Jump to content

myphone VERSUS: Samsung Galaxy S4 vs HTC One


DJDB
 Κοινοποίηση

Samsung Galaxy S4 vs HTC One  

1.116 members have voted

  1. 1. Samsung Galaxy S4 vs HTC One

    • Samsung Galaxy S4
      546
    • HTC One
      570


Recommended Posts

πολύ σωστή άποψη

 

και εγω συμφωνω!

 

 

Αλλη μια διακριση για το One, 41 mins ago.

 

"The new innovations are also pleasingly more than just marketing gimmicks; Zoe functionality allows the creation of delightful video highlight reels, and the Ultrapixel camera means you've got a much wider range of shots available thanks to being stunning in low light."

 

http://www.techradar.com/news/phone-and-communications/mobile-phones/20-best-mobile-phones-in-the-world-today-645440/12#articleContent

 

Ενταξει μπορει να εχουν παρει και το δωρακι τους και να τα γραφουν αυτα...δημοσιογραφοι ειναι, χωρις να θελω να τους βαλω βεβαια ολους στο ιδιο καλουπι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 744
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το μόνο σίγουρο είναι,οτι ο "τύπος" γενικά,είναι κατευθυνομενος...Για αυτό και το καλύτερο είναι η να το δει κανένας μόνος του αγοράζοντας το,η σε κάποιο γνωστό του (ακόμα καλύτερα..).Και εκεί θα κάνει μόνος τα τεστ που θέλει.Εκτος από μερικά πράγματα που είναι δεδομένα,και μπορεί να μην αρέσουν σε μένα η σε σένα κτλπ..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Πρώτον, ανάγνωση κειμένου με χρήση μόνο κεφαλής ματιών, λειτούργησε πολύ καλά ακριβως την ωρα που την χρειαζεσαι.Πληρης απελευθερωση χεριων για να κρατω σημειωσεις.το ιδιο με την αλλαγη σελιδων.Αποκριση φωνητικης λειτουργειας..εν ωρα οδηγησης με φασαρια γυρω γυρω..μη σπασιμο νευρων με το να κλεινει η οθονη οταν κοιταζεις κατι και δεν εχεις χερια ελευθερα..Ειχα καλο φωτισμο βεβαια σιγουρα βοηθησε αυτο δεν μειωνει την καλη αποκριση των λειτοργιων αυτων.Και κατι αλλο για τον μεσο χρηστη ειναι και τα δυο υπερακετα τηλεφωνα απο εκει και περα διαλεξα ,S4 γιατι απλα η συμβιωση μαζι του ειναι πιο ευκολη οποτε ο καθενας με οτι εχει προτεραιοτητα. .
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα μάτια δουλεύει καταπληκτικά... Όταν το είδα στο κατάστημα που το είχαν αλυσοδεμένο και δεν κουνιόταν..το δοκίμασα απο μακριά :lol:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

HTC One Or Galaxy S4?

Posted by David Ruddock in Galaxy S4, One, Polls

 

 

On last week's podcast, the question "HTC One or Galaxy S4?" came up, and was posed to each host. We all made our call, and now it's your turn. While I know many of you have no interest in either of these phones, today's question is not what your ideal phone is, but given a choice between them - which would you get? And no, 'neither' is not an option.

 

Each phone has its advantages and disadvantages - that's clear. The One is a beautiful piece of design with a few hardware tricks up its sleeve - dual front-facing speakers, a novel rear camera, and all aluminum chassis. The Galaxy S4 has a big 5" SAMOLED display, a boatload of new software features, removable battery, and a microSD card slot. There are likely dozens of other reasons to choose one over the other - but that's what you're here for. Sound off in the comments with the reasoning behind your choice.

HTC One, or Galaxy S4?

HTC One (61%, 15,113 Votes)

Galaxy S4 (39%, 9,836 Votes)

Total Voters: 24,949

Οι μεγάλοι άνθρωποι μιλούν για ιδέες, οι μεσαίοι άνθρωποι μιλούν για γεγονότα, οι μικροί άνθρωποι μιλούν για τους άλλους!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατάλαβα τις μας ψεκάζουν,τρολινι :lol: Πόσες φορές σκοπεύεις ακόμα να ποσταρεις το ίδιο βρε συ.Εκτος και αν τα πολλ αυτά ενισχύουν την αυτοπεποιθηση σου και την επιλογή που έκανες ;)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατάλαβα τις μας ψεκάζουν,τρολινι :lol: Πόσες φορές σκοπεύεις ακόμα να ποσταρεις το ίδιο βρε συ.Εκτος και αν τα πολλ αυτά ενισχύουν την αυτοπεποιθηση σου και την επιλογή που έκανες ;)

 

παρε εσυ το δικο μας και κανε το post συνεχεια στην αμερικη ετσι για σπασιμο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μην τρελαίνεστε παλικάρια μου πιο είναι το καλύτερο...

Η ψηφοφορία δείχνει αυτό που φωνάζω μέρες τώρα...

Και τα δύο και είσαι καλυμμένος!!!

:p:p:p

Edit

Η μπαταρία και στα δύο είναι τούμπανο παιδιά, φαίνεται βέβαια και λογικό το βρίσκω λόγο 2600 το S4 να στραγγίζει μετά από μισή +ώρα από το one, αλλά το one έχει καλύτερο stand bay...

Όλη νύχτα και στα δύο με ανοικτά τα data το one έχασε 4% το S4 8%...

Cosmote και στα δύο, και τρέχουν τις ίδιες ακριβώς εφαρμογές + τα κ@ριολικια που έχει το καθένα από την μάνα του...

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου!

Αν μπείτε στον κόπο να ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ και μετά να μιλήσετε μήπως θα ήταν καλλίτερα?

 

Για να έχουμε όλοι μας μια εικόνα του τι γίνεται εκτός ελλάδος, κάνω κοινοποίηση αποτελεσμάτων από κάποιο άλλο site!

 

Κάθε φορά κάνω post την εξέλιξη της ψηφοφορίας και ΟΧΙ το ίδιο αποτέλεσμα!:blink:

 

Τα συμπεράσματα δικά σας............

 

Παράθεση από arfi-gorgona >

Εγώ κατάλαβα τις μας ψεκάζουν,τρολινι Πόσες φορές σκοπεύεις ακόμα να ποσταρεις το ίδιο βρε συ.Εκτος και αν τα πολλ αυτά ενισχύουν την αυτοπεποιθηση σου και την επιλογή που έκανες

 

παρε εσυ το δικο μας και κανε το post συνεχεια στην αμερικη ετσι για σπασιμο :lol:

 

Εκτίθεσται...

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Οι μεγάλοι άνθρωποι μιλούν για ιδέες, οι μεσαίοι άνθρωποι μιλούν για γεγονότα, οι μικροί άνθρωποι μιλούν για τους άλλους!!!
Link to comment
Share on other sites

Και τι θα γίνει βρε φίλε μου,κάθε φορά που θα παίρνει μια παραπάνω ψήφο,θα μας ποσταρεις εδώ όλο το κατεβατό?Δωσε το λινκ στην τελική να τελειώνουμε...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

520 ψήφους το ένα 529 το άλλο, μιλάμε για ντέρμπυ όχι αστεία, πρώτη φορά νομίζω που είναι τόσο κοντά δύο τηλέφωνα σε vs του myphone ;)
Link to comment
Share on other sites

Aυτή η κατασκευή +ηχεία +beats audio ενισχυτή+16 gb μέσα είναι δικαίως ακριβή....και φτηνή μπροστά στο S4

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=fSkbIb60l1s

Link to comment
Share on other sites

520 ψήφους το ένα 529 το άλλο, μιλάμε για ντέρμπυ όχι αστεία, πρώτη φορά νομίζω που είναι τόσο κοντά δύο τηλέφωνα σε vs του myphone ;)

 

Για να λένε ότι η samsung έχει σπαστεί από το πόσο καλά τα πάει το one μάλλον δικαιολογείται και το εδώ αμφίρροπο αποτέλεσμα. Τώρα πια την δουλειά σου την κάνεις και με πολύ πιο φτηνές συσκευές, συνεπώς πολλοί σταματάνε να κοιτάζουν τα ghz κ.α. αλλά την εμφάνιση. Το s4 σε hw είναι πολύ πιο μπροστά μιας και σε μικρότερες διαστάσεις από τον προκάτοχο κατάφερε και έβαλε μεγαλύτερη οθόνη και μπαταρία συν τα διάφορα sw....Το θέμα είναι όμως ότι πέραν του υλικού κατασκευής (που δεν μπορώ να πω ότι δίνω ΤΗΝ σημασία μιας και το 99% το βάζει σε θήκες) εγώ προσωπικά έχω βαρεθεί να βλέπω το ίδιο σχεδιασμό του sgs3 σε άλλα πόσα μοντέλα (βλ. http://www.gsmarena.com/samsung-phones-9.php ).

Link to comment
Share on other sites

και εγώ S4 επιλέγω για όλα τα θετικά που είπαν οι προηγούμενοι. το μόνο λάθος που με ενοχλεί από την Samsung είναι η επιλογή να μην βάλουν ραδιόφωνο.

και εδώ από ένα Review για της οθόνες του S4 και του ΟΝΕ

http://www.fullhd.gr/reviews/dis/item/15555-samsung-galaxy-s4-display-review.html

http://www.fullhd.gr/reviews/dis/item/15524-htc-one-display-review.html

Link to comment
Share on other sites

Από οτι βλέπω βγάζουν την οθόνη του 4 καλύτερη,και με κατά πολύ μεγαλύτερό χρωματικό εύρος.Και με μετρήσεις όχι αερολογίες...

 

 

 

Μία κορυφαία οθόνη. Αυτό το λέει όλα.

 

Μία οθόνη που μας ενημερώνει για το τι θα έρθει σε μιρκή αλλά και μεγάλη διάσταση.

 

Σε κάποιες παραμέτρους της είναι ασυναγώνιστη. Μαύρο & Αντίθεση από άλλο κόσμο... Ήρθε και το χρώμα και έδεσε!

 

Οι LCD [για όσο θα υπάρχουν ακόμα] δεν μπορούν όχι να την ξεπεράσουν [αυτό ακούγεται σαν αστείο], αλλά ούτε καν να την πλησιάσουν.

 

Και αν κάποτε υπήρχε η 'καραμέλα' της ανάλυσης, τώρα πάει πια... Έλιωσε και αυτή...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Από οτι βλέπω βγάζουν την οθόνη του 4 καλύτερη,και με κατά πολύ μεγαλύτερό χρωματικό εύρος.

Και έχουν στα αρνητικα το ΟΝΕ την αναγνωρισιμοτητα της οθόνης στην ήλιο(?)

Link to comment
Share on other sites

Και έχουν στα αρνητικα το ΟΝΕ την αναγνωρισιμοτητα της οθόνης στην ήλιο(?)

 

 

Αυτό δεν είναι το πρώτο σιτε που το έλεγε....Και απο οτι είδα απο τις τιμές,εχουν την "μεσαία" οθονη, παίζει να υπάρχει και μια πολύ φωτεινη αλλά ειναι λιγες,ειναι που θα πέσεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω ότι προσωπικές κόντρες ειρωνείες και προσβλητικά σχόλια δεν επιτρέπονται.

Θα παρακαλέσω πολύ να μην παρεκτραπεί η συζήτηση. Συζητάμε πάντα ήρεμα και πολιτισμένα. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που πιάνω στα χέρια μου το Ativ S, λέω από μέσα μου ασυναίσθητα...."αχ ρε Sammy"...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για πρώτη φορά θα στηρίξω την HTC. Πραγματικά πολύ όμορφο τηλέφωνο...
Power is how fast you hit the wall, torque is how far you take the wall with you.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΗΤC One γιατί είναι όλα σε ένα ! Το Galaxy S4 χάνει πάρα πολύ σε αισθητική ( φτηνιάρικη ) και επίσης όλα τα extra του μου είναι προσωπικά παντελώς άχρηστα.Μόνο την οθονάρα του εκτιμώ με τα πολύ μικρά bezels.Γενικά συμφωνώ πλήρως με το review του myphone.
Link to comment
Share on other sites

Htc one και απο εμενα!! Η κατασκευη του ειναι χρονια μπροστα σε σχεση με την πλαστικουρα του s4..

Tα ηχεια (ειναι απλα απιστευτα) και το ραδιοφωνο για εμενα παιζουν τεραστιο ρολο οπως και το καινουριο sense οπου και εκει υστερει το s4..H οθονη του one ειναι φοβερη γιατι ως κατοχος s3 η amoled οθονες εξω δεν βλεπονται!!H καμερα του ειναι παρα πολυ καλη οτι πρεπει για τα γουστα μου...Το s4 που το επιασα στα χερια μου λαγκαρε συνεχεια κατι που με ενοχλησε παρα πολυ...! Δεν δικαιολογειται με τετοιο επεξεργαστη στα 1,9 και να τρωωει απαραδεκτα σκαλωματα σε σχεση με το Οne που πεταει. Τα benchmark μου ειναι αδιαφορα γιατι στην πραξη το One ειναι πολυ πιο smooth και γρηγορο.!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...