Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτην την στιγμη στην λειτουργια δικτυου εχω επιλεξει το LTE/WCDMA/GSM (αυτοματη σύνδεση)

Υπαρχει η δυνατοτητα με καποιο Mod δεν ξερω, να ορισω LTE/WCDMA;

Τωρα, υπαρχουν περιπτωσεις που ενω υπαρχει δικτυο σε 4G, H, H+, το τηλεφωνο κλειδωνει σε GSM (E) γιατι προφανως τα αλλα σηματα θα ειναι πιο αδυναμα.

Το θεμα ειναι ομως οτι προτιμω να παιζω με αδυναμο 4G, H, H+ σημα γιατι με το Ε δεν παλευεται καθολου η δουλεια.

Απο την αλλη αν επιλεξω WCDMA Μονο, χανω το 4G.

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτά τα απαίσια διακοπτάκια on of να έβγαζε θα την έβαζα! προς το παρόν προτιμώ αυτό το θέμα με πολύ μικρές τροποποιήσεις από μένα σε κάποια εικονίδια

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

εβαλα να δοκιμασω σημερα την 4.3 GE του CoolBoy. το 4G πως το ενεργοποιουμε???

 

Να ξέρεις μόνο αρνητικό είναι ότι δεν μπορείς να ορίσεις να αποθηκεύει τις φωτογραφίες σου στην κάρτα μνήμης. Παραμετροποίηση των quick settings tiles έχει?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτην την στιγμη στην λειτουργια δικτυου εχω επιλεξει το LTE/WCDMA/GSM (αυτοματη σύνδεση)

Υπαρχει η δυνατοτητα με καποιο Mod δεν ξερω, να ορισω LTE/WCDMA;

Τωρα, υπαρχουν περιπτωσεις που ενω υπαρχει δικτυο σε 4G, H, H+, το τηλεφωνο κλειδωνει σε GSM (E) γιατι προφανως τα αλλα σηματα θα ειναι πιο αδυναμα.

Το θεμα ειναι ομως οτι προτιμω να παιζω με αδυναμο 4G, H, H+ σημα γιατι με το Ε δεν παλευεται καθολου η δουλεια.

Απο την αλλη αν επιλεξω WCDMA Μονο, χανω το 4G.

 

Ετσι από περιέργεια Vodafone έχεις? Μου έκανε και εμένα κάτι τέτοια με το σήμα (κλειδωνε Ε και δεν γύριζε με τίποτα σε H) και μου είχε σπάσει τα νεύρα.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια, για την omega περασα cwm εκανα wipe και στην συνεχεια την φλασαρα απο το zip. Μετα για το fix του wifi περασα το αρχειο tar (νομιζω) στην επιλογη pda του odin. Δουλεψε και αυτο μετα. Οκ μεχρι στιγμης ετσι?

 

Τωρα το αρχειο zip της rom που πιανει και 2 gb μπορω να το σβησω?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια, για την omega περασα cwm εκανα wipe και στην συνεχεια την φλασαρα απο το zip. Μετα για το fix του wifi περασα το αρχειο tar (νομιζω) στην επιλογη pda του odin. Δουλεψε και αυτο μετα. Οκ μεχρι στιγμης ετσι?

 

Τωρα το αρχειο zip της rom που πιανει και 2 gb μπορω να το σβησω?

 

ναι..το σβήνεις,δεν σου χρειάζεται πλέον!!!

 

επίσης μόλις πέρασα την rom που αναφέρθηκε πριν λίγα post,από το section του S4 T-Mobile...προς το παρόν δεν δείχνει να υπάρχει κανένα πρόβλημα..οπότε την δοκιμάζω και βλέπουμε :)

όχι τίποτα άλλο,αλλά έχει κάτι καλά στο συγκεκριμένο section,αν παίζουν τότε θα είναι καλή φάση :)

Πέρασα αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2265998

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

ναι..το σβήνεις,δεν σου χρειάζεται πλέον!!!

 

επίσης μόλις πέρασα την rom που αναφέρθηκε πριν λίγα post,από το section του S4 T-Mobile...προς το παρόν δεν δείχνει να υπάρχει κανένα πρόβλημα..οπότε την δοκιμάζω και βλέπουμε :)

όχι τίποτα άλλο,αλλά έχει κάτι καλά στο συγκεκριμένο section,αν παίζουν τότε θα είναι καλή φάση :)

Πέρασα αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2265998

 

Το σβήνει εφόσον έχει ένα backup για κάθε ενδεχόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Το σβήνει εφόσον έχει ένα backup για κάθε ενδεχόμενο.

 

έχεις δίκιο...απλά δεν το ανέφερα,γιατί το θεώρησα δεδομένο :p

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

παιδια πιον τροπο για ρουτ προτεινετε? αυτον που υπαρχει στον οδηγο η και με το motochopper? υπαρχει καμια ουσιαστικη διαφορα?
Link to comment
Share on other sites

παιδια πιον τροπο για ρουτ προτεινετε? αυτον που υπαρχει στον οδηγο η και με το motochopper? υπαρχει καμια ουσιαστικη διαφορα?

 

Εγώ το έκανα με τον τρόπο που έχουν γράψει τα παιδιά και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Κάντο βήμα βήμα και θα τελείωσεις γρήγορα.

:D
Link to comment
Share on other sites

παιδια πιον τροπο για ρουτ προτεινετε? αυτον που υπαρχει στον οδηγο η και με το motochopper? υπαρχει καμια ουσιαστικη διαφορα?

 

Αν είναι η πρώτη σου φορά?

 

Εύκολα σαν να βάζεις official! (official βάζεις! απλά είναι ήδη root! Συν ότι δεν αλλάζει το status της συσκευής!http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2250824

Edited by SpyGlass
Link to comment
Share on other sites

παιδια πανω που νομιζα οτι κατι καταλαβα. Χθες περασα την omega. Σημερα την εσβησα και περασα την official (εκανα wipe κλπ). Μετα εκανα ξανα root και εβαλα την echoe. Ολα καλα και μολις μπηκα μεσα εκανα μονη της install τις 3 εφαρμογες που ειχα περασει πριν στν omega. και εχει ακομα το εικονιδιο omega files.

 

Επισης ενω ειχα περασει την official και μετα πηγα να περασω την echoe στην μνημη του κινητου για να την κανω εγκατασταση υπηρχε ακομα η omega (το zip της). Κανονικά δεν έπρεπε να είχε σβηστεί?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μερικες ερωτησεις

1) μπορουμε να περασουμε στο GT-I9505 την καθαρη εκδοση 4.3 που εχει το google s4 ?

2) αν υπαρχει τροπος θα δεχεται μετα κανονικα της αναβαθμισεις η θα πρεπει να παρασω παλι την νεα εκδοση εγω

3) αν χρειαστει να το παω στο service μπορω να περασω παλι την official χωρις να αλλαξει ο μετρητης ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μερικες ερωτησεις

1) μπορουμε να περασουμε στο GT-I9505 την καθαρη εκδοση 4.3 που εχει το google s4 ?

2) αν υπαρχει τροπος θα δεχεται μετα κανονικα της αναβαθμισεις η θα πρεπει να παρασω παλι την νεα εκδοση εγω

3) αν χρειαστει να το παω στο service μπορω να περασω παλι την official χωρις να αλλαξει ο μετρητης ?

 

1)http://www.technobuffalo.com/videos/how-to-turn-a-galaxy-s4-into-a-google-edition-phone/ 2)δεν νομιζω 3) πρωτα μηδενιζεις με το triangle away και μετα βαζεις το φιρμ μαμα που ειχες. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=363603

Edited by teo_notis
Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις μόνο αρνητικό είναι ότι δεν μπορείς να ορίσεις να αποθηκεύει τις φωτογραφίες σου στην κάρτα μνήμης. Παραμετροποίηση των quick settings tiles έχει?

 

Και τα δύο γίνονται φίλε μου με xposed.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πανω που νομιζα οτι κατι καταλαβα. Χθες περασα την omega. Σημερα την εσβησα και περασα την official (εκανα wipe κλπ). Μετα εκανα ξανα root και εβαλα την echoe. Ολα καλα και μολις μπηκα μεσα εκανα μονη της install τις 3 εφαρμογες που ειχα περασει πριν στν omega. και εχει ακομα το εικονιδιο omega files.

 

Επισης ενω ειχα περασει την official και μετα πηγα να περασω την echoe στην μνημη του κινητου για να την κανω εγκατασταση υπηρχε ακομα η omega (το zip της). Κανονικά δεν έπρεπε να είχε σβηστεί?

 

Για να σβήσεις ολα τα αρχεία που υπάρχουν στην internal sd κανε ένα reset μέσα από τις ρυθμίσεις .Αν το zip της omega ήταν στην εξωτερική sd φυσικά και δεν σβήνεται με το wipe .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Θέλω να ρωτήσω το εξής :

Έχω την echoe rom lite.

Είμαι πολύ ευχαριστημενος αλλά έλεγα να βάλω μαμά mga.

Με μαμά κερνελ φυσικά.

 

Θα χάσω το cwm;

 

Επίσης υπάρχει οδηγός στα ελληνικά;

Είναι εύκολα τα βήματα;

Να σημειωθεί ότι δεν έχω υπολογιστή με Windows αλλά έχω imac book pro......

Link to comment
Share on other sites

1) μπορουμε να περασουμε στο GT-I9505 την καθαρη εκδοση 4.3 που εχει το google s4 ?

Έχω και εγώ την ίδια απορία , αλλά όσο και να έψαξα δεν βρήκα τελειως stock καθαρή Rom , όπως του Google Edition S4. Ούτε 4.3 , ούτε 4.2.2.

Δεν είναι καθαρή αυτή η Rom σε καμία περίπτωση. Την έχει πειράξει ο συγκεκριμένος developer.

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ την ίδια απορία , αλλά όσο και να έψαξα δεν βρήκα τελειως stock καθαρή Rom , όπως του Google Edition S4. Ούτε 4.3 , ούτε 4.2.2.

 

Δεν είναι καθαρή αυτή η Rom σε καμία περίπτωση. Την έχει πειράξει ο συγκεκριμένος developer.

 

αυτή εδω την έχεις κοιτάξει?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2369922

είναι 4.3

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Για να σβήσεις ολα τα αρχεία που υπάρχουν στην internal sd κανε ένα reset μέσα από τις ρυθμίσεις .Αν το zip της omega ήταν στην εξωτερική sd φυσικά και δεν σβήνεται με το wipe .

 

Έχω παρατηρήσει ότι με ρεσετ από ρυθμίσεις δεν σβήνονται φάκελοι με προγράμματα ούτε φώτο από την εσωτερική μνήμη. Το navigon πχ μου έσβησε μόνο το apk αλλά το folder που είδε μέσα χάρτες pois κλπ δεν το έσβησε. Ο μονος τροπος να καθαρίσεις τελείως την εσωτερική μνήμη είναι με cwm format internal SD card.

Link to comment
Share on other sites

αυτή εδω την έχεις κοιτάξει?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2369922

είναι 4.3

 

Ευχαριστώ Luciferia. Είναι ότι πιο κοντινό σε αυτό που ψαχνω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...