Jump to content

[S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

battery s4  

  1. 1. battery s4

    • 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      0


Recommended Posts

Καλησπερα παιδια. Αγορασα μια καρτα μνημης 32 gb samsung class 10.Μετα την τοποθετηση ο χρονος reboot einai apo 60 sec εως 80 sec. Βγαζοντας την καρτα οι χρονοι ειναι κανονικοι. Η καρτα παντως δεν δειχνει κατι αλλο εκτος απο αυτο. Εχει παρατηρησει καποιος κατι αναλογο;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια. Αγορασα μια καρτα μνημης 32 gb samsung class 10.Μετα την τοποθετηση ο χρονος reboot einai apo 60 sec εως 80 sec. Βγαζοντας την καρτα οι χρονοι ειναι κανονικοι. Η καρτα παντως δεν δειχνει κατι αλλο εκτος απο αυτο. Εχει παρατηρησει καποιος κατι αναλογο;

 

Eτσι ειναι.. Γι αυτο καποιοι φωναζουνε οτι καλυτερα να εχεις μεγαλη εσωτερικη μνημη παρα καρτα μνημης.

Link to comment
Share on other sites

Eτσι ειναι.. Γι αυτο καποιοι φωναζουνε οτι καλυτερα να εχεις μεγαλη εσωτερικη μνημη παρα καρτα μνημης.

Δηλαδη παω για αλλη καρτα η απλως το υπομενω.....

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη παω για αλλη καρτα η απλως το υπομενω.....

 

Αν η καρτα αναγνωριζεται κανονικα απ το τηλεφωνο και δεν εχεις θεματα πχ να μην την διαβαζει τις επομενες μερες τοτε εισαι μια χαρα.

Οποια καρτα και να παρεις παλι θα βλεπεις αυξημενο χρονο bootαρισματος. Οποτε ειναι φυσιολογικο.

Τελος, αναμενεται ο χρονος να αυξηθει λιγο ακομα οταν την ''γεμισεις''. Οσο μπορεις παντως τις εφαρμογες κρατα 'τες στην εσωτερικη μνημη και εχε την sd για τραγουδια, φωτογραφιες κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Αγορασα μια καρτα μνημης 32 gb samsung class 10.Μετα την τοποθετηση ο χρονος reboot einai apo 60 sec εως 80 sec. Βγαζοντας την καρτα οι χρονοι ειναι κανονικοι. Η καρτα παντως δεν δειχνει κατι αλλο εκτος απο αυτο. Εχει παρατηρησει καποιος κατι αναλογο;

 

Είχα για λίγο καιρό μια Kingston αλλά είχα πολλά προβλήματα και αναγκάστηκα να την αλλάξω, όμως δεν υπήρχε αυτό το πρόβλημα με την καθυστέρηση. Έχει δυο μέρες τώρα μέρες που έβαλα την samsung 32 gb plus class 10 ενώ δουλεύει τέλεια έχει αυτήν την καθυστέρηση που λες.

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κανένας λόγος να την αλλάξεις.

Link to comment
Share on other sites

Είχα για λίγο καιρό μια Kingston αλλά είχα πολλά προβλήματα και αναγκάστηκα να την αλλάξω, όμως δεν υπήρχε αυτό το πρόβλημα με την καθυστέρηση. Έχει δυο μέρες τώρα μέρες που έβαλα την samsung 32 gb plus class 10 ενώ δουλεύει τέλεια έχει αυτήν την καθυστέρηση που λες.

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κανένας λόγος να την αλλάξεις.

 

kingston sandisk transcend και sony που εχω oλες αυξανουν το χρονο bootαρισματος(αλλες λιγοτερο αλλες περισσοτερο) αρα δεν ειναι θεμα της samsung. Η transcend η αληθεια ειναι οτι μου φαινεται πιο γρηγορη γενικα αλλα κ δεν καθυστερει και το boot τοσο. Αντε να παει 5-6 sec παραπανω. Και ειναι γεματη κατα το ημισυ.

Link to comment
Share on other sites

Eτσι ειναι.. Γι αυτο καποιοι φωναζουνε οτι καλυτερα να εχεις μεγαλη εσωτερικη μνημη παρα καρτα μνημης.

 

Αν η καρτα αναγνωριζεται κανονικα απ το τηλεφωνο και δεν εχεις θεματα πχ να μην την διαβαζει τις επομενες μερες τοτε εισαι μια χαρα.

Οποια καρτα και να παρεις παλι θα βλεπεις αυξημενο χρονο bootαρισματος. Οποτε ειναι φυσιολογικο.

Τελος, αναμενεται ο χρονος να αυξηθει λιγο ακομα οταν την ''γεμισεις''. Οσο μπορεις παντως τις εφαρμογες κρατα 'τες στην εσωτερικη μνημη και εχε την sd για τραγουδια, φωτογραφιες κλπ.

 

Είχα για λίγο καιρό μια Kingston αλλά είχα πολλά προβλήματα και αναγκάστηκα να την αλλάξω, όμως δεν υπήρχε αυτό το πρόβλημα με την καθυστέρηση. Έχει δυο μέρες τώρα μέρες που έβαλα την samsung 32 gb plus class 10 ενώ δουλεύει τέλεια έχει αυτήν την καθυστέρηση που λες.

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κανένας λόγος να την αλλάξεις.

 

kingston sandisk transcend και sony που εχω oλες αυξανουν το χρονο bootαρισματος(αλλες λιγοτερο αλλες περισσοτερο) αρα δεν ειναι θεμα της samsung. Η transcend η αληθεια ειναι οτι μου φαινεται πιο γρηγορη γενικα αλλα κ δεν καθυστερει και το boot τοσο. Αντε να παει 5-6 sec παραπανω. Και ειναι γεματη κατα το ημισυ.

 

OK.Απο οτι φαινεται λιγο πολυ ολοι αντιμετωπιζουμε το ιδιο θεμα. Δοκιμασα μεσω recovery mount unmount extsdcard και μετα format και εχει βελτιωθει φοβερα, βεβαια μεχρι στιγμης την εχω αδεια. Αν θελει καποιος δοκιμαζει τον τροπο που ειπα και βλεπουμε. Ευχαριστω ολους.

Link to comment
Share on other sites

Λέω να πάρω αυτή την κάρτα μνήμης.http://www.tech4guru.gr/index.php?route=product/product&product_id=14299

 

Ποια προτείνετε εσείς σαν πιο καλή?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ισως κανω λαθος αλλα μου φαινεται για SD σκετο αυτη οχι για micro sd...

 

Ακριβως.Αν έχει φωτογραφική μηχανή ο φίλος μια χαρά θα χωρέσει :)

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

 

Καλησπέρα.. Παρέλαβα σήμερα. Τι πρέπει να ελέγξω για να δω αν πράγματι είναι αυθεντικός? Πάντως για 2-3 λεπτά που το συνδεσα δούλεψε κανονικά χωρίς να το έχω και στην φόρτιση. Πάντως δεν είδα να γράφει κάπου MHL 2.0

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ!! :)

 

Εχω εντυπωσιαστεί με τη βελτίωση στο grip του τηλεφώνου!

 

Και μία φωτο αν και το χρώμα δεν αποτυπώνεται σωστά...

 

 

http://s8.postimg.org/qb4xwf82p/IMG_1987.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ!! :)

 

Εχω εντυπωσιαστεί με τη βελτίωση στο grip του τηλεφώνου!

 

Και μία φωτο αν και το χρώμα δεν αποτυπώνεται σωστά...

 

 

http://s8.postimg.org/qb4xwf82p/IMG_1987.jpg

 

 

Καλορίζικο! Και εγω το πηρα και οντος ειναι πολυ καλο στο grip!

Link to comment
Share on other sites

στο jumbo με 3 ευρώ έχω πάθει πλάκα δουλεύει και η αφή και βγάζει και φώτος!

 

Πρόσεχε μη βάλει νερό μόνο και δε δουλεύει τπτ μετά...:lol:

Link to comment
Share on other sites

ειμαστε original εδω?

γιατι βλεπω μεγαλες διαφορες στις τιμες...

 

http://www.ebay.co.uk/itm/New-GENUINE-Samsung-Extra-Battery-charger-Kit-for-Galaxy-S4-SIV-Charging-Cradle-/271216683188?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3f25c628b4

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε μη βάλει νερό μόνο και δε δουλεύει τπτ μετά...:lol:

καλημέρα

δεν έχω σκοπό να το κάνω μπάνιο με την θήκη μόνο προστασία από πιτσιλίσματα και άμμο στην παραλία θέλω !πιστεύω πως την κάνει και με το παραπάνω την δουλεία αύτη

:)

Link to comment
Share on other sites

ειμαστε original εδω?

γιατι βλεπω μεγαλες διαφορες στις τιμες...

 

http://www.ebay.co.uk/itm/New-GENUINE-Samsung-Extra-Battery-charger-Kit-for-Galaxy-S4-SIV-Charging-Cradle-/271216683188?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3f25c628b4

Εδω ναι μαλλον οριτζιναλ,αλλα δεν περιλαμβανεται η μπαταρια.;)

Link to comment
Share on other sites

Εδω ναι μαλλον οριτζιναλ,αλλα δεν περιλαμβανεται η μπαταρια.;)

 

Δεν μας πειραζει.

Αμα σου πω ποσο την βρηκα, ελπιζοντας οτι ειναι original :D

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε η spigen σε metal slate την πήρα.

Ντάξει δεν τρελάθηκα κιόλας, αλλά ήταν από τις λίγες που βρήκα να μου αρέσουν. Όπως είχα διαβάσει και παλιότερα εδώ όντως το μεγαλώνει το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

γεια σασ παιδια.την γνωμη σασ θελω εσεισ που ξερετε

http://www.ebay.com/itm/64GB-Micro-SD-Card-Class-10-With-Adapter-/190864292723?pt=UK_AudioTVElectronics_PDAsAccessories_MemoryCards&hash=item2c7065fb73

 

γιααυτην.

αλλιωσ σε 64 γβ εχετε κατι φθηνο και καλο να προτεινετε? τι να προσεξω γενικα?

 

http://www.ebay.com/itm/Kingston-64GB-Micro-SD-Memory-Card-SDXC-SD-Adapter-Free-Shipping-/261238021425?pt=Digital_Camera_Memory_Cards&hash=item3cd2ffdd31

 

αυτη καλυτερη? ποιεσ οι διαφορεσ?

Αν ασχολείστε με το στοίχημα , μπείτε στην παρέα μας . :)

 

http://whitefenix.co/captainbook/

Link to comment
Share on other sites

 

Γνώμη μου είναι μην ασχολείσαι άμα διαβάσεις και τι έγραψαν στο feedback δεν αξίζει. Εγώ είχα βρει μια πολύ φτηνή Kingston και την αγόρασα. Έλεγε ότι ήταν 10 class αλλά οι ταχύτητες που έπιανε ήταν για class 4 και υποτίθεται ότι ήταν 32gb αλλά μόνο το 1,9b δούλευε. Περνούσα αρχεία και σε 5 λεπτά δεν υπήρχαν στην κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...