Jump to content

myphone VERSUS: Samsung Galaxy S4 vs HTC One


DJDB
 Κοινοποίηση

Samsung Galaxy S4 vs HTC One  

1.116 members have voted

  1. 1. Samsung Galaxy S4 vs HTC One

    • Samsung Galaxy S4
      546
    • HTC One
      570


Recommended Posts

Πάντως παιδιά αν δεν μπορείτε να καταλάβετε από τις φώτο,πιo είναι πιo.Πιστεύω ότι η κάμερα του ονε θα σας καλύψει απόλυτα :)

 

Και τι είμαστε; fanboyδες να λιώνουμε στα samples για να ξέρουμε κάθε φορά που ανεβάζει κάποιος εδώ μέσα μία φωτό, ποια συσκευή είναι; Η παραπληροφόρηση ούτως ή άλλως πάει σύννεφο εδώ μέσα. Από τη μία οι μεν θεωρούν την κάμερα του S4 την καλύτερη που έχει υπάρξει σε κινητό, από την άλλη, οι δε, θεωρούν πάρα πολύ καλή την κάμερα του htc σε κοντινές λείψεις. Εγώ γιατί πρέπει να τις ξεχωρίζω δηλαδή όταν δεν υπάρχει όνομα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 744
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παντως καλυτερα να σου ξεκολησει το καπακι του ηχειου παρα να σου σπασει η οθονη.

To λεω αυτο γιατι πριν λιγο εβλεπα τα drop test tou S4 και σε ολα εσπαγε η οθονη.

 

Unibody metal / = μεγαλυτερες φθορες απο/ = plastic !

 

Aν δεν θελεις να το παραδεχτεις αγαπητε μου και με πολυ σεβασμο φιλε !

 

Τοτε η καμερα του One ειναι καλυτερη σε ολα τα σημεια και θα σε καλυψει απολυτα :!:

 

service και κοστος σε after sale διαδικασιες για εμας τους απροσεκτους,ειναι πολυ σημαντικα !

 

 

Χωρις θηκες ολα τα παραπανω !

 

Με πολυ σεβασμο,Φιλικα Αντωνης !

 

Η κάμερα του one έχει βελτιωθεί αρκετά με το τελευταίο update και ευελπιστώ ότι θα φτάσει στο επίπεδο που του αρμόζει στα επόμενα updates

 

Να δεις το S4 που θα φτασει,με την υποστηριξη που θα εχει :!: (και απο xda και απο Mανουλες !)

Τα test που καναμε με τον φιλο μου,οσο αφορα την καμερα του One και του S4 (σε αυτο το post μου http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4678864#post4678864 ) ηταν μετα απο Update του One !

 

Mε πολυ σεβασμο και με αγαπη,φιλικα και παντα !

Edited by Galactic
Link to comment
Share on other sites

Όσοι παραπληροφορούν έχουν πάει για μπανακι.... Πέρα από αυτό πίστευα ότι όποιος ασχολείται με τα 2 αυτά κινητά γνωρίζει,και για αυτό μου φάνηκε λίγο περίεργο :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Όσοι παραπληροφορούν έχουν πάει για μπανακι.... Πέρα από αυτό πίστευα ότι όποιος ασχολείται με τα 2 αυτά κινητά γνωρίζει,και για αυτό μου φάνηκε λίγο περίεργο :)

 

Κατά καιρούς έχουν μπει διάφορα samples εδώ μέσα αλλά και σε άλλα topics (σχετικά και μη με αυτές τις δύο συσκευές) και τελικά δεν ξες τι να πιστέψεις και τι να περιμένεις. Και δεν μπαίνω στη διαδικασία να δω ποιος έφαγε ban και γιατί οπότε δεν ξέρω ποιος λέει αλήθειες και ποιος λέει το μακρύ και το κοντό του. Γιαυτό για αποφυγή παρεξηγήσεων είναι καλό να υπάρχουν τα ονόματα. Από κει και πέρα οι φωτό του του S4 είναι 3 κλάσεις ανώτερες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όντας κάτοχος GS 2 ζαχάρωνα τα Χριστούγεννα το GS3 μόνο και μόνο για τη φωτογραφική του... Είναι και το μόνο (κατά την προσωπική μου άποψη πάντα) για το οποίο ίσως αναβάθμιζα το GS2. Και αυτό διότι η κάμερα το 2 είναι πολύ αργή και χάνω στιγμιότυπα από τα παιδιά μου. Αλλά να έδινα 600+ Euros για φωτογραφική.... δεν.... Και το ερώτημά μου είναι, καλά ο σχολιασμός 2 κινητών που δεν τα έχουμε δει καλά καλά ακόμη, πόσοι από σας βρε παιδιά έχετε το budget (σορρυ που ρωτάω) για κινητό ενός καλού (πια) μισθού?

 

By the way ψήφισα One μόνο και μόνο γιατί μου την έδωσε η Samsung σχεδιαστικά και για την έλλειψη radio.....

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Κατά καιρούς έχουν μπει διάφορα samples εδώ μέσα αλλά και σε άλλα topics (σχετικά και μη με αυτές τις δύο συσκευές) και τελικά δεν ξες τι να πιστέψεις και τι να περιμένεις. Και δεν μπαίνω στη διαδικασία να δω ποιος έφαγε ban και γιατί οπότε δεν ξέρω ποιος λέει αλήθειες και ποιος λέει το μακρύ και το κοντό του. Γιαυτό για αποφυγή παρεξηγήσεων είναι καλό να υπάρχουν τα ονόματα. Από κει και πέρα οι φωτό του του S4 είναι 3 κλάσεις ανώτερες.

 

Ναι καταλαβαίνω τι λες.Είναι λογικό είναι και 3χ+ πιο πάνω ανάλυση.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Unibody metal / = μεγαλυτερες φθορες απο/ = plastic !

 

Aν δεν θελεις να το παραδεχτεις αγαπητε μου και με πολυ σεβασμο φιλε !

 

Τοτε η καμερα του One ειναι καλυτερη σε ολα τα σημεια και θα σε καλυψει απολυτα :!:

 

service και κοστος σε after sale διαδικασιες για εμας τους απροσεκτους,ειναι πολυ σημαντικα !

 

 

Χωρις θηκες ολα τα παραπανω !

 

Με πολυ σεβασμο,Φιλικα Αντωνης !

 

 

 

Να δεις το S4 που θα φτασει,με την υποστηριξη που θα εχει :!: (και απο xda και απο Mανουλες !)

Τα test που καναμε με τον φιλο μου,οσο αφορα την καμερα του One και του S4 (σε αυτο το post μου http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4678864#post4678864 ) ηταν μετα απο Update του One !

 

Mε πολυ σεβασμο και με αγαπη,φιλικα και παντα !

 

και εγω ειμαι πολυ απροσεχτος και επισης δεν βαζω ποτε θηκες στα κινητα μου, δεν μου αρεσει, για αυτο τα κοιταω πολυ αυτα τα drop test. Παντως δεν μπορω να καταλαβω γιατι λες πως το κοστος αλλαγης οθονης ειναι φτηνοτερο απο το κολλημα ενος καπακιου;

Link to comment
Share on other sites

Στις φωτογραφίες προτιμώ τις δεξιές κύριε! Τις βλέπω από κινητό, βέβαια, αλλά στου One κάτι δεν μου πάει καλά στα χρώματα.

 

Ελένη οι φωτογραφίες για να εκτιμηθούν πρέπει να προβληθούν σε μεγάλη οθόνη.

 

Εκεί οποίος τις δει και παρακολουθεί το θέμα θα καταλάβει αμέσως ποια ειναι ποια.

 

Έχω κρατήσει κάποιες φωτογραφίες από τον καιρό που είχα το HOX.

Δυστυχώς σ αυτες τις συνθηκες είναι καλύτερες απο του One.

 

Επίσης παρατηρησα οτι εχουν μια τάση να κάνουν το πλάνο να φαίνεται πιο μακρινό απ οτι ειναι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

και εγω ειμαι πολυ απροσεχτος και επισης δεν βαζω ποτε θηκες στα κινητα μου, δεν μου αρεσει, για αυτο τα κοιταω πολυ αυτα τα drop test. Παντως δεν μπορω να καταλαβω γιατι λες πως το κοστος αλλαγης οθονης ειναι φτηνοτερο απο το κολλημα ενος καπακιου;

 

Συμφωνω απολυτα μαζι σου ! H οθονη ειναι το πιο ακριβο ανταλλακτικο..!

 

Μεσα απο την καρδια μου καλε μου φιλε,ευχομαι να μην σου τυχει ποτε !

 

Και εγω κανιβαλος με την συμπεριφορα μου στις συσκευες μου,αλλα δοξα τον Θεο με την οθονη,3 φορες τα καταφερα και εγω !

:)

Samsung galaxy 2 / htc one X / sony xperia s

Edited by Galactic
Link to comment
Share on other sites

Είδα το S4 κοντά σήμερα. Από τα δύο χρώματα μου αρέσει το μαύρο καλύτερα.

Τώρα σε σχέση με το S3 ενώ αισθητικά φαίνεται πανομοιότυπο, η αλήθεια είναι οτι το S4 είναι πολύ ποιο ώριμο και ποιοτικό με ποιο προσεγμένο σχεδιασμό. Οι λεπτομέρειες είναι που κάνουν την διαφορά. Πως κάποιος που χάνει 5-10 περιττά κιλά, ενώ τον αναγνωρίζεις οτι είναι ο ίδιος, στην ουσία είναι ποιο ωραίος, έτσι και με το S4.

Η πίσω επιφάνεια είναι εντελώς γυαλιστερή και οι ρόμβοι είναι απλά χρωματική αλλαγή. Το μαύρο πάντως τσιμπάει αρκετές δαχτυλιές.

 

Η οθόνη του είναι πολύ ωραία αλλά εδώ θέλω να επισημάνω κάτι που ειλικρινά πιστεύω οτι παραπλανεί πολύ κόσμο. Δίπλα ακριβώς είχα για σύγκριση ένα Xperia Z. Ενώ το δεύτερο φαίνεται αρχικά οτι τα χρώματα του είναι ξεθωριασμένα αυτό συνειδητοποίησα οτι έχει σχέση καθαρά με το επιλεγμένο θέμα του stock launcher. Γιατί στο browsing των φωτογραφιών τα χρώματα του Z τα σπάνε και τις δείχνει πολύ ποιο φυσικές και όπου υπήρχαν έντονα χρώματα ο κορεσμός ήταν όσο έπρεπε. Πιστεύω αυτό το OYAOY που έχει η οθόνη του S4 έχει να κάνει με τα χρώματα κατά την γενική πλοήγηση. Αυτός που το πιάνει για πρώτη φορά στα χέρια του παίζει με τις home screens και τα διάφορα μενού, οπότε με τα επιλεγμένα υπερκορεσμένα θέματα σου δίνετε η άποψη της τέλειας οθόνης.

Η οθόνη όμως κατά την άποψη μου εκεί που πραγματικά χρειάζεται ποιότητα είναι στο web-browsing, στο βίντεο και τις φωτογραφίες.

Προτιμώ φυσικό στήθος παρά σιλικόνη. :p

 

Επιτέλους είδα κι άλλον να το γράφει.

Link to comment
Share on other sites

Είδα το S4 κοντά σήμερα. Από τα δύο χρώματα μου αρέσει το μαύρο καλύτερα.

Τώρα σε σχέση με το S3 ενώ αισθητικά φαίνεται πανομοιότυπο, η αλήθεια είναι οτι το S4 είναι πολύ ποιο ώριμο και ποιοτικό με ποιο προσεγμένο σχεδιασμό. Οι λεπτομέρειες είναι που κάνουν την διαφορά. Πως κάποιος που χάνει 5-10 περιττά κιλά, ενώ τον αναγνωρίζεις οτι είναι ο ίδιος, στην ουσία είναι ποιο ωραίος, έτσι και με το S4.

Η πίσω επιφάνεια είναι εντελώς γυαλιστερή και οι ρόμβοι είναι απλά χρωματική αλλαγή. Το μαύρο πάντως τσιμπάει αρκετές δαχτυλιές.

 

Η οθόνη του είναι πολύ ωραία αλλά εδώ θέλω να επισημάνω κάτι που ειλικρινά πιστεύω οτι παραπλανεί πολύ κόσμο. Δίπλα ακριβώς είχα για σύγκριση ένα Xperia Z. Ενώ το δεύτερο φαίνεται αρχικά οτι τα χρώματα του είναι ξεθωριασμένα αυτό συνειδητοποίησα οτι έχει σχέση καθαρά με το επιλεγμένο θέμα του stock launcher. Γιατί στο browsing των φωτογραφιών τα χρώματα του Z τα σπάνε και τις δείχνει πολύ ποιο φυσικές και όπου υπήρχαν έντονα χρώματα ο κορεσμός ήταν όσο έπρεπε. Πιστεύω αυτό το OYAOY που έχει η οθόνη του S4 έχει να κάνει με τα χρώματα κατά την γενική πλοήγηση. Αυτός που το πιάνει για πρώτη φορά στα χέρια του παίζει με τις home screens και τα διάφορα μενού, οπότε με τα επιλεγμένα υπερκορεσμένα θέματα σου δίνετε η άποψη της τέλειας οθόνης.

Η οθόνη όμως κατά την άποψη μου εκεί που πραγματικά χρειάζεται ποιότητα είναι στο web-browsing, στο βίντεο και τις φωτογραφίες.

Προτιμώ φυσικό στήθος παρά σιλικόνη. :p

 

Επαιξες με τις ρυθμισεις της οθονης πχ απο "Δυναμικο" να το βαλεις στο "Τυπικο" ; Για το S4 μιλαω παντα δεν ξερω αν και η Sony βαζει τετοια ρυθμιση.

 

Η κάμερα του one έχει βελτιωθεί αρκετά με το τελευταίο update και ευελπιστώ ότι θα φτάσει στο επίπεδο που του αρμόζει στα επόμενα updates

Ποιο ειναι το επιπεδο που του αρμοζει; Αντε να γινει μια τελεια 4αρα καμερα.

 

Στις φωτογραφίες προτιμώ τις δεξιές κύριε! Τις βλέπω από κινητό, βέβαια, αλλά στου One κάτι δεν μου πάει καλά στα χρώματα.

 

Δεν ειναι ολες δεξια του S4 , δες τα ονοματα των αρχειων για να δεις ποιο ειναι ποιο γιατι ισως απο το κινητο να μην φαινεται η μεγαλη διαφορα.

---------------------------------------------------------

 

Το εχω ζητησει και αλλου, καποιοι που εχουν και τα δυο ας βγαλουν 6-7 φωτος συγκριτικες αλλα στο S4 να εχουν και μια ακομα φωτογραφια στα 4 ή 5 megapixels. Π.χ HTC One , Galaxy S4 13MP, Galaxy S4 5MP

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Τη τρελή ισοπαλία ειναι αυτή; :P

 

Διχασμένο το κοινό...

 

http://s11.postimg.org/4nw78t6ab/screenshot_1367336453.jpg

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης παρατηρησα οτι εχουν μια τάση να κάνουν το πλάνο να φαίνεται πιο μακρινό απ οτι ειναι.

 

Αυτό συμβαίνει γιατί ο φακός του one έχει μεγαλύτερο εύρος. Αυτό σημαίνει ότι πιάνει μεγαλύτερο πλάνο, αλλά από την άλλη πρέπει σε αυτό το μεγαλύτερο πλάνο να απλώσει ακόμα περισσότερο τα 4ΜΡ.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Επαιξες με τις ρυθμισεις της οθονης πχ απο "Δυναμικο" να το βαλεις στο "Τυπικο" ; Για το S4 μιλαω παντα δεν ξερω αν και η Sony βαζει τετοια ρυθμιση.

 

Γνωρίζω για αυτήν την ρύθμιση αλλά δεν την δοκίμασα. Δεν λέω οτι η οθόνη του S4 δεν είναι καλή, αλλά κερδίζει εντύπωση από την πρώτη στιγμή με τα υπερκορεσμένα θέματα που έχουν επιλέξει.

Αυτό που ήθελα να πω οτι δεν έχει καμία σχέση η οθόνη του Xperia Ζ στο browsing των φωτογραφιών όπου εκεί δείχνει τα δόντια του με το μενού στο launcher όπου η προεπιλογή κάνει όντως την οθόνη να δείχνει ξεθωριασμένη. Και στο 99,9% των reviews κρίνουν ακριβώς από το launcher κάτι που μου δείχνει οτι μόνο ειδικοί δεν είναι αυτοί που κάνουν τα reviews. Και μάλιστα έχει γίνει τέτοια ρετσινιά όπου και ένας καινούργιος "reviewer" ξεκινάει προκατελημένος!

Ο καλύτερος κριτής πρέπει να είναι ο καθένας μας και να κοιτάμε με τα δικά μας μάτια αυτά που πρέπει και έχουμε προτεραιότητα. Σε κάθε άλλη περίπτωση γινόμαστε πρόβατα.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Είναι καλό για τους καταναλωτές να μην παίζει μονοπωλεί ένα οικοσύστημα μια συσκευή. Είναι καλό που LG, Sony, HTC βγάζουν εξίσου καλές συσκευές. Μακάρι να βγάλουν τις "ναυαρχίδες" και σε μικρότερο μέγεθος.

Ίσως οδηγήσει τη Samsung να προσέξει κάποια πράγματα παραπάνω και τις τιμές των συσκευών που είναι πολύ υψηλές να παίξουν. Το One είναι πιο όμορφο όπως και το xperia Z. Τώρα η μόνη καινοτομία της Samsung που ουσιαστικά θα μου άρεσε να έχω σε μια συσκευή είναι το s-pen στη σειρά note. Τα υπόλοιπα με μπερδεύουν, είναι προαιρετικά και δεν βλέπω πως βελτιώνουν την εμπειρία χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω για αυτήν την ρύθμιση αλλά δεν την δοκίμασα. Δεν λέω οτι η οθόνη του S4 δεν είναι καλή, αλλά κερδίζει εντύπωση από την πρώτη στιγμή με τα υπερκορεσμένα θέματα που έχουν επιλέξει.

Αυτό που ήθελα να πω οτι δεν έχει καμία σχέση η οθόνη του Xperia Ζ στο browsing των φωτογραφιών όπου εκεί δείχνει τα δόντια του με το μενού στο launcher όπου η προεπιλογή κάνει όντως την οθόνη να δείχνει ξεθωριασμένη. Και στο 99,9% των reviews κρίνουν ακριβώς από το launcher κάτι που μου δείχνει οτι μόνο ειδικοί δεν είναι αυτοί που κάνουν τα reviews. Και μάλιστα έχει γίνει τέτοια ρετσινιά όπου και ένας καινούργιος "reviewer" ξεκινάει προκατελημένος!

Ο καλύτερος κριτής πρέπει να είναι ο καθένας μας και να κοιτάμε με τα δικά μας μάτια αυτά που πρέπει και έχουμε προτεραιότητα. Σε κάθε άλλη περίπτωση γινόμαστε πρόβατα.

 

 

Εγώ πάντως που είδα και διάφορες φώτο που είχε στο γκαλερυ το 4αρι μου φάνηκαν ολοζώντανες.Το γύρισα και στο νεο adobe display mode που έχει το 4αρι για πιο φυσικά χρώματα,και ήταν χάρμα οφθαλμών.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

http://nokiagadgets.com/2013/04/22/nokia-granted-an-injunction-against-htc-using-nokias-haac-tech-on-htc-one/

http://www.gsmarena.com/nokia_granted_injunction_against_htc_one_in_netherlands-news-5901.php

 

Το One θα καθυστερήσει αρκετά γιατί η Nokia έχει κινηθεί δικαστικά καθώς η HTC χρησιμοποιεί τις πατέντες τις στα μικρόφωνα (haac) που φοράνε τα nokia 808 (nokia rich recording) και τα περισσότερα Λιμιά

Link to comment
Share on other sites

Τη τρελή ισοπαλία ειναι αυτή; :P

 

Διχασμένο το κοινό...

 

http://s11.postimg.org/4nw78t6ab/screenshot_1367336453.jpg

 

Σαν να βλέπω σκηνή από την ταινία ο καλός,ο κακός και ο άσχημος...μόνο που λείπει ο άσχημος...

:p

 

Η ακόμα χειρότερα,λες και είναι προεκλογική αναμέτρηση.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει γιατί ο φακός του one έχει μεγαλύτερο εύρος. Αυτό σημαίνει ότι πιάνει μεγαλύτερο πλάνο, αλλά από την άλλη πρέπει σε αυτό το μεγαλύτερο πλάνο να απλώσει ακόμα περισσότερο τα 4ΜΡ.

 

Εγω βρήκα την λύση για τις μακρινές αν αποφασίσω να αγοράσω το one :):D

 

http://img59.imageshack.us/img59/3269/20130430190556.png

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγω βρήκα την λύση για τις μακρινές αν αποφασίσω να αγοράσω το one :):D

 

http://img59.imageshack.us/img59/3269/20130430190556.png

 

Χαχαχααχαχαχααχχαααχα.... απιστευτος..... με αυτο κανεις κ κατασκοπια απεναντι στα τουρκικα στρατευματα:D

Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/wp-content/uploads/2013/04/s4testsamsung.png

(Μετάφραση Google)

1)H Samsung έκανε έναν εσωτερικό έλεγχο για το Galaxy S4. Samsung δοκιμαστεί όλες τις τελευταίες υψηλής φάσμα συσκευές Android και κατέληξε στο συμπέρασμα. Το Galaxy S4 είναι ένα μεγάλο τηλέφωνο, αλλά δεν είναι η καλύτερη συσκευή Android. Επειδή η Samsung ανακοίνωσε το Galaxy S4 ιστοσελίδες των τηλεπικοινωνιών Samsung κατηγόρησε και πάλι για χρήση την ίδια σχεδίαση και πλαστικά ποιότητα κατασκευής. Telecom ιστοσελίδες σε σύγκριση με τη συσκευή με το Sony Xperia Z και HTC One. Οι ιστοσελίδες κατέληξε στο συμπέρασμα ότι η One HTC είναι το καλύτερο τηλέφωνο ως δεύτερη θέση το Galaxy S4.

 

Τι είδους συσκευές Samsung χρησιμοποιείται για τη σύγκριση με εξακολουθεί να είναι ένα ζήτημα, αλλά διαβάστε τα αποσπάσματα παρακάτω.

 

Galaxy S4: καλό, αλλά δεν είναι η καλύτερη

· Samsung κατακτά το smartphone της αγοράς και οδηγώντας μεταξύ των κατασκευαστών συσκευών Android τρέχει.

· Το τεστ ήταν πολύ εντυπωσιακό, αλλά δεν νομίζω ότι αυτό το μοντέλο μπορεί να φέρει επανάσταση στην αγορά.

 

 

2)Η Samsung αποδέχεται τις κατηγορίες

 

Λίγα εικοσιτετράωρα έχουν περάσει από όταν αναφερθήκαμε στις κατηγορίες που ήθελαν τη Samsung να έχει προσλάβει φοιτητές, με σκοπό τη διάδοση ανωνύμων άρθρων στο διαδύκτιο, που αφορούσαν την παραπλάνηση του αγοραστικού κοινού κατά της HTC. Από ότι φαίνεται, οι κατηγορίες αυτές είναι πέρα για πέρα αληθινές, καθώς η Samsung παραδέχτηκε ότι το “ατυχές περιστατικό” όντως συνέβη. Σε δήλωσή της για το θέμα, η εταιρία δήλωσε ότι έχει ήδη σταματήσει το μάρκετινγκ που σχετίζεται με τα ανώνυμα αυτά σχόλια, και ότι στο μέλλον θα τηρεί διαφανή και ειλικρινή επικοινωνία με τους καταναλωτές και θα εργαστεί με σκοπό να αποτρέψει την επανάληψη του γεγονότος.

http://www.newslog.gr/art/450514/i-samsung-apodexetai-tis-katigories

 

Αξίζει να αναφέρουμε ότι, στις αρχές του 2013, η Samsung είχε καταδικασθεί από αρχές της Ταϊβάν για μια αγγελία που παραπλανούσε τους καταναλωτές, σχετικά με την κάμερα στο Galaxy Y Duo.

 

 

 

3)HTC One Or Galaxy S4?

Posted by David Ruddock in Galaxy S4, One, Polls

 

On last week's podcast, the question "HTC One or Galaxy S4?" came up, and was posed to each host. We all made our call, and now it's your turn. While I know many of you have no interest in either of these phones, today's question is not what your ideal phone is, but given a choice between them - which would you get? And no, 'neither' is not an option.

 

Each phone has its advantages and disadvantages - that's clear. The One is a beautiful piece of design with a few hardware tricks up its sleeve - dual front-facing speakers, a novel rear camera, and all aluminum chassis. The Galaxy S4 has a big 5" SAMOLED display, a boatload of new software features, removable battery, and a microSD card slot. There are likely dozens of other reasons to choose one over the other - but that's what you're here for. Sound off in the comments with the reasoning behind your choice.

HTC One, or Galaxy S4?

HTC One (61%, 15,016 Votes)

Galaxy S4 (39%, 9,757 Votes)

Total Voters: 24,773

 

 

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι "τι μας ψεκάζουν εδώ στην Ελλάδα" ...........................................

Οι μεγάλοι άνθρωποι μιλούν για ιδέες, οι μεσαίοι άνθρωποι μιλούν για γεγονότα, οι μικροί άνθρωποι μιλούν για τους άλλους!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι "τι μας ψεκάζουν εδώ στην Ελλάδα" ...........................................

 

Σαμσουνγκινη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...