Jump to content

myphone VERSUS: Samsung Galaxy S4 vs HTC One


DJDB
 Κοινοποίηση

Samsung Galaxy S4 vs HTC One  

1.116 members have voted

  1. 1. Samsung Galaxy S4 vs HTC One

    • Samsung Galaxy S4
      546
    • HTC One
      570


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 744
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Την παρασκευή ήμουν στο media markt εδώ στην Γερμανία και επεξεργαζομουν το one. Ποιο ντιζαινατο από πολλά κινητά ελαφρύ και άνετο στο χέρι χωρίς περίεργες γωνίες (xperia z). Χαίρεσαι να το πιανεις λες κρατάω κάτι ακριβό στα χέρια μου. Αυτά τα περί θήκης τα θεωρω χαζά. Αμα προσέχεις το κινητό δεν θα γρατζουνιθη. Τόσα κινητά χωρίς θήκες τα είχα και τα πρόσεχα. Πολύ θετικό που έχει μεγάλη εσωτερική μνήμη (μακάρι να το είχε και το nexus 4). Η κάμερα του πολύ καλή (όπως και στο xperia z). Για κάποιον που θέλει να αγοράσει καλό ακριβό κινητό είναι μονόδρομος.. Για οποίον θέλει όμως υπάρχουν και συσκευές αξιόλογες στα μισά λεφτά.
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Την παρασκευή ήμουν στο media markt εδώ στην Γερμανία και επεξεργαζομουν το one. Ποιο ντιζαινατο από πολλά κινητά ελαφρύ και άνετο στο χέρι χωρίς περίεργες γωνίες (xperia z). Χαίρεσαι να το πιανεις λες κρατάω κάτι ακριβό στα χέρια μου. Αυτά τα περί θήκης τα θεωρω χαζά. Αμα προσέχεις το κινητό δεν θα γρατζουνιθη. Τόσα κινητά χωρίς θήκες τα είχα και τα πρόσεχα. Πολύ θετικό που έχει μεγάλη εσωτερική μνήμη (μακάρι να το είχε και το nexus 4). Η κάμερα του πολύ καλή (όπως και στο xperia z). Για κάποιον που θέλει να αγοράσει καλό ακριβό κινητό είναι μονόδρομος.. Για οποίον θέλει όμως υπάρχουν και συσκευές αξιόλογες στα μισά λεφτά.

 

Την καμερα πως την κρινεις; Απο το πως φαίνονται οι φωτογραφίες στην οθονη; Αυτο δεν λεει κατι. Τωρα για το αλουμινιο προφανώς εχει καλυτερη αισθηση στο χερι. Αρκει ομως αυτο για να πεις πως το HTC ειναι μονοδρομος; Ισως μονο αν σε ενδιαφέρει το φαίνεσαι.

 

Κατα τα αλλα αν καποιος παει για πρωτη φορα σε ακριβο Android το S4 ειναι η σιγουρη επιλογη σε θεματα αποδοσης, υποστηριξης κτλ. Αν καποιος πχ εχει ηδη S3 το HTC μπορει να ειναι μια καλη εναλλακτική αν εχει βαρεθει το ιδιο σχεδιο κτλ.

 

Κατα τα αλλα πιστευω πως το 50 - 50 ειναι λιγο πλασματικο του στυλ ποιος θα παρει το Κυπελλο Ελλαδας κτλ. Οι μισοι θα υποστηρίζουν την ομαδα τους και οι αλλοι μισοι θα ειναι απλα εναντιον του ισχυρου.

 

Σε καθε περίπτωση παντως ελπιζω η HTC να τα παει καλα γιατι ειναι καλο να υπαρχει ισχυρος ανταγωνισμος.

Link to comment
Share on other sites

Την καμερα πως την κρινεις; Απο το πως φαίνονται οι φωτογραφίες στην οθονη; Αυτο δεν λεει κατι.

 

Δηλαδή όταν θα τραβήξει κάποιος φωτογραφία με ένα s4, δε θα τη δει στην οθόνη του; :confused: Γιατί, κάτι που μας έχει ζαλίσει η Samsung για το s4, πέρα από τον """οκταπύρηνο""" επεξεργαστή, είναι η οθόνη του.. :rolleyes:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδατο s4 στο Athnes Μall όπου έχουν στήσει στο 3ο όροφο ειδικό περίπτερο. Το τηλέφωνο είναι σχεδόν πανομοιότυπο με το s3 δηλαδή έχει την ίδια απάράδεκτη εμφάνιση. Είναι αδιανόητο για ένα τηλέφωνο που θέλει να θεωρείται το καλύτερο στον κόσμο να έχει τέτοια χαμηλή ποιότητα κατασκευής. Επίσης από την επιδειξη που μου έκανε η κοπέλα της Samsung μπορώ να πω πως τα υπερκορεσμένα χρώματα της superamoled είναι και εδώ εντυπωσιακά αλλά ψεύτικά (ως κάτοχος ένος htc one s που έχει superamoled -με αρκετά χαμηλότερη ανάλυση φυσικά- το γνωρίζω καλά). Η οθόνη του xperia Z έχει πολύ πιο φυσική απεικόνιση. Περιμένω να δω και one όταν έρθει με το καλό. Επίσης αμαν πια το επιχείρημα με την sdcard slot. Για όποιον θέλει να κουβαλάει όλα τα αρχεία του υπλογιστή του να θυμίσω πως όλα τα σύγχρονα android μπορούν μπορούν με ένα καλώδιο usb otg των 6€ να συνδεθούν με usb sticks (κάτι που απ'όσο ξέρω δεν έχει το iphone). Επίσης για όποιον θέλει εξτρα μπαταρία μπορεί να χρησιμοποιήσει ένα powerbank και να ησυχάσει πως δε θα ξεμείνει στα βουνά από ενέργεια. Τα iphοne που θεωηρητικά είναι τα σημεία αναφοράς ούτε sdcard slot έχουν, ούτε αφαιρούμενη μπαταρία. Δενέχω δει ακόμη το one αλλά απ'αυτά που γράφουν όλα τα διεθνή sites θεωρείται ανώτερο. Το θέμα είναι πως παίζει τεράστιο ρόλο το marketing
Link to comment
Share on other sites

Θα περιμενω να ερθουν στο Ηρακλειο να τα πιασω live και βλεπουμε...

 

Θα εκπλαγείς θετικά εννοείται από την πολύ καλή δουλειά που έχουν κάνει οι άνθρωποι τόσο σε θέμα εμφάνισης,ποιότητας που ξεφεύγει από συνηθισμένα όσο και στο θέμα του hardware όπου κι εκεί το αποτέλεσμα είναι πάρα πολύ καλό.

Για μένα στο μόνο θέμα που υπερτερεί το galaxy πέρα από τις ίντσες της οθόνης είναι η κάμερα.

Για το μέγεθος οθόνης είναι θέμα γούστου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Θα εκπλαγείς θετικά εννοείται από την πολύ καλή δουλειά που έχουν κάνει οι άνθρωποι τόσο σε θέμα εμφάνισης,ποιότητας που ξεφεύγει από συνηθισμένα όσο και στο θέμα του hardware όπου κι εκεί το αποτέλεσμα είναι πάρα πολύ καλό.

Για μένα στο μόνο θέμα που υπερτερεί το galaxy πέρα από τις ίντσες της οθόνης είναι η κάμερα.

Για το μέγεθος οθόνης είναι θέμα γούστου.

 

To S4 το εχεις δει απο κοντα?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα και εγώ το S4 σε Πλαίσιο και media markt. Σχεδιαστικά αδιάφορο και από κοντά χωρίς να ξεχωρίζει από τα S3 και Note που ήταν δίπλα του. Η οθόνη αν και δεν έχει πολλά αποθέματα φωτεινότητας είναι σαφεστατα βελτιωμένη σε σχέση με τις προηγούμενες amoled της Samsung. Τηρουμένων των αναλογιών ( 5ιντση συσκευή) είναι και σχετικά άνετο στον χειρισμό (πολύ πιο άνετο από το Xperia Z).

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για το μεγαλο post,αλλα περιεχει τα συμπερασματα μας (VS) με εναν φιλο μου,για αυτες τις δυο πολυ καλες συσκευες !

 

Ρε παιδια εγω που εχω το 5αρι και θελω να δοκιμασω μια Android ναυαρχιδα εχω χιλιομπερδευτει...Τι να παρω Samsung ή HTC? Θα μου φανει πολυ ''κινεζια'' το S4 μπροστα στο iPhone? Απ'την αλλη δε γουσταρω και τα κλειδωματα (bootloader) της HTC (αρκετα τοσα χρονια με τα κλειδωματα της Apple). Θελω να παρω το ''καλυτερο'' για να μην το μετανιωσω και λεω μετα οτι εκανα μ@λ@κι@ και ξαναψαχνω μηλαρακι δαγκωμενο...Please Help(

 

Λυπαμαι πολυ φιλε μου που ενω προσπαθω να σε βοηθησω οσο πιο πολυ μπορω στην επιλογη σου.. Τα πολυ γενικα συμπερασματα που σου δινω λογου ελλειψης χρονου ασχολιας μου με τις συσκευες,μπορει να μην σε καλυπτουν αλλα και να μην ειναι στο 100% ακριβεστατα,συμφωνα με την δικη σου μετεπειτα εκτιμηση και χρηση ! Αλλα θεωρω πως θα πλησιαζουν κατα πολυ την πραγματικοτητα !

 

Με την βοηθεια ενος καλου φιλου και το One του,εχουμε και λεμε !

 

Οπως ειπα και πιο πριν και οι δυο οθονες φανταστικες,αλλα εχω γινει κορεατης στα γουστα μου (περι ορεξεως..) ! Μεγαλο φυσικα προτερημα του One κατω απο τον ηλιο,καλυτερο απο S4 σε αυτο! Mπαταρια Οne οπως εχω αναφερει με screen on 6h(+/-1) με αυξημενη απαιτητικα normal χρηση και σαφεστατα καλυτερο σε αυτο το σημειο το S4 με 6.30h(+/-1) για αυτο (ιδιες συνθηκες πιεσης και θερμοκρασια :lol:) !

Στο Browsing με μεγαλη μου εκπληξη με κερδισε σαφεστατα το One ! Μεγαλο πλεονεκτημα του S4 η μεγαλυτερη οθονη του που μου ειναι πιο οικεια,λογω προγενεστερης μεγαλου χρονικου διαστηματος χρησης μου με το Note2! Αλλα προς Θεου και οι δυο συσκευες εχουν φοβερη αποκριση και ταχυτητα !

Παμε στο θεμα εμβελειας wifi / gps lock= (χωρις data) σημα ,που ισως να σε ενδιαφερει ! Και εδω παρα το πλαισιο του και τις ομοιοτητες του σε πολλα απο τα chipakia τους,με πολυ πιο μικρη διαφορα στην εμβελεια wifi σηματος,αλλα με λιγο μεγαλυτερη στο gps/lock,με κερδισε το One (Ιδιες συνθηκες πιεσης και θερμοκρασιας :lol:) !

 

Φωτογραφια στις κοντινες το One σε αφηνει αφωνο με την λεπτομερεια,αλλα οταν γενικα κανεις slide show διαφορες φωτογραφιες με τα ιδια ακριβως θεματα και στις ιδιες ακριβως συνθηκες,το S4 προηγειται με διαφορα στα δικα μου τα ματια,ειδικα στα θεματα απο αποσταση ! Σαφεστατα και σε νυχτερινες κοντινες ληψεις,το One ειναι καλυτερο απο το S4 (μιλαω παντα για τα ιδια ακριβως θεματα και συνθηκες :!:) ! Μου αρεσαν περισσοτερο τα smartfutures και οι δυνατοτητες που μου προσφερει το S4,οσο αφορα γενικοτερα το θεμα φωτογραφιση, αλλα και τα υπολοιπα !

Video = Aπλα καλυτερο το S4 στα ματια μου ! Αν και θα ηθελα πολυ καποιος ειδικος να μας πει τις διαφορες,μιας και οι δυο συσκευες με καλυπτουν ως smartphones,για ολες μου τις απαιτησεις σε αυτο το θεμα !

 

Θερμοκρασια / Εδω χρειαστηκα την αποψη των ειδικων :lol: ! Πως ειναι δυνατον το 1,9GHz plastic,να μου αφηνει πολυ καλυτερη αισθηση απο το 1,7GHz metallic και ειδικα μετα απο πολυωρο και crazy gaming on charge (???). Kαι ομως συμβαινει :!:

Θεωρω πως δυσκολα θα νιωσεις θεματα με θερμοκρασιες στις δυο συσκευες,αν δεν εισαι crazy fan many hours heavy gaming hot user και..και..κ.λ.π, που προσπαθεις πολυ για να λιωσεις τις συσκευες με τις γενικοτερα αυξημενες απαιτησεις χρησης σου και εκτος gaming ! Το S4 απροσδοκητα και περιεργωςμε κερδισε ως καλυτερο απο το One,στο θεμα αυτο ! Οπως εχουμε πει το Οne υπερτερει στο θεμα του αποθηκευτικου χωρου κατα πολυ εναντι του S4 που σου προσφερει το card slot,με οτι γνωστο συνεπαγεται με αυτο ! Fm radio δεν εχει το S4..

 

Ολα τα ψευτο testakia μας μου εχουν γινει στις ιδιες συνθηκες πιεσης και θερμοκρασιας :lol: και για τις δυο συσκευες,οπως μας τις δινουν οι κατασκευαστες τους ! Μοναδικη μας επεμβαση το maximum της φωτεινοτητας σε αυτες ! (Eιχε γινει Update οπως μου ειπε ο φιλος μου στο one !)

 

Sence vs Tw = θεωρω καλυτερο το Τw (περι ορεξεως..) !

Smouth = καλυτερο το S4..

Fast = Δεν θεωρησα καν απαραιτητο να -VSaro- τις δυο συσκευες στο θεμα αυτο ! Απλα απιστευτες..

ΗΧΕΙΑ = Ιεροσυλια να testaro το S4 διπλα στο One !

Ποιοτητα κλησεων = Και τα δυο με καλυπτουν μια χαρα (Wind / Cosmo και στις δυο.. ) !

Smart futures = Ιεροσυλια να testaro το Οne διπλα στο S4 !

 

Oσο αφορα την υποστηριξη,αποψη μου / Το S4 εχει πολλες και καλυτερες προοπτικες βελτιωσης απο το One ! Απο την οποια θα προκυψει και η πολυ καλυτερη βελτιωση του ! (Και απο XDA εφοσον εισαι fan ,αλλα νομιζω και απο κατασκευαστες τους..) !

Με τον bootloader οπως διαβασες δεν θα εχεις προβλημα ! Και οι δυο συσκευες ειναι πολυ ομορφες,το ενα απο αλουμινιο unibody,το αλλο απο πλαστικο ! :lol:

 

Εμενα μου αρεσει το πλαστικο S4 και οι μικρες διαστασεις του με το 0.3'in οθονης παραπανω,αλλα παραμενω πιστα και λατρης του Note ! Οταν ειχα στα χερια μου το One,αισθανομουν οτι ειχα μια πανεμορφη και στιβαρη ποιοτηκα συσκευη στα χερια μου,αλλα επειδη ολες οι συσκευες μου υποφερουν με πτωσεις απο την απροσεξια μου,θελω το καλυτερο service και τις πιο οικονομικες λυσεις !

 

Tου φιλου μου του αρεσε πιο πολυ το One και ολα οσα προσφερει,σε σχεση με εμενα που μου αρεσε περισσοτερο το S4 ακομα και μετα απο τα testakia μας ! (συμφωνησαμε σε ολα για τα αποτελεσματα μας,εκτος απο το VS μας στο Sense / Tw) = Που ο καθενας διαλεξε ως καλυτερο το δικο του !

 

Οσο περνουν οι ωρες και οσο θα σκαει το φιλαρακι για καφεδακι με το One,θα σου γραψω ακομα περισσοτερα σε αλλα θεματα και με περισσοτερη ακριβεια :) !

Edited by Galactic
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για το μεγαλο post,αλλα περιεχει τα συμπερασματα μας (VS) με εναν φιλο μου,για αυτες τις δυο πολυ καλες συσκευες !

 

 

 

Λυπαμαι πολυ φιλε μου που ενω προσπαθω να σε βοηθησω οσο πιο πολυ μπορω στην επιλογη σου.. Τα πολυ γενικα συμπερασματα που σου δινω λογου ελλειψης χρονου ασχολιας μου με τις συσκευες,μπορει να μην σε καλυπτουν αλλα και να μην ειναι στο 100% ακριβεστατα,συμφωνα με την δικη σου μετεπειτα εκτιμηση και χρηση ! Αλλα θεωρω πως θα πλησιαζουν κατα πολυ την πραγματικοτητα !

 

Με την βοηθεια ενος καλου φιλου και το One του,εχουμε και λεμε !

 

Οπως ειπα και πιο πριν και οι δυο οθονες φανταστικες,αλλα εχω γινει κορεατης στα γουστα μου (περι ορεξεως..) ! Μεγαλο φυσικα προτερημα του One κατω απο τον ηλιο,καλυτερο απο S4 σε αυτο! Mπαταρια Οne οπως εχω αναφερει με screen on 6h(+/-1) με αυξημενη απαιτητικα normal χρηση και σαφεστατα καλυτερο σε αυτο το σημειο το S4 με 6.30h(+/-1) για αυτο (ιδιες συνθηκες πιεσης και θερμοκρασια :lol:) !

Στο Browsing με μεγαλη μου εκπληξη με κερδισε σαφεστατα το One ! Μεγαλο πλεονεκτημα του S4 η μεγαλυτερη οθονη του που μου ειναι πιο οικεια,λογω προγενεστερης μεγαλου χρονικου διαστηματος χρησης μου με το Note2! Αλλα προς Θεου και οι δυο συσκευες εχουν φοβερη αποκριση και ταχυτητα !

Παμε στο θεμα εμβελειας wifi / gps lock= (χωρις data) σημα ,που ισως να σε ενδιαφερει ! Και εδω παρα το πλαισιο του και τις ομοιοτητες του σε πολλα απο τα chipakia τους,με πολυ πιο μικρη διαφορα στην εμβελεια wifi σηματος,αλλα με λιγο μεγαλυτερη στο gps/lock,με κερδισε το One (Ιδιες συνθηκες πιεσης και θερμοκρασιας :lol:) !

 

Φωτογραφια στις κοντινες το One σε αφηνει αφωνο με την λεπτομερεια,αλλα οταν γενικα κανεις slide show διαφορες φωτογραφιες με τα ιδια ακριβως θεματα και στις ιδιες ακριβως συνθηκες,το S4 προηγειται με διαφορα στα δικα μου τα ματια,ειδικα στα θεματα απο αποσταση ! Σαφεστατα και σε νυχτερινες κοντινες ληψεις,το One ειναι καλυτερο απο το S4 (μιλαω παντα για τα ιδια ακριβως θεματα και συνθηκες :!:) ! Μου αρεσαν περισσοτερο τα smartfutures και οι δυνατοτητες που μου προσφερει το S4,οσο αφορα γενικοτερα το θεμα φωτογραφιση, αλλα και τα υπολοιπα !

Video = Aπλα καλυτερο το S4 στα ματια μου ! Αν και θα ηθελα πολυ καποιος ειδικος να μας πει τις διαφορες,μιας και οι δυο συσκευες με καλυπτουν ως smartphones,για ολες μου τις απαιτησεις σε αυτο το θεμα !

 

Θερμοκρασια / Εδω χρειαστηκα την αποψη των ειδικων :lol: ! Πως ειναι δυνατον το 1,9GHz plastic,να μου αφηνει πολυ καλυτερη αισθηση απο το 1,7GHz metallic και ειδικα μετα απο πολυωρο και crazy gaming on charge (???). Kαι ομως συμβαινει :!:

Θεωρω πως δυσκολα θα νιωσεις θεματα με θερμοκρασιες στις δυο συσκευες,αν δεν εισαι crazy fan many hours heavy gaming hot user και..και..κ.λ.π, που προσπαθεις πολυ για να λιωσεις τις συσκευες με τις γενικοτερα αυξημενες απαιτησεις χρησης σου και εκτος gaming ! Το S4 απροσδοκητα και περιεργωςμε κερδισε ως καλυτερο απο το One,στο θεμα αυτο ! Οπως εχουμε πει το Οne υπερτερει στο θεμα του αποθηκευτικου χωρου κατα πολυ εναντι του S4 που σου προσφερει το card slot,με οτι γνωστο συνεπαγεται με αυτο ! Fm radio δεν εχει το S4..

 

Ολα τα ψευτο testakia μας μου εχουν γινει στις ιδιες συνθηκες πιεσης και θερμοκρασιας :lol: και για τις δυο συσκευες,οπως μας τις δινουν οι κατασκευαστες τους ! Μοναδικη μας επεμβαση το maximum της φωτεινοτητας σε αυτες ! (Eιχε γινει Update οπως μου ειπε ο φιλος μου στο one !)

 

Sence vs Tw = θεωρω καλυτερο το Τw (περι ορεξεως..) !

Smouth = καλυτερο το S4..

Fast = Δεν θεωρησα καν απαραιτητο να -VSaro- τις δυο συσκευες στο θεμα αυτο ! Απλα απιστευτες..

ΗΧΕΙΑ = Ιεροσυλια να testaro το S4 διπλα στο One !

Ποιοτητα κλησεων = Και τα δυο με καλυπτουν μια χαρα (Wind / Cosmo και στις δυο.. ) !

Smart futures = Ιεροσυλια να testaro το Οne διπλα στο S4 !

 

Oσο αφορα την υποστηριξη,αποψη μου / Το S4 εχει πολλες και καλυτερες προοπτικες βελτιωσης απο το One ! Απο την οποια θα προκυψει και η πολυ καλυτερη βελτιωση του ! (Και απο XDA εφοσον εισαι fan ,αλλα νομιζω και απο κατασκευαστες τους..) !

Με τον bootloader οπως διαβασες δεν θα εχεις προβλημα ! Και οι δυο συσκευες ειναι πολυ ομορφες,το ενα απο αλουμινιο unibody,το αλλο απο πλαστικο ! :lol:

 

Εμενα μου αρεσει το πλαστικο S4 και οι μικρες διαστασεις του με το 0.3'in οθονης παραπανω,αλλα παραμενω πιστα και λατρης του Note ! Οταν ειχα στα χερια μου το One,αισθανομουν οτι ειχα μια πανεμορφη και στιβαρη ποιοτηκα συσκευη στα χερια μου,αλλα επειδη ολες οι συσκευες μου υποφερουν με πτωσεις απο την απροσεξια μου,θελω το καλυτερο service και τις πιο οικονομικες λυσεις !

 

Tου φιλου μου του αρεσε πιο πολυ το One και ολα οσα προσφερει,σε σχεση με εμενα που μου αρεσε περισσοτερο το S4 ακομα και μετα απο τα testakia μας ! (συμφωνησαμε σε ολα για τα αποτελεσματα μας,εκτος απο το VS μας στο Sense / Tw) = Που ο καθενας διαλεξε ως καλυτερο το δικο του !

 

Οσο περνουν οι ωρες και οσο θα σκαει το φιλαρακι για καφεδακι με το One,θα σου γραψω ακομα περισσοτερα σε αλλα θεματα και με περισσοτερη ακριβεια :) !

 

Συμφωνώ σε όλα τα γραφόμενα σου φίλε galactic...

Μια επισήμανση μόνο ...

Η κάμερα του one είναι πολύ καλη στα κοντινά αλλά και σε πολύ κακό φωτισμό όπως ακριβώς λες...

Η κάμερα του s4 δεν είναι απλά πιο καλή είναι εξαιρετική και σε καλύτερα επίπεδα από το νοτελι ακόμα σε όλες τις άλλες λειτουργίες ...

Όσον αφορά την τελική επιλογή ,μετά και την σημερινη μου πρώτη μέρα με το s4 ακόμα επιμένω...

Και τα δυο....

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε όλα τα γραφόμενα σου φίλε galactic...

Μια επισήμανση μόνο ...

Η κάμερα του one είναι πολύ καλη στα κοντινά αλλά και σε πολύ κακό φωτισμό όπως ακριβώς λες...

Η κάμερα του s4 δεν είναι απλά πιο καλή είναι εξαιρετική και σε καλύτερα επίπεδα από το νοτελι ακόμα σε όλες τις άλλες λειτουργίες ...

Όσον αφορά την τελική επιλογή ,μετά και την σημερινη μου πρώτη μέρα με το s4 ακόμα επιμένω...

Και τα δυο....

 

Καταλαβα. Για να γραφεις αυτο μαλλον απογοητευμενο σε κοβω γιατι εισαι λιγο sammy fan...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε όλα τα γραφόμενα σου φίλε galactic...

Μια επισήμανση μόνο ...

Η κάμερα του one είναι πολύ καλη στα κοντινά αλλά και σε πολύ κακό φωτισμό όπως ακριβώς λες...

Η κάμερα του s4 δεν είναι απλά πιο καλή είναι εξαιρετική και σε καλύτερα επίπεδα από το νοτελι ακόμα σε όλες τις άλλες λειτουργίες ...

Όσον αφορά την τελική επιλογή ,μετά και την σημερινη μου πρώτη μέρα με το s4 ακόμα επιμένω...

Και τα δυο....

 

Φιλε galanakop !

Σε παρακαλω παρα πολυ και εσενα,αλλα και οποιον αλλο φιλο εχει τις συσκευες στα χερια του ! Να μας γραψει οσο πιο πολλα συμπερασματα εχει για αυτα τα θεματα,με τις δυο αυτες αριστες συσκευες.. Καθως και οτι αλλο εχει διαπιστωσει,για να βοηθηθουμε και εμεις περισσοτερο,αλλα και οσοι αλλοι θελουν συντομα να γινουν κατοχοι τους !

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε galanakop και για την επιβεβαιωση,αλλα και για οτι αλλο προκυψει !

H βοηθεια σου,η επιβαιβωση σου και οι παρατηρησεις σου,μας προσφερουν πολυ μεγαλη βοηθεια ολους μας !

Να εισαι καλα !

 

edit: Σημερα testaroume ακομα περισσοτερο τις καμερες και αλλα σχετικα.. Αν και πιστευω οτι εχεις απολυτο δικιο φιλε galanakop,σε αυτο που μου λες ! Η φωτογραφια δεν αποτελει το δυνατο μου σημειο,αλλα ο φιλος μου ειναι master σε αυτο ! :lol:

 

Οσο αφορα την τελικη μας επιλογη / Ο φιλος μου διαλεγει One και εγω S4 :),για να δουμε αν θα ισχυει αυτο και μετα απο ολες μας τις δοκιμες :) ! Εχουμε χρονο μπροστα μας !

Edited by Galactic
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ζούμε ωραίες στιγμές παληκαρια φέτος παλικάρια μου καλά... Μιλάμε για τιτανομαχια φέτος, Rocky Balboa vs Ivan Drago ένα πράγμα :D:D:D

Από ότι έχω καταλάβει είναι και οι 2 εξαιρετικές συσκευές και η κάθε μία έχει τις αρετές της.. Όπως λέει και ο τρελός κι αγαπημένος μου φίλος και τα 2 (και το noteli στο συρτάρι :p)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα τεσταρα κι εγω το S4.... δυστυχώς οι φόβοι μου επαληθεύτηκαν...τα ιδια laggaρακη μου τα ιδια laggαρη μου...

Κλασσικό το "σπάσιμο" στην ταμπλέτα με τα widget...στο gallery στην εναλλαγή των φωτογραφιών..και σε τυχαία σημεία στον TW..

Περιμένω να δω και το One από κοντά..μιας που εξωτερικά είναι πανέμορφο και αφετέρου ότι βίντεο είδα στο youtube πουθενά δεν διαπίστωσα τα lags και τα σπασίματα του S4..Μακάρι το flow του One να είναι τόσο ομαλό και στην πραγματική xρήση..

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Σημερα τεσταρα κι εγω το S4.... δυστυχώς οι φόβοι μου επαληθεύτηκαν...τα ιδια laggaρακη μου τα ιδια laggαρη μου...

Κλασσικό το "σπάσιμο" στην ταμπλέτα με τα widget...στο gallery στην εναλλαγή των φωτογραφιών..και σε τυχαία σημεία στον TW..

Περιμένω να δω και το One από κοντά..μιας που εξωτερικά είναι πανέμορφο και αφετέρου ότι βίντεο είδα στο youtube πουθενά δεν διαπίστωσα τα lags και τα σπασίματα του S4..Μακάρι το flow του One να είναι τόσο ομαλό και στην πραγματική xρήση..

 

Πολύ σωστός lag υπάρχει

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα τεσταρα κι εγω το S4.... δυστυχώς οι φόβοι μου επαληθεύτηκαν...τα ιδια laggaρακη μου τα ιδια laggαρη μου...

Κλασσικό το "σπάσιμο" στην ταμπλέτα με τα widget...στο gallery στην εναλλαγή των φωτογραφιών..και σε τυχαία σημεία στον TW..

Περιμένω να δω και το One από κοντά..μιας που εξωτερικά είναι πανέμορφο και αφετέρου ότι βίντεο είδα στο youtube πουθενά δεν διαπίστωσα τα lags και τα σπασίματα του S4..Μακάρι το flow του One να είναι τόσο ομαλό και στην πραγματική xρήση..

 

Το δουλεύω είδη 3 ώρες...

Πουθενά λαγκ...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μερικοί αντί να χαίρεστε που έχουμε 3 άριστες συσκευές στο Android θέλετε σώνει και καλά να αποδείξετε οτι η δικια σας ειναι μακρύτερη :p

 

Το ποια συσκευή θα ξεχωρίσει θα το μάθουμε σε 2-3 μήνες.

 

Δεν ειναι πρώτη φορά που οι HTC είναι πολυ πιο ποιοτικές σε υλικα σε σχέση με τα galaxy. Ουσιαστικά πάντα έτσι ήταν.

 

Καθένας μας έχει κάποιες ιδιαίτερες προτιμήσεις. Βάση αυτών επιλέγει ποια θα αγοράσει.

 

Εγώ για παράδειγμα αν δεν βελτιωθεί η καμερα του one με κάποιο update δεν θα μπορούσα με τίποτα να το αγοράσω. Άλλους δεν τους νοιάζει. Αυτά τα περί ψηφιακής οποιος θέλει φώτο ας τα αφήσουν. Εχω φωτο απο το iphone και το note2 που είναι καταπληκτικες τυπωμένες cropαρισμενες κλπ.

 

Απο την άλλη είναι δεκτό κάποιοι να απεχθανονται αυτή την βλάχο-αντιγραφή των προωθητικών μεθόδων της apple, το βαρετό ανατολίτικο glossy style, τον dialer που σε 3 συνεχόμενες κορυφαίες συσκευές τον αφηνουν να κλείνει σαν μια απλη εφαρμογή και άλλα χαζά.

 

Οπως εχουν τα πράγματα αν αγόραζα συσκευή τώρα, θα έπαιρνα το Sony Z που είναι πολύ φθηνότερο, και ισορροπεί τα σημεία που υστερεί.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μερικοί αντί να χαίρεστε που έχουμε 3 άριστες συσκευές στο Android θέλετε σώνει και καλά να αποδείξετε οτι η δικια σας ειναι μακρύτερη :p

 

Το ποια συσκευή θα ξεχωρίσει θα το μάθουμε σε 2-3 μήνες.

 

Δεν ειναι πρώτη φορά που οι HTC είναι πολυ πιο ποιοτικές σε υλικα σε σχέση με τα galaxy. Ουσιαστικά πάντα έτσι ήταν.

 

Καθένας μας έχει κάποιες ιδιαίτερες προτιμήσεις. Βάση αυτών επιλέγει ποια θα αγοράσει.

 

Εγώ για παράδειγμα αν δεν βελτιωθεί η καμερα του one με κάποιο update δεν θα μπορούσα με τίποτα να το αγοράσω. Άλλους δεν τους νοιάζει. Αυτά τα περί ψηφιακής οποιος θέλει φώτο ας τα αφήσουν. Εχω φωτο απο το iphone και το note2 που είναι καταπληκτικες τυπωμένες cropαρισμενες κλπ.

 

Απο την άλλη είναι δεκτό κάποιοι να απεχθανονται αυτή την βλάχο-αντιγραφή των προωθητικών μεθόδων της apple, το βαρετό ανατολίτικο glossy style, τον dialer που σε 3 συνεχόμενες κορυφαίες συσκευές τον αφηνουν να κλείνει σαν μια απλη εφαρμογή και άλλα χαζά.

 

Οπως εχουν τα πράγματα αν αγόραζα συσκευή τώρα, θα έπαιρνα το Sony Z που είναι πολύ φθηνότερο, και ισορροπεί τα σημεία που υστερεί.

 

Κωστή από μια πρώτη ματιά και χωρίς την απόλυτη βεβαιότητα νομίζω πως το s4 πρέπει να βγάζει καλύτερες φώτο από το νοτελι...

Αύριο θα σου στείλω δείγματα να κάνεις τα τεστακια σου...

Όσον αφορά το z είναι όντως Ι τίμιος γίγαντας,αλλά με ετούτα τα δύο χαίρεσαι να τα δουλεύεις...

Και μην με ρωτήσεις και εσύ πιο από τα δυο,απλά και τα δύο....

Χαχαχαχα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το δουλεύω είδη 3 ώρες...

Πουθενά λαγκ...

 

όπως και στο S3 πχ?

Μακάρι να μπορούσα να πώ κι εγω το ίδιο... τουλάχιστον στην συσκευή που δοκίμασα εγώ λαγκς υπήρχαν αρκετά..

Ίσως να ευθύνεται η 4.2...δεν ξέρω...

να δούμε τι θα γραφτεί σχετικά και στο επερχόμενο review του Myphone..

Edited by Awaker
The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

όπως και το S3 πχ?

Μακάρι να μπορουσα να πώ κι εγω το ίδιο...τουλαχιστον στην συσκευη που δοκίμασα εγώ λαγκς υπήρχαν αρκετά..

Ισως να ευθυνεται η 4.2...δεν ξέρω...

να δουμε τι θα γραφτεισχετικα και στο επερχόμενο review του Myphone..

 

Πρόσεχε,δεν αμφισβητώ τα λεγόμενα σου,γράφεις ότι είδες και ένιωσες,απλά το πήρα σήμερα ελληνικό και στο 3ωρο που πραγματικά το ελιωσα πάνω στο λαγκ που είχα δει και εγώ σε ένα στο event by Samsung πριν μια εβδομάδα περίπου αυτό εδώ κανένα λαγκ...

Όλα μια χαρά...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε,δεν αμφισβητώ τα λεγόμενα σου,γράφεις ότι είδες και ένιωσες,απλά το πήρα σήμερα ελληνικό και στο 3ωρο που πραγματικά το ελιωσα πάνω στο λαγκ που είχα δει και εγώ σε ένα στο event by Samsung πριν μια εβδομάδα περίπου αυτό εδώ κανένα λαγκ...

Όλα μια χαρά...

 

Μακάρι να ήταν η συσκευή...τι να πώ..:)

Όντας κάτοχος S1,S2,S3, τo S4 πραγματικά σήμερα με ξενέρωσε που κουβαλάει ακόμα μερικές ασθενειες του s3...

'Εχοντας περάσει τους τελευταίους μήνες και απο WP8(lumia 920) και iOS (iph5) αυτά τα σπασιματολάγκς μου κάθονται πλέον πολύ έντονα στο μάτι...

Edited by Awaker
The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα το HTC One, επειδή ξεχωριζει για τον σχεδιασμο του. Νομιζω οτι και το chip.de το βγαζει ανωτερο ολων. Το Samsung S4 για να το ξεχωρισεις απο τα S3, mini S3 θα πρεπει να παρεις υποδεκαμετρο... Τοση ελλειψη φαντασιας οι Κορεατες!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...