Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

διαβαζα διαφορα για ενα xperia arc με bootloader και τετοια και λεω μηπως ενδιαφερει και εμας... το kernel παιζει μονο για custom?

 

Αμα διαβαζεις διαβαζε για το S4 και ασε τα αλλα κινητα... Γιατι θες να αλλαξεις κερνελ? Γενικά τι θες να κανεις? Και απο προσωπικης πειρας θα σου ελεγα οτι αν θες να μπεις στο δρομο του πειραγματος τοτε κατανοησε καλα εννοιες και ενεργειες που κανεις και μετα ασχολεισου και ρωτα αλλά οι ερωτησεις μετα υα ειναι πιο στοχευμενες και οχι τοσο φλου.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκιμαστε wicked 5.1 ειναι η καλυτερη που εχω περασει..... και τις εχω δοκιμασει σχεδων ολες... και echoe 1.3.1 , omega v9 , wanamlite 1.4 κτλπ. Το μονο κακο ειναι οτι δεν εχει ελληνικη γλωσσα αλλα και παλι αξιζει !!!
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να κλείνεις κάτι στο κινητό, άστα μόνα τους και το λειτουργικό κανονίζει. Για το άλλο που θες, κρατάς πατημένο το Home.

 

 

Μεγαλη κουβεντα,αλλα απαντας βεβαιος.Μηπως πρεπει να πηγαινουμε στις ρυθμισεις-περισσοτερα-διαχειριστης εφαρμογων μετα σε ΕΚΤΕΛΕΣΗ και να τερματιζουμε τις αχρηστες διεργασιες που τρεχουν?? Πχ το ChatON δεν μου χρειαζεται,αρα το κλεινω.Η" το ιντερνετ εχπλορερ καθε φορα ή το WhatsApp ή το VIber γιατι εμενα που το εχω αδειο σχεδον το κινητο μου βγαζει οτι εχω σε χρηση 890ΜΒ και ελευθερα 900ΜΒ !!!!!!!!!!!:shock::shock::shock:

Edited by pierre7
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε wicked 5.1 ειναι η καλυτερη που εχω περασει..... και τις εχω δοκιμασει σχεδων ολες... και echoe 1.3.1 , omega v9 , wanamlite 1.4 κτλπ. Το μονο κακο ειναι οτι δεν εχει ελληνικη γλωσσα αλλα και παλι αξιζει !!!

 

Εχεις κανα link απο τη ρομ που λες?γιατι δεν τη βρισκω...εκτος κι αν εννοεις την evil unwizzed!!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα ρουτ. Θελω για αρχη να φτιαξω την καμερα να μην σταματαει να λειτουργει οταν η μπαταρια ειναι στο 15%.

 

Βαλε οποιαδήποτε αλλη εφαρμογή καμερας απο το playstore γιατι οι αλλες λυσεις (xposed,3minit κλπ) θα σου φανούν ζόρικες για αρχή!!

Link to comment
Share on other sites

Το xposed μιας που το ανεφερες, τι κανει ακριβως;

Ειναι για οσους ξερουν απο developement;

 

Τα Xposeds δίνουν την δυνατότητα σε όσους δεν θέλουν να βάλουν custom rom να έχουν διάφορα mods.

Διάβασε εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1574401

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανα link απο τη ρομ που λες?γιατι δεν τη βρισκω...εκτος κι αν εννοεις την evil unwizzed!!

 

Εγώ βρήκα αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2265998 αλλά βλέπω ότι είναι για το T-MOBILE. Κάνει το δικό μας;;

:D
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, εβαλα την ωμεγα ρομ και δεν μου παιζει το wifi και θελω μεσω odin να βαλω το Lte modem, ξερετε σε πιο κουτακι το βαζω στο Odin? στο PDA ή στο PHONE?

 

το αρχειο ειναι σε μορφη .bin

Edited by bettytsa
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, εβαλα την ωμεγα ρομ και δεν μου παιζει το wifi και θελω μεσω odin να βαλω το Lte modem, ξερετε σε πιο κουτακι το βαζω στο Odin? στο PDA ή στο PHONE?

 

το αρχειο ειναι σε μορφη .bin

 

Εδώ λέει PHONE "Extract it, open WiFi_FIX.tar.md5 in Odin as PHONE and flash it."

:D
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βρήκα αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2265998 αλλά βλέπω ότι είναι για το T-MOBILE. Κάνει το δικό μας;;

 

Κοιτα να δεις...εμεις κανονικα μπορουμε να βαλουμε οποιαδηποτε rom που ανηκει στην international version...απο'κει και περα T-Mobile...ATT,Verizon κλπ δεν συνιστανται για το δικο μας...ειναι ρισκο...εγω καταλαθος τις προαλλες περασα kernel για ΑΤ&Τ,δεν ξεκινουσε για κανενα λογο το κινητο...τεσπα,αν εχεις αφθονο χρονο κανεις ενα φλασαρισμα και αν δουλεψει,δουλεψε :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις...εμεις κανονικα μπορουμε να βαλουμε οποιαδηποτε rom που ανηκει στην international version...απο'κει και περα T-Mobile...ATT,Verizon κλπ δεν συνιστανται για το δικο μας...ειναι ρισκο...εγω καταλαθος τις προαλλες περασα kernel για ΑΤ&Τ,δεν ξεκινουσε για κανενα λογο το κινητο...τεσπα,αν εχεις αφθονο χρονο κανεις ενα φλασαρισμα και αν δουλεψει,δουλεψε :)

 

Και χρόνο δεν έχω και δεν πολύ θέλω να μπλέξω οπότε θα αρκεστώ με αυτές που έχει για το δικό μας :P

:D
Link to comment
Share on other sites

Και χρόνο δεν έχω και δεν πολύ θέλω να μπλέξω οπότε θα αρκεστώ με αυτές που έχει για το δικό μας :P

 

Το παλικαρι παραπανω πρεπει να την εχει περασει,οποτε ας μας δωσει καποιες πληροφοριες :)

Αν και επειδη εγω χρονο εχω και πολλα nandroid,παιζει και να κανω καμια δοκιμη :p

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

τα ονόματα στα exploits μου αρέσουν...κάποιος έχει κόλλημα με το LOTR απ'ότι φαίνεται :p

μήπως το δοκίμασες αν δουλεύει??είμαστε υπό την προστασία του Gadalf :)

 

:lol:

 

Ναι ο τυπος φαινεται εχει κατι με την τριλογια!

 

Μπα, τζιφος! Δεν δουλευει! Και απ' οτι διαβασα μεχρι το 4.1.2 δουλευε αλλα με το τελευταιο update φαινεται οτι η Σαμμυ εχει "κλεισει" τα exploits. Τα εως τωρα γνωστα τουλαχιστον.

 

Σε αναμονη οποτε, για πιθανη του αναβαθμιση.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας φιλοι...!

Εχω rootαρει το κινητο μου και δεν μπορω να εγκαταστησω την εφαρμογη titanium backup.

Μου γραφει πως δεν ειναι δυνατη η εγκατασταση της εφαρμογης στην προεπιλεγμενη θεση εγκαταστασης.

Τι πρεπει να κανω γι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας φιλοι...!

Εχω rootαρει το κινητο μου και δεν μπορω να εγκαταστησω την εφαρμογη titanium backup.

Μου γραφει πως δεν ειναι δυνατη η εγκατασταση της εφαρμογης στην προεπιλεγμενη θεση εγκαταστασης.

Τι πρεπει να κανω γι αυτο.

 

Μπορείς να θέσεις το ερώτημά σου στην ενότητα Android.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Το παλικαρι παραπανω πρεπει να την εχει περασει,οποτε ας μας δωσει καποιες πληροφοριες :)

Αν και επειδη εγω χρονο εχω και πολλα nandroid,παιζει και να κανω καμια δοκιμη :p

 

Tην εχω τωρα 5-6 μερες και μου φαινεται καλυτερη απ τις αλλες... σημερα παρατηρησα οτι δεν λειτουργει το smart scroll-smart stay αλλα δεν με νοιαζει και τοσο γιατι δεν τα χρησιμοποιω... (αν βεβαια ξερετε κανενα τροπο να το φτιαξω πειτε μου) οτι ειναι για Τ-Mobile δεν το παρατηρησα, απο το galaxys4root την βρηκα και ηταν στην κατηγορια i9505, AT&T, T-Mobile και νομιζα οτι δεν υπηρχε τετοιο θεμα.. προς το παρων δεν εχω προβλημα αλλα αν παιζει περιπτωση να δημιουργηθει το οποιοδηποτε προβλημα να την βγαλω μην εχω κι αλλα :P

Link to comment
Share on other sites

Tην εχω τωρα 5-6 μερες και μου φαινεται καλυτερη απ τις αλλες... σημερα παρατηρησα οτι δεν λειτουργει το smart scroll-smart stay αλλα δεν με νοιαζει και τοσο γιατι δεν τα χρησιμοποιω... (αν βεβαια ξερετε κανενα τροπο να το φτιαξω πειτε μου) οτι ειναι για Τ-Mobile δεν το παρατηρησα, απο το galaxys4root την βρηκα και ηταν στην κατηγορια i9505, AT&T, T-Mobile και νομιζα οτι δεν υπηρχε τετοιο θεμα.. προς το παρων δεν εχω προβλημα αλλα αν παιζει περιπτωση να δημιουργηθει το οποιοδηποτε προβλημα να την βγαλω μην εχω κι αλλα :P

 

Δεν ειναι απαραιτητο να την βγαλεις εφοσον δεν εχει παρουσιασει κατι,εκτος απο το smart stay...εχεις διαβασει καθολου στο thread της rom αν εχει κι αλλος αυτο το προβλημα??

 

Συνηθως στα δικα μας τηλεφωνα δεν καθονται καθολου καλα οι rom για ΑΤ&Τ...θα τη δοκιμασω και εγω αυριο και θα ενημερωσω :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

εβαλα να δοκιμασω σημερα την 4.3 GE του CoolBoy. το 4G πως το ενεργοποιουμε???

 

Περιμενουμε εντυπωσεις..:)

εγω παλι ειμαι με wind οποτε δεν ξερω τι σημαινει 4g :lol:

Απο τα λιγα που διαβασα παντως δεν βλεπω να το αναφερει πουθενα.

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, δεν ξερω αν πρεπει αν ρωτησω εδω αν οχι πειτε μου που, θελω να βαλω το 3mint framework αλλα δεν εχω καταλαβει πως γιατι αμλλον χρειαζονται 2 αρχεια, μηπως μπορειτε να βοηθησετε? εχω ρουτ το κινητο με ωμεγα ρομ
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, δεν ξερω αν πρεπει αν ρωτησω εδω αν οχι πειτε μου που, θελω να βαλω το 3mint framework αλλα δεν εχω καταλαβει πως γιατι αμλλον χρειαζονται 2 αρχεια, μηπως μπορειτε να βοηθησετε? εχω ρουτ το κινητο με ωμεγα ρομ

Υποθέτω οτι η omega θα εχει ως επιλογή στο Aroma για την εγκατάσταση του 3minit framework .Εναλλακτικά κατεβάζεις απο εδω το framework όπως και το app για τις ρυθμίσεις ,είτε το free είτε την pay εκδοσή απο το play .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω χθες εκανα root. Να περασω οmega η echoe? θελω καλυτερη μπαταρια. επισης οδηγιες για εγκατασταση που βρισκουμε? γιατι ειμαι τελειως ασχετος.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω χθες εκανα root. Να περασω οmega η echoe? θελω καλυτερη μπαταρια. επισης οδηγιες για εγκατασταση που βρισκουμε? γιατι ειμαι τελειως ασχετος.

 

Για να περάσεις custom ROM θα διαβάσεις τις οδηγίες εγκατάστασης της συγκεκριμένης ROM .

Μια γενική εικόνα μπορείς να πάρεις από εδω

 

 

edit : DUALBOOT beta for i9500

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...