Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εν ολιγοις του φλας ορ νοτ του φλας aosp? :D

 

Του φλας του τραϊ

 

Flash and try φυσικά. Υποκειμενικό είναι το θέμα! Εμένα στο S4 δεν μου αρκεί παρόλο που είναι ότι πιο smooth έχω βάλει επάνω.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που με νοιαζει ειναι να μην εχω συνεχεια χαμηλ μπαταρ κ να ειμαι lag free.

Οι φωτο ειναι κατι σχετικα αγνωστο για μενα ποσο μαλλον τα hdr sdr ddr που λετε. Βεβαια οταν θελω να βγαλω μια φωτο, θελω να βγει καλη.

Δεν ψαχνω να κατεβω σε διαγωνισμο φωτο αλλα ουτε θελω να να ειμαι μες το θορυβο. Οτι βλεπει το μεσο κοινο θνητο ματι.

Αν πληρουνται οι παραπανω προυποθεσεις τοτε να φλασαρω asap!

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι μια tw Based σε lite με wannam exposed Nova prime και greenify donate είναι ότι καλύτερο τουλάχιστον αυτή τη στιγμή. Μπορώ να κάνω παραχώρηση και να χάσω όλες τις λεγόμενες ευκολίες της Sammy μεταβαινοντας σε μια AOSP αλλά την κάμερα με τίποτα. Αν κάποτε γίνει ένα σωστό port της κάμερας (πράγμα δύσκολο από ότι έχω διαβάσει στο xda) τότε το ξανασυζητάμε.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ποση διαφορα εχουνε ρε παιδες τα καμερονια?

4.2.2 vs 4.3

Για να καταλαβω οχι τπτ αλλο :O

 

 

το έχω μόνιμα ανοιχτό γιατί εδω που μένω δεν το βρίσκει διαφορετικά στο widget καιρού,αλλά δεν με πειράζει κιόλας...ναι,wifi από την ώρα που βγαίνει από τον φορτιστή...κάποιες φορές το έχω ξεχάσει και έξω που είμαι ανοιχτό,αλλά σε αναμονή βράχος :p

και το φορτίζω τις περισσότερες φορές από το pc,με usb 3 και ανοιχτό το fast charge αν το υποστηρίζει ο kernel,διαφορετικά κανονικά πρίζα...

 

 

 

βγήκε μια σήμερα...την είδα νωρίτερα...λέγεται blackbox...και φαίνεται ενδιαφέρουσα..κλασσικά θα τη δοκιμάσω...πάντως το σιγουράκι για εμένα είναι η echoe...έχω ένα nandroid και γυρίζω με συνοπτικές εκεί αν κάτι με χαλάσει :)

τώρα δοκιμάζω τον KToonZ και μπορώ να πω ότι φτάνει τους προαναφερόμενους...αλλά στην blackbox θα δοκιμάσω τον καινούργιο Ausdim..ελπίζω να έχει φτιάξει το in call volume που έπαιζε πρόβλημα στις προηγούμενες εκδόσεις!!

 

thx a lot για τις απαντησεις.

Το μονο που δεν εθεσα εγω σωστα ειναι στο ποσο % το βαζεις για φορτιση

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ωμεγα ρομ για να βαλω την καινουργια v10 πρεπει να ξανακανω ολη την διαδικασια αλλαγης ρομ απτην αρχη η υπαρχη καποιος τροπος για uodate?ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Galaxy S4 : Πλήρης οδηγός για Root

Περίπου στο τέλος του οδηγού υπάρχουν και τα αρχεία για το CWM Recovery.

 

αυτο το κατεβασα τι κανω μετα δεν.......

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ποση διαφορα εχουνε ρε παιδες τα καμερονια?

4.2.2 vs 4.3

Για να καταλαβω οχι τπτ αλλο :O

 

Η διαφορά δεν είναι 4.2.2 vs 4.3 αλλά Google stock Camera vs Samsung S4 Camera. Και όντως έχει καλύτερη εφαρμογή η Samsung.

 

Για μένα αν είχε launcher αλλά Nova και δεν είχε αυτά τα λαγκάκια για να έχει και καλά animation στο ανοιξε-κλείσε εφαρμογών θα μπορούσα άνετα να πω ότι έχει και καλύτερο UI από το στοκ Android

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

αυτο το κατεβασα τι κανω μετα δεν.......

 

κατεβαζεις απο εδω http://d-h.st/users/philz_touch/?fld_id=16685#files αυτό το αρχείο philz_touch_5.11.2-i9505.tar.md5 και το περνάς μέσω οdin .....διαβασε καλα τον οδηγο που έχουν κάνει την καλύτερη δουλειά !!!!! <<Galaxy S4 : Πλήρης οδηγός για Root >>...για να καταλάβεις και τη κάνεις και γιατί το κάνεις εσύ ο ιδιος ....προσοχή μην βιάζεσαι και οχι άγχος ,,, διάβαζε προσεχτικά πριν προχωρήσεις σε οποιαδήποτε εγκατάσταση

Edited by kotsekxxx
Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν να δοκιμάσουν κάποια stock aosp rom αλλά δε θέλουν να χάσουν την κάμερα της Samsung, σύντομα θα μπορούν να έχουν και τις 2 rom στη συσκευή ταυτόχρονα μέσω του Modaco switch.
Link to comment
Share on other sites

Η echoe πρέπει να αναβαθμιστεί κάποια στιγμή :)

η Bobcat είναι λίγο άσχημη και βαρυφορτωμένη...

η foxhound έχει πολλά extra...βασικά είναι full extra...(είχα όλες τις εκδόσεις μέχρι και την 1.5) η μπαταρία πάει πακέτο με τον kernel και τα tweaks που έχει προσθέσει ο ίδιος ο dev!!

ναι ξέρω πετάγομαι :p

αλλά την καλύτερη μπαταρία την είχα με Adam και Ausdim (μόνο που είχαν ένα θεματάκι με το in call volume) και τώρα είμαι με KToonZ,ο οποίος kernel πλέον έχει ξεπεράσει τις υψηλές θερμοκρασίες που προσέφερε αρχικά και τώρα στην rom που είμαι (Darthstalker) χωρίς πολλά πολλά...είμαι στο 48%,αναμονή 1η και 8 ω...με ανοιχτή οθόνη 1ω και 40λ...δεν το χρησιμοποίησα πολύ...μόνο 4 τηλέφωνα,GPS και WIFI μόνιμα ανοιχτό,λίγη πλοήγηση και browsing,αυτά!

 

Καλησπερα στη παρεα. Ημουνα πανω απο 1 εβδομαδα με echoe rom και ausdim kernel v 14 και με ειχε ρημαξει στις επανεκινησεις, ξαφνικες εντελως. Ειμαι με foxhound 3 μερες τωρα, τα eχtra του τυπου ειναι απιστευτα, μεχρι στιγμης ολλα καλα, σας ενημερωνω για τυχον προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

αναβαθμιστηκε wanamlite 1.5 και επιτελους και ο adam kernel 1.6 :D:D:D

http://wanamlite.com/2013/09/03/wanamlite-xxubmh1-v1-5-android-jb-4-2-2-xposed/

Link to comment
Share on other sites

αναβαθμιστηκε wanamlite 1.5 και επιτελους και ο adam kernel 1.6 :D:D:D

http://wanamlite.com/2013/09/03/wanamlite-xxubmh1-v1-5-android-jb-4-2-2-xposed/

 

καλησπέρα ...δεν την έχω δοκιμάσει καθόλου πες μας την γνωμη σου αν μπορείς...!!

Link to comment
Share on other sites

κλασικα χαλια κατα την γνωμη μου.... και στο s2 που την δοκιμασα δεν μου αρεσε... εγω χαρηκα με τον adam kernel γιατι ελεγε οτι δεν θα τον αναβαθμιζε για καποιο λογο αλλα τελικα συνεχιζει :)

 

σου προτεινω να βαλεις αυτην εδω ειναι παρα πολυ καλη...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2303239

Link to comment
Share on other sites

κλασικα χαλια κατα την γνωμη μου.... και στο s2 που την δοκιμασα δεν μου αρεσε... εγω χαρηκα με τον adam kernel γιατι ελεγε οτι δεν θα τον αναβαθμιζε για καποιο λογο αλλα τελικα συνεχιζει :)

 

σου προτεινω να βαλεις αυτην εδω ειναι παρα πολυ καλη...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2303239

 

Foxhound μπορώ να προτείνω και εγώ. Δείχνει εξαιρετική μισή μέρα που την έχω μένει να δω μπαταρία γιατί από smoothness δείχνει καλά(κάτσε να τρέξει λίγες μέρες). Βασικό προτέρημα για εμένα το total Black theme που έχει σε βασικές εφαρμογές πλην του μενού όπως Hangouts, Gmail, Phone, Sms που είναι Inverted

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγω την εκανα τη βλακεια μου.Θελοντας να σβησω καποιες αχρηστες εφαρμογες εσβησα απο λαθος/βιασυνη με το Titanium δυο apk (chat on και ενα αλλο) και τωρα δε λειτουργει το s translator και συγκεκριμενα το κομματι που απαγγελει φωναχτα τη μεταφρασμενη λεξη. Απο ο,τι καταλαβα υστερα απο συμβουλες απο μια φιλη μου,θα πρεπει να περασω απο πανω τη Rom ξανα. (Και ηλπιζα μηπως μια επαναφορα εργοστασιακων αρκουσε για να λυθει το προβλημα αλλα...) Ειμαι με stock MGA Γερμανική (DBT).Αυτή τώρα για να την περάσω θα το κανω μεσω Odin με την κλασσικη διαδικασια της πρωτης σελιδας με τον οδηγο;Και κατι ακομα, κανοντας το θα εχω θεμα με το μετρητή ωστε να πρεπει να τον μηδενισω;

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορούσες να βρεις αυτα τα δυο apk και να τα περνούσες ξανά θα γλίτωνες την ταλαιπωρία .

Ναι με odin θα την βάλεις ,και ο μετρητής δεν γράφει .

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=363603

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορούσες να βρεις αυτα τα δυο apk και να τα περνούσες ξανά θα γλίτωνες την ταλαιπωρία .

Ναι με odin θα την βάλεις ,και ο μετρητής δεν γράφει .

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=363603

 

Τα βρηκα και τα εκανα install αλλα δεν εγινε κατι. Ισως επειδη ηταν αλλης Ρομ.Στοκ βεβαια κι εκεινη αλλα αλλη και οχι αυτη που εχω εγω.Εχουμε υποψη μας αν υπαρχει τροπος να βρω τα apk απο την ιδια rom;

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Τα βρηκα και τα εκανα install αλλα δεν εγινε κατι. Ισως επειδη ηταν αλλης Ρομ.Στοκ βεβαια κι εκεινη αλλα αλλη και οχι αυτη που εχω εγω.Εχουμε υποψη μας αν υπαρχει τροπος να βρω τα apk απο την ιδια rom;

 

Τους έδωσες τα κατάλληλα permissions rw--r--r-- ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τους έδωσες τα κατάλληλα permissions rw--r--r-- ?

 

Permissions απο που θα δωσω;Απο καποιον file explorer; Το μονο που εκανα ηταν να τα βαλω ως apk απο το pc στη μνημη του κινητου και μετε να τα εγκαταστησω.Καποια χαζομαρα εχω κανει ε;

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Permissions απο που θα δωσω;Απο καποιον file explorer; Το μονο που εκανα ηταν να τα βαλω ως apk απο το pc στη μνημη του κινητου και μετε να τα εγκαταστησω.Καποια χαζομαρα εχω κανει ε;

Noob Guide To Set File Permission's

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σου.Τα περασα μεσα στο system/apps,τους εδωσα και τα καταλληλα permissions αλλα το προβλημα παρεμεινε... Με βλεπω να περναω ολη τη Rom απο πανω με odin...

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σου.Τα περασα μεσα στο system/apps,τους εδωσα και τα καταλληλα permissions αλλα το προβλημα παρεμεινε... Με βλεπω να περναω ολη τη Rom απο πανω με odin...

 

Κανε και ένα reboot .Αν δεν κάνεις δουλειά πέρνα ξανά το firmware δεν θα χάσεις τίποτα από τα δεδομένα σου .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Για καποιο λογο δε λειτουργει η παραθεση απο το Tapatalk και απανταω απο το κουμπι της απαντησης.

Εκανα και reboot εννοειται αλλα δεν εγινε κατι. Οποτε θα καταφυγω στο odin το απογευμα να τελειωνω...

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Για καποιο λογο δε λειτουργει η παραθεση απο το Tapatalk και απανταω απο το κουμπι της απαντησης.

Εκανα και reboot εννοειται αλλα δεν εγινε κατι. Οποτε θα καταφυγω στο odin το απογευμα να τελειωνω...

 

Το πιθανότερο είναι να σου λείπει και άλλο αρχείο πάντως και να μην έχεις καταλάβει ότι το διέγραψες! Δες εδώ τι σχετίζεται με το S translator

https://docs.google.com/spreadsheet/lv?key=0ApUQpspiZeBTdHotUXJ5bTQycHJLMHA1U0ROQ1NpZ1E&usp=sharing

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...