Jump to content

Neo N003


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θήκη είχε μέσα;

 

Είχα γράψει και παραπάνω. Δεν είχε μέσα FlipeCase. Ευτυχώς που είχε μέσα το κινητό....:lol::happy:;)

.....απλά Γεώργιος.....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 510
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παρέλαβα σήμερα από το To2c το τηλέφωνο. Όλα καλά και ένα φάουλ. Δεν είχε μέσα καλώδιο MHL παρόλο που το πλήρωσα. Θα τους στείλω mail να δω τι θα μου πουν. Θα επανέλθω με τις εντυπώσεις μου. Πρώτη εντύπωση πολύ καλή. :)

 

Καλοριζικο και καλοταξιδο!!! Flipcase ειχε??

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο και καλοταξιδο!!! Flipcase ειχε??

 

Είχε και flip case και καλώδιο otg και πενάκι και προστατευτικό οθόνης αλλά όχι καλώδιο mhl το οποίο και πλήρωσα. Θα τους στείλω μήνυμα να μου το στείλουν για να μην τους πάρει ο διάολος. :mad:

 

Άσχετο αλλά το chinapadmall το έχει για μερικές ακόμη ώρες σε προσφορά στα 187 €.

Edited by ambientc

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το mlnideal δεν δινει καλωδια OTG, MHL, screen protector, silicon case κλπ, δεν βλεπω επιλογες για τσεκαρισμα...

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παραγγειλει και εγω το 2G/32G και το παρακολουθω με το tracking number και μου λεει "ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 31-10-2013 03:15 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ" Εσας ποσες μερες εκανε μετα απο αυτο το μηνυμα??? Επισης εχει προεγκατεστημενη recovery το κινητο? και αν ναι, ποιο ειναι το button combo?
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα κι εγώ σήμερα παιδιά.

 

Πρώτη εντύπωση, σούπερ το κινητό !!!! :D

Νεότερα σε 2-3 μέρες, να το δουλέψω λιγο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα

 

Θελω να παραγγειλω ενα ΝΕΟ Ν003 και ενα THL W200 απο minideal.Οι ερωτησεις μου ειναι οι εξης:

 

Ποτε ακριβως δηλωνω τροπο αποστολης;Μετα την πληρωμη μεσω paypal;Ρωταω γιατι με το που επιλεγω Checkout With Paypal με παει στη σελιδα του , οποτε να φανταστω οτι μετα δινω τα στοιχεια μου ετσι;

 

Επισης ποια ακριβως ειναι τα δωρα για τους myphone.gr forumers και που το δηλωνου κι αυτο;

 

Τελος ειπαμε οτι για αποστολη χωρις εξτρα χρεωσεις επιλεγουμε Singapure Post και να δηλοθει η παραγγελεια ως gift;

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια ρε παιδιά . . . . το καλλώδιο το MHL πως το χρησιμοποιούμε ?

Πρέπει να κάνω καμμιά ρύθμιση στο κινητό, για να το βλέπω στην τηλεόραση με το HDMI ?

 

Είμαι ολίγον άσχετος με αυτό.

:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πηρα το neo απο το yoymart.com στα 260$, δεν το ασφαλισα ελπιζω να μην υπαρξει προβλημα...

 

με εβαλαν να επιλεξω ενα δωρο απο το ακολουθο λινκ

http://www.yoymart.com/en/goods/search?goodscateid=428&goodsname=N003

Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα και εγω σημερα το πρωι, το τηλεφωνο μου εχει αφησει πολυ καλες εντυπωσεις... Περασα και Αγγλικη recovery... το μονο αρνητικο μου φαινεται οτι αργει καπως στην φορτιση.......
Link to comment
Share on other sites

Το κάνεις λίγο πιο λιανά αυτό? Ευχαριστώ. :)

 

 

Λοιπον για να μπορεις να φλασαρεις καποιο zip η καποια ρομ η ακομα και να παρεις backup την ρομ που τρεχεις χρησιμοποιεις recovery.... Oποιος χρειαζεται οδηγιες πως να περασει τν Αγγλικη recovery να μου στειλει.....

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα από το To2c το τηλέφωνο. Όλα καλά και ένα φάουλ. Δεν είχε μέσα καλώδιο MHL παρόλο που το πλήρωσα. Θα τους στείλω mail να δω τι θα μου πουν. Θα επανέλθω με τις εντυπώσεις μου. Πρώτη εντύπωση πολύ καλή. :)

Τους έστειλα 3 mail μου απάντησαν στα 2 και μου ζήτησαν συγνώμη και ρώτησαν αν θέλω τα χρήματά μου πίσω ή να μου στείλουν το καλώδιο. Τους είπα να μου στείλουν το καλώδιο και μου απάντησαν ότι θα το στείλουν ASAP.

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα και εγω σημερα το πρωι, το τηλεφωνο μου εχει αφησει πολυ καλες εντυπωσεις... Περασα και Αγγλικη recovery... το μονο αρνητικο μου φαινεται οτι αργει καπως στην φορτιση.......

 

Πόσα mA φορτιστή χρησιμοποιείς; Είναι και λίγο γαιδούρι η μπαταρία του εδώ που τα λέμε!

Πόση ώρα σου κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Πόσα mA φορτιστή χρησιμοποιείς; Είναι και λίγο γαιδούρι η μπαταρία του εδώ που τα λέμε!

Πόση ώρα σου κάνει;

 

Τον εργοστασιακο χρησιμοποιησα που ειναι 1000 mA... Καλα η αληθεια ειναι οτι το ξεγαργαλουσα κιολας κατα την διαρκεια της φορτισης και εκανε κανενα 3ωρο να παει απο το 50 στο 60 %, παντως σημερα που το φορτισα λιγο να δω φορτιζα ψιλοφυσιολογικα....

 

παιδια εαν εχει δοκιμασει κανεις καμια custom rom να μας πει εντυπωσεις...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει χρησιμοποιήσει κανενας το καλώδιο MHL ?

 

πως το συνδέουμε ?

 

Ειχεις παραγγειλει φιλε μου το mhl καλωδιο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει χρησιμοποιήσει κανενας το καλώδιο MHL ?

 

πως το συνδέουμε ?

 

Συνδέεις το HDMI άκρο στην τηλεόραση

Συνδέεις το mini USB στο κινιτο

Συνδέεις το normal USB σε έναν φωρτιστη για να παίρνει ρεύμα (το παραλείπεις αν η τηλεόραση υποστηρίζει mhl, εμένα δεν υποστηρίζει, είναι απλό hdmi)

Γυριζεις το σημα στην τηλεόραση σε HDMI input και θα δεις το κινητό!

 

Μόλις το κινητό ανιχνεύσει το hdmi, , θα σου βγάλει επιλογή στην notification bar να επιλέξεις ανάλυση.

 

Το παρελαβα και εγω σημερα το πρωι, το τηλεφωνο μου εχει αφησει πολυ καλες εντυπωσεις... Περασα και Αγγλικη recovery... το μονο αρνητικο μου φαινεται οτι αργει καπως στην φορτιση.......

 

Και εγώ αυτήν την εντύπωση είχα στις πρώτες φορτίσεις. Δεν έχω μετρήσει ακριβώς πόσο κάνει αλλά μετά από κάποιο καιρό δεν βλέπω ιδιαίτερη διαφορά από τα άλλα κινητά που έχω με τον φορτιστή που έρχεται μαζί.

Γενικά το status της μπαταρίας πρέπει να είναι ότι-νάνε! Από 100% πέφτει στο 95% άμεσα και από 50% σε 40% διαρκεί όσο από 90% σε 60%.

Γενικά η μπαταρία είναι άπαιχτη. Βγάζει όλη μέρα με gps/wifi/3g πάντα ενεργά και πολλές ώρες ασταμάτητης χρήσεις. Τα προηγούμενά μου κινητά, άντεχαν με την ίδια χρήσει με το ζόρι μισή μέρα (zte blade, galaxy ace, xperia neo v, galaxy 4 mini)

 

Λοιπον για να μπορεις να φλασαρεις καποιο zip η καποια ρομ η ακομα και να παρεις backup την ρομ που τρεχεις χρησιμοποιεις recovery.... Oποιος χρειαζεται οδηγιες πως να περασει τν Αγγλικη recovery να μου στειλει.....

Μπορείς να γράψεις οδηγίες και ποιο recovery χρησιμοποίησες? Εμένα έχει ένα αγγλικό από την μάνα του αλλά είναι πολύ basic, δεν έχει backup/restore επιλογές.

Edited by gspy_qwe
Link to comment
Share on other sites

Συνδέεις το HDMI άκρο στην τηλεόραση

Συνδέεις το mini USB στο κινιτο

Συνδέεις το normal USB σε έναν φωρτιστη για να παίρνει ρεύμα (το παραλείπεις αν η τηλεόραση υποστηρίζει mhl, εμένα δεν υποστηρίζει, είναι απλό hdmi)

Γυριζεις το σημα στην τηλεόραση σε HDMI input και θα δεις το κινητό!

 

Μόλις το κινητό ανιχνεύσει το hdmi, , θα σου βγάλει επιλογή στην notification bar να επιλέξεις ανάλυση.

 

Ευχαριστώ φίλε, δεν σύνδεα το USB σε φορτιστή, γιαυτό δεν το έβλεπε.

 

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να γράψεις οδηγίες και ποιο recovery χρησιμοποίησες? Εμένα έχει ένα αγγλικό από την μάνα του αλλά είναι πολύ basic, δεν έχει backup/restore επιλογές.

 

Λοιπον οποιος εναι root και θελει να περασει custom recovery ας ακολουθησει τον οδηγο.

Kατεβαστε τν recovery https://www.dropbox.com/s/xfid4nwofwm2xyy/CTR-recovery.img.

Aποθηκευστε την στο root της sd.

Kατεβαστε απο το Play store την εφαρμογη Mobileuncle tools.

Οταν ανοιξετε την εφαρμογη επιλεξτε Recovery update και πρωτη επιλογη θα σας εμφανισει την CTR-recovery.img.

Παταμε με πανω της και μας ρωταει αν θελουμε να την φλασαρουμε, και παταμε OK.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε πως μπορούμε να αποθηκευσουμε την εικονα της τρέχουσας οθόνης; σαν το print screen του υπολογιστή.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε πως μπορούμε να αποθηκευσουμε την εικονα της τρέχουσας οθόνης; σαν το print screen του υπολογιστή.

 

Πλήκτρο on off ταυτόχρονα με το vol down;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να γράψεις οδηγίες και ποιο recovery χρησιμοποίησες? Εμένα έχει ένα αγγλικό από την μάνα του αλλά είναι πολύ basic, δεν έχει backup/restore επιλογές.

 

Λοιπον οποιος εναι root και θελει να περασει custom recovery ας ακολουθησει τον οδηγο.

Kατεβαστε τν recovery https://www.dropbox.com/s/xfid4nwofwm2xyy/CTR-recovery.img.

Aποθηκευστε την στο root της sd.

Kατεβαστε απο το Play store την εφαρμογη Mobileuncle tools.

Οταν ανοιξετε την εφαρμογη επιλεξτε Recovery update και πρωτη επιλογη θα σας εμφανισει την CTR-recovery.img.

Παταμε με πανω της και μας ρωταει αν θελουμε να την φλασαρουμε, και παταμε OK.

 

Ξέρεις μήπως κ πως μπορούμε να κρατήσουμε backup του original recovery?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξέρεις μήπως κ πως μπορούμε να κρατήσουμε backup του original recovery?

 

Ποιος ο λόγος; Για επαναφορά φλασαρεις ολόκληρη την original rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...