Jump to content

myphone VERSUS: Samsung Galaxy S4 vs HTC One


DJDB
 Κοινοποίηση

Samsung Galaxy S4 vs HTC One  

1.116 members have voted

  1. 1. Samsung Galaxy S4 vs HTC One

    • Samsung Galaxy S4
      546
    • HTC One
      570


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 744
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=337652

 

Ένα χρόνο πριν, η ναυαρχίδα της samsung (galaxy S3) κέρδισε χαλαρα και με μεγάλη διαφορά την ναυαρχίδα της htc (hox)... Με σχεδόν διπλάσιο ποσοστό...

 

Φέτος τα πράγματα είναι 50-50, με περισσότερες βέβαια ψήφους...

Αυτό για εμένα σημαίνει ότι η htc έκανε βήματα μπροστά, ενώ η samsung στην καλύτερη περίπτωση έμεινε στάσιμη...

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Η ισορροπία αυτής της ψηφοφορίας είναι εντυπωσιακή! Ψήφισα HTC καθώς με ενοχλεί η έλλειψη φαντασίας των Κορεατών.
Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως φέτος η HTC με εξέπληξε ευχάριστα,κι όχι μόνο εμένα,παγκοσμίως όλοι μιλάνε για το one με τα καλύτερα λόγια ενώ δείχνουν κάποια σχετική αδιαφορία για το galaxy s4.

Δεν περιμένω βέβαια ότι το galaxy δεν θα πουλήσει,αυτό είναι αδύνατον,όμως φέτος,το σκήπτρο δεν το κρατάει με άνεση.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος τα δουλέψει ταυτόχρονα και τα δύο θα καταλάβει ότι τα θέλει και τα δύο...

Αρκετά κοινά στοιχεία σε βασικές καθημερινές ασχολίες αλλά και όπου χάνει το ένα έρχεται το άλλο και παίρνει τα σκήπτρα και αντίστροφα!!!

Επίσης όποιος μπορέσει να με πείσει πιο έχει την καλύτερη οθόνη θα του χαρίσω ένα...

Εγώ πάντως έχω μπερδευτεί απίστευτα με την οθόνη τον 2 αυτόν καταπληκτικων τηλεφώνων...

Η ταυτόχρονη πλέον χρήση τους με έχει κάνει ακόμα πιο πιστό σε αυτό που έχω πει...

Πιο από τα δύο???

Και τα δύο!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Όποιος τα δουλέψει ταυτόχρονα και τα δύο θα καταλάβει ότι τα θέλει και τα δύο...

Αρκετά κοινά στοιχεία σε βασικές καθημερινές ασχολίες αλλά και όπου χάνει το ένα έρχεται το άλλο και παίρνει τα σκήπτρα και αντίστροφα!!!

Επίσης όποιος μπορέσει να με πείσει πιο έχει την καλύτερη οθόνη θα του χαρίσω ένα...

Εγώ πάντως έχω μπερδευτεί απίστευτα με την οθόνη τον 2 αυτόν καταπληκτικων τηλεφώνων...

Η ταυτόχρονη πλέον χρήση τους με έχει κάνει ακόμα πιο πιστό σε αυτό που έχω πει...

Πιο από τα δύο???

Και τα δύο!!!

 

Νικόλα απόλυτα σωστός. Αλλά όλοι κάποτε γυρνάμε στην γυναίκα μας :) που τα 'εχει ολα και είναι για σπίτι :lol::D

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Νικόλα απόλυτα σωστός. Αλλά όλοι κάποτε γυρνάμε στην γυναίκα μας :) που τα 'εχει ολα και είναι για σπίτι :lol::D

 

Καλό πολύ καλό, αλλά η καινούρια γυναίκα αδερφέ θα λέγεται νοτελι 3...

Μέχρι τότε αραζουμε για λίγο εδώ...

Αντε να σου κάνω την χάρη να πάρω και το νοτελι 8 για να μην μου λείψει η γραφίδα...

Το νοτελι είδη μπήκε αγγελία, και ας έλεγα ότι θα μπει συρτάρι, μπας και δεν μου κάτσει κάτι καλά...

Κώστα και τα δύο με έχουν ενθουσιάσει σε απόλυτο βαθμό...

Για να φτάνω στο σημείο να δίνω το νοτελι καταλαβαινεις!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το Note γιατι το λετε "νοτελι" ? Ακουγεται εξαιρετικα γελοιο ειλικρινα...

Ουτε γκομενα ειναι, ουτε σκυλος, ουτε γατι...

:)
Link to comment
Share on other sites

Το Note γιατι το λετε "νοτελι" ? Ακουγεται εξαιρετικα γελοιο ειλικρινα...

Ουτε γκομενα ειναι, ουτε σκυλος, ουτε γατι...

 

Για να ξεχωρίζει από το πρώτο note η νορμάλ απάντηση...

Γιατί εγώ και πολλοί άλλοι το καθιέρωσαμε έτσι, η άλλη απάντηση!!!

:D

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που το θέμα δεν αφορά το τελείως ασυμπαθιστο για μένα κινητό πλατφόρμα που ακούει στο όνομα note ούτε και κάποιο άλλο τηλέφωνο πάρα από τα 2 που έχει ο τίτλος του θέματος.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σε μισή ώρα το poll κλείνει ακριβώς 5 μέρες...Και η ψηφοφορία έχει ξεκινήσει από την αρχή για άλλη μια φορά:

 

GS4 482

One 482

 

Πραγματικά μπράβο στην HTC για το hype που έχει δημιουργήσει έστω και στον μικρόκοσμο του myphone.gr!!!Μακάρι να τα πάει εξίσου καλά και στην αγορά,καθώς ο ανταγωνισμός μόνο καλό θα κάνει σε εμάς τους καταναλωτές!

Link to comment
Share on other sites

Και όμως ήρθα να ρίξω την ψήφο που κάνει την διαφορά! :-P Ειληκρινά δύσκολη επιλογή αλλά για τις καινοτομίες κ την "ασφάλεια" που σου δίνει το Samsung, διότι εντάξει εκτός από ηχείο δε νομίζω να υπερέχει αδιαμφισβήτητα πουθενά αλλού, επιλέγω το S4 αλλά ένα μπράβο και στις 2 εταιρίες.

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Φοβερή κόντρα... derby κανονικό. Για να είμαι ειλικρινής δεν το περίμενα.
Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Φοβερή κόντρα... derby κανονικό. Για να είμαι ειλικρινής δεν το περίμενα.

Το πρόβλημα είναι ότι μάλλον και η Samsung δεν το περίμενε. 'Οχι από το myphone.gr αλλά και από όλο τον κόσμο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό το πράγμα δεν έχει ξαναγίνει και φυσικά κάνεις μας δεν το περίμενε!! Κι εγώ θα έδινα στην Samsung ένα σαφές προβάδισμα αλλά βλέπω ότι η HTC τελικά άφησε μια καλή αίσθηση στον κόσμο και έχει προσφέρει μια πολύ καλή λύση με έμφαση στις λεπτομέρειες. Αν είχε βάλει και μια καλή κάμερα πιστεύω δεν θα υπήρχε κάτι να σε "ενοχλεί" στην συσκευή αλλά βλέπεις Zoe και 8αρα κάμερα δεν πάνε μαζί σε καμία περίπτωση ;)
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό το πράγμα δεν έχει ξαναγίνει και φυσικά κάνεις μας δεν το περίμενε!! Κι εγώ θα έδινα στην Samsung ένα σαφές προβάδισμα αλλά βλέπω ότι η HTC τελικά άφησε μια καλή αίσθηση στον κόσμο και έχει προσφέρει μια πολύ καλή λύση με έμφαση στις λεπτομέρειες. Αν είχε βάλει και μια καλή κάμερα πιστεύω δεν θα υπήρχε κάτι να σε "ενοχλεί" στην συσκευή αλλά βλέπεις Zoe και 8αρα κάμερα δεν πάνε μαζί σε καμία περίπτωση ;)

Τώρα η HTC άφησε καλή αίσθηση, η Samsung απογοήτευσε, αυτό είναι συζητήσιμο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με χαροποιεί ιδιαίτερα, εαν η Samsung πιάσει το μήνυμα αυτό ειναι καλό νέο για το επερχόμενο Note ;)

Μόνο που το θέμα δεν αφορά το τελείως ασυμπαθιστο για μένα κινητό πλατφόρμα που ακούει στο όνομα note ούτε και κάποιο άλλο τηλέφωνο πάρα από τα 2 που έχει ο τίτλος του θέματος.

 

To ότι εσυ δεν το συμπαθείς δεν νομίζω να απασχολεί και πολύ κόσμο. Οσο για το ότι δεν ειναι εντός θέματος, αν πιάσουμε να μετρήσουμε τα off topic στο topic θα γκριζάρουμε. :lol:

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

HTC One Or Galaxy S4?

Posted by David Ruddock in Galaxy S4, One, Polls

 

 

On last week's podcast, the question "HTC One or Galaxy S4?" came up, and was posed to each host. We all made our call, and now it's your turn. While I know many of you have no interest in either of these phones, today's question is not what your ideal phone is, but given a choice between them - which would you get? And no, 'neither' is not an option.

 

Each phone has its advantages and disadvantages - that's clear. The One is a beautiful piece of design with a few hardware tricks up its sleeve - dual front-facing speakers, a novel rear camera, and all aluminum chassis. The Galaxy S4 has a big 5" SAMOLED display, a boatload of new software features, removable battery, and a microSD card slot. There are likely dozens of other reasons to choose one over the other - but that's what you're here for. Sound off in the comments with the reasoning behind your choice.

HTC One, or Galaxy S4?

HTC One (61%, 14,927 Votes)

Galaxy S4 (39%, 9,697 Votes)

Total Voters: 24,624

http://www.androidpolice.com/2013/03/17/weekend-poll-htc-one-or-galaxy-s4/

Οι μεγάλοι άνθρωποι μιλούν για ιδέες, οι μεσαίοι άνθρωποι μιλούν για γεγονότα, οι μικροί άνθρωποι μιλούν για τους άλλους!!!
Link to comment
Share on other sites

Άσε τα polls φιλε μου...σε λίγους μήνες θα δεις την πραγματικοτητα.Στην αρχή ενθουσιαζονται όλοι με οποιοδήποτε κινητό,άλλα το μετά είναι που μετράει.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Έχετε ξεχάσει μια βασική παράμετρο όλοι αυτοί που ψηφίζουν οι περισσότεροι δεν θα πάρουν κανένα απ τα δύο κινητά απλά τσάμπα είναι και ψηφίζουν ! κατά τον Αύγουστο - Σεπτέμβριο θα δούμε τι ψάρια έπιασε το htc one και αν η htc έμαθε απ τα λάθη της !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...