουσα σε κατι free σαν κλασσικος ελληναρας :D

 

Παιδες τουτο εδω τι σκ@τ@ ειναικαθε φορα που κανω restart?

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!! Κάτοχος s4 και φοράω την έκδοση I9505XXUAMDM το κινητό αγορασμένο από την vodafone..

Πριν από 7 μέρες περίπου ενεργοποίησα και εγώ την επιλογή για να έχω σήμα 4g (ανήκω στο δίκτυο της vodafone) με τον τρόπο που παραθέτει ο φίλος Aristeides Latou στο ποστ με αριθμό #1392. Από τότε λοιπόν έχω παρατηρήσει διάφορα σκαλώματα στην συσκευή μου όπως να κολλάει και να νεκρώνει για μερικά δευτερόλεπτα ή άλλη φορά ενώ κόλλησε έκανε μόνο του restart και τέλος με αποκορύφωμα το σημερινό γεγονός οπού κάποια στιγμή έπεσε απότομα το ποσοστό της μπαταρίας στο 2% ( δεν θυμάμαι το τελευταίο ποσοστό μπαταρίας πριν δω το 2%, αλλά σίγουρα δεν ήταν τόσο χαμηλό) και άρχισε να ανεβαίνει από μόνο του χωρίς να το βάλω στην φόρτιση! πχ τώρα είναι στο 11%. Κάποια πληροφορία για το τι μπορεί να έχει παίξει??

Link to comment
Share on other sites

http://blog.naver.com/m_style_dj/70170354737?viewType=pc

Κυκλοφορησε στην Κορεα το Galaxy S4 LTE advanced....me Snapdragon 800 χρονισμενο στα 2.3Ghz

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!! Κάτοχος s4 και φοράω την έκδοση I9505XXUAMDM το κινητό αγορασμένο από την vodafone..

Πριν από 7 μέρες περίπου ενεργοποίησα και εγώ την επιλογή για να έχω σήμα 4g (ανήκω στο δίκτυο της vodafone) με τον τρόπο που παραθέτει ο φίλος Aristeides Latou στο ποστ με αριθμό #1392. Από τότε λοιπόν έχω παρατηρήσει διάφορα σκαλώματα στην συσκευή μου όπως να κολλάει και να νεκρώνει για μερικά δευτερόλεπτα ή άλλη φορά ενώ κόλλησε έκανε μόνο του restart και τέλος με αποκορύφωμα το σημερινό γεγονός οπού κάποια στιγμή έπεσε απότομα το ποσοστό της μπαταρίας στο 2% ( δεν θυμάμαι το τελευταίο ποσοστό μπαταρίας πριν δω το 2%, αλλά σίγουρα δεν ήταν τόσο χαμηλό) και άρχισε να ανεβαίνει από μόνο του χωρίς να το βάλω στην φόρτιση! πχ τώρα είναι στο 11%. Κάποια πληροφορία για το τι μπορεί να έχει παίξει??

 

Επειδή αυτό δεν το έχω ξαναδιαβάσει από κανέναν, από κανένα δίκτυο, ούτε εδώ μέσα ούτε στο xda μετά την ενεργοποίηση του 4G, αν θέλεις μπες στις ρυθμίσεις της συσκευής σου, και άλλαξέ το σε GSM/WCDMA (αυτόματη σύνδεση). Θα αναιρέσεις τη διαδικασία που ακολούθησες με το soft coding. Παρατήρησε αν συνεχίσει να το κάνει, κι αν ναι, τότε ψάξτο με τη συσκευή σου.

 

Να ξέρεις πως μου είχε κάνει κάτι τρελά σε μένα μετά την αναβάθμιση του App Select (Vodafone Discover) και γενικότερα από το bloatware της Vodafone μετά τις αναβαθμίσεις από το Play Store. Οπότε αν δε χρειάζεσαι όσα έχει προεγκατεστημένα, καθάρισέ τα και δες το πώς θα πάει.

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

τελικα το εκανα Γιαννη χωρις τον οδηγο.εκανα επαναφορα εργοστασιακων χωρις να κανω επαναφορα του λογαριασμου google-samsung και τωρα ειναι οκ.ευχαριστω!

 

Εσεις χρησιμοποιειτε τα μαμα ακουστικα?

 

Δοκιμαζω ακουστικα και μου κανει εναν παραξενο ηχο μονο στα μαμα δεν τον κανει και στα pioneer hdj500 οτι αλλο δοκιμασα εχει προβλημα.

 

ok ωραια:)

εγω τα ακουστικα τις samsung δεν τα εχω δει καν πως ειναι.δουλευω κατι bose και δεν εχω κανενα προβλημα.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...