Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

Πρωτα φορεσε μεσω Odin την Αγγλικη στοκ MH8,μετα παλι μεσω odin βαλε cwm του Philz και μετα φλασαρε την echoe v2.

Εγω ετσι το εκανα και πετυχε.

θα δοκιμασω,αν ποτε κατεβει η echoe,κολλαει στο κατεβασμα,η συνδεση μου ειναι,η ο σερβερ δεν ξερω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μονο να ξερεις πως αν πας στην mh8 δεν μπορεις απο οτι γραφουν να γυρισεις πισω.

Αλλαξε η samsung τον bootloader.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Μονο να ξερεις πως αν πας στην mh8 δεν μπορεις απο οτι γραφουν να γυρισεις πισω.

Αλλαξε η samsung τον bootloader.

ναι το ειδα,ετσι κι αλλιως σε λιγο θα παρουμε 4.3.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την omega αλλά δεν λειτουργεί το wifi, πήγα στο forum και έκανα install το fix αλλά δεν λειτουργεί και πάλι, καμιά ιδέα ?

 

Έχω την εντύπωση ότι πρέπει να περάσεις το modem της αντίστοιχης έκδοσης της rom.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την omega αλλά δεν λειτουργεί το wifi, πήγα στο forum και έκανα install το fix αλλά δεν λειτουργεί και πάλι, καμιά ιδέα ?

 

Ξαναπερασε το

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι πρέπει να περάσεις το modem της αντίστοιχης έκδοσης της rom.

 

αν εννοείς αυτό XXUBMH1 LTE modem το έχω βάλει αλλά και πάλι τίποτα .

 

Ξαναπερασε το

 

το έκανα αλλά τίποτα .

 

μου φαίνεται θα γυρίσω σε stock

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω γιατι αλλαζετε κερνελ?

Ο στοκ δεν σας αρεσει?

Αν 1 στο 1000000 χρειαστει να γυρισετε σε στοκ και δεν δουλεψει το nandroid backup τι κανετε?

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Της mh8 το πληκτρολογιο ειναι λευκο η' της echoe v2 ειναι μονο;

Πως το κανουμε μαυρο ;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω γιατι αλλαζετε κερνελ?

Ο στοκ δεν σας αρεσει?

Αν 1 στο 1000000 χρειαστει να γυρισετε σε στοκ και δεν δουλεψει το nandroid backup τι κανετε?

 

περί ορέξεως κολοκυθόπιτα

Link to comment
Share on other sites

τελικά πέρασα την foxhound 1.6 (η 1.7 έχει αρκετά θεματάκια, ο rafaele βιάστηκε να την βγάλει μάλλον) μια χαρά τα πάει, με ausdim 16, πολύ γρήγορη και σταθερή (δεν αντέχω χωρίς τις παραμετροποιήσεις τελικά :p )

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω γιατι αλλαζετε κερνελ?

Ο στοκ δεν σας αρεσει?

Αν 1 στο 1000000 χρειαστει να γυρισετε σε στοκ και δεν δουλεψει το nandroid backup τι κανετε?

 

εφόσον υπάρχει η δυνατότητα αλλαγής γιατί να μην το κάνεις?

και αν κάτι πάει στραβά και τα παίξει το nandroid θα χάσεις κάποιο χρόνο παραπάνω για να βάλεις stock και από την αρχή...αν και πάντα έχω το συνήθειο να υπάρχει το .zip μιας rom μέσα στην κάρτα...γιατί ποτέ δεν ξέρεις :p

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Θελω να πω οτι υπαρχει οντως ουσιαστικο κερδος? Και αν ναι σε τι?

Το zip μιας οποιασδηποτε ρομ που αναφερεις οτι εχεις μεσα, δεν θα σου επαναφερει τον στοκ κερνελ. Κανω λαθος?

Ρωταω για να μαθω ο δυσμοιρος! :p

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Θελω να πω οτι υπαρχει οντως ουσιαστικο κερδος? Και αν ναι σε τι?

Το zip μιας οποιασδηποτε ρομ που αναφερεις οτι εχεις μεσα, δεν θα σου επαναφερει τον στοκ κερνελ. Κανω λαθος?

Ρωταω για να μαθω ο δυσμοιρος! :p

 

Σίγουρα μπορείς να κερδίσεις σε αυτονομία αν κάνεις καλές ρυθμίσεις(Underclock, undervolt, governor). Αλλά μπορεί να χάσεις σε απόδοση αν είσαι επιθετικός σε αυτές τις ρυθμίσεις! Μερικούς δεν τους ενδιαφέρει. Στη συνέχεια μπορείς να κερδίσεις μερικά tweaks. Ausdim ας πούμε έχει Fast Charge κάτι που κάποιοι το θέλουν ή αν δεν κάνω λάθος υποστηρίζει να κάνεις mount ένα usb stick στο κινητό ή έναν εξωτερικό σκληρό. Πολύ σημαντικό κατά τη γνώμη μου και ο στοκ κέρνελ δεν το υποστηρίζει. Γενικά δεν σημαίνει πάντα ότι κερδίζεις ή χάνεις. Μπορεί να μην συμβεί τίποτα ή και τα 2.

Πιο πάνω σου είπε και κάποιος. Περι ορέξεως κολοκυθόπιτα.

 

Γιατί έχεις τέτοια κάψα να γυρίσεις σε στοκ κέρνελ? Με εργαλεία από μάρκετ μπορείς να έχεις κρατήσει backup του στοκ κέρνελ ή γενικά οποιουδήποτε κέρνελ και μετά να κάνεις restore φλασάρωντας την εικόνα .img. Αν δεν δουλέψει το nandroid ε και? Με ODIN ξαναφλασάρω την στοκ ρομ και τελείωσα! Αλλά πάντα έχω ένα .zip με μία ρομ μέσα να ξαναπεράσω σε περίπτωση που όλα πάνε χάλια από ένα restore ή οτιδήποτε.

 

Όταν δίνεται η δυνατότητα αλλαγής με πιθανόν κάποια παραπάνω πράγματα γιατί να μην την δοκιμάσω? Πάντα μιλάμε για κάποιον που έχει αυτή την όρεξη. Διαφορετικά δεν θα ασχολιόταν ούτε καν με αν το κινητό του είναι από την Zibambue, ελληνικό, γερμανικό, από τον Άρη. Εκεί γιατί να το πειράξεις? Γιατί το κάνεις γερμανικό ας πούμε? Όλα είναι σχετικά και μέχρι που έχει όρεξη ο καθένας να ασχοληθεί και να δοκιμάσει.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θελω να πω οτι υπαρχει οντως ουσιαστικο κερδος? Και αν ναι σε τι?

Το zip μιας οποιασδηποτε ρομ που αναφερεις οτι εχεις μεσα, δεν θα σου επαναφερει τον στοκ κερνελ. Κανω λαθος?

Ρωταω για να μαθω ο δυσμοιρος! :p

 

καλημέρα...

είναι όπως ακριβώς τα λέει ο DjKostas...από την πρώτη μέρα που το πήρα δεν άφήσα τίποτα stock μέσα...αλλάζω συνέχεια πράγματα!!

Μου αρέσει όμως και έχω χρόνο να το κάνω,προσπαθώ να δω τι μπορώ να πάρω από το κινητό μου μέσω άλλων πραγμάτων και εφόσον υπάρχουν,εγω τα χρησιμοποιώ :)

 

και το .zip το έχω ώστε αν πάει κάτι στραβά,να μπορέσω να περάσω απευθείας τη rom που είχα,ώστε να μην μπω στη διαδικασία μέσω Odin να περάσω stock κλπ αν τυχόν δεν ανοίγει το κινητό,σε κάποια περίπτωση!!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Λεω να δοκιμάσω μια Aosp..

Ποια λετε ; 4.3 Ge Coolboy ;

 

Εγώ έχω του jamal. Πολύ καλή χωρίς κολλήματα. Αν είναι να την βάλεις πρόσεχε να βγάλεις το pin σου γιατί κολλήσει εκεί το κινητό.

:D
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2422582 .. Αυτή θα σου προτείνω εγώ την έχω μια μέρα κ με πολλά extra

 

Πάνω που είχα πει δε θα αλλάξω ρομ. Γιατί δεν μπορώ να βρω το λινκ για να την κατεβάσω;

Link to comment
Share on other sites

Πάνω που είχα πει δε θα αλλάξω ρομ. Γιατί δεν μπορώ να βρω το λινκ για να την κατεβάσω;

 

ορίστε

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=45384082&postcount=68

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν μετα που θα φλασαρουμε την echoe rom v2.1 με MH8 να γυρισουμε πισω; γιατι διαβασα χτες οτι δεν μπορουμε... ξερει κανεις τελικα γινεται;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2372286

Link to comment
Share on other sites

Στο guide γραφει οτι αν φλασαρεις πλεον μπορεις να πας μονο προς τα πανω πλεον,λογικα επειδη θα φλασαρεις πρωτα την official mh8 που περιεχει και το νεο b/l Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Στο guide γραφει οτι αν φλασαρεις πλεον μπορεις να πας μονο προς τα πανω πλεον,λογικα επειδη θα φλασαρεις πρωτα την official mh8 που περιεχει και το νεο b/l

 

Λεει οτι δεν χρειαζεται να βαλουμε πρωτα την official MH8 "NO NEED TO FLASH A STOCK ROM BEFOREHAND!!!" τωρα για το οτι δεν μπορουμε να γυρισουμε πισω ειναι προβλημα γιατι αν ειναι χαλια τι θα κανω αναγκαστηκα θα πρεπει να την κρατησω??

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο διαβαζα για την περασμενη v2 Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Λεει οτι δεν χρειαζεται να βαλουμε πρωτα την official MH8 "NO NEED TO FLASH A STOCK ROM BEFOREHAND!!!" τωρα για το οτι δεν μπορουμε να γυρισουμε πισω ειναι προβλημα γιατι αν ειναι χαλια τι θα κανω αναγκαστηκα θα πρεπει να την κρατησω??

 

Θα βάλεις την mgg....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...