Jump to content

myphone VERSUS: Samsung Galaxy S4 vs HTC One


DJDB
 Κοινοποίηση

Samsung Galaxy S4 vs HTC One  

1.116 members have voted

  1. 1. Samsung Galaxy S4 vs HTC One

    • Samsung Galaxy S4
      546
    • HTC One
      570


Recommended Posts

το επιασα κι εγω το s4 στα χερια μου σημερα απο εναν συνεργατη σε λευκο.οφειλω να πω πως η οθονη δειχνει καλυτερη ποιοτικα στην αποδοση της και απο το note και απ το s3.αυτο που μου αρεσε ειναι το ελαχιστο πλαισιο γυρω της.κατα τα αλλα τιποτα τρελα διαφορετικο σε μια προχειρη ματια που εριξα,σε σχεση με το s3 πχ.παρολα αυτα επιμενω στο one αν και δεν το εχω δει live.μου φαινεται οτι εκαναν πολυ καλυτερη προσπαθεια απ τη sammy φετος.με χαλασε λιγο η προσεγγιση της samsung στην φετινη ναυαρχιδα γιατι μου θυμισε iphone 4s καταστασεις...

ipad 3 white

iphone 5s gold

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 744
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έπιασα στα χέρια μου το S4 και έπαιξα μαζί του για περίπου 1 ώρα. Η γεύση που μου άφησε ήταν γλυκόπικρη. Σίγουρα πρόκειται για αρκετά καλή συσκευή αλλά δεν μου έβγαλε τον ενθουσιασμό των προκατόχων του. Μου θύμισε πολύ το S3 και με προβλημάτισε ένα ανεπαίσθητο lagαρισμα που είχε. Ίσως με κάποιο update να διορθωθεί το smoothness. Όποιος το πάρει δεν θα απογοητευτεί αλλά έχω την αίσθηση ότι δεν θα έχει την καλύτερη φετινή συσκευή στα χεριά του.... Μετά από όλα τα Galaxy που πέρασαν από την κατοχή μου μάλλον ήρθε η ώρα να γυρίσω στην HTC .

Οπότε HTC ONE από εμένα :-)

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειναι κ τα 2 φανταστικα κινητα,τι να λεμε, αλλα το galaxy δεν υπαρχει κατι που να σκεφτει (η' να μη σκεφτει) κανενας και να μη το κανει ,η' να χρειαστει (η' να μη χρειαστει..) καποιος και να μη το'χει...

 

 

 

τα'χει ολα τα κανει ολα

και

ειναι η κορυφη στη τεχνολογια με μονη (χοντρη) ατελεια, την μη καθολικη διαθεση με τον octa ,ανετα ομως χτυπαει ενα 95% απο μενα, και νομιζω ενα 90% το φοβερο htc .

 

 

λεφτα να'χα να παιρνα απο ενα πραγματικα

 

 

YΓ.

παντως πιστευω οτι στο γκαλοπ ειναι τοσο κοντα οχι γιατι ειναι το ιδιο καλα και τα δυο, αλλα επειδη πολλοι εδω τρωνε κολληματα με τη samsung ,το design της, το υλικο της. ΟΧΙ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΥΣΙΑ

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Lagarei γιατί του έχουν φορτώσει ενα σωρό σαβούρα. Μόλις φύγουν αυτά πάνε όλα βούτυρο. Έχει αναφερθεί σε αρκετά ριβιους πάντως και συνήθως δεν είναι τόσο πολύ αισθητό.

Φίλε Πάνο υπάρχει κάτι που δεν έχει. Ραδιόφωνο :)

Link to comment
Share on other sites

Lagarei γιατί του έχουν φορτώσει ενα σωρό σαβούρα. Μόλις φύγουν αυτά πάνε όλα βούτυρο. Έχει αναφερθεί σε αρκετά ριβιους πάντως και συνήθως δεν είναι τόσο πολύ αισθητό.

Φίλε Πάνο υπάρχει κάτι που δεν έχει. Ραδιόφωνο :)

 

εχεις δικιο.εγω σ αυτο που ειδα μολις απενεργοποιησα τα gestures συνηλθε.παντως ευχομαι πραγματικα να σκισει το one,να κινηθουν και οι μεγαλοι,και να δουμε ενα εξωφρενικο s5 του χρονου,και κανα πραγματικα επαναστατικο iphone 6

ipad 3 white

iphone 5s gold

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο.εγω σ αυτο που ειδα μολις απενεργοποιησα τα gestures συνηλθε.παντως ευχομαι πραγματικα να σκισει το one,να κινηθουν και οι μεγαλοι,και να δουμε ενα εξωφρενικο s5 του χρονου,και κανα πραγματικα επαναστατικο iphone 6

Αν και είσαι ρομαντικός, κι εγώ μαζί σου.. Μακάρι πραγματικά :)

Link to comment
Share on other sites

Αν και είσαι ρομαντικός, κι εγώ μαζί σου.. Μακάρι πραγματικά :)

 

το ξερω οτι δεν παιζει,αλλα οσο ζουμε ελπιζουμε!:lol:

ipad 3 white

iphone 5s gold

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο.εγω σ αυτο που ειδα μολις απενεργοποιησα τα gestures συνηλθε.παντως ευχομαι πραγματικα να σκισει το one,να κινηθουν και οι μεγαλοι,και να δουμε ενα εξωφρενικο s5 του χρονου,και κανα πραγματικα επαναστατικο iphone 6

 

Μακάρι. Δεν θα με χαλούσε καθόλου μια μέρα να επιστρέψω στην Apple γιατί έχω πλερώσει αρκετά σε εφαρμογές που τώρα πανε χαμένες. Δύσκολο το κόβω όμως, πρέπει να πέσει τρελή δουλειά στο λειτουργικό της (και όχι μόνο) για να αναστηθεί. Επαναπαύεται στις δάφνες της κάτι που άρχισε να το κάνει τώρα και η Samsung κι αυτό είναι ο,τι χειρότερο

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι. Δεν θα με χαλούσε καθόλου μια μέρα να επιστρέψω στην Apple γιατί έχω πλερώσει αρκετά σε εφαρμογές που τώρα πανε χαμένες. Δύσκολο το κόβω όμως, πρέπει να πέσει τρελή δουλειά στο λειτουργικό της (και όχι μόνο) για να αναστηθεί. Επαναπαύεται στις δάφνες τις κάτι που άρχισε να το κάνει τώρα και η Samsung κι αυτό είναι ο,τι χειρότερο

 

για τις εφαρμογες εχω κρατησει κι εγω το ipad και δεν εχω παει σε κατι με windows....

ipad 3 white

iphone 5s gold

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακη η αντοχη του S 4 απεναντι στο ρευμα της δηθεν χλιδας παντως.

Πολυ σωστα.

Το Android ειναι ενα λειτουργικο που το επιλεγουν οι απλοι,λαικοι ανθρωποι και τηλεφωνα που το ενσωματωνουν ως λειτουργικο,πρεπει να δειχνουν "φτηνα" και οχι "χλιδατα".

"Μαυρο" λοιπον στη Sony για το Ζ,στην HTC για το One και σε οποια αλλη εταιρια τολμησει να κατασκευασει μια android συσκευη που να μη δειχνει "κινεζικη",οπως τα τηλεφωνα της Samsung.:p

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Πολυ σωστα.

Το Android ειναι ενα λειτουργικο που το επιλεγουν οι απλοι,λαικοι ανθρωποι και τηλεφωνα που το ενσωματωνουν ως λειτουργικο,πρεπει να δειχνουν "φτηνα" και οχι "χλιδατα".

"Μαυρο" λοιπον στη Sony για το Ζ,στην HTC για το One και σε οποια αλλη εταιρια τολμησει να κατασκευασει μια android συσκευη που να μη δειχνει "κινεζικη",οπως τα τηλεφωνα της Samsung.:p

 

Χαχαχαχα...και να φανταστεις οτι στην αρχη πηγα να πιστεψω οτι το εννοουσες...:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

οχαχαχα τι βλέπω :lol::lol::lol:

 

Samsung Galaxy S 447 ψήφοι 50,00%

HTC One 447 ψήφοι 50,00%

 

πρώτη φορά βλέπω τέτοια αποτελέσματα με τόσους ψήφους πάντως

Link to comment
Share on other sites

οχαχαχα τι βλέπω :lol::lol::lol:

 

Samsung Galaxy S 447 ψήφοι 50,00%

HTC One 447 ψήφοι 50,00%

 

πρώτη φορά βλέπω τέτοια αποτελέσματα με τόσους ψήφους πάντως

Μεγάλη μάχη... Αλλά στο τέλος νομίζω ότι στις πωλήσεις το s4 θα είναι πρώτο.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη μάχη... Αλλά στο τέλος νομίζω ότι στις πωλήσεις το s4 θα είναι πρώτο.

 

 

Το γέλιο έχει να πέσει όταν εκείνοι που το κράζουν το αγοράσουν και ολας.Εκεί να δεις μετά.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το λες είδα κ εγώ κάποια μικρολαγκαρισματα ειδικά όταν πας για να ανοίξεις να γράψεις μήνυμα, αλλά θα ξαναπώ κ πάλι ότι αν κ προτιμώ one η οθόνη του s4 δεν παίζεται. Δεν περίμενα τόσο καλή οθόνη
Send from my samsung galaxy note 5
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη μάχη... Αλλά στο τέλος νομίζω ότι στις πωλήσεις το s4 θα είναι πρώτο.

 

κλασσικά marketing rules (apples is the best teacher :D)

 

Το γέλιο έχει να πέσει όταν εκείνοι που το κράζουν το αγοράσουν και ολας.Εκεί να δεις μετά.

ο ναι το κράζουν έτσι για να κράξουν και μετά βλέπουν ότι πουλάει και έχει όνομα και το αγοράζουν για να λένε όλοι οτι είναι μπροστά........................

respect πάντως σε όποιον λει δεν μαρεσει και ψάχνει για άλλο και δεν ακούει μαρκετιστικα

Link to comment
Share on other sites

Το γέλιο έχει να πέσει όταν εκείνοι που το κράζουν το αγοράσουν και ολας.Εκεί να δεις μετά.

Ίσως το πιο πετυχημένο σχόλιο.....

Ότι έγινε πέρσυ και με το 3αρι...

 

Έχω ήδη κάνει την επιλογή μου και αυτή ήταν το S4 !

 

Λυπάμαι όμως που θα σας απογοητεύσω καλοί μου φίλοι !

Φέτος το one θα τα πάει πάρα πολύ καλά ,σίγουρα το S4 στην ευρεία αγορά θα κάνει τον μεγάλο χαμό ! Αλλά όταν θα έρθουν τα αποτελέσματα των πωλήσεων,θα δείτε ότι και η HTC με το φετινό one πέτυχε ! Εγώ ως user ασπάζομαι την φιλοσοφία κατασκευης της Samsung και το S4, αλλά έχω μάτια και αυτιά ανοιχτά και ακούω,διαβάζω,αισθάνομαι.. Μα πάνω από όλα πειραματίζομαι με τις συσκευές και αναγνωρίζω αυτόν που προσπαθεί και ας μην συμφωνώ,με την φιλοσοφία κατασκευής του !

 

Η HTC προσπάθησε.. Προσπαθεί.. Και θα πετύχει..

Και περιμένω από την Samsung την απάντηση της ! Θα έρθει και αυτή,να είστε σίγουροι :) !

Edited by Galactic
Link to comment
Share on other sites

HTC ONE γιατί αν με ενδιέφερε αυτή τη στιγμή να αλλάξω τηλέφωνο, δεν θα επιβράβευα με τίποτα την ξαφνική και ανούσια κίνηση της Samsung να αρχίσει να ξηλώνει το ραδιόφωνο από τα κινητά της. Θα "ανεχόμουν" την μη αποσπώμενη μπαταρία και την απουσία SD του ONE για αυτό το λόγο.
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα απο πολλους κατοχους s3 οτι θα επαιρναν το οne λογω ποιοτητας και ομορφιας........λεω ..............πλακα μου κανουν δεν παιζει......To κινητο ειναι σχεδον ιδιο με το 3αρι οπτικα οποτε αναρωτιεμαι οταν αγοραζαν το s3 δεν τους πειραζε η πλαστικουρα και η ποιοτητα δεν υπηρχαν ποιο ποιοτικα κινητα τοτε να αγορασουν??? Επισης για μενα μια unibody συσκευη ειναι μειονεκτημα και το λεω απο πειρα διοτι ημουν κατοχος iphone 4...Στο s3 και το s4 σου δινεται η δυνατοτητα να αλλαξεις μπαταρια να βαλεις μεγαλυτερη να εχεις μια δευτερη η οταν τα φτυσει αυτη που εχεις να την αντικαταστησεις με μια καινουργια με μικρο κοστος στα unibody τι κανεις ?? τα πετας???.Επισης στο ενδεχομενο να σου γραντζουνιστει το καπακι της μπαταριας μπορεις και αυτο να το αντικαταστησεις με μικρο κοστος κατι που δεν μπορεις να κανεις στο htc εμενα προσωπικα το οτι μπορω με 20 ευρω να παρω μια καρτα 32 gb και να την βαλω στο κινητο αποτελει μεγαλο πλεονεκτημα καθως χρειαζομαι τον αποθηκευτικο χωρο στο htc τι κανεις???Προσωπικα θα επιλεξω s4 για ολους τους παραπανω λογους αλλα και γιατι το htc με ολες αυτες τις τρυπουλες που και καλα κρυβουν τα πανισχυρα ηχεια μου κανει κατι σε σουρωτηρι ασε που με τον καιρο θα μαζεψει σκονες τις οποιες δεν μπορεις να αφαιρεσεις ευκολα με αποτελεσμα να φαινεται ασχημο.Το μονο που με ξενερωνει στο s4 ειναι το ραδιοφωνο αλλα τι να κανεις ........
Link to comment
Share on other sites

Πολυ σωστα.

Το Android ειναι ενα λειτουργικο που το επιλεγουν οι απλοι,λαικοι ανθρωποι και τηλεφωνα που το ενσωματωνουν ως λειτουργικο,πρεπει να δειχνουν "φτηνα" και οχι "χλιδατα".

"Μαυρο" λοιπον στη Sony για το Ζ,στην HTC για το One και σε οποια αλλη εταιρια τολμησει να κατασκευασει μια android συσκευη που να μη δειχνει "κινεζικη",οπως τα τηλεφωνα της Samsung.:p

 

Προσωπικά θα πάρω το Ζ όταν και αν πέσει η τιμή του σε επίπεδα κάτω των 350 ευρώ και δεν υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά. Μόνος σου το λες οτι δείχνουν χλιδάτα. Δεν είχα ποτέ κινητό της Samsung για να είμαι fan της, απλά περίμενα μεγαλύτερη διαφορά υπερ του One από την στιγμή που στο forum έχει θεοποιηθεί το αλουμίνιο. Άλλοι μπορεί να βλέπουν οτι το S 4 δυσκολεύεται να περάσει το One παρ όλο το (αρνητικό) hype που το συνοδεύει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάει σε κατάστημα φίλου ,τι νέα ,όλα καλά κλπ. Χτυπάει το τηλέφωνο μου, το βγάζω από την τσέπη ,μιλάω ,το κλείνω. Ποιο είναι αυτό μου λέει,το HTC one του απαντώ.Το παίρνει στα χέρια του ,το παρατηρεί ,χάνει το χαμόγελο του και με μια πίκρα που δεν μπορώ να σας περιγράψω λέει .....τι μάλα..ς είμαι, χθες παράγγειλα το S4.................
Οι μεγάλοι άνθρωποι μιλούν για ιδέες, οι μεσαίοι άνθρωποι μιλούν για γεγονότα, οι μικροί άνθρωποι μιλούν για τους άλλους!!!
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα απο πολλους κατοχους s3 οτι θα επαιρναν το οne λογω ποιοτητας και ομορφιας........λεω ..............πλακα μου κανουν δεν παιζει......To κινητο ειναι σχεδον ιδιο με το 3αρι οπτικα οποτε αναρωτιεμαι οταν αγοραζαν το s3 δεν τους πειραζε η πλαστικουρα και η ποιοτητα δεν υπηρχαν ποιο ποιοτικα κινητα τοτε να αγορασουν??

 

δεν το θεωρούσαν κάτι το σημαντικό μέχρι που το γευτήκαν στην πράξη (btw το s2 είναι καλύτερο από θέμα υλικόν από το s3 έτσι αναφορικά)

 

αν ήταν πάντως να πάρω κινητό θα περίμενα κάτι μήνες να πέσει το xperia z 350 360 euro γιατί κάτι 500 600 και 700 για κινητό μου ακούγεται σαν αστείο............ εδώ Ελλάδα κιόλας στην κατάσταση μας..... ξεκαρδιστικό αστείο :wacko:

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

δεν το θεωρούσαν κάτι το σημαντικό μέχρι που το γευτήκαν στην πράξη (btw το s2 είναι καλύτερο από θέμα υλικόν από το s3 έτσι αναφορικά)

 

Και νόμιζα πως μόνο εγώ το έχω παρατήσει. Όσα κινητά έβγαλε η Samsung εποχής και επιρρεασμένα από το S2 είχαν καλύτερα πλαστικά. Είδα σε ένα από τα reviews στο internet το καπάκι του s4 και όταν το αφαίρεσε ο τύπος από τη συσκευή, ένιωσα κάπως άσχημα.. Δηλαδή, ok, όσο μπορούμε να πούμε ok, για μια συσκευή μέχρι 300€, αλλά στα 700€+ δώσε λίγη παραπάνω προσοχή. Το συγκεκριμένο καπάκι έχει να "προστατέψει" μπαταρία, κάμερα, κάρτα sim και κάρτα sd, με τις αντίστοιχες υποδοχές τους.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...