Jump to content

Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν κάποιος δεν πρόλαβε και θέλει να το πάρει από το e-shop στην τιμή των 369, να μου στείλει π.μ. επειδή τελικά δεν θα το πάρω (πήρα το p600 τελικά).

 

Δευτέρα 2/11 τελευταία ημέρα παραλαβής.

Ευχαριστώ.

.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα και καλο μηνα. Κατοχος του note εδω και ενα μηνα και απολυτα ευχαριστημενος.Το μονο σημειο που δεν εχω βγαλει ακρια ειναι οταν δε μου παιζει καποια βιντεο και μου ζηταει αναβαθμιση του adobe flash player πραγμα που αποτι εχω καταλαβει δεν υφιστατε, Τι κανουμε για να μας ανοιγει ολα τα βιντεο;
Link to comment
Share on other sites

Flash Player 11.1 για το Android 4.0 (11.1.115.81)

Aυτη φιλε μου ειναι η τελευταια την οποια τη κατεβασα αλλα και παλι τιποτα.

Εχει να προτεινει κανεις κατι αλλο;

Link to comment
Share on other sites

Flash Player 11.1 για το Android 4.0 (11.1.115.81)

Aυτη φιλε μου ειναι η τελευταια την οποια τη κατεβασα αλλα και παλι τιποτα.

Εχει να προτεινει κανεις κατι αλλο;

 

Κοίτα με τον καινούργιο dolfin...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Flash Player 11.1 για το Android 4.0 (11.1.115.81)

Aυτη φιλε μου ειναι η τελευταια την οποια τη κατεβασα αλλα και παλι τιποτα.

Εχει να προτεινει κανεις κατι αλλο;

 

Δεν παίζει το flash με όλους τους browser. Παίζει με dolphin, με Firefox beta και με puffin.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ο default browser ρε παιδιά δεν παίζει φλας? σε μενα δουλευει μια χαρα Εχω κάνει Και εγκατάσταση του Flash Edited by stefanos_79
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει το flash με όλους τους browser. Παίζει με dolphin, με Firefox beta και με puffin.

 

Εννοεις πως εγω που δουλευω chrome δεν υπαρχει δυνατοτητα να ανοιγω ολα τα βιντεακια;

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις πως εγω που δουλευω chrome δεν υπαρχει δυνατοτητα να ανοιγω ολα τα βιντεακια;

 

Noway.......

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις πως εγω που δουλευω chrome δεν υπαρχει δυνατοτητα να ανοιγω ολα τα βιντεακια;

 

Τώρα αναφέρεις ότι χρησιμοποιείς τον Chrome. Σαφώς και όχι γιατί απλά ο chrome ΔΕΝ υποστηρίζει flash. Χρησιμοποίησε τον stock browser που δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα με flash περιεχόμενο όπως αναφέρθηκε και παραπάνω....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Κατοχος και εγω του 5100 απο εχθες. Θα ελεγα πρωτη εντυπωση αριστη. Με εντυπωσιασε το S note. Εγραψα "θα ελεγα" αριστη αν δεν μου ειχε σπασει τα νευρα οτι πολλες φορες ενω δειχνει συνδεδεμενο με το wifi μου βγαζει στο chrome οτι δεν μπορει να φορτωσει τη σελιδα και συγκεκριμενα. "Σφαλμα 105 Δεν ηταν δυνατη η αναλυση διευθυνσης DNS του διακομιστη"

Μαλλον δεν φταιει το wifi γιατι μου το εκανε σε διαφορετικα δικτυα και το κυριοτερο την ιδια στιγμη απο το laptop στο ιδιο wifi μπαινω καναονικα στο ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αναφέρεις ότι χρησιμοποιείς τον Chrome. Σαφώς και όχι γιατί απλά ο chrome ΔΕΝ υποστηρίζει flash. Χρησιμοποίησε τον stock browser που δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα με flash περιεχόμενο όπως αναφέρθηκε και παραπάνω....

 

Ok, το κατάλαβα, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος δεν πρόλαβε και θέλει να το πάρει από το e-shop στην τιμή των 369, να μου στείλει π.μ. επειδή τελικά δεν θα το πάρω (πήρα το p600 τελικά).

 

Δευτέρα 2/11 τελευταία ημέρα παραλαβής.

Ευχαριστώ.

 

Καλησπέρα. Δεν το προλάβαμε λες? Τώρα το είδα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πήρα καινούριο το 5120. Τελικά είναι πάρα πολύ καλό, αξίζει τα λεφτά του. Θα ήθελα να ρωτήσω, χρειάζεται να αγοράσω θήκη, και διαφανη μεμβράνη για την οθόνη?Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πήρα καινούριο το 5120. Τελικά είναι πάρα πολύ καλό, αξίζει τα λεφτά του. Θα ήθελα να ρωτήσω, χρειάζεται να αγοράσω θήκη, και διαφανη μεμβράνη για την οθόνη?Ευχαριστω

 

Εγώ έχω αυτήν εδώ κι είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Μεμβράνη νομίζω οτι δεν χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτήν εδώ κι είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Μεμβράνη νομίζω οτι δεν χρειάζεται.[/QUO

 

φιλε μου καλε γιατι κανουμε πονηρους καποιες εταιριες σαν το πλαισιο??

εχω παρει την original θηκη σε ολα τα χρωματα απο εδω

http://dx-box.com/samsung-ef-bn510bwegww-flip-book-cover-case-galaxy-note-8-0-n5100.html

μονο με 10,06 euro Free Shipping

με 50 euro που εδωσες επαιρνες 5 σε οτι χρωμα θες. ειναι original samsung kai για να μαθετε να ξεχωριζετε φαινεται απο τον κωδικο προιοντος samsung

Samsung EF-BN510BWEGWW.

και στο εσωτερικο της υπαρχει αναγλυφο Designed by Samsung .

χρονος παραδοσης 10-20 μερες χωρις κανενα προβλημα δεν μου εχει χαθει ποτε τιποτα

 

ΝΑ ΜΗ ΠΑΡΕΙΣ ΑΥΤΗ http://dx-box.com/book-cover-for-samsung-galaxy-note-8-0-n5100.html

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ORIGINAL KAI Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΜΑΓΝΗΤΕΣ

Edited by n258207cc
Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομία όταν το χρησιμοποιώ με 3g μου δίνει 5 με 5:30 ώρες οθόνης με χρήση από τις 7:30 το πρωί μέχρι τις 9:30 το βράδυ που έχει πάει στο 8% και το βάζω για φόρτιση.

Δηλαδή 5 ωρες σε συνολική χρήση 14 ωρών.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Σας γράφω από το καινούργιο μου νοτε λτε. Είναι απλά καταπληκτικό. Και ευχαριστώ όλους εσάς που μοιράζεστε τις εμπειρίες σας και βοηθάτε στις επιλογές τους υπόλοιπους. Με προβληματιζει όμως η μπαταρία. Το άνοιξα αφού το φορτισα φουλ και άρχισα το στήσιμο και η μπαταρία πήγε στο 60% μετά από 3 ώρες. Σιμ κάρτα δεν του έχω βάλει ακόμα. Μόνο το στήσιμο και λίγο ίντερνετ. Θα βγάζει την ημέρα έστω και με μέτρια χρήση? Επίσης τελικά να κάνω αναβάθμιση ή δεν αξίζει? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Σας γράφω από το καινούργιο μου νοτε λτε. Είναι απλά καταπληκτικό. Και ευχαριστώ όλους εσάς που μοιράζεστε τις εμπειρίες σας και βοηθάτε στις επιλογές τους υπόλοιπους. Με προβληματιζει όμως η μπαταρία. Το άνοιξα αφού το φορτισα φουλ και άρχισα το στήσιμο και η μπαταρία πήγε στο 60% μετά από 3 ώρες. Σιμ κάρτα δεν του έχω βάλει ακόμα. Μόνο το στήσιμο και λίγο ίντερνετ. Θα βγάζει την ημέρα έστω και με μέτρια χρήση? Επίσης τελικά να κάνω αναβάθμιση ή δεν αξίζει? Ευχαριστώ.

 

Αναβάθμιση να κάνεις οπωσδήποτε.

Η μπαταρία οριακά βγάζει την μέρα. Όπως έγραψα παραπάνω η χρήση οθόνης είναι που καθορίζει το πόσο θα διαρκέσει η μπαταρία.

Με 3g υπολόγιζε 5 ώρες ανοιχτή οθόνη. Με LTE ακόμα λιγότερο.

Με wifi 7 ώρες.

 

Προσοχή μιλάω για χρόνο οθόνης Όχι συνολική χρήση.

Δηλαδή από το πρωί ως το βράδυ που θα αδειάσει θα έχεις τους χρόνους που προανέφερα.

 

Επίσης δεν αξιζει να το έχεις στο LTE για χρήση Tapatalk, Facebook κλπ.

Μόνο σε αργά sites για άμεσο φόρτωμα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@n258207cc απλά παρουσίασα την συγκεκριμένη θήκη. Ο καθένας την αγοράζει απο εκεί που θέλει. Δε νομίζω οτι οφείλω να αναφέρω το κάθε κινεζομάγαζο του εξωτερικού που προσωπικά δεν εμπιστεύομαι. Δεδομένου οτι η συγκεκριμένη θήκη σε dark grey δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή σε κάποιο μαγαζί του σκρουτζ και υπάρχει στο πλαίσιο, έβαλα αυτό. Thats all!
Link to comment
Share on other sites

@n258207cc απλά παρουσίασα την συγκεκριμένη θήκη. Ο καθένας την αγοράζει απο εκεί που θέλει. Δε νομίζω οτι οφείλω να αναφέρω το κάθε κινεζομάγαζο του εξωτερικού που προσωπικά δεν εμπιστεύομαι. Δεδομένου οτι η συγκεκριμένη θήκη σε dark grey δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή σε κάποιο μαγαζί του σκρουτζ και υπάρχει στο πλαίσιο, έβαλα αυτό. Thats all!

 

 

φιλε μου ζητω συγνωμη αν σου προσεβαλα το πλαισιο απλα ηθελα να ανοιξω τα ματια σε μερικους .απο αυτα τα κινεζομαγαζα που λες αγοραζει και το πλαισιο η νομιζεις οτι εχει κανενα εργοστασιο εδω στην ελλαδα και κατασκευαζει κομπιουτερ και τα συναφη. απευθυνεται λοιπον σε κινεζομαγαζο και σε κινεζοεργοστασιο κανει μια παραγγελια αρκετα μεγαλη και μας τα πουλαει οσο θελει και την συγκεκριμενη στην πουλαει 50 euro.και μιλαμε για την original.ουτε μετοχος στο πλαισιο να ησουν ουτε σου ειπα να την παρεις σωνει και καλα.τωρα αν αντιδρας ετσι επειδη την πατησες αλλο θεμα αυτο.

Δε νομίζεις οτι οφείλεις να αναφέρεις το κάθε κινεζομάγαζο του εξωτερικού που προσωπικά δεν εμπιστεύεσαι.

αλλα αναφερεις τουρμπομαγαζο του εσωτερικου με ενθουσιασμο

αυτη λοιπον εδω δεν ειναι σε dark grey original http://dx-box.com/samsung-ef-bn510bwegww-flip-book-cover-case-galaxy-note-8-0-n5100.html και ειναι στην τιμη 10,06 euro free shipping.

και σωστο ειναι να αναφερεις το καθε μαγαζι που δινει καλλυτερη τιμη.

γιατι ετσι πηρα και εγω samsung galaxy note 8 4g απο to ESHOP 369 EURO

ενω στο τουρμπομαγαζο http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/tablets/tablet/Samsung-Tab-Galaxy-Note-8-0-16GB-3G-N5100.htm 599 euro

Edited by n258207cc
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ζητω συγνωμη αν σου προσεβαλα το πλαισιο απλα ηθελα να ανοιξω τα ματια σε μερικους .απο αυτα τα κινεζομαγαζα που λες αγοραζει και το πλαισιο η νομιζεις οτι εχει κανενα εργοστασιο εδω στην ελλαδα και κατασκευαζει κομπιουτερ και τα συναφη. απευθυνεται λοιπον σε κινεζομαγαζο και σε κινεζοεργοστασιο κανει μια παραγγελια αρκετα μεγαλη και μας τα πουλαει οσο θελει και την συγκεκριμενη στην πουλαει 50 euro.και μιλαμε για την original.ουτε μετοχος στο πλαισιο να ησουν ουτε σου ειπα να την παρεις σωνει και καλα.τωρα αν αντιδρας ετσι επειδη την πατησες αλλο θεμα αυτο.

Δε νομίζεις οτι οφείλεις να αναφέρεις το κάθε κινεζομάγαζο του εξωτερικού που προσωπικά δεν εμπιστεύεσαι.

αλλα αναφερεις τουρμπομαγαζο του εσωτερικου με ενθουσιασμο

αυτη λοιπον εδω δεν ειναι σε dark grey original http://dx-box.com/samsung-ef-bn510bwegww-flip-book-cover-case-galaxy-note-8-0-n5100.html και ειναι στην τιμη 10,06 euro free shipping.

και σωστο ειναι να αναφερεις το καθε μαγαζι που δινει καλλυτερη τιμη.

γιατι ετσι πηρα και εγω samsung galaxy note 8 4g απο to ESHOP 369 EURO

ενω στο τουρμπομαγαζο http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/tablets/tablet/Samsung-Tab-Galaxy-Note-8-0-16GB-3G-N5100.htm 599 euro

 

Σου έχω απαντήσει με pm. Εδώ είμαστε για να βοηθάει ο ένας τον άλλον όπως είπες. Ας μείνουμε σ αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πήρα καινούριο το 5120. Τελικά είναι πάρα πολύ καλό, αξίζει τα λεφτά του. Θα ήθελα να ρωτήσω, χρειάζεται να αγοράσω θήκη, και διαφανη μεμβράνη για την οθόνη?Ευχαριστω

Φίλε μου εγώ απο μεμβράνες πήρα αυτό το πακέτο

http://www.ebay.co.uk/itm/200919039306?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Και θήκη αυτήν εδώ

http://www.aliexpress.com/item/360-Rotating-Leather-Case-Cover-Stand-For-Samsung-Galaxy-Note-8-0-8-GT-N5100-Free/1026734090.html

 

Καλημέρα στην παρέα. Σας γράφω από το καινούργιο μου νοτε λτε. Είναι απλά καταπληκτικό. Και ευχαριστώ όλους εσάς που μοιράζεστε τις εμπειρίες σας και βοηθάτε στις επιλογές τους υπόλοιπους. Με προβληματιζει όμως η μπαταρία. Το άνοιξα αφού το φορτισα φουλ και άρχισα το στήσιμο και η μπαταρία πήγε στο 60% μετά από 3 ώρες. Σιμ κάρτα δεν του έχω βάλει ακόμα. Μόνο το στήσιμο και λίγο ίντερνετ. Θα βγάζει την ημέρα έστω και με μέτρια χρήση? Επίσης τελικά να κάνω αναβάθμιση ή δεν αξίζει? Ευχαριστώ.

Τι αναβάθμιση να κάνεις;; Απο eshop το πήρες;; Το δικό μου δεν έχει βγάλει αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

πιαδια καμια universal θηκη-σακουλακι μεχρι 15 ευρω που να ταιριαζει εχετε να προτεινετε;δεν εχω προβλημα αν δεν εφαρμοζει αψογα αρκει να χωραει το νοτελι για να μπορω να το μεταφερω χωρις να φοβαμαι μην παθει τπτ!οι θηκες που ανεφερε ο φιλος πιο πανω μου φαινονται μια χαρα,και προσωπικα δεν με απασχολει καθολου αν ειναι η οχι αυθεντικες,στο κατω κατω θηκες ειναι οχι συσκευες!το θεμα ειναι οτι δεν εχω πιστωτικη και δεν θελω να μπλεξω με καρτες.μπορει να εχω λαθος σκεπτικο,αλλα νομιζω πως και μια universal -σακουλακι για 10ιντσο tablet θα εκανε δουλεια,να περισσευει δεν πειραζει,το προβλημα ειναι οταν η θηκη ειναι μικροτερη απο το tablet!
Link to comment
Share on other sites

πιαδια καμια universal θηκη-σακουλακι μεχρι 15 ευρω που να ταιριαζει εχετε να προτεινετε;δεν εχω προβλημα αν δεν εφαρμοζει αψογα αρκει να χωραει το νοτελι για να μπορω να το μεταφερω χωρις να φοβαμαι μην παθει τπτ!οι θηκες που ανεφερε ο φιλος πιο πανω μου φαινονται μια χαρα,και προσωπικα δεν με απασχολει καθολου αν ειναι η οχι αυθεντικες,στο κατω κατω θηκες ειναι οχι συσκευες!το θεμα ειναι οτι δεν εχω πιστωτικη και δεν θελω να μπλεξω με καρτες.μπορει να εχω λαθος σκεπτικο,αλλα νομιζω πως και μια universal -σακουλακι για 10ιντσο tablet θα εκανε δουλεια,να περισσευει δεν πειραζει,το προβλημα ειναι οταν η θηκη ειναι μικροτερη απο το tablet!

 

Θήκη για Note, απο Ελλάδα και 15 νομίζω πώς είναι λίγο δύσκολος συνδυασμός.

Για κοίτα εδώ αλλά εμένα δεν μου άρεσε τίποτα.

http://www.wap5.gr/index.php?cPath=2_1332_4275&filter2_id=3118

 

Ωστόσο δεν χρειάζεται να βγάλεις πιστωτική για ebay και τα άλλα sites. Χρησιμοποιείς την κάρτα αναλήψεων που έχεις.

Edited by sofo988
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...