Jump to content

[S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

battery s4  

  1. 1. battery s4

    • 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      0


Recommended Posts

Παιδιά μόλις έβαλα στο s4 προστασία οθονης anti-fingerprint απο τον Γερμανό με κόστος 11ευρω....Μην την βάλει κανένας!!!! Αλλοιώνει απίστευτα την οθόνη δηλαδή το δυνατό σημείο του κινητού μας. Δείχνει σαν να πιξελιάζει. Το μόνο θετικό η πάρα πολυ καλή αίσθηση. Ίσως την κρατήσω μερικές μέρες και μετά την βγάλω....:wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάνει την δουλειά που υπόσχεται ή πάλι γεμάτο δαχτυλιές είναι;
Link to comment
Share on other sites

Κάνει την δουλειά που υπόσχεται ή πάλι γεμάτο δαχτυλιές είναι;

 

Ναι για να λέμε τα πράγματα σωστά, έχει καλή αίσθηση και δεν αφήνει ίχνος δαχτυλιάς...Αλλά όπως προείπα αλλοιώνει την οθονάρα μας...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Μονο clear ζελατινες προτιμω κι ας αφηνουν δαχτυλιες.

Οι antifingerprint ειναι χαλι μαυρο

 

Ναι δυστυχως δεν το γνώριζα αλλα και πάλι μου την δίνουν οι δαχτυλιές...:happy: υπάρχει κάποια που να συνδυάζει την καθαρότητα και να ειναι antifingerprintq;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα!

Μετα απο 2 μηνες ψαξιματος για την πιο "καλη" θηκη και μετα απο πολλες αλλαγες θα γραφω ενα review για αυτες που αγορασα εγω για να βοηθησω καθε επομενο!

 

1) http://www.amazon.co.uk/SPIGEN-SGP-Samsung-Protective-Protection/dp/B00BYJXGP2/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1379060694&sr=8-3&keywords=spigen+s4

 

Ηταν η πρωτη μου επιλογη ερχομενος απο το Galaxy s3 στο οποιο ειχα παλι την θηκη της εν λογω εταιριας και ειχα μεινει κατενθουσιασμενος απο ολες τις αποψεις! Ε, εδω συνεβη το ακριβως αντιθετο! Ενω προστατευει ΑΨΟΓΑ απο ακρη σε ακρη το κινητο του δινει ογκο...κατι το οποιο δεν μου αρεσει και γιαυτο την αφησα στο συρταρι.

 

2) http://www.amazon.co.uk/Samsung-Galaxy-Flip-Cover-Case/dp/B00BTCPKM6/ref=sr_1_10?ie=UTF8&qid=1379060667&sr=8-10&keywords=s4+case

 

Πολυφορεμενη θηκη και κατ εμε, η πιο ωραια με μεγαλο μειονεκτημα ομως το οτι περα απο την προστασια που προσφερει στην οθονη, αφηνει το bezel εκτεθημενο σε ενδεχομενη πτωση! (συρταρι και αυτη! για λιγες εμφανισεις μονο....!γραφειο κλπ..)

 

3) http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00DHF99HU/ref=oh_details_o00_s00_i00?ie=UTF8&psc=1

 

Επισης πολυ ωραια θηκη και δινει μια "αρχοντια" στο κινητο λογω δερματος...! Με κουρασε βεβαια το βαλε-βγαλε αν και ειναι η πιο αξιολογη που ειχα μεχρι στιγμης..!

 

4) http://www.amazon.co.uk/GreatShield-Legacy-Protective-Kickstand-Samsung/dp/B00C5N2J2W/ref=sr_1_6?ie=UTF8&qid=1379061866&sr=8-6&keywords=s4+case

 

Πολυ κακο για το τιποτα! Μεγαλη θηκη....δινει ογκο στο κινητο και απο προστασια δεν υπολειπεται σε κατι της σπιεγκεν. Μονο το "ποδαρακι" με βολεψε αλλα δεν μου λειπει κιολας...!

 

5) http://www.amazon.co.uk/TeckNet%C2%AE-Samsung-Slim-Fit-Silicone-Protector/dp/B00BPYPLCW/ref=sr_1_7?ie=UTF8&qid=1379060667&sr=8-7&keywords=s4+case

 

Εδω βρηκα το λιμανι μου!!! χαχαχχαχαχαχ Τη συγκεκριμενη την παραγγειλα πριν 2 μηνες οταν αγορασα το κινητο σαν προσωρινη μεχρι να βρω μια καλη!(κοστος 3-4 ευρω απο αμαζον) απλα την παρελαβα πριν λιγες μερες λογω καθυστερησης!

Στο ενδιαμεσο περασα απο ολες τις πανω θηκες τις οποιες εκλεισα και στο συρταρι μολις "φορεσα" αυτη! Πιο καλη εφαρμογη δεν εχω δει σε θηκη...χρωμα διαφανο ματ στο πισω μερος και στο πλαι διαφανο για να φαινεται το "μεταλλικο" βεζελ. Την προτεινω με κλειστα ματια(σε διαφανο χρωμα)!

 

6) http://www.ebay.com/itm/SPIGEN-SGP-Samsung-Galaxy-S4-Case-Ultra-Thin-Air-Color-Series-Cover-Protector-/281117107521?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item4173e2a541

 

Παρομοια θηκη με την (5) απλα επωνυμη! (με μια μικρη αμφιβολια, λογω οχι τοσο καλης ποιοτητας εφαρμογης) Την εχει φιλος μου και ειναι πολυ ευχαριστημενος. Απλα ειναι απο αμερικη και κανει πολλες μερες!

 

 

*(οι αλλες θηκες πλην της flip cover, πωλουνται αμα τις θελει καποιος..σε αψογη κατασταση!)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ετοιμαζομαι να προχωρησω στην παρακατω αγορα απο amazon.uk μπορει καποιος να μου προτεινει καποιες απλες ζελατινες για προφυλαξη οθονης σε περιπτωση που δεν παρω αυτες http://www.amazon.co.uk/SPIGEN-SGP-Protector-GLAS-tR-Tempered/dp/B00BSDSDSO/ref=sr_1_18?m=A26JU9GFBVWLS3&s=electronics&ie=UTF8&qid=1378893631&sr=1-18&keywords=spigen+sgp+samsung+galaxy+s4 ή αυτες http://www.amazon.co.uk/SPIGEN-SGP-Samsung-Protector-Tempered/dp/B00D667YUY/ref=sr_1_13?m=A26JU9GFBVWLS3&s=electronics&ie=UTF8&qid=1378893631&sr=1-13&keywords=spigen+sgp+samsung+galaxy+s4 ?

Θ'αγορασω αυτην τη θηκη http://www.amazon.co.uk/SPIGEN-SGP-Samsung-Galaxy-Protective/dp/B00BW6GIP2/ref=sr_1_5?m=A26JU9GFBVWLS3&s=electronics&ie=UTF8&qid=1378893631&sr=1-5&keywords=spigen+sgp+samsung+galaxy+s4 και αυτην την καρτα http://www.amazon.co.uk/Samsung-Class-Memory-MicroSD-Adapter/dp/B00CNVT442/ref=sr_1_4?s=electronics-accessories&ie=UTF8&qid=1378893748&sr=1-4&keywords=samsung+micro+sd+32gb+class+10

 

Αν εχετε να προτεινετε κατι αλλο καλυτερο ολες οι γνωμες δεκτες.Πιστευω ομως αυτα να ειναι καλα και να με καλυψουν.

 

Μπορει να μου απαντησει κανεις για τα παραπανω?

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι πριν παρεις αυτο με το τζαμι να δεις αν θα "καθεται" στην θηκη μεσα..! λογω ογκου....οχι οτι ειναι μεγαλο το τζαμι αλλα 1 στις 100 να εισαι καλυμμενος!

Επισης να ξερεις οτι υπαρχουν και πιο οικονομικες λυσεις για ζελατινες! Εγω εχω αυτες, http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00CCS03ZA/ref=oh_details_o02_s00_i00?ie=UTF8&psc=1 και δεν ειχα κανενα παραπονο μεχρι στιγμης...και ειναι τεραστια η διαφορα στο κοστος.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου απαντησει κανεις για τα παραπανω?

 

Εγώ έχω το Nano..Άριστη εφαρμογή και χρήση..το διάλεξα για το πάχος κυρίως και επειδή είμαι λίγο κουλός και δεν έχω καταφέρει να βάλω ποτέ σωστά τη μεμβράνη..

Link to comment
Share on other sites

Την πήρα εγώ, και διαπίστωσα ότι πέρα από το ότι δεν δίνει ΚΑΘΟΛΟΥ όγκο στο κινητό, δεν το προστατεύει επίσης ΚΑΘΟΛΟΥ! Είτε με ''θήκη'' (ουσιαστικά δεν είναι θήκη...) είτε χωρίς είναι το ίδιο. Το καπάκι επίσης δεν ασφαλίζει, οπότε αν πέσει κάτω...... Την έχω στο συρτάρι..... Περιμένω την SPIEGEN SUPER ARMOR για πλήρη ασφάλεια και τέλος. Προς το παρόν έχω την παρακάτω που είναι εξαιρετική και με πλήρη κάλυψη, αλλά χωρίς το παραθυράκι για το SMART VIEW.

http://www.netimes.com/shop/embossed-wallet-case-for-samsung-galaxy-s4-gti9500-p-4769.html?cPath=87_968

 

Δυστυχώς την έχω ήδη παραγγείλει. Ελπίζω να επαρκεί για τα δικά μου στάνταρντς αλλιώς με βλέπω να δίνω ένα πενηντάρι στην Spigen για την αντίστοιχη flip me S-view.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα. Έχει βρει κάποιος υπάρχει ανεξαρτήτου μάρκας ας είναι και κινέζικη δεν με νοιάζει κάποια θήκη χωνευτη ολόσωμη pouch δηλαδή που να μπαίνει όλο το κινητό μέσα και από την μεριά της οθόνης να έχει sview με τζαμακι όμως?? Η μοναδική που έχω βρει είναιααυτή της spigen αλλά εκτός το ότι είναι πλαστική δεν έχει τζαμακι έχει τρύπα αλλά εγώ θέλω μια που να είναι σαν την original sview που έχει τζάμι αλλά σε ολόσωμη!!! Ξέρετε υπάρχει κάτι τέτοιο η ψάχνω τσάμπα??

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Θέλω να πάρω ένα κιτ μπαταρία με φορτιστή της anker από το ebay αλλά ο πωλητής δεν στέλνει Ελλάδα! Έχει πάρει κανείς κάποιο παρόμοιο κιτ? Έχω μάθει ότι η anker είναι καλή και αξιόπιστη εταιρία!

 

Και άλλη μια ερώτηση... Ποια είναι η διαφορά 2100mha και 2600 3200 κλπ!?

 

Ευχαριστώ!

Edited by stratosmax
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Μπορει καποιος να μου προτεινει μια καλη θηκη που να ειναι waterproof?

 

Κανεις; :):rolleyes::cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα. Έχει βρει κάποιος υπάρχει ανεξαρτήτου μάρκας ας είναι και κινέζικη δεν με νοιάζει κάποια θήκη χωνευτη ολόσωμη pouch δηλαδή που να μπαίνει όλο το κινητό μέσα και από την μεριά της οθόνης να έχει sview με τζαμακι όμως?? Η μοναδική που έχω βρει είναιααυτή της spigen αλλά εκτός το ότι είναι πλαστική δεν έχει τζαμακι έχει τρύπα αλλά εγώ θέλω μια που να είναι σαν την original sview που έχει τζάμι αλλά σε ολόσωμη!!! Ξέρετε υπάρχει κάτι τέτοιο η ψάχνω τσάμπα??

 

Spigen crumena view

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Θέλω να πάρω ένα κιτ μπαταρία με φορτιστή της anker από το ebay αλλά ο πωλητής δεν στέλνει Ελλάδα! Έχει πάρει κανείς κάποιο παρόμοιο κιτ? Έχω μάθει ότι η anker είναι καλή και αξιόπιστη εταιρία!

 

Και άλλη μια ερώτηση... Ποια είναι η διαφορά 2100mha και 2600 3200 κλπ!?

 

Ευχαριστώ!

 

Έβαλα μπαταρία 2800 mha κα ιπρόσεξα ότι το κινητό έχει θέμα. Ενώ την φορτίζει στο 100% με το που αποσυνδέω τον φορτιστή πέφτει στο 92% αν θυμάμαι καλά ή και λίγο πιο πάνω κάποιες φορές. Προαφνώς θέλει το battery calibration το οποίο πάει με ρουτ! Επίσης να πω ότι από ένα σημείο και μετά το κινητό άρχισε να ρουφά την μπαταρία ακόμη και σε αναμονή! ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΔΗ ΜΕ ΠΡΙΝ!! Βάζω την εργοστασιακή μπαταρία που είχα ήδη φορτισμένη για να διαπιστώσω αν είναι θέμα μπαταρίας ή κάποιου προγράμματος και βλέπω ότι την ρούφηξε και αυτήν πολύ γρήγορα!! ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ!!! Βγάζω κάποια προγράμματα που έβαλα τελευταία και ο ρυθμός κατανάλωσης ο ίδιος, χωρίς να ητν έχω φορτίσει ενδιάμεσα, μέχρι που έσβησε. Το φορτίζω και ως εκ θαύματος η κατανάλωση επανήλθε στα αρχικά καλά επίπεδα, δηλαδή ανά μία ώρα+ 1% κατανάλωση μπαταρίας σε αναμονή! Οπότε κάτι συμβαίνει μάλλον με μπαταρίες διαφορετικής χωρητικότητας που το αναφέρω στην αρχή της δημοσίευσής μου...:rolleyes:

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα. Έχει βρει κάποιος υπάρχει ανεξαρτήτου μάρκας ας είναι και κινέζικη δεν με νοιάζει κάποια θήκη χωνευτη ολόσωμη pouch δηλαδή που να μπαίνει όλο το κινητό μέσα και από την μεριά της οθόνης να έχει sview με τζαμακι όμως?? Η μοναδική που έχω βρει είναιααυτή της spigen αλλά εκτός το ότι είναι πλαστική δεν έχει τζαμακι έχει τρύπα αλλά εγώ θέλω μια που να είναι σαν την original sview που έχει τζάμι αλλά σε ολόσωμη!!! Ξέρετε υπάρχει κάτι τέτοιο η ψάχνω τσάμπα??

 

δεν ειναι πλαστικη δερματινη ειναι.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι πλαστικη δερματινη ειναι.

 

Spigen crumena view

 

Παιδια ευχαριστω αλλα δεν ξερω αν αυτη μου κανει δεν ξερω...!!!Τουλαχιστον ξερετε σιγουρα η εσυ thanos_margon

αν την εχεις δουλεψει η οποιος αλλος να ξερει σιγουρα που την εχει να μου πει αν μπροστα στην οθονη εχει πλαστικο

τζαμακι που να μην εχει την οθονη ελευθερη η εχει τρυπα??? ;) :rolleyes: ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω αλλα δεν ξερω αν αυτη μου κανει δεν ξερω...!!!Τουλαχιστον ξερετε σιγουρα η εσυ thanos_margon

αν την εχεις δουλεψει η οποιος αλλος να ξερει σιγουρα που την εχει να μου πει αν μπροστα στην οθονη εχει πλαστικο

τζαμακι που να μην εχει την οθονη ελευθερη η εχει τρυπα??? ;) :rolleyes: ;)

Έχει τρύπα η οποία δεν καλύπτεται από πλαστικό, είναι κενή (αυτήν την θήκη έχω).

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Έχει τρύπα η οποία δεν καλύπτεται από πλαστικό, είναι κενή (αυτήν την θήκη έχω).

 

Μαζεύει σκόνη σ αυτό το σημείο;

Αν όχι δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί δεν έρχεται σ επαφή η οθόνη με τίποτα άλλο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν μου μαζεύει σκόνη, τουλάχιστον σε βαθμό που να το έχω προσέξει. Επιπλέον δεν λερώνω την οθόνη απαντώντας σε τηλεφωνήματα σέρνοντας το μικρό εικονίδιο μέσα από το παράθυρο καθώς έχω επιλέξει να απαντώ πατώντας το home button (η θήκη έχει περίγραμμα στο σημείο που το καλύπτει για αυτό το λόγο).
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα την spigen crumena view case.Πολυ καλη θηκη καλυπτει σχεδον ολο το κινητο εκτος απο το πανω μερος.

 

εχει υφη δερματος και κραταει καλα το κινητο,δεν βγαινει ευκολα αμα το γυρισεις αναποδα.

 

το μονο κακο ειναι οτι αμα εχεις γυαλι αρα και jelly button θα σου ξυπναει τη συσκευη με το παραμικρο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε 32gb καποια οικονομικη class 10 παιδια?Καποιος που να εχει παρει αν μπορει νσ καθοδηγησει.ευχαριστω

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε 32gb καποια οικονομικη class 10 παιδια?Καποιος που να εχει παρει αν μπορει νσ καθοδηγησει.ευχαριστω

 

http://www.skroutz.gr/s/2856367/Samsung-microSDHC-Plus-32GB-Class-10.html

 

Στα 27 ευρω η γνησια της Samsung!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...