Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να δείτε που θα κυκλοφορήσει Ευρώπη κανονικότατα, όπως έγινε και με το S3 LTE. Πάλι στην αναμονή;άμα αντέξουμε...γιατί ήδη με "τρώνε" τα χέρια μου για παραγγελία του S4...

 

Υπάρχει μια πιθανότητα να κυκλοφορήσει Ευρώπη αλλά πιστεύω από το νέο Έτος. Ίσως να μην μπόρεσε να μας δώσει τον Snapdragon 800 γιατί δεν ήταν ακόμα έτοιμος για παραγωγή και θα καθυστερούσε η κυκλοφορία του S4. Όπως και να έχει εγώ ξενέρωσα πάντως. Οχι οτι ο Snapdragon 600 δεν είναι καλός αλλά ένα κλικ παραπάνω πάντα μετράει στον ανταγωνισμό.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει μια πιθανότητα να κυκλοφορήσει Ευρώπη αλλά πιστεύω από το νέο Έτος. Ίσως να μην μπόρεσε να μας δώσει τον Snapdragon 800 γιατί δεν ήταν ακόμα έτοιμος για παραγωγή και θα καθυστερούσε η κυκλοφορία του S4. Όπως και να έχει εγώ ξενέρωσα πάντως. Οχι οτι ο Snapdragon 600 δεν είναι καλός αλλά ένα κλικ παραπάνω πάντα μετράει στον ανταγωνισμό.

 

Μονο τα note πλεον η samsung εξοπλιζει με τα τελευταια καλουδια της. Πρεπει να το παρουμε αποφαση...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά...θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση εκτός θέματος. το κινητό σας το φορτίζετε ανοιχτό η κλειστό; το βράδυ γενικά το κλείνετε; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώθηκε το Galaxy S4 LTE Advanced στην Κορέα με τον Snapdragon 800 και με υποστύριξη της μπάντας 3 που είναι για Ελλάδα.

Καλό ξενέρωμα στους αγοραστές του απλού S4 μαζί και εμένα. Μας έπιασε κότσο η Samsung.

 

http://www.androidpolice.com/2013/06/19/japanese-blog-stumbles-on-user-manual-for-galaxy-s4-lte-advanced-confirms-snapdragon-800-chip/

 

Ακόμα και αν δεν κυκλοφορήσει Ευρώπη το συγκεκριμένο μοντέλο είναι πλήρης συμβατό με τα Ελληνικά δίκτυα 4G και επίσης μπορεί κάποιος να το παραγγείλει από έξω.

 

Ξέρει η Samsung τι κάνει σου λέει θα τους πασάρω τον Snapdragon 600 για αρχή και μετά κάνω και μια αναβάθμιση επεξεργαστή να δω τι ακόμα θα τσιμπήσω.

Μου θυμίζει μετάβαση απο Iphone 4 σε Ιphone 4S. :lol::lol:

 

Αν και περιμενα το οκταπυρηνο με lte αυτο ειναι ξαφνικο ! Παλι καλα που εδωσα σημερα το δικο μου 4s πριν φτασει τα 300 ευρω....

Κατι δεν κανει σωστα φετος η samsung νομιζω.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση, απο οσο γνωριζω απο χρηση αλλων android κινητων, εγκατασταση εξ αρχης στην sd δεν γινεται ετσι? Λογικα οταν αρχιζει και γεμιζει η εσωτερικη πρεπει να μεταφερεις δεδομενα στην εξωτερικη (sd) ή να κανεις με καποιο κολπο swap (αν γινεται στο s4) με root φυσικα την εσωτερικη με την εξωτερικη μνημη?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Ηθελα να ρωτησω κατι και σορρυ αν εχει ξαναυποθει...μπορουμε να ελεγχουμε το AIR Condition με το S4 ητε με το WatchOn ειτε με καποια αλλη εφαρμογη?Το εχει καταφερει καποιος?Και αν ναι πως γινεται??ευχαριστω:D

Ναι με το smart remote

Link to comment
Share on other sites

Αν και περιμενα το οκταπυρηνο με lte αυτο ειναι ξαφνικο ! Παλι καλα που εδωσα σημερα το δικο μου 4s πριν φτασει τα 300 ευρω....

Κατι δεν κανει σωστα φετος η samsung νομιζω.

 

Χρηστο καλα ολα αυτα τα variants, αλλα χωρις εγγυηση στη χωρα μας (γιατι κανενα δε θα εισαχθει επισημα) δεν εχουν νοημα. Κι εγω πηγαινα για 9500, αλλα επειδη το κινητο ειναι πρωτιστως εργαλειο δουλειας, δεν ειχα καμια διαθεση να μπλεκω με μη καλυψη εγγυησης κλπ.

Για την ωρα εδω λοιπον, μεχρι την ελευση του note 3...;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...Καλύτερος launcher για την κινητάρα μας? Όπως επίσης και από 3d launcher?...Τι να βάλω καλύτερα? Έναν απλό η ένα 3D?...Πλεονεκτήματα-μειονεκτήματα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά...θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση εκτός θέματος. το κινητό σας το φορτίζετε ανοιχτό η κλειστό; το βράδυ γενικά το κλείνετε; ευχαριστώ

 

Δεν το κλείνω ποτέ, το βράδυ απλά το βάζω σε λειτουργία πτήσης. Φόρτιση σχεδόν παντα το βράδυ και το βρίσκω έτοιμο το πρωί.

Link to comment
Share on other sites

Διαβαστε κ γελαστε. Εχω θεμα κ εγω με το 4g της βοντα. Λοιπον η υπηρεσια σαν υπηρεσια ειναι οκ. Τους παιρνω τηλ πριν 5 λεπτα κ τους λεω τι γινετε κ δεν το εχω σαν επιλογη το lte μηπως πρεπει να δειτε κατι. Αφου τα ειπαμε κανενα 5λεπτο κ ειμαστε οκ κ απο καρτες κ τα ρεστα, μου λενε περιμενετε. Κ λενε το θεικο. Μετα απο ενηνερωση που μολις ηρθε απο την σαμυ το συγκεκριμένο κινητο που εχετε θα παρει αναβάθμιση μετα απο 1.5 μηνααααα. Για αυτο εσεις που λετε οτι εχετε παιδια 4g αφηστε το δουλεμα εδω μεσα. Χαχαχα.

Παιζει ρε παιδια κανενας τροπος να δουμε κ εμεις το 4g?

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Μιας και εγώ ενδιαφέρομαι να αγοράσω μιας και θα πέσει παρόμοια τιμή θα ήθελα να μου πείτε ποιο μοντέλο θεωρείται το καλύτερο.

Σχετικά με την ερώτηση σου θα σου πω πως είχα δει στο xda πως όλες οι ρομ περνάνε σε όλα τα μοντέλα αρκεί βέβαια να προσέξεις το modem. Αν δεν κάνω λάθος αυτό είχα δει. Αλλά καλύτερα μπες στο xda στην κατηγορία του κινητού σου και ρώτα εκεί για σιγουριά.

~~~ Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση, απο οσο γνωριζω απο χρηση αλλων android κινητων, εγκατασταση εξ αρχης στην sd δεν γινεται ετσι? Λογικα οταν αρχιζει και γεμιζει η εσωτερικη πρεπει να μεταφερεις δεδομενα στην εξωτερικη (sd) ή να κανεις με καποιο κολπο swap (αν γινεται στο s4) με root φυσικα την εσωτερικη με την εξωτερικη μνημη?

 

Με την τελευταία αναβάθμιση που βγήκε για τη συσκευή (αρχή έγινε με Γερμανία και συνεχίζουν και άλλες χώρες) ενεργοποιήθηκε η επιλογή για μεταφορά στην SD. Μεγάλο μέγεθος των εφαρμογών μπορεί να πάει εκεί οπότε θα αδειάσεις κάποιο χώρο έτσι.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια υστερα απο το προ αναφερομενο κολπακι για το 4g οποτε αανοιγω το κινητο μου κολλαει στο λογοτυπο της σαμσουνκ ! δεν ανοιγει παρα μονο με hard reset ! ξερει καποιος κατι ?
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια λιγακι υπομονη (δεν ειμαι σε pc) κ αυριο θα ποσταρω ενα zipaki που θα ενεργοποιει την λειτουργια του lte κανονικοτατα στις ρυθμισεις κ γενικα.

 

Μονη προυποθεση CWM η εστω να ειστε root.

 

Ευχαριστω.

Edited by ausdim
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά...θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση εκτός θέματος. το κινητό σας το φορτίζετε ανοιχτό η κλειστό; το βράδυ γενικά το κλείνετε; ευχαριστώ

 

Παιδιά με το flash τι παίζει. Έμενα ο wcplo5 και ο Google Chrome δεν 9αιζουν οτι εχει να κάνει με flash.

 

Next browser και Boat browser...και flash και σφαιρατοι

Link to comment
Share on other sites

New Official Firmware I9505XXUBMF4

 

Region: Spain (Orange)

Build Date: 10/6/13

Changelist: 779933 (previous 768421)

 

Download

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

New Official Firmware I9505XXUBMF4

 

Region: Spain (Orange)

Build Date: 10/6/13

Changelist: 779933 (previous 768421)

 

Download

 

Εχει καμιά διαφορα με το τελευταιο γερμανικο MEA που είχε βγει ?!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Εχει καμιά διαφορα με το τελευταιο γερμανικο MEA που είχε βγει ?!

 

Δε γνωρίζω φίλε μου (όπως και σχεδόν κανείς ακόμα) μιας και δόθηκε πριν λίγες ώρες.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω ότι έχει άλλο Changelist λογικά θα έχει καμία διαφορά. ..

Περιμένουμε λεπτομέρειες από τους ειδικούς. ..

:)

 

http://samsung-updates.com/latest-firmware/

Edited by Livas

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιθανόν να ισχύει και το παρακάτω σχόλιο του φίλου.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=42758524&postcount=5

 

edit: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=42759409&postcount=10

 

Έτσι κι αλλιώς εύχομαι κι ελπίζω σε 6 ημέρες απο σήμερα (εκτός αν υπάρξει κάποια διαρροή νωρίτερα) να παίζω σε άλλο ταμπλό με Google Edition Firmwares!

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...