Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9500)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest Nerven

Πολύ καλή ιδέα. Εγώ λέω να μεταφέρθουμε στο άλλο νήμα (gt-i9505) μιας και οι περισσότεροι έχουν τον qualcomm.

Αν και βρίσκω κακή ιδέα να υπάρχουν 2 νήματα για το ίδιο κινητό μιας και εγώ νόμιζα ότι έγραφα στο νήμα του 9505 αλλα είμαι σε λάθος μέρος. Anyway.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι χρήστες πού έχουν θέμα με τις θερμοκρασίες,από ελλάδα έχουν αγοράσει το τηλέφωνο?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες συνεχεια ακουω και διαβαζω για προβληματα στο S4.

Την Μ.Παρασκευη που πηγα στο πλαισιο μιλησα με τον πωλητη του μαγαζιου και μου ειπε οτι απο τα 10 S4 που δωσαν τα 4 γυρισαν πισω με προβληματα.. Ηθελα και εγω να το παρω αλλα τελικα κατεληξα και πηρα το Note 2 μεταχειρισμενο σε τελεια κατασταση και εχω μαζι και το S3.. Το S4 που το ειδα απο κοντα στο πλαισιο δεν λεω .. σφαιρα.. ζωντανα χρωματα.. ελαφρυ και ολα τα καλα.. αλλα οταν περνεις κινητο 740 ευρω και να εχει προβλημα τι να το κανεις??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν αντιμετωπίζω κανένα θέμα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ πάντως δεν αντιμετωπίζω κανένα θέμα

 

Δεν χρειάζεται να γράφετε τα ίδια και στα δυο θέματα του s4, εκτός και αν όσοι επαναλάμβανεστε έχετε και το i9500 και το i9505.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να γράφετε τα ίδια και στα δυο θέματα του s4, εκτός και αν όσοι επαναλάμβανεστε έχετε και το i9500 και το i9505.

 

Το καλύτερό θα ήταν να κλειδωθεί η να αλλάξει σε,προς κυκλοφορία αυτό το θέμα με τον Octa καθώς επίσημη εισαγωγή δεν υπάρχει ακόμα για την ελληνική αντιπροσωπεία.κι απορώ πως λέγεται ένα θέμα επίσημο χωρίς να υπάρχει επίσημα το κινητό Ελλάδα.

Εκτός κι αν παίζει σημασία το ότι κυκλοφόρησε εξωτερικό πού αυτό σημαίνει ότι αυτομάτως πρέπει και το thread του HTC one να μετατραπεί σε επίσημο καθώς βγήκε πρώτο Ευρώπη:p

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το καλύτερό θα ήταν να κλειδωθεί η να αλλάξει σε,προς κυκλοφορία αυτό το θέμα με τον Octa καθώς επίσημη εισαγωγή δεν υπάρχει ακόμα για την ελληνική αντιπροσωπεία.κι απορώ πως λέγεται ένα θέμα επίσημο χωρίς να υπάρχει επίσημα το κινητό Ελλάδα.

Εκτός κι αν παίζει σημασία το ότι κυκλοφόρησε εξωτερικό πού αυτό σημαίνει ότι αυτομάτως πρέπει και το thread του HTC one να μετατραπεί σε επίσημο καθώς βγήκε πρώτο Ευρώπη:p

 

Το τι πρόθεμα θα μπει σε κάθε thread ειναι ένα θεμα που απασχολεί αποκλειστικά την ομάδα διαχείρισης και όχι τα απλά μέλη.

 

Ωστόσο αυτό δεν εχει καμία σχέση με την παραπάνω παρατήρηση μου. Θα παρακαλέσω να μειωθούν τα περιττά και άσχετα post που έχουν ως σκοπό την αύξηση του counter των μηνυμάτων και τίποτε άλλο. Τέτοια μηνύματα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση και η μη τήρηση των κανονισμών επιφέρει τις ανάλογες κυρώσεις.

 

Συνοψίζοντας, στο παρόν θεμα γράφουμε μόνο σε ότι εχει να κανει με το i9500 με τον exynos επεξεργαστή, μια συσκευή η οποία δεν εισάγεται επίσημα στη χώρα μας από την ελληνική αντιπροσωπεία και ούτε πρόκειται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το τι πρόθεμα θα μπει σε κάθε thread ειναι ένα θεμα που απασχολεί αποκλειστικά την ομάδα διαχείρισης και όχι τα απλά μέλη.

 

Ωστόσο αυτό δεν εχει καμία σχέση με την παραπάνω παρατήρηση μου. Θα παρακαλέσω να μειωθούν τα περιττά και άσχετα post που έχουν ως σκοπό την αύξηση του counter των μηνυμάτων και τίποτε άλλο. Τέτοια μηνύματα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση και η μη τήρηση των κανονισμών επιφέρει τις ανάλογες κυρώσεις.

 

Συνοψίζοντας, στο παρόν θεμα γράφουμε μόνο σε ότι εχει να κανει με το i9500 με τον exynos επεξεργαστή, μια συσκευή η οποία δεν εισάγεται επίσημα στη χώρα μας από την ελληνική αντιπροσωπεία και ούτε πρόκειται.

 

Όχι απλά εγώ το λέω για να μην γίνονται διακρίσεις στα θέματα,το σωστό να λέγεται και να επισημοποιείται:)

Σε όλα τα υπόλοιπα συμφωνώ φιλέ μου.

Πάντως στο θέμα με τον exynos,πιστεύω ότι θα έρθει κάποια στιγμή ελλάδα.γνωστό τρικ της Samsung και εντελώς άκυρο καθώς 1 ναυαρχίδα και με έναν και μόνο επεξεργαστή θα έπρεπε να χει,προσωπική άποψη πάντα.

Το όλο θέμα μου μυρίζει βιασύνη από μεριά της samsung,κι ευτυχώς πού φέτος μία άλλη εταιρεία δεν βιάστηκε καθόλου και παρουσίασε κάτι πραγματικά καλό και ολοκληρωμένο.HTC.

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όχι απλά εγώ το λέω για να μην γίνονται διακρίσεις στα θέματα,το σωστό να λέγεται και να επισημοποιείται:)

Σε όλα τα υπόλοιπα συμφωνώ φιλέ μου.

Πάντως στο θέμα με τον exynos,πιστεύω ότι θα έρθει κάποια στιγμή ελλάδα.γνωστό τρικ της Samsung και εντελώς άκυρο καθώς 1 ναυαρχίδα και με έναν και μόνο επεξεργαστή θα έπρεπε να χει,προσωπική άποψη πάντα.

Το όλο θέμα μου μυρίζει βιασύνη από μεριά της samsung,κι ευτυχώς πού φέτος μία άλλη εταιρεία δεν βιάστηκε καθόλου και παρουσίασε κάτι πραγματικά καλό και ολοκληρωμένο.HTC.

 

Ναι καθόλου δεν βιάστηκε ,απλά μέχρι να το κυκλοφορήσει κανονικά μπορεί να βγάλει και κάνα one + έτσι για ποικιλία :p

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι σε θέμα σταθερότητας software η σαμμυ αυτήν την στιγμή υπολείπεται.Σαν hardware όμως το προτιμώ,και ευελπιστώ να διορθωθεί σύντομα και το software.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα.

Με ενδιαφέρει να αγοράσω το S4-I9500 (octa).

Μπορεί κάποιος κάτοχος να επιβεβαιώσει οτι:

- ΔΕΝ έχει 4G

- Εχει Fm radio?

 

Στα specs των διάφορων sites βρίσκω αντικρουόμενες πληροφορίες και λέω να πάρω καμιά σίγουρη απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα.

Με ενδιαφέρει να αγοράσω το S4-I9500 (octa).

Μπορεί κάποιος κάτοχος να επιβεβαιώσει οτι:

- ΔΕΝ έχει 4G

- Εχει Fm radio?

 

Στα specs των διάφορων sites βρίσκω αντικρουόμενες πληροφορίες και λέω να πάρω καμιά σίγουρη απάντηση!

 

δεν εχει 4g και δεν εχει ραδιο.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

lazman, icy20 σας ευχαριστώ πολύ..

Λιγο η έλλειψη του fm radio με χάλασε για να πώ την αλήθεια..

Απλά η συνήθεια, οχι για κανέναν άλλο λόγο..

Link to comment
Share on other sites

lazman, icy20 σας ευχαριστώ πολύ..

Λιγο η έλλειψη του fm radio με χάλασε για να πώ την αλήθεια..

Απλά η συνήθεια, οχι για κανέναν άλλο λόγο..

 

ναι και μενα με χαλασε αυτο αλλα τη να κανουμε.και εγω στο s3 το εχω αλλα το εχω δουλεψει 1-2 φορες το ραδιο αλλα...θελω να υπαρχει:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα 24ωρα με τον octa και εχω να πω:

 

Μπαταρία που παρακαλας να τελειώσει μιας και με 45 λεπτών GPS,αρκετό ψάξιμο,download,και πολυ παιξιμο με την κάμερα,με το ζόρι φτάνει το 85% αν το έχεις πληρος φορτισμένο.και φανταστητε οτι δεν εχω ενεργοποιημένη την επιλογή "εξοικονόμηση μπαταρίας " που δεν ξέρω τι κανει κιόλας.απο θεμα μπαταρίας ειμαι πολυ ευχαριστημένος σε σχέση παντα με το iPhone5 και samsung galaxy s3 LTE που είχα πριν απο το s4.

Στα δυο προηγούμενα με την ίδια χρήση παντα ήθελα Φόρτιστη πριν το τέλος της ημέρας.με το s4 το αφήνω για την επόμενη και το φόρτιζω μονο και μονο για να μου κρατήσει στην συνεχεια και ΟΧΙ επιδη εχει τελειώσει η εχει φτάσει στο 20% για να μου βαρεσει το κουδούνακι.

 

Ταχύτητα δεν εχω δοκιμάσει τον snapdragon παρα μονο στο event που ειχε διοργανωθεί απο την samsung την προηγούμενη Τετάρτη.εκει έμεινα ευχαριστημένος αλλα μολις έπιασα τον octa στα χέρια μου κατάλαβα διάφορα στα απλα καθημερινά πράγματα.καταρχας παιδια τ κινητο απο power off ανοίγει σε ελάχιστα δευτερόλεπτα λες και ηταν σε sleep mode.πανγρηγορο πανίσχυρο και πανέμορφο ειναι οι 3 λέξεις που θα το χαρακτήριζαν.

 

Υ.Γ δεν ανεβάζει καθόλου μα καθόλου θερμοκρασία και οποιος μπορει και θελει ΑΞΙΖΕΙ τον κόπο να περιμένει η να βρει τροπο να πάρει αυτο.θα με θυμηθεί. Μιλάω παντα σαν απλός χρήστης και οχι σαν προφεσιοναλ.:)

 

Ειμαι στην διάθεση σας οτι θέλετε να ρωτήσετε.

 

Κώστας.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να διαβάσω τι lag εχει βγάλει το 9505 αλλα το μονο που εντόπισα που δεν το θεωρώ lag ηταν οταν έβαλα την micro sd 64g και ηταν φορτωμένη με φωτο οταν το πήγαινα γρήγορα γρήγορα να παω κατω κατω στην τελευταία φωτο με πεταγε εξω και κολλαγε αλλα πιστεύω οτι ηταν θεμα κάρτας γιατι μετα που το πήγαινα σιγα σιγα ώσπου να του δώσω χρόνο να τις διαβάσει όλες μετα το εκανε σφαίρα το κατέβασμα και σφαίρα το άνοιγμα
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να διαβάσω τι lag εχει βγάλει το 9505 αλλα το μονο που εντόπισα που δεν το θεωρώ lag ηταν οταν έβαλα την micro sd 64g και ηταν φορτωμένη με φωτο οταν το πήγαινα γρήγορα γρήγορα να παω κατω κατω στην τελευταία φωτο με πεταγε εξω και κολλαγε αλλα πιστεύω οτι ηταν θεμα κάρτας γιατι μετα που το πήγαινα σιγα σιγα ώσπου να του δώσω χρόνο να τις διαβάσει όλες μετα το εκανε σφαίρα το κατέβασμα και σφαίρα το άνοιγμα

Lag είναι όταν πχ δεις μικρά σπασίματα στην εναλλαγή των οθονών.. Πχ, ξεκινά άνοιγε ότι βρεις μπροστά σου σου (dialer, επαφές, fb, dropbox, μουσική, κάμερα, συλλογή, svoice, shealth, χάρτες, κτλ, κτλ) μετά κάνε με κεντρικό home ένα φόρτωμα ανοιχτών εφαρμογών (συνεχές πάτημα), πάτα πάλι home και κάνε βίαια εναλλαγή home screens τις οποίες φυσικά θα έχεις φορτωμένες με widgets!! Εκεί λοιπόν αν δεις "κολλήματα" ή σπασίματα στο transition θα καταλάβεις ότι έχεις lag :)

Δεν είναι αυτοσκοπός φυσικά το lag αλλά αν δουλεύει κάποιος αρκετά το κινητό μέσα στην μέρα και έχει αρκετά ανοιχτά tasks τότε λογικά θα δει αυτό που περιγράφω πιο πάνω. Και είναι ξενερωμα γιατί εγώ στο ταπεινό S3 με custom rom και Nova σχεδόν δεν βλέπω lag οπότε δεν θέλω να βλέπω αν καταληξω στο S4. Πάντως φίλε μου κι εμένα με ενδιαφέρει γιατί πρόκειται να έχω την επιλογή του octa από την ερχόμενη εβδομάδα και είναι ενδιαφέρον ότι περιγράφεις πιο πάνω σχετικά με μπαταρία και απόδοση.. Θα το δω κι εγώ σε κάποιο μαγαζί και θα σας πω και την δικιά μου γνώμη προσεχώς εκεί που θα είμαι.. Τώρα ακούμε εσένα :p

 

ΥΓ: λέτε να υπάρχει τέτοια διαφορά μεταξύ εκδόσεων? Α ρε Sammy φέτος!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω είχα ξεκαθαρίσει στο εαυτό μου οτι δεν θα πάρω το s4 αν δεν έβρισκα το μοντέλο που ήθελα.δηλαδη το gt-i9500.τωρα αν ειναι καλός η δεν ειναι ο οκτα θα δείξει.παντως εγω ως τωρα εχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος και ειναι τοσο smooth η μετάβαση στο μενού και γενικά σε όλο το κινητο που συναγωνίζεται iOS.

Δεν παρατήρησα κάποια τετοια κόλληματα που αναφέρατε καθώς άνοιξα το navigon,watchon,camera,SMS,ημερολόγιο,επαφεσ μαζι και πατησα το κεντρικό πληκτρο και ακαριεα πεταγε απο την μια εφαρμογή στην αλλη.το μέλλον καλός η κακός παιδια για την samsung θα ειναι OCTA μιας και σε λίγο καιρο ξεκινά η παραγωγη του snapdragon 900 και του tegra 5.οποτε μια καλη "επένδυση"για καποιον που σκέφτεται να κρατήσει λίγο παραπανω το κινητο ειναι το i9500. Και μιας και δεν εχουν διάφορα στην τιμη δεν υπαρχει λόγος να το σκέφτεστε.

Η μονη αιτία που μπορει να σας κρατήσει μακρια ειναι η Μ****ια της samsung να βγάλει τόσα λίγα κομμάτια και να μπλέξει τον κοσμάκη ΤΟΣΟΟΟ πολυ,με αποτέλεσμα ενα στα δέκα σ4 να ειναι οκτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω είχα ξεκαθαρίσει στο εαυτό μου οτι δεν θα πάρω το s4 αν δεν έβρισκα το μοντέλο που ήθελα.δηλαδη το gt-i9500.τωρα αν ειναι καλός η δεν ειναι ο οκτα θα δείξει.παντως εγω ως τωρα εχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος και ειναι τοσο smooth η μετάβαση στο μενού και γενικά σε όλο το κινητο που συναγωνίζεται iOS.

Δεν παρατήρησα κάποια τετοια κόλληματα που αναφέρατε καθώς άνοιξα το navigon,watchon,camera,SMS,ημερολόγιο,επαφεσ μαζι και πατησα το κεντρικό πληκτρο και ακαριεα πεταγε απο την μια εφαρμογή στην αλλη.το μέλλον καλός η κακός παιδια για την samsung θα ειναι OCTA μιας και σε λίγο καιρο ξεκινά η παραγωγη του snapdragon 900 και του tegra 5.οποτε μια καλη "επένδυση"για καποιον που σκέφτεται να κρατήσει λίγο παραπανω το κινητο ειναι το i9500. Και μιας και δεν εχουν διάφορα στην τιμη δεν υπαρχει λόγος να το σκέφτεστε.

Η μονη αιτία που μπορει να σας κρατήσει μακρια ειναι η Μ****ια της samsung να βγάλει τόσα λίγα κομμάτια και να μπλέξει τον κοσμάκη ΤΟΣΟΟΟ πολυ,με αποτέλεσμα ενα στα δέκα σ4 να ειναι οκτα.

 

Από Κύπρο το πήρες φίλε μου?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ναι και μολις μιλαγα με έναν φίλο απο εδω μεσα που ενδιαφερόταν και αυτος να το παρει και είδαμε οτι εγινε sold out και στην κυπρο..τωρα ποιος ξέρει ποτε και αν θα ξαναφερουν.

Σκεφτείτε μονο οτι είχα στείλει έναν φίλο μου που μένει βοστονη να το πάρει και του είπανε οτι δεν το έχουνε ακομα και θα το έχουνε σε 2-3 βδομάδες σε Verizon κλειδωμενο.και ενας φίλος μου που πήγε Πάσχα στο Μόναχο να δει του δικούς του το είπα και σε αυτόν να κοιτάξει και ουτε αυτος ειχε νεα καθώς στην Γερμανία δεν ξέρανε τιποτα!ουτε καν ενημέρωση.

και υπήρχε στην κυπρο.πως να μην εξαφανιστεί ?:O:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ναι και μολις μιλαγα με έναν φίλο απο εδω μεσα που ενδιαφερόταν και αυτος να το παρει και είδαμε οτι εγινε sold out και στην κυπρο..τωρα ποιος ξέρει ποτε και αν θα ξαναφερουν.

Σκεφτείτε μονο οτι είχα στείλει έναν φίλο μου που μένει βοστονη να το πάρει και του είπανε οτι δεν το έχουνε ακομα και θα το έχουνε σε 2-3 βδομάδες σε Verizon κλειδωμενο.και ενας φίλος μου που πήγε Πάσχα στο Μόναχο να δει του δικούς του το είπα και σε αυτόν να κοιτάξει και ουτε αυτος ειχε νεα καθώς στην Γερμανία δεν ξέρανε τιποτα!ουτε καν ενημέρωση.

και υπήρχε στην κυπρο.πως να μην εξαφανιστεί ?:O:blink:

το ειδα και εγω οτι εξαφανιστηκε στα καταστηματα στεφανης.επειδη παρακολουθουσα την διαθεσιμοτητα χθες υπηρχε μονο σε ασπρο μονο σε ενα καταστημα.ελα ομως που δεν εχω κανεναν εκει..μιλησα σημερα και με το καταστημα αηλιωτη στην κυπρο κ μου ειπε οτι θα παραλαβει παρασκευη και τοτε θα ξερει ποιο απο τα 2 μοντελα θα εχει.αλλα και το 9500 να φερει,δεν στελνει ουτε αυτος ελλαδα.ποσο ακομα να περιμενουμε..ειδη μεχρι τωρα ειναι θαυμα που δεν το πηρα..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Θα πάω αύριο το πρωί στο Στεφανή εδώ στη Λάρνακα (πριν λίγο επέστρεψα από Αθήνα). Αν μάθω για διαθεσιμότητα θα ενημερώσω.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9500)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...