Jump to content

[S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

battery s4  

  1. 1. battery s4

    • 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      0


Recommended Posts

Πρεπει να κοψουμε δηλαδη την sim καρτα για να χωρεσει στο s4????

Υποθετω αυτου του ειδους τους adapters θα λετε ετσι δεν ειναι?

 

Παιδια αν ισχυσει το θεμα με τα επισημα περιφερειακα δεν θα μπορεις να συνδεσεις ενα αλλης μαρκας bluetooth handsfree οπως το sony mw1 στο κινητο?

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρεπει να κοψουμε δηλαδη την sim καρτα για να χωρεσει στο s4????

Υποθετω αυτου του ειδους τους adapters θα λετε ετσι δεν ειναι?

 

Παιδια αν ισχυσει το θεμα με τα επισημα περιφερειακα δεν θα μπορεις να συνδεσεις ενα αλλης μαρκας bluetooth handsfree οπως το sony mw1 στο κινητο?

 

Το χω πει και εδω και στο αντιστοιχο θέμα, η συγκεκριμένη φήμη(ακόμα) αφορά μόνο μπαταρίες και φορτιστές. Το S4 παίρνει micro sim, οπότε εαν δεν γίνει αντικατάσταση της sim, μπορεί να κοπεί. Δεν θυμάμαι εαν αυτο το εξαρτηματάκι το είχε μέσα το κουτί του S4 πάντως εγω το έχω! Βεβαια, υπάρχει περίπτωση να ήταν στο κουτί του S2 ή S3 και να μην το θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Μην σκατε βρε παιδια. πηγαινετε σε καποιο καταστημα και βγαλτε μια νεα sim. Dual κιολας με 5ευρα.. μια κανονικη μια micro. η cosmote το κανει σιγουρα. Δοκιμασμενο. ;)

το μονο κακο ειναι ΑΝ (!!) τυχει να δουλευουν και οι δυο τοτε μπλοκαρουν οι καρτες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι εαν αυτο το εξαρτηματάκι το είχε μέσα το κουτί του S4 πάντως εγω το έχω! Βεβαια, υπάρχει περίπτωση να ήταν στο κουτί του S2 ή S3 και να μην το θυμάμαι.

 

 

Όντως στο κουτί του S4 το έχει, κι εγώ το έχω ακόμα :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να χρησιμοποιησεις καποιο nfc tag σαν μομπο gps ωστε οπου το εχεις να μπορεις μεσω καποιου gps προγραμματος στο κινητο να το εντοπιζει που ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Εχω αυτό το case:

 

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=380689575047&globalID=EBAY-DE

 

Και σκέφτομαι να βαλω αυτό το protector:

 

http://www.easytechnology.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=325_28_257&products_id=11830&page=

 

Ο προβληματισμος μου ειναι αν μπορουν να συνυπάρχουν και τα δύο. Μηπως το protector θα εμποδίζει το case να "κουμπώσει" γυρω-γυρω? Μήπως δηλαδή το protector φτάνει μέχρι τελείως άκρη περιμετρικά στο τηλέφωνο, οποτε θα το "παχαίνει" και δεν θα μπορεί να μπει το back case ?

 

Καποιος που έχει και τα δυο (ιδανικό) ή εστω το protector μπορεί να βοηθήσει?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το Spigen SGP Galaxy S4 GLAS.t NANO SLIM Tempered Glass Screen Protector από mobilefun.co.uk και είναι πραγματικά το κάτι άλλο.. εφαρμογή άψογη και αίσθηση στην αφή απίστευτη...

http://gr.mobilefun.com/39859-spigen-sgp-galaxy-s4-glast-nano-slim-tempered-glass-screen-protector.htm

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Εχω αυτό το case:

 

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=380689575047&globalID=EBAY-DE

 

Και σκέφτομαι να βαλω αυτό το protector:

 

http://www.easytechnology.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=325_28_257&products_id=11830&page=

 

Ο προβληματισμος μου ειναι αν μπορουν να συνυπάρχουν και τα δύο. Μηπως το protector θα εμποδίζει το case να "κουμπώσει" γυρω-γυρω? Μήπως δηλαδή το protector φτάνει μέχρι τελείως άκρη περιμετρικά στο τηλέφωνο, οποτε θα το "παχαίνει" και δεν θα μπορεί να μπει το back case ?

 

Καποιος που έχει και τα δυο (ιδανικό) ή εστω το protector μπορεί να βοηθήσει?

 

Φιλε μου καλημερα και καλημερα σε ολους!

 

Εμενα η συγκεκριμενη μεμβρανη μου ηρθε προχτες! Οι εντυπωσεις ειναι ολες αψωγες! Πολυ ευκολη στην τοποθετηση και δεν επηρεαζει καμια λειτουργια! Οι θηκη σιλικονης που ειχα μπηκε πανω κανονικα χωρις προβλημα! Για να ειμαι ειλικρινεις παραγγειλα 2! Η πρωτη ετυχε και μου επεσε κατω πριν την βαλω και ετσι κολησαν σκονες! Δεν την εβαλα στο κινητο και ειπα να την κανω τεστ! Κατσαβιδι επιασα και εβαλα πολυ δυναμη για την γρατζουνισω αλλα τιποτα! επισης την κρατουσα με το χερι και την χτυπουσα δυνατα με αιχμηρα αντικειμενα αλλα δεν σπαει! Τελικα εσπασε επειδη την διπλωσα

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το S4 και τώρα θέλω να πάρω θήκη.

Είμαι ανάμεσα σε αυτές τις δυο :

1) http://www.spigen.com/brands/samsung/galaxy/galaxy-s4/galaxy-s4-case-neo-hybrid.html

2) http://www.samsung.com/us/mobile/cell-phones-accessories/EF-PI950BNESTA

 

Θα μου τα φέρουν απο το amazon.com και η τιμή είναι η ίδια και στα δυο.

Για τη οθόνη έχω screen protector (ένα απλό).

 

Ποια είναι η γνώμη σας;

Πιστεύετε ότι η οθόνη θα χαραχθεί άμα το βάζω το κινητό σε τζιν (ρωτάω μήπως είναι καλύτερα για κάτι στυλ flip cover, αν και δεν το προτιμώ.)

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Εχει μηπως φτιαξει κανενας custom θηκη απο το micase.gr; Εκανα μια παραγγελια και περιμενω να ερθει και ειπα μηπως εχει παρει κανενας απο κει να μου πει εντυπωσεις ..

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πολύ προσοχή στις μαϊμού θήκες της SPIEGEN SLIM ARMOR, γιατί οι περισσότερες είναι μαϊμού!! Αν δεν ξέρει κάποιος δεν μπορεί να το καταλάβει. Το καταλαβαίνει όταν σε σύντομο χρονικό διάστημα σπάσει η άρθρωση! Έδωσα συνολικά καμιά 50αριά ευρώ και θήκη δεν είχα!!:mad: Η πρώτη μου ήρθε σπασμένη στην άρθρωση και μου είπαν ότι τάχα θα μου στείλουν άλλη, αλλά.... Παραγγέλνω 2η από αλλού, έρχεται σκέτη χωρίς συσκευασία, την βάζω και σε μια εβδομάδα σπάει και αυτή στο ίδιο σημείο. Η 1η είχε τα πάντα, δηλαδή ήταν στην θήκη της SPIEGEN κανονικά, με ΟΛΑ τα πιστοποιητικά, σφραγίδες κτλ, και έλειπε η ζελατίνα προστασίας οθόνης που θα έπρεπε να έχει. Στη συνέχεια και για σιγουριά αναγκάστηκα να πάρω κατευθείαν από την SPIEGEN. Ήρθε χθες και διαπίστωσα βάζοντάς τες δίπλα ότι έχουν διαφορά στην άρθρωση την οποία μπορεί να την καταλάβει κάποιος ΜΟΝΟ αν συγκρίνει και τις δύο. ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ!!! Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πολύ προσοχή στις μαϊμού θήκες της SPIEGEN SLIM ARMOR, γιατί οι περισσότερες είναι μαϊμού!! Αν δενξέρει κάποιος δεν μπορεί να το καταλάβει. Το καταλαβαίνει όταν σε σύντομο χρονικό διάστημα σπάσει η άρθρωση! Έδωσα συνολικά καμιά 50αριά ευρώ και θήκη δεν είχα!!:mad: Η πρώτη μου ήρθε σπασμένη στην άρθρωση και μου είπαν ότι τάχα θα μου στείλουν άλλη, αλλά.... Παραγγέλνω 2η από αλλού, την βάζω και σε μια εβδομάδα σπάει και αυτή στο ίδιο σημείο. Η 1η είχε τα πάντα, δηλαδή ήταν στην θήκη της SPIEGEN κανονικά, με ΟΛΑ τα πιστοποιητικά, σφραγίδες κτλ, και έλειπε η ζελατίνα προστασίας οθόνης που θα έπρεπε να έχει. Στη συνέχεια και για σιγουριά αναγκάστηκα να πάρω κατευθείαν από την SPIEGEN. Ήρθε χθες και διαπίστωσα βάζοντάς τες δίπλα ότι έχουν διαφορά στην άρθρωση την οποία μπορεί να την καταλάβει κάποιος ΜΟΝΟ αν συγκρίνει και τις δύο. ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ!!!

Εγω την εχω πατησει και εμαθα πως να ξεχωριζω τη γνησια απο τη fake. Παντως και η γνησια που παρηγγειλα μετα τη fake εχει ενα μειονεκτημα.Ειναι εντελως επιπεδη απο κατω κςι αν εχεις το κινητο ακουμπισμενο σε επιπεδη επιφανεια πχ τραπεζι, μειωνεται πολυ ο ηχος καθως "πνιγεται"...Μιλαω για την

Neo Hybrid βεβαια και οχι για τηSlim armor.

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Εγω την εχω πατησει και εμαθα πως να ξεχωριζω τη γνησια απο τη fake. Παντως και η γνησια που παρηγγειλα μετα τη fake εχει ενα μειονεκτημα.Ειναι εντελως επιπεδη απο κατω κςι αν εχεις το κινητο ακουμπισμενο σε επιπεδη επιφανεια πχ τραπεζι, μειωνεται πολυ ο ηχος καθως "πνιγεται"...Μιλαω για την

Neo Hybrid βεβαια και οχι για τηSlim armor.

 

Σχετικά με τον ήχο δεν αντιλήφθηκα κάτι ακόμη, μια που χθες μου ήρθε, αλλά επειδή έχει λεία επειφάνεια που γλιστρά πολύ (πήρα την άσπρη και έχω μαύρο κινητό), έβαλα από κάτω 4 μικρές αυτοκόλλητες διάφανες τάπες σιλικόνης της 3Μ, οπότε μου δίνει ένα κενό που προφανώς βοηθά στον ήχο και παράλληλα κολλά στις επιφάνειες.;) Επίσης το S-VIEW είναι εξαιρετικό, γιατί τοι κινητό ανοιγοκλέινει χωρίς να χρειάζεται να πατώ τα κουμπιά και να τα φθείρω!!!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

......Παντως και η γνησια που παρηγγειλα μετα τη fake εχει ενα μειονεκτημα.Ειναι εντελως επιπεδη απο κατω κςι αν εχεις το κινητο ακουμπισμενο σε επιπεδη επιφανεια πχ τραπεζι, μειωνεται πολυ ο ηχος καθως "πνιγεται"...Μιλαω για την

Neo Hybrid βεβαια και οχι για τηSlim armor.

Έχεις δίκιο! Ο συναδελφος δίπλα μου στη δουλειά έχει τη flip cover και χτυπάει πιο δυνατά από το δικό μου με την Neo Hybrid.

Link to comment
Share on other sites

ΜΗ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟ ΛΑΘΟΣ, από εκεί πήρα την μια, η οποία ήρθε σπασμένη και φυσικά δεν είναι γνήσια. Το ότι δεν είναι γνήσια σημαίνει ότι πολύ σύντομα θα σπάσει στην άρθρωση-μεντεσέ. Αρχίζουν σιγά-σιγά και φεύγουν κοματάκια από τον μεντεσέ της άρθρωσης μέχρι τελικά να βγει το καπάκι εντελώς και να μη διορθώνεται. Αυτό μου έγινε με την 2η μαϊμού θήκη που πήρα μέσα σε μια εβδομάδα από ebay και με μάλιστα χάλασε σε χρονο ρεκόρ με προσεκτική χρήση! Οπότε για την συγκεκριμένη θήκη ΜΟΝΟ ΓΝΗΣΙΑ κατευθείαν από την SPIGEN, η οποία είναι πραγματικά εξαιρετική, ειδικά σε συνδιασμό το εξαιρετικό S-VIEW!!!!!!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Μιας και πρόσφατα έγινα κάτοχος ενός καινούργιου S4, είπα να το προστατέψω με καμιά θηκούλα. Αφού διάβασα όλο το νήμα, κατέληξα στην αγορά 2 θηκών Spigen (Neo V & Armor) από τον αμερικανό πωλητή στο eBay, και μιας ρέπλικας S-View Flip Case η οποία γίνεται και stand.

 

Σήμερα ήρθε η Leather Flip Case, 7 μέρες μετά την παραγγελία. Από ότι είδα ο πωλητής έχει αποθήκη στην Αγγλία γιαυτό και οι γρήγορη παραλαβή. Γενικά είμαι πολύ ικανοποιημένος από τη θήκη ειδικά για το κόστος της! Μαζί με την θήκη είχε και ένα stylus καθώς και 1 προστασία οθόνης.

Στα θετικά της:

  1. Η καλή ποιότητα της δερματίνης, η οποία δίνει εντύπωση ακριβής θήκης.
  2. Η πλαστική βάση και το μαγνητάκι που κρατάει σφιχτά το κινητό και τη θήκη κλειστή.
  3. To S-View δουλεύει άψογα.

Στα αρνητικά:

  1. Το παραθυράκι του S-View φαίνεται αρκετά επιρρεπή σε γρατσουνιές και φθορά.
  2. Η πλαστική βάση ενώ πακτώνει καλά το κινητό μου φαίνεται ότι παραείναι συμπαγής και ίσως με τα πολλά βάλε βγάλε προκαλέσει γρατσουνιές στο bezel.
  3. Όταν το έχεις σε stand mode, το μαγνητάκι κάθετε μέσα στη μέση και μου κόβει τους υπότιτλους όταν βλέπω σειρές ξαπλωμένος! :p

 

Έβγαλα και μερικές φώτογραφίες, για τους οπτικούς τύπους! :cool:

Όποιος θέλει μια οικονομική δερμάτινη θήκη τύπου S-View, καλά θα κάνει να την τσεκάρει μιας και έχει χρώματα για όλα τα γούστα! Μόλις έρθουν και οι Spigen θα υπάρξει και νέο review!

Edited by MaFiOzOS_88

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι πολύ καλός στο να δίνω οδηγίες αλλά θα κάνω ό,τι καλύτερο μπορώ. :)

 

 

Τα tags έφτασαν μετά από περίπου 3 βδομάδες σε έναν σακουλάκι μέσα σε έναν απλό φάκελο. Το τσιπ είναι άσπρο και στρογγυλό και μπορεί να ξεκολληθεί από το αντικολλητικό χαρτί και να κολληθεί οπουδήποτε.(δεν τα ξεκόλλησα ακόμη γιατί δεν είμαι σίγουρος για την θέση που θα τα βάλω) Εγώ για την ώρα χρησιμοποιώ ένα στο προσκέφαλο του κρεβατιού μου για λειτουργίες αθόρυβου και ένα δίπλα στην εξώπορτα για να μου ανοίγει την playlist,πριν φύγω, όταν το ακουμπάω.

Στην αρχή όταν τα παρέλαβα δεν ήξερα ότι έπρεπε να χρησιμοποιήσω κάποια εφαρμογή για να τα χρησιμοποιήσω και όταν τα «σκάναρα» μου έβγαζε μήνυμα ότι ήταν κενά. Όταν το έψαξα λίγο παραπάνω ανακάλυψα ότι υπάρχουν διάφορες εφαρμογές που μπορούν να προγραμματίσουν τα tags και μία από τις προτεινόμενες ήταν η NFC Task Launcher. Με αυτή την εφαρμογή μπορούμε να προγραμματίσουμε το κινητό να κάνει διάφορες λειτουργίες ανάλογα με κάποιο γεγονός(είτε αν ακουμπήσουμε ένα NFC tag, αν συνδεθούμε με μια Bluetooth συσκευή, ανάλογα με την τοποθεσία μας κτλ). Εγώ εκτός από τα tag την χρησιμοποίησα για να προσθέσω μια λειτουργία χαμηλής έντασης μόλις συνδέομαι στο wifi της δουλειάς.

Για να προγραμματίσουμε τα tags, λοιπόν, απλά πηγαίνουμε στο κουμπι «+» και διαλέγουμε NFC. Μας βγάζει σε μία οθόνη δύο καρτέλες για Tasks. Στο Task 1 βάζουμε τις λειτουργίες που θέλουμε να κάνει το tag όταν το ακουμπάμε και, συνήθως, στο Task 2 βάζουμε τις λειτουργίες που θέλουμε να κάνει όταν το ξανα-ακουμπάμε. Π.χ. εγώ στο Task1 έχω βάλει το κινητό να κλείνει το wifi, τo data, τo notification light και να μπαίνει στο αθόρυβο. Ανίστοιχα στο Τask 2 έβαλα να μου ανοίγει το wifi, το data, το notification light και να μπαίνει στο κανονικό προφίλ. Άρα όταν το ακουμπάω μια φορά το τηλέφωνο θα μπει σε «βραδινή» λειτουργία και όταν ξυπνήσω θα το ξανακουμπήσω και θα μπει σε στο κανονικό προφίλ για να ξεκινήσω την ημέρα μου.

Όταν ετοιμάσουμε τα δύο Tasks, πατάμε στο κουμπί «→» και ακουμπάμε το κινητό πάνω στο tag, στο ύψος της μπαταρίας. Όταν βγει μήνυμα ότι η εγγραφή έγινε τότε το tag είναι έτοιμο για χρήση. (υπάρχει περίπτωση να βγάλει μήνυμα ότι δεν εγγράφηκε το tag. Απλά ξαναπροσπαθούμε μέχρι να βγάλει το μήνυμα επιτυχίας).

Τέλος κάτι που βρήκα χρήσιμο: στις ρυθμίσεις της εφαρμογής απενεργοποίησα τα notifications στην μπάρα ειδοποιήσεων και να ενεργοποίησα την δόνηση. Έτσι όταν σκανάρω το tag μέσα στον ύπνο ξέρω όταν το έκανε.

 

Κάτι σημαντικό που ξέχασα να αναφέρω! Το NFC στο S4 δουλεύει μόνο όταν έχει ξεκλειδωθεί το τηλέφωνο. Οπότε δεν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε τα tag με κλειστή οθόνη ή ακόμη και να είναι ανοιχτή αλλά κλειδωμένο. Υπάρχει κάποιο thread στο xda το οποίο έχει δώσει λύση με κάποιο modification στο software αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει.

 

Παραθέτω κάποιες φωτογραφίες από τα tags

http://cl.ly/image/2G0e1Q3o0g2V

http://cl.ly/image/0w451W0e3h0f

 

 

Ελπίζω να βοήθησα.

 

 

καλησπέρα σας,

πραγματικά η παραπάνω περιγραφή είναι άψογη. Την είχα αποθηκεύση και παρήγγειλα απο ebay τα παρακάτω nfc tags:

http://www.ebay.com/itm/161126343316?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Ήρθαν σε 2 εβδομάδες και είναι άψογα με το S4 i9505. Το μόνο που δεν κατάφερα να βρώ να ενεργοποιώ απενεργοποιώ είναι το airplane mode με το nfc Launcher(trigger) έχει κανείς τον τρόπο μήπως????

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ψάχνω επιπλέον μπαταρία για το σ 4 μου..για το σ 2 είχα πάρει τις anker δεν μπορώ να πω τα καλύτερα ούτε τα χειρότερα..βρήκα ένα αντίστοιχο πακέτο εδώ http://www.ebay.com/itm/Anker-2x-2600mAh-Li-ion-Battery-Samsung-Galaxy-S4-S-IV-SIV-GT-I9505-charger-/121158401252?pt=US_Cell_Phone_PDA_Batteries&hash=item1c359a7ce4 έχει κανεις καμια γνώμη?επίσης αν υπάρχει καμια μπαταρία που να δουλεύει και το nfc θα είναι μεγάλο plus!θέλω να αποφύγω την official λόγο ότι είναι λίγο ακριβή αλλα αν είναι μονόδρομος θα συμβιβαστώ.

 

επίσης επειδή θέλω και φορτιστη/βάση αυτοκινητου αυτές που είναι για gt-ι9500 κάνουν για τα i9505?(κυρίως για τον φορτιστη αυτοκινητου ρωτάω γιατί νομίζω έχει άλλη μπαταρία το 9500)

Edited by Ragesoul
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ψάχνω επιπλέον μπαταρία για το σ 4 μου..για το σ 2 είχα πάρει τις anker δεν μπορώ να πω τα καλύτερα ούτε τα χειρότερα..βρήκα ένα αντίστοιχο πακέτο εδώ http://www.ebay.com/itm/Anker-2x-2600mAh-Li-ion-Battery-Samsung-Galaxy-S4-S-IV-SIV-GT-I9505-charger-/121158401252?pt=US_Cell_Phone_PDA_Batteries&hash=item1c359a7ce4 έχει κανεις καμια γνώμη?επίσης αν υπάρχει καμια μπαταρία που να δουλεύει και το nfc θα είναι μεγάλο plus!θέλω να αποφύγω την official λόγο ότι είναι λίγο ακριβή αλλα αν είναι μονόδρομος θα συμβιβαστώ.

 

επίσης επειδή θέλω και φορτιστη/βάση αυτοκινητου αυτές που είναι για gt-ι9500 κάνουν για τα i9505?(κυρίως για τον φορτιστη αυτοκινητου ρωτάω γιατί νομίζω έχει άλλη μπαταρία το 9500)

Από όσο ξέρω οι μπαταρίες είναι ιδιες στα 9500 και 9505. Οι ΑΝΚΕΡ επίσης είναι καλές μπαταρίες μια που είχα στο s2 και το μόνο μειονέκτημα είναι ότι δεν έχουν NFC.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλές μπαταρίες που χρησιμοποιώ μήνες τώρα στο S4 μου και μόνο αυτές και την γνήσια δεν την χρησιμοποιώ ποια είναι η Zero Lemon βγαίνει σε κανονικό μέγεθος χωρίς να χρειάζεται να αλλάξεις καπάκι και σε μεγάλη που πρέπει όμως να αλλάξεις καπάκι.
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

με nfc ποιες μπαταριες παίζουν;

Μονο οι γνησιες;

 

Εκτός αν γράφουν πάνω NFC.

Δε ξέρω αν βέβαια αν έχει βγάλει κανείς.

Google it.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...