Jump to content

[S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

battery s4  

  1. 1. battery s4

    • 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      0


Recommended Posts

Γιατί ο αυθεντικός δεν απαιτεί μόνιμη σύνδεση με το ρεύμα?

Το s4 είναι το πρώτο κινητό που υποστηρίζει mhl 2. Αυτό σημαίνει ότι το κινητό μπορεί και παίρνει ρεύμα μέσω hdmi από την συσκευή που έχει συνδεθεί. Οπότε όχι, ο αυθεντικός αντάπτορας δεν χρειάζεται ρεύμα.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κανένα καλό Screen Protector για Galaxy S4 θέλω όμως να είναι από Ελλάδα γιατί δεν έχω πιστωτική, επίσης αν είναι να καλύβι όλη την οθόνη, ψάχνω αλλά δεν βρήκα κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Χτες το βράδυ έγινε παραγγελία για Neo Hybrid και Ultra Oleophobic screen protectors..

 

Άντε να δούμε,ελπίζω να έρθουν σύντομα.:)

 

 

Μια χάρη όποιος έχει τη Neo Hybrid μπορείς να μετρήσει το τηλεφωνο στο φάρδος?

Θέλω να δω αν θα χωράει στη universal βάση αυτοκινήτου που έχω ή θα πρέπει να πάρω άλλη...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Το s4 είναι το πρώτο κινητό που υποστηρίζει mhl 2. Αυτό σημαίνει ότι το κινητό μπορεί και παίρνει ρεύμα μέσω hdmi από την συσκευή που έχει συνδεθεί. Οπότε όχι, ο αυθεντικός αντάπτορας δεν χρειάζεται ρεύμα.

 

Αυτός είναι αυθεντικός? http://item.mobileweb.ebay.com/viewitem?index=0&sbk=1&nav=SEARCH&itemId=151068374872

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Χτες το βράδυ έγινε παραγγελία για Neo Hybrid και Ultra Oleophobic screen protectors..

 

Άντε να δούμε,ελπίζω να έρθουν σύντομα.:)

 

 

Μια χάρη όποιος έχει τη Neo Hybrid μπορείς να μετρήσει το τηλεφωνο στο φάρδος?

Θέλω να δω αν θα χωράει στη universal βάση αυτοκινήτου που έχω ή θα πρέπει να πάρω άλλη...:worry:

 

George 141χ75 ειναι οι διαστασεις...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Χτες το βράδυ έγινε παραγγελία για Neo Hybrid και Ultra Oleophobic screen protectors..

 

Άντε να δούμε,ελπίζω να έρθουν σύντομα.:)

 

 

Μια χάρη όποιος έχει τη Neo Hybrid μπορείς να μετρήσει το τηλεφωνο στο φάρδος?

Θέλω να δω αν θα χωράει στη universal βάση αυτοκινήτου που έχω ή θα πρέπει να πάρω άλλη...:worry:

 

Απο το επισημο σαητ της σπιγκεν ή απο ebay?

Link to comment
Share on other sites

Απο το επισημο σαητ της σπιγκεν ή απο ebay?

 

Το site της Spigen έχει πολλά μεταφορικά.Ebay ή amazon συμφέρει.

 

Στο amazon έβγαινε 3-4ε παραπάνω με τα μεταφορικά που έχουν βάλει πλέον οπότε το πήρα απ' τον κλασσικό seller στο ebay (http://stores.ebay.co.uk/United-Authentic-Corps) απ τον οποίο έχω αγοράσει και παλιότερα μεμβράνες SGP για το S3 που είχα.

Link to comment
Share on other sites

Το site της Spigen έχει πολλά μεταφορικά.Ebay ή amazon συμφέρει.

 

Στο amazon έβγαινε 3-4ε παραπάνω με τα μεταφορικά που έχουν βάλει πλέον οπότε το πήρα απ' τον κλασσικό seller στο ebay (http://stores.ebay.co.uk/United-Authentic-Corps) απ τον οποίο έχω αγοράσει και παλιότερα μεμβράνες SGP για το S3 που είχα.

 

Κι εγω από αυτόν παραγγειλα και σε 6 μέρες ήταν σπίτι μου.

Για αυτό ρώτησα.

Αντε καλοριζικα.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα κι εγώ και ήρθε την Παρασκευή. Έχω 2 προβλήματα:

1) Δεν λειτουργεί χωρίς εξωτερική τροφοδοσία.

2) Κάποιες φορές χάνει τη σύνδεση για λίγα δευτερόλεπτα, συνοδευόμενα από χιόνια στην οθόνη.

 

Ή έχω πέσει σε ελαττωματικό κομμάτι, ή πρόκειται για πολύ καλή κόπια του αυθεντικού.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν λειτουργεί χωρίς εξωτερική τροφοδοσία υποδηλώνει ότι δεν βασίζεται στο πρότυπο mhl 2 αλλά στο πρότυπο mhl 1. Άρα κατά 99,99% δεν είναι το γνήσιο ότι και να δηλώνει ο πωλητής ή να γράφει η συσκευασία.
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν λειτουργεί χωρίς εξωτερική τροφοδοσία υποδηλώνει ότι δεν βασίζεται στο πρότυπο mhl 2 αλλά στο πρότυπο mhl 1. Άρα κατά 99,99% δεν είναι το γνήσιο ότι και να δηλώνει ο πωλητής ή να γράφει η συσκευασία.

 

Αυτό σκέφτηκα κι εγώ. Έχω στείλει mail στο κατάστημα, χωρίς να λάβω απάντηση ακόμη. Αν δεν μου απαντήσουν σύντομα θα κάνω dispute στο Paypal.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σκέφτηκα κι εγώ. Έχω στείλει mail στο κατάστημα, χωρίς να λάβω απάντηση ακόμη. Αν δεν μου απαντήσουν σύντομα θα κάνω dispute στο Paypal.

 

Α δηλαδή αν δεν λειτουργεί χωρίς εξωτερική τροφοδοσία πάει να πει δεν είναι γνήσιο? Πρστείλω μήνυμα στον πωλητή να τον ρωτήσω αν είναι γνήσιο η να περιμένω να μου έρθει και μετά?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Α δηλαδή αν δεν λειτουργεί χωρίς εξωτερική τροφοδοσία πάει να πει δεν είναι γνήσιο? Πρστείλω μήνυμα στον πωλητή να τον ρωτήσω αν είναι γνήσιο η να περιμένω να μου έρθει και μετά?

 

Διαβασε εδω για το νεο προτυπο, που φορτιζει ταυτοχρονα http://www.phonearena.com/news/Samsung-Galaxy-S4-MHL-to-HDMI-adapter-now-available-no-need-for-a-separate-charger_id41948

Αποψη μου στειλε email τωρα και ρωτα-επεμεινε αν ειναι το αυθεντικο

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Στειλτου μηνυμα απο τωρα για να τον εχεις 'δεμενο' σε περιπτωση μουφας.

 

Εντάξει του έστειλα μήνυμα και περιμένω να δούμε τι θα μου πεις.. Αλλά υπάρχει περίπτωση να γράφει γνήσιο και να μην είναι? Ρωτάω γιατί είμαι νέος χρήστης στο ebay.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει του έστειλα μήνυμα και περιμένω να δούμε τι θα μου πεις.. Αλλά υπάρχει περίπτωση να γράφει γνήσιο και να μην είναι? Ρωτάω γιατί είμαι νέος χρήστης στο ebay.

Κοιτα σε περίπτωση που ΔΕΝ είναι γνήσιο,πράγμα όχι και απίθανο στο ebay,του κανείς μια πολύ ωραία αναφορά για ψεύτικο προϊόν ζητώντας τα λεφτά σου πίσω.Αν σου κάνει και πάλι τον δύσκολο,τον παραπεμπεις στο ebay όπου θα αποφανθεί βλέπωντας και τα μεηλ που ανταλλαξες μαζι του,οπότε δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα.:cool:

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει του έστειλα μήνυμα και περιμένω να δούμε τι θα μου πεις.. Αλλά υπάρχει περίπτωση να γράφει γνήσιο και να μην είναι? Ρωτάω γιατί είμαι νέος χρήστης στο ebay.

 

Yπάρχουν γνήσιοι MHL 1.0 αντάπτορες, το S3 τέτοιον είχε. Το θέμα είναι αν το διαφήμιζε ως το ET-H10FAUWEGWW μοντέλο για το S4, με MHL 2.0. Αν ναι, φυσικά ζήτα τα λεφτά σου πίσω.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=LYX0Q-E31yk#at=10

 

ΕDIT: Tώρα μόλις είδα το μήνυμά σου στην προηγούμενη σελίδα. Αποφεύγει να γράψει MHL 2.0 στη σελίδα, αλλά αναφέρει το μοντέλο και γράφει genuine. Οπότε γράψτου, αν σου κάνει νερά ρίξε negative feedback και κάνε claim από το paypal.

Σιγουρέψου βέβαια πρώτα ότι δεν κάνεις λάθος... στο S4 δεν θέλει extra τροφοδοσία, αλλά στο S3 ή στο Note 2 θέλει, γι'αυτό και έχει την άλλη τρύπα για ρεύμα. Είναι backwards compatible.

 

Kαι μια συμβουλή για το μέλλον μιας και όπως λες είσαι καινούριος στο ebay...: Δεν αγοράζουμε από ιδιώτες που δεν έχουν 100% feedback από πολλές εκατοντάδες.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Θήκη είναι αυτή η νταλίκα.

Η Neo hybrid

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι κάνει αυτό το προϊόν http://www.expansys.com.gr/info.aspx?i=235269

Προστατεύει την οθόνη,αντί για τις κλασσικές μεμβράνες προστασίας που υπάρχουν...το έψηνα κάποια στιγμή να το δοκιμάσω,αλλά είδα κάποια βιντεάκια και δεν μπορώ να πω ότι μου γέμισαν το μάτι...είναι σε υγρή μορφή και το περνάς πάνω από την οθόνη!

αν είναι να πάρεις κάτι τέτοιο (γυαλί) καλύτερα δες της SGP Spigen το TR Glass http://www.spigen.com/cell-phone/samsung/galaxy-s4-cases/galaxy-s4-screen-protector-glas-t-nano-slim-premium-tempered-glass.html

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...