Jump to content

[S4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι για τις μουφες golden κι εγω εχω ακουσει τα χειροτερα αλλα αυτες που σου παραθεσα δεν ειναι golden γι' αυτο ειπα μην τοιχον και ειναι καλυτερες.

 

Λογικα τωρα με την android 5.0 θα δουμε διαφορα στη μπαταρια προς το καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 993
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι αλλά 3900mAh είναι 100% fake νούμερο.Και απόσο μπορώ να δω στις φωτογραφίες έχουν το ίδιο πάχος με τη stock.Είναι φύση αδύνατο να έχουν χωρέσει στο ίδιο ακριβώς όγκο επιπλέον 1300mAh χωρητικότητας.

Στη zerolemon έχουν αφαιρέσει το κυκλωματάκι του nfc για να απελευθερώσουν χώρο, συν οτι είναι κάτι δέκατα του χιλιοστού πιο χοντρή (τη μέτρησα με παχύμετρο) για να πάει από τα 2600 της stock στα 3000.

Όσο για το Android L και εγώ αυτό πιστεύω οτι θα έχουμε βελτίωση στη μπαταρία αν και έτσι όπως είμαι δεν έχω πρόβλημα.(2 zerolemon + stock)

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Όχι γιατί είναι υπόθεση δευτερολέπτων.Βγάζω την άδεια, τη βάζω να φορτίσει σε έναν εξωτερικό φορτιστή, βάζω την καινούρια πάνω και φεύγω.

Διαφορετικά θα έπρεπε να ήμουν δεσμευμένος να περιμένω να φορτίσω τη μπαταρία πάνω στο κινητό μέσα στο σπίτι.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ αν και θα μπορουσες να παρεις τις θηκες που ειναι και μπαταριες και φορτιζουν παραλληλα την εσωτερικη μπαταρια του κινητου.
Link to comment
Share on other sites

1 μήνα+ τώρα το κινητό δεν έχει μπει καθόλου στην μπρίζα.

Έχω 2 μπαταρίες οι οποίες φορτίζονται εναλλάξ με τον εξωτερικό φορτιστή της Samsung..

Ερώτηση ίσως λίγο χαζή:

Μήπως χρειάζεται να μπαίνει πιο συχνά το κινητό στην πρίζα ?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έτσι το κάνω.Τις φορτίζω εναλλάξ χωρίς κανένα πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Με τη Zerolemon 3000mAh βγάζω άνετα 2 μέρες και 5-6 ώρες οθόνης.Χωρίς αλλαγή στο καπάκι

 

Καλησπέρα

 

Έχεις κάποιο λινκ για την Zerolemon 3000mAh

 

:)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ.Εγώ είχα πάρει το πακέτο με τις 2 μπαταρίες και το φορτιστή μέσω ebay.Δεν ξέρω όμως εαν συνεχίζει να στέλνει ο πωλητής Ελλάδα ή αν σταμάτησε.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο μένα... έχω και γω το s4 απο τον Ιούνιο και η μπαταρία πέφτει νερό...προχθές το φόρτισα πλήρως,έκλεισα όλες τις εφάρμογες που τρέχαν και δεν το πείραξα καθόλου,μετά απο 8 ώρες η μπαταρία είχε πέσει στο 40%... υπάρχει κάποια ρομ που μπορώ να περάσω και να κρατάει επιτέλους περισσότερο? αν μπορείτε να μου πείτε λίγο αναλυτικά γτ δεν το χω και πολύ το θέμα.. ευχαριστώ προ καταβολικά..
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το wakeclock detector και δες ποια εφαρμογη σου κανει το drain. Δεν ειναι φυσιολογικο. Επισης αν θελεις να ασχοληθεις παραπανω η κανε ροοτ με στοκ ρομ η βαλε μια custom rom χωρις να γραψει ο κνοχ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα δουλέψει! Θελει root.

 

ΟΚ λοιπον, λες οτι πινει την μπαταρια. Βαλε μας ενα print screen εστω, με τις καταναλώσεις, οπως σου τις δίνει το τηλέφωνο. Ακομη και αυτο μπορει να διξει πολλα πράγματα.

Ετσι οπως μας το λες μονο δεν μπορουμε να βοηθήσουμε ιδιαίτερα.

Και ακομη βεβαιώσου οτι δεν εχει φουσκώσει η μπαταρια του. Βγαλε την και ακούμπησε την πανω σε μια επίπεδη επιφάνεια, στην πλατια της πλευρα. Θα διξει αμέσως αν εχει φουσκωσει.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια κατοχος s4 i9506 μολις:p οσον αφορα την μπαταρια,χρησιμοποιουμε αυτην π εχει για πρωτη φορα ?Και επισης για τις πρωτες 20 φορτισεις οταν πεφτει 15-10% το φορτιζουμε?Παιζει σημασια αν θα το φορτιζω ανοιχτο ή κλειστο τ τηλ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καθυστέρησα να απαντήσω γτ είχα πάει το κινητό στο σέρβις,όπου μου έκαναν αναβάθμιση και δεν έχει κανένα πρόβλημα το κινητό μου. Μου είπαν πως το είχαν μια μέρα ανοιχτό και στο ίντερνετ και είχε πάει στο 68% η μπαταρία, όταν γύρισα σπίτι και το κοίταξα βέβαια έλεγε πως είναι ανοιχτό 21 ώρες και η οθόνη ήταν στα δύο λεπτά, πως γίνεται αυτό; εσείς θεωρείται πως το κινητό δουλεύει μια χαρά;
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά ποια γραμματοσειρά είναι αυτή που βλέπουμε στο screenshot;

Επίσης, με βάση τα παραπάνω που λες , εμένα φυσιολογική μου φαίνεται η κατανάλωση

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Η γραμματοσειρά είναι η rosemary. Επίσης ξέχασα να αναφέρω πως το παρέλαβα 68% και μέσα σε 5 ώρες τελείωσε η μπαταρία χωρίς να έχω περάσει μέσα καμιά εφαρμογή ώστε να τρώει την μπαταρία.... δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται, μάλλον η μπαταρία μου έχει αλλεργία σε μένα
Link to comment
Share on other sites

Αυτό τώρα που λες δεν είναι φυσιολογικό.Πως γίνεται στο service να το είχαν μια μέρα ολόκληρη ανοιχτό και να πήγε στο 68% δηλαδή να σου έφαγε μόνο 32% μπαταρία και μετά να τρώει όλη την υπόλοιπη σε 5 ώρες;

Αφού λες οτι δεν του έχεις βάλει πάνω οποιαδήποτε εφαρμογή , άρα θεωρώ απίθανο να δουλεύει κάποια από τις εφαρμογές του android και να σου τρώει τόσο πολύ μπαταρία, οπότε ίσως και να φταίει η μπαταρία σου.Εαν σε παίρνει , πάρε μια 2η μπαταρία γνήσια να δοκιμάσεις.

Thanks και για τη γραμματοσειρά.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο αξιόπιστος είναι ο υπάλληλος του σέρβις και αν ασχολήθηκε και πολύ γτ στην αρχή μου πε πως και όταν το πήγα δούλευε καλά και αφου επεμεινα έβαλε άλλη έκδοση μέσα. Αυτός μου πε πως και μια μέρα το είχε σε μια σελίδα στο νετ αλλά στις ρυθμίσεις έλεγε οθόνη 2 λεπτά, τι να πω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Χρησιμοποιώ εδώ και 2 μέρες το 4g...πάντα το είχα σε 3G ..που πέφτει παρά πολυ η μπαταρία ..φτάνει στο 50%μεχρι το μεσημέρι...συμβαίνει. ;;;;;η ειναι κατι άλλο:;; Ευχάριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Χρησιμοποιώ εδώ και 2 μέρες το 4g...πάντα το είχα σε 3G ..που πέφτει παρά πολυ η μπαταρία ..φτάνει στο 50%μεχρι το μεσημέρι...συμβαίνει. ;;;;;η ειναι κατι άλλο:;; Ευχάριστω.

4g τρώει κατά πολύ παραπάνω μπαταρία από το 3g, το ίδιο παρατήρησα και με το δικό μου κινητό (δεν είναι s4), εκεί που έβγαζα δύο γεμάτες μέρες με το 3g, με το 4g ίσα ίσα που βγάζω την μέρα (μερικές φορές δεν βγάζω και σβήνει το απόγευμα)

Link to comment
Share on other sites

Με τη Zerolemon 3000mAh βγάζω άνετα 2 μέρες και 5-6 ώρες οθόνης.Χωρίς αλλαγή στο καπάκι

 

καλημερα ενα ebay link απο κει που την πηρες μπορεισ να μου δωσεις?ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατεβασε το wakeclock detector και δες ποια εφαρμογη σου κανει το drain. Δεν ειναι φυσιολογικο. Επισης αν θελεις να ασχοληθεις παραπανω η κανε ροοτ με στοκ ρομ η βαλε μια custom rom χωρις να γραψει ο κνοχ.

 

Καλημερα εχεις καποια custom rom καλη οσον αφορα την μπαταρια,να προτεινεις?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ενα ebay link απο κει που την πηρες μπορεισ να μου δωσεις?ευχαριστω

Δυστυχώς τώρα πλέον ο πωλητής που ο είχα πάρει από ebay σταμάτησε να στέλνει Ελλάδα.

Δεν ξέρω μέσω του επίσημου πωλητή μέσω amazon εαν στέλνουν.Μπες στο site της zerolemon και ρώτα τους.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τώρα πλέον ο πωλητής που ο είχα πάρει από ebay σταμάτησε να στέλνει Ελλάδα.

Δεν ξέρω μέσω του επίσημου πωλητή μέσω amazon εαν στέλνουν.Μπες στο site της zerolemon και ρώτα τους.

 

οκ.σε ευχαριστω,παντως εισαι ευχαριστημενος,ποσο καιρο την εχεις?

Link to comment
Share on other sites

οκ.σε ευχαριστω,παντως εισαι ευχαριστημενος,ποσο καιρο την εχεις?

Έχω 2 zerolemon.Τις είχα πάρει πακέτο μαζί με εξωτερικό φορτιστή εδώ και 7-8 μήνες περίπου.Απόλυτα ευχαριστημένος.Βγάζω 1-2 μέρες αναλόγως τη χρήση και Οθόνη από 4 ώρες μέχρι και 7 ώρες

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...