Jump to content

myphone VERSUS: Samsung Galaxy S4 vs HTC One


DJDB
 Κοινοποίηση

Samsung Galaxy S4 vs HTC One  

1.116 members have voted

  1. 1. Samsung Galaxy S4 vs HTC One

    • Samsung Galaxy S4
      546
    • HTC One
      570


Recommended Posts

Mε βαση το anandtech το Galaxy SIV κανει τρελο throttling :p. Ειναι που ηθελε τον S600 στα 1,9ghz τρομαρα τους.

Με τοσο πλαστικο, με τι να κανει την ψυξη του επεξεργαστη!

 

Ολα τα νεα κινητα εχουν throttling! Το θεμα ειναι ποτε φτανει στα ορια του throttling και ποσο γρηγορα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 744
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κάποιοι κάθονται και κοιτάνε τις οθόνες με το μικροσκόπιο... ήμαρτον! :p Άμα δεν ενοχλεί στην χρήση, τι με νοιάζει αν είναι pentile η οτιδήποτε άλλο; Δεν χρειάζεται να τα ψειρίζουμε τόσο πολύ πια ! Το βασικό για μένα είναι να μπορείς να δεις και κάτω από τον ήλιο...
Link to comment
Share on other sites

Mε βαση το anandtech το Galaxy SIV κανει τρελο throttling :p. Ειναι που ηθελε τον S600 στα 1,9ghz τρομαρα τους.

Με τοσο πλαστικο, με τι να κανει την ψυξη του επεξεργαστη!

 

Ολα τα νεα κινητα εχουν throttling! Το θεμα ειναι ποτε φτανει στα ορια του throttling και ποσο γρηγορα!

 

Throttling? Μη βάζεις δύσκολες λέξεις ρε και αναγκάζεις κάποιους 'ειδήμονες' να ψάχνουν λεξικά και wikipedia :lol:

Είπαμε 1.9>1.7 άρα καλύτερο. Τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Κανενα λινκ για το throttling? (Δεν εννοω τι σημαινει, εννοω που το γραφει για το throttling οτι εχει τρελο κιολας...)
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

HTC One Or Galaxy S4?

Posted by David Ruddock in Galaxy S4, One, Polls

 

 

On last week's podcast, the question "HTC One or Galaxy S4?" came up, and was posed to each host. We all made our call, and now it's your turn. While I know many of you have no interest in either of these phones, today's question is not what your ideal phone is, but given a choice between them - which would you get? And no, 'neither' is not an option.

 

Each phone has its advantages and disadvantages - that's clear. The One is a beautiful piece of design with a few hardware tricks up its sleeve - dual front-facing speakers, a novel rear camera, and all aluminum chassis. The Galaxy S4 has a big 5" SAMOLED display, a boatload of new software features, removable battery, and a microSD card slot. There are likely dozens of other reasons to choose one over the other - but that's what you're here for. Sound off in the comments with the reasoning behind your choice.

HTC One, or Galaxy S4?

HTC One (61%, 14,729 Votes)

Galaxy S4 (39%, 9,584 Votes)

Total Voters: 24,313

http://www.androidpolice.com/2013/03/17/weekend-poll-htc-one-or-galaxy-s4/

 

Το φετινό κέρδος της HTC είναι το hype.......του χρόνου με ένα ακόμα καλύτερο κινητό μπορεί να χτυπήσει το S5 σε πωλήσεις αν η Sammy παρουσιάσει παρόμοια εμφάνιση-υλικά.

Link to comment
Share on other sites

Τα bans ετοιμάζονται. Θα πέσουν απροειδοποίητα... Μη μου κλαίνε κάποιοι...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Τα bans ετοιμάζονται. Θα πέσουν απροειδοποίητα... Μη μου κλαίνε κάποιοι...

 

Επιτελους γιατί εχει πέσει πολύ το επίπεδο στις τελευταιες σελίδες...

 

Edit βλέπω έγιναν σε αυτούς που έπρεπε όποτε όλα καλά...:D

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο εντελώς, αλλά σταματήστε με αυτο το... Αλουμίνιο στο πλάι του S4 κάποιοι. Πλαστικό είναι όλο,το κινητό.

 

2 φίλοι μας άφησαν για τα Πάσχα. Θα μας έρθουν μετά την ανάσταση :p

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Mε βαση το anandtech το Galaxy SIV κανει τρελο throttling :p. Ειναι που ηθελε τον S600 στα 1,9ghz τρομαρα τους.

Με τοσο πλαστικο, με τι να κανει την ψυξη του επεξεργαστη!

 

Ολα τα νεα κινητα εχουν throttling! Το θεμα ειναι ποτε φτανει στα ορια του throttling και ποσο γρηγορα!

 

Τι σχεση εχει το πλαστικο περιβλημα με την ψυξη του επεξεργαστη?? Πιστευω οτι δεν ηθελες να το πεις αυτο κ σου ξεφυγε, ετσι?? Δηλαδη το htc εχει μπαταρια αλουμινιου με κραμα χυτοσιδηρου, ωστε να διοχετευεται μεσω αυτης η ψυξη στην πλακετα που βρισκεται απο κατω?? :eek:

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο εντελώς, αλλά σταματήστε με αυτο το... Αλουμίνιο στο πλάι του S4 κάποιοι. Πλαστικό είναι όλο,το κινητό.

 

2 φίλοι μας άφησαν για τα Πάσχα. Θα μας έρθουν μετά την ανάσταση :p

 

Είναι σίγουρο αυτό Μύθος? το έχεις πιάσει? Ρωτάω γιατί πουθενά δεν έχω βρει απάντηση παρα μονο

που απλά το ανέφερε ως αλουμίνιο
Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο αυτό Μύθος? το έχεις πιάσει? Ρωτάω γιατί πουθενά δεν έχω βρει απάντηση παρα μονο
που απλά το ανέφερε ως αλουμίνιο

Νομίζω στο ifixit το είχαν γράψει, ότι είναι δηλαδή πλαστικό.. Δεν ειμαι σίγουρος όμως!

Ban σημαινει τέλος του ποπ-κορν, κρίμα :p:p

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο αυτό Μύθος? το έχεις πιάσει? Ρωτάω γιατί πουθενά δεν έχω βρει απάντηση παρα μονο
που απλά το ανέφερε ως αλουμίνιο

 

Φυσικά. Πλαστικό 100% ;)

 

Ερχεται review τις επόμενες ημέρες ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Μολις σκοραρα και ισοφαρισα για το S4 σε 458-458! :lol:

 

Επειτα απο σεντρα του Galaxy Fame, κεφαλια πασα προς τα πισω στο υψος του πεναλτι απο το Galaxy Duos, το Galaxy S4 προλαβαινει το HTC Sensation και με γλυκο πλασε απο το υψος της μεγαλης περιοχης στελνει τη μπαλα στα διχτυα του -ανυμπορου να αντιδρασει- πανυψηλου γκολκιπερ HTC Butterfly!

 

Ψηφισα το Galaxy S4 γιατι δεν μου αρεσει το Sense 5 (τωρα θα μου πεις "σου αρεσει το TouchWiz;", θα σου πω δεν τρελαινομαι) αλλα απο αποψη χαρακτηριστικων το S4 μου κανει ενα κλικ.

 

Επισης, με τη λογικη της HTC οτι το HTC One X δεν θα παρει την Key Lime Pie (βασικα, για να το πω πιο σωστα, θα σταματησει στη Jelly Bean οπως διαβασα), συνεχιζει να με απογοητευει στο θεμα τον αναβαθμισεων. Αρα μετα απο ενα χρονο το κινητο θα το εχει η HTC του "πεταματου" παλι στο Update Schedule! Να μου λειπει, οπως εχω πει και παλαιοτερα την εχω πατησει με HTC Desire HD και με το Evo 3D. Και ειμαι ψαγμενος χρηστης που παιζει με Custom ROMS κλπ αλλα δεν μου αρεσει η κοροϊδια!

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο αυτό Μύθος? το έχεις πιάσει? Ρωτάω γιατί πουθενά δεν έχω βρει απάντηση παρα μονο
που απλά το ανέφερε ως αλουμίνιο

 

"Even the silver band around the sides, which is obviously supposed to look like metal, is plastic."

http://www.theverge.com/2013/4/24/4257254/samsung-galaxy-s4-review

 

"It feels fairly strong right now, and the large, straight metallic-look plastic band wrapping around the phone does make you feel like it's more rigid, though I'm not sure how much placebo is at play there."

http://www.androidpolice.com/2013/04/27/galaxy-s4-deep-dive-review-its-like-the-same-but-different-and-yes-still-pretty-damn-good/

Link to comment
Share on other sites

"Even the silver band around the sides, which is obviously supposed to look like metal, is plastic."

http://www.theverge.com/2013/4/24/4257254/samsung-galaxy-s4-review

 

"It feels fairly strong right now, and the large, straight metallic-look plastic band wrapping around the phone does make you feel like it's more rigid, though I'm not sure how much placebo is at play there."

http://www.androidpolice.com/2013/04/27/galaxy-s4-deep-dive-review-its-like-the-same-but-different-and-yes-still-pretty-damn-good/

 

Ακόμα αυτό συζητάτε; Αυτό είναι γνωστό από την παρουσίαση...

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά. Πλαστικό 100% ;)

 

Ερχεται review τις επόμενες ημέρες ;)

 

Δεν περίμενα ότι θα είναι και κάτι διαφορετικό από θέμα υλικού

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

έχουμε φτάσει 1000 ψήφους σχεδόν και είναι ακόμη 50/50 :lol::lol::lol: (η εκεί γύρο)

 

Γύρο κοτόπουλο ή χοιρινό; :-P

Χαμός κυριολεκτικά στην ψηφοφορία όντως. Λογικά δεν έχει ξαναγίνει κάτι τέτοιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω που εχω το 5αρι και θελω να δοκιμασω μια Android ναυαρχιδα εχω χιλιομπερδευτει...Τι να παρω Samsung ή HTC? Θα μου φανει πολυ ''κινεζια'' το S4 μπροστα στο iPhone? Απ'την αλλη δε γουσταρω και τα κλειδωματα (bootloader) της HTC (αρκετα τοσα χρονια με τα κλειδωματα της Apple). Θελω να παρω το ''καλυτερο'' για να μην το μετανιωσω και λεω μετα οτι εκανα ******* και ξαναψαχνω μηλαρακι δαγκωμενο...Please Help.:( Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω που εχω το 5αρι και θελω να δοκιμασω μια Android ναυαρχιδα εχω χιλιομπερδευτει...Τι να παρω Samsung ή HTC? Θα μου φανει πολυ ''κινεζια'' το S4 μπροστα στο iPhone? Απ'την αλλη δε γουσταρω και τα κλειδωματα (bootloader) της HTC (αρκετα τοσα χρονια με τα κλειδωματα της Apple). Θελω να παρω το ''καλυτερο'' για να μην το μετανιωσω και λεω μετα οτι εκανα ******* και ξαναψαχνω μηλαρακι δαγκωμενο...Please Help.:(

 

 

Λογικα το σ4 θα ειναι σύντομα εαν οχι είδη σε κάποιο κοντινό σου καταστημα.Πηγαινε δες το.

Edited by impreza_sti
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω που εχω το 5αρι και θελω να δοκιμασω μια Android ναυαρχιδα εχω χιλιομπερδευτει...Τι να παρω Samsung ή HTC? Θα μου φανει πολυ ''κινεζια'' το S4 μπροστα στο iPhone? Απ'την αλλη δε γουσταρω και τα κλειδωματα (bootloader) της HTC (αρκετα τοσα χρονια με τα κλειδωματα της Apple). Θελω να παρω το ''καλυτερο'' για να μην το μετανιωσω και λεω μετα οτι εκανα ******** και ξαναψαχνω μηλαρακι δαγκωμενο...Please Help.:(

 

βαλτα δίπλα δίπλα κι αποφάσισε

Edited by impreza_sti

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

S4...και παλι δυστηχως samsung.. μπορει να ειναι απο πλαστικο αλλα δινει περισσοτερα.. καλες εφαρμογες/ 5αρα οθονη καλη/χρονισμενο υψηλα/ και most important δυνατοτητα αλλαγης μπαταριας που για πολλους ειναι all the money π.χ εγω ποτε δεν το φορτιζω αλλαζω μπαταρια απο σταθμο φορτισης και ειμαι κομπλε.. το htc σιγουρα ειναι ομορφο λογω αλουμινιου αλλα ζεσταινεται ευκολα(π.χ desire hd).αρα Το μονο που παραδεχομαι στο htc ειναι τα ηχεια τα οποια παντα ηθελα να εχω τετοια.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω που εχω το 5αρι και θελω να δοκιμασω μια Android ναυαρχιδα εχω χιλιομπερδευτει...Τι να παρω Samsung ή HTC? Θα μου φανει πολυ ''κινεζια'' το S4 μπροστα στο iPhone? Απ'την αλλη δε γουσταρω και τα κλειδωματα (bootloader) της HTC (αρκετα τοσα χρονια με τα κλειδωματα της Apple). Θελω να παρω το ''καλυτερο'' για να μην το μετανιωσω και λεω μετα οτι εκανα μ@λ@κι@ και ξαναψαχνω μηλαρακι δαγκωμενο...Please Help.:(

 

Οποιο κ να παρεις, θα μεινεις ικανοποιημενος... και θα σου αποπνεει την ιδια smooth αισθηση με το 5αρι, που σε αυτον τον τομεα κακα τα ψεμματα, τα παει πολυ καλα το μηλο... ο bootloader των HTC ξεκλειδωνεται μεσω της επισιμης ιστοσελιδας της htc που ειναι για τους developers, αν δεν κανω λαθος.. οποτε δεν υπαρχει ουτε σε αυτο το κομματι καποιος περιορισμος.. το θεμα ειναι καθαρα προσωπικη αποφαση, οσο κ να τσακωνονται μερικα ατομα εδω μεσα, κ τα δυο ειναι πολυ καλες συσκευες και θα μεινεις απολυτα ικανοποιημενος...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...